فواید مصرف بادام تلخ:(چند عدد بادام تلخ کشنده است؟)

فواید مصرف بادام تلخ:(چند عدد بادام تلخ کشنده است؟)

۱۴۰۲-۰۸-۰۱

بادام تلخ چیست؟

بادام تلخ با نوع شیرین آن بسیار متفاوت است به صورتی که باید پردازش شود تا دارای طعمی خوب شود و اگر پردازش نشود بادام تلخ کشنده خواهد شد. بادام تلخ از انواع بادام معمولی است. بادام تلخ حاوی اثری از اسید پروسئیک (که به اسید هیدروسیانیک نیز معروف است) در وضعیت خام خود است یعنی در صورتی که پردازش نشده باشد.

اسید هیدروسیانیک محلول هیدروژن سیانید و آب است. فرآورده جانبی یک نسخه آلی از سم شناخته شده ، سیانید است. بدترین علائم خوردن بادام تلخ به صورت خام می تواند شامل مشکل ایجاد کردن برای سیستم عصبی شما ، مشکلات تنفس و حتی مرگ باشد. به همین دلیل هفت تا ۱۰ بادام تلخ غیر فرآوری شده می توانند یک کودک را بکشد.

همچنین شما جهت مشاهده و خرید نهال بادام می توانید در اینجا کلیک کنید.

چند عدد بادام تلخ کشنده است؟

در بین کودکان و خردسالان این عدد به ۷ الی ۱۰ عدد می رسد و در بزرگسالان این تعداد، دچار بد حالی و سرگیجه می گردد. بهتر است از خوردن بادام تلخ به صورت یکجا خودآوری نمایید.

چگونه بادام تلخ مصرف می شود

بادام تلخ هنگام پخت ، سم خود را از دست می دهند. با این وجود ، فروش آجیل تصفیه نشده در ایالات متحده ممنوع است. بادام تلخ هنوز هم در مناطقی از اروپا و سایر کشورها استفاده می شود. بادام تلخ در داروخانه های آلمان فروخته می شود و ماده ای است که در کریسمس استولن یا همان میوه کریسمس استفاده شده  و در آلمان تهیه می شود. از بادام تلخ برای تهیه مارزیپان و کوکی ها در اروپا استفاده می شود و می توان از آن برای تهیه نوعی شربت شیرین در یونان استفاده کرد. بادام تلخ را می توان برای تهیه عصاره بادام و لیکورهای با طعم بادام فرآوری کرد. وقتی جوشانده یا پخته شد ، اسید پروسئیک بیرون می آید.

بادام

تفاوت بین بادام تلخ و شیرین

همه بادام ها در یکی از این دو دسته قرار می گیرند. بادام یا شیرین یا تلخ است. بادام شیرین از نظر علمی Prunus dulcis نام دارد ، dulcis به معنای لاتین “شیرین” است. می توانید یک مشت بادام شیرین را بیرون بیاورید و آنها را در هر جایی بخورید. آنها ممکن است در دسرها و سایر شیرینی ها خرد شده استفاده و  روی آنها پاشیده شوند. از نظر تجاری ، آنها در مزارع ایالات متحده ، استرالیا ، آفریقای جنوبی و مدیترانه ، جایی که آجیل روی درختان رشد می کنند ، برداشت می شوند.

بادام تلخ نیز روی درختان رشد می کنند و تفاوت چندانی با بادام شیرین ندارند. بادام های تلخ تمایل دارند کمی کوچکتر باشند و دارای انتهای برجسته هستند. این نوع بادام معمولاً رایحه ای قوی تر دارد و اغلب برای تهیه محصولات غیر خوراکی مانند صابون یا عطر استفاده می شود. آنها چربی اشباع شده قابل توجهی دارند. بادام تلخ بومی آسیا و خاورمیانه است اما در ایالات متحده رشد می کند و درختان به صورت زینتی حتی برای محوطه سازی استفاده می شوند.

به احتمال زیاد شما نمی توانید یک مشت بادام تلخ را بخورید زیرا همانطور که از نام این محصول پیداست ، طعم خوبی ندارد. این آجیل به معنای واقعی کلمه تلخ است ، نتیجه رشد و بلوغ در شاخه های آنها به جای شکوفه شدن ناشی از یک ژن مغلوب است. این طعم تلخ از آمیگدالین حاصل می شود ، یک ترکیب شیمیایی درون بادام است. آمیگدالین در هنگام قرار گرفتن در معرض رطوبت به دو قسمت تقسیم می شود: یک طعم شدید بادام که در واقع خوراکی است و اسید هیدروسیانیک که در آجیل ها خاصیت کشندگی دارد.

بادام

موارد مصرف دارویی

بادام تلخ دارای خاصیت دارویی بسیار زیادی است. این نوع بادام در ایالات متحده حتی به صورت تجاری یا دارویی فروخته نمی شود و مورد استفاده قرار نمی گیرد. طبق دستور العمل های عامیانه ، بادام تلخ گفته می شود که به درمان سرفه ، اسپاسم ماهیچه ها ، درد ، خارش و سایر شرایط کمک می کند ، اگرچه اثربخشی آنها در مطالعات هرگز اثبات نشده است.

در دهه ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ ، از ماده بادام ، ویتامین B17 ، به عنوان درمان سرطان مورد بررسی قرار گرفت. چندین نفر به ایالت متحده سفر کردند تا رژیم ویتامین B که۱۷ فقط برای مرگ از مشکلات مربوط به مسمومیت با سیانور بود را دریافت کنند.

همچنین برای خواندن بیشتر در اینجا کلیک کنید : ویکی پدیا

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

خرید نهال اصل اون هم با ضمانت بازگشت واقعی کالا برای خریداران یک دغدغه محسوب میشه. گلد نهال با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ارائه فاکتور رسمی، انتخابی مطمئن برای شما خواهد بود. همین حالا با ما در تماس باشید.

نظرات کاربران