خرید نهال گیلان

خرید نهال در گیلان | معرفی 3 نهالستان برتر جهت خرید نهال + برسی بهترین نهال ها

خرید نهال در گیلان و اطلاعاتی در مورد نهال های مناسب کاشت :

بسیاری از افرادی که به دنبال  خرید نهال در گیلان  هستند  باید بهترین و مناسب ترین نوع آن را خریداری کنند. کاشت نهال در مناطق شمالی ایران ترفندها و نکات مخصوصی دارد که کارشناسان در این مورد می توانند شما را راهنمایی کنند. برای اینکه در شهر گیلان نهال های مناسبی را خریداری کنید و بکارید باید بدانید هر که نهال کیوی و فندق از جمله بهترین و مناسب ترین نهال هایی می باشد که در این شهر کاشته می شود. بسیاری از کشاورزانی که می خواهند در این شهر باغ احداث نمایند ابتدا نهال کیوی و همچنین فندق را در نظر می گیرند. چرا که رشد این دو نهال در شهر گیلان بسیار مناسب است. شما برای خرید نهال در گیلان بهتر است نهال های فندق و کیوی را انتخاب کنید که در ادامه توضیحات بیشتری در مورد آن ارائه می دهیم.

شما برای خرید نهال در گیلان با در نظر داشتن تمامی استانداردها و نکاتی که مربوط به سلامتی نهال می باشد، می توانید بهترین و مناسب ترین نوع آن را خریداری کنید. باید بدانید که نهال کیوی و فندق از آن دسته نهال هایی می باشند که در این شهر رشد خوبی دارند و برخی از توضیحاتی که در مورد آنها بیش از کاشت باید بدانید عبارت می باشد از :

نهال های کیوی مناسب کاشت در گیلان :

نهال کیوی دو پایه می باشد و با گرده افشانی که به وسیله حشرات و باد روی آن انجام می گردد رشد می کند. ریشه های نهال کیوی بسیار بزرگ و گوشتی می باشد که شما زمان خرید آن باید به این مورد دقت زیادی داشته باشید. پرزدار بودن برگ های کیوی موجب می شود که در برابر رطوبت مقاومت زیادی از خود نشان دهد و به همین دلیل بیماری های نهال را از بین می برد. شما زمانی که اقدام به خرید نهال در گیلان و خرید نهال کیوی می نمایید باید این مسئله را به خوبی در نظر داشته باشید که این نهال سال آوری دارد، یعنی اگر یک سال محصول زیادی به بار دهد امکان دارد که سال دیگر محصول زیادی را به بار ندهد. استان گیلان تنها مکانی می باشد که شرایط رشد درخت کیوی را دارد و دیگر شهرها نمی توانند این نهال را بکارند.

از آنجایی که بازار خرید میوه کیوی از جایگاه بالایی برخوردار است بسیاری از کشاورزانی که در شهر گیلان هستند اقدام به خرید نهال در گیلان از نوع نهال کیوی می نمایند. در واقع اگر تعداد زیادی از این نهال را خریداری کنید می توانید باغ بزرگی با آنها احداث کنید و درآمد مناسبی هم به دست آورید. این نهال در خاک هایی عمیقی که آبرفتی می باشند بهترین رشد را دارد. خاکی مناسب برای رشد این گیاه باید سبک و سرشار از مواد آلی باشد و همچنین دقت داشته باشید که زهکشی خاک هم باید مناسب بوده تا نهال رشد خوبی داشته باشد. کاشت نهال کیوی چندین سال است که در گیلان رایج شده است و کشاورزان زایدی از طریق فروش آن درآمد بسیاری به دست آورده اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − یازده =