خرید نهال در قم

خرید نهال در قم | معرفی 3 نهالستان معتبر جهت خرید نهال

خرید نهال در قم  و انواع نهال های مناسب شهر قم تا اطالاعات تماس 3 نهالستان برتر فروش نهال :

شما برای خرید نهال در قم باید به خوبی با ویژگی های آن نهال آشنایی داشته باشید، چرا که آب و هوای قم خشک است و به همین دلیل باید نهال مورد نظر شما مقاومت زیادی در برابر خشکی داشته باشد. شما باید انواع این نهال ها را به خوبی شناسایی کنید تا بتوانید بهترین آنها را خریداری کنید و در ناحیه مورد نظر خود بکارید. این روزها شما در هر گوشه و کنار خیابان ها می توانید درختان متعددی را مشاهده کند که زیبایی شهر را افزایش داده است. به همین دلیل باید بدانید خرید نهال در قم برای زیباسازی شهر هم انجام می شود، تنها باید درخت هایی را خریداری کنید که رشد مناسبی در این آب و هوا داشته باشند. گرم و خشک بودن آب و هوای قم شرایط رشد بسیاری از درخت ها را ندارد و تنها برخی از آنها رشد می کند. در ادامه برای اینکه شما با این درخت ها و نهال ها آشنایی بیشتری داشته باشید آنها را معرفی می کنیم.

برای خرید نهال در قم باید به سراغ نهال هایی بروید که با شرایط آب و هوایی گرم و خشک سازگاری بالاتری دارند و این نهال ها عبارت می باشند از :

  1. نهال عناب :

این درخت یکی از مقاوم ترین و بهترین درخت هایی می باشد که در مناطق گرم و خشک آن را می کارند. چوبی که این نهال دارد بسیار محکم می باشد و رنگ آن هم قهوه ای تیره است که برای خریداری آن باید به سلامت نهال توجه زیادی داشته باشید. زمان خرید نهال در قم و خردی نهال عناب باید به سلامت آن توجه بسیار زیادی داشته باشید که دچار بیمه نشده باشد. در صورتی که نهال تمامی استانداردهای سلامتی را داشته باشد بدون شک میوه های زیادی می دهد. این درخت در واقع قابلیت رشد در مناطق گرم و خشک را دارد و از آن دسته درخت هایی به شمار می رود که خسارت کمی را متحمل می شود.

  1. نهال انجیر :

یکی از ویژگی های مهمی که درخت انجیر دارد این است که در برابر شرایط نامساعد آب و هوایی مقاومت زیادی از خود نشان می دهد. عمر مفید این درخت 300 سال می باشد و تا 25 متر هم رشد می کند. بنابراین برای خرید نهال در قم می توانید این نهال را خریداری کنید و بکارید. شوری خاک یکی از مواردی می باشد که خاک شهر قم دارد و به همین دلیل هر درختی در این شهر رشد نمی کند، ولی از آنجایی که درخت انجیر مقاومت بسیار زیادی در برابر شوری خاک دارد می تواند در این منطقه رشد خوبی داشته باشد.

 

  1. نهال زرشک :

مقاومتی که زرشک در برابر کم آبی از خود نشان می دهد بسیار بالا می باشد، ولی میزان آبیاری مناسبی که در برداشت آن نقش دارد بسیار مهم است. در واقع باید بدانید زمانی که می خواهید میوه این درخت را برداشت کنید بهتر است آب بیشتری به آن بدهید تا میوه های پرتری داشته باشد. دور آبیاری این درخت به طور معمول 10 تا 12 روز می باشد، که البته این مورد بیشتر به آب و هوا و خاک منطقه بستگی دارد. برای خرید نهال در قم نهال زرشک هم گزینه مناسبی می باشد که می توانید داشته باشید، تنها باید دقت نمایید که این نهال نیاز به مراقبت دارد و حساسیت بیشتری برای مراقبت این درخت به خرج دهید. نزولات جوی و شرایط بد آب و هوایی موجب از بین رفتن این درخت نمی شود، چرا که مقاومت آن بسیار بالا می باشد و می توانید هر شرایطی مبنی بر بی آبی را تحمل نموده و مقاومت خوبی از خود نشان دهد. البته که اگر به این درخت طی 7 روز آب بدهید بسیار عالی می باشد و میوه های درخت کیفیت بهترین پیدا می کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =