فواید بادام در لاغری

چگونه بادام باعث لاغری می شود ؟! برسی خواص و دلایل | تابستان 1399

چگونه بادام درختي لاغري باعث مي شود؟

بادام درختي لاغري رابطه تنگاتنگي با هم دارند. به دليل وجود پروتئين و فيبر موجود در اين آجيل خوشمزه فرد بعد خوردن آن احساس سيري مي كند و در كاهش وزن و لاغري آن بسيار مفيد مي باشد. فيبر موجود در آن سبب حركات روده اي مي شود و سموم را از بدن دفع مي كند. از ديگر خواص بادام درختي لاغري مي توان به وجود منيزيم اشاره كرد كه ميزان قند خون را تنظيم مي كند و ميل به خوردن غذا را كاهش مي دهد. زماني كه بدن منيزيم كافي داشته باشد جريان خون اكسيژن و مواد مغذي را با سرعت بيشتري حمل مي كند و از تپش تند قلب جلوگيري مي كند. همچنين پتاسيم در بادام درختي لاغري در انقباضات عضلات و در جريان آوردن اعصاب، متعادل نمودن فشار خون  و عملكرد قلب نقش بسيار اساسي را دارد.

طبق ديدگاه طب سنتي كه چگونه بادام درختي لاغري مي شود؟ بادام درختي طبع گرم و تري دارد. از نظر آن‌ها منشأ هر گونه اضافه وزني در فرد طبع سردي در بدن مي باشد. طبق تحقيقات انجام شده بادام درختي لاغري مؤثر است. اين دانه‌ خوراكي مفيد و سالم را سعي كنيد به رژيم غذايي خود اضافه كنيد تا از فوايد و مزاياي آن بهره مند شويد.

همچنین جهت تمایل به داشتن نهال بادام میتوانید در اینجا کلیک کنید .

رابطه میان بادام درختي و لاغري

كساني كه قصد لاغر شدن دارند بادام درختي لاغري گزينه مناسبي براي آن‌ها مي باشد. رابطه‌ بادام درختي با لاغري به صورت مستقيم مي باشد. با خوردن اين آجيل فرد احساس سيري مي كند و اشتهايش كم مي شود و از پرخوري جلوگيري مي كند. به علت وجود فيبر و پروتئين موجود در آن است. همچنين به دليل وجود منيزيم بالاي آن ميزان قند خون را تنظيم مي كند و فرد ميل چنداني به غذا خوردن نشان نمي دهد. همه‌ اين عوامل با هم سبب شده كه مصرف منظم اين آجيل بامزه  سبب كاهش جذب كالري در بدن شود. بادام درختي  لاغري چون ارتباط نزديكي به هم دارند برخلاف انواع آجيل هاي ديگر به عنوان يك ماده غذايي لاغر كننده محسوب شود.

مصرف چه تعداد بادام درختي لاغري کافی است؟

طبق توصیه‌ رژيم غذایی بايد روزانه حدوداً 23 عدد بادام بخوريم تا سالم بمانیم . البته ناگفته نماند اگر اين ميزان بادام همراه با 1 ليوان شير مصرف شود تركيب بسيار مقوي به دست مي آيد كه تمام مزاياي تغذيه اي و سلامتي را دارد.

خواص مغز بادام جهت درختي لاغري

طبق تحقيقات دانشگاهي در آمريكا كه بر روي چند گروه براي خواص مغز بادام درختي لاغري اثر می‌گذارد يا نه؟ نتايج جالبي كه به دست آمده بود، محققان بر اين عقيده هستند كساني كه مغز بادام درختي براي لاغري مصرف مي كنند يك و نيم برابر بيشتر از افرادي كه بادام مصرف نمي كنند چربي هاي دور شكم خود را از دست داده اند. آن‌ها همچنين بر اين باورند رابطه‌ بين چربي هاي غير اشباع در اين آجيل و چربي هاي دور شكمي وجود دارد. چربي هاي غير اشباع داراي مقادير بالايي از اكسيداسيون هستند كه توانايي اين را دارند چربي هاي احشايي را از بين ببرند.

براي خواص مغز بادام درختي لاغري آن را به مدت 6 ماه به طور منظم مصرف مي كردند نسبت به بقيه گروه ها كاهش چشمگيري وزن، سايز دور كمر كمتر و فشار خون سيستوليك كمتري داشتند. بهتر است براي اينكه نتیجه‌ بهتر بادام درختي لاغري اثر بگزارد آن را قبل از وعده هاي اصلي مصرف بشود. قبل از وعده هاي صبحانه، نهار و شام 10 عدد بادام ميل كنيد باعث از بين بردن چربي غذا خواهد شد و بدن بعد از مصرف غذا شروع به تجزيه كالري مي كند و متابوليسم يا سوخت و ساز بدن را افزايش مي دهد.

همنین جهت مطالع در سایت های انگلیسی زبان میتوانید به سایت مدیکال مراجعه کنید .

نتيجه گيري نهایی در خصوص مصرف بادام درختی در روند لاغری

به جز بادام درختي كه ؛ بقيه آجيل ها هم ميزان كالري بالايي دارند. بايد مراقب باشيد كه با خوردن بیش ‌از اندازه‌ آن نبايد انتظار لاغر شدن داشته باشيد. از ياد نبريد كه مصرف بادام درختي بهتر است به صورت خام و بدون هیچ‌گونه افزودني به خصوص نمك باشد. چرا که نمك ممكن است خود به ‌تنهایی مشكلات فراواني از قبیل انواع عارضه های قلبی و مغزی را به وجود بياورد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − یازده =