مراحل هرس نهال گردو

هرس نهال گردو

هرس نهال گردو از چند سالگی و چگونه انجام می شود :

عملیات هرس باتوجه به اهمیت بالایی که برای کشاورزان دارد خود به تنهایی 1 عاملی در نظر گرفته می شود که با هرس نهال گردو؛ بازدهی را دوچندان می کند. از آنجایی که این فرایند را باید به درستی انجام داد تا برایتان مفید باشد. اما در همین عملیات هرس سوال های بسیاری ممکن است برای شما پیش بیاید که پاسخش تنها در دست متخصصین حوزه کشاورزی می باشد. در نتیجه در این مقاله قصد گلدنهال این است که شما را با این فرایند مهم برای نهال گردو آشنا سازد و جواب گوی سوال های شما نیز باشد.

هرس نهال گردو از چه سنی آغاز می گردد؟

برای هرس نهال گردو؛ از سال ابتدایی کاشت می توانید شروع کنید. به این علت که با رعایت نکته های عملیات هرس شما از سال اول به ترتیب با یک نهال گردو پربار مواجه خواهید شد و این امر اگر از سال های ابتدایی آغاز گردد به مراتب نهال گردو شما را آماده تر می کند. در نتیجه از سال 1 کاشت گردو شروع به انجام هرس کنید. و این برای باغ گردو شما نتیجه بخش خواهد بود.

درصورت خرید نهال گردو ناسالم می شود با هرس کردن به یک گونه گردو مرغوب دست یافت؟

در پاسخ این سوال باید گفت که شما هیچ گاه نمی توانید با هرس نهال گردو؛ ناسالم باردهی آن را تحریک کنید تا به درخت گردو سالم تبدیل گردد. اگر در هنگام خرید نهال گردو با این صحبت ها مواجه شدید، یادتان باشد که فرایند پرورش یک نهال گردو را نمی توان دستخوش تغییرات محیطی قرار دارد. فراموش کنید این صحبت ها تنها از افرادی بر می آید که تنها به فکر فروش محصولات خود هستند. در این میان از تغییراتی صحبت می کنند تا شما را متقاعد سازند 1 محصول با کیفیتی را خریداری می کنید. پس این جمله طلایی را از گلدنهال به یاد داشته باشید ( یک نهال گردو ناسالم، با هرس کردن نیز ناسالم است )

در سال اول هرس نهال گردو چگونه انجام می شود؟

در سال ابتدایی نهال گردو به دلیل آنکه با شاخه های اصلی و فرعی زیادی رو به رو نیستید، شاید این عملیات برای نهال هایتان کمی گیج کننده به نظر برسد. اما در همان سال ابتدایی کاشت نهال گردو توجه داشته باشید اگر 1 شاخه با ارتفاع کمتری از 1.5 متر باشد می توانید با قطع آن شاخه، نهال گردو را برای سال بعدی آماده سازید.

هرس و شاخه برسی نهال گردو

هرس کردن نهال گردو بهتر است در چه زمانی انجام شود؟

زمان مناسب می تواند به عنوان یک عامل محرک کننده بیرونی شناخته شود. بدین معنی که به نهال گردو فرصت می دهیم تا با این تغییر ناگهانی رو به رو شود. در نتیجه زمانی را برای هرس نهال گردو؛ انتخاب کنید که در خواب زمستانی قرار دارند. و نیمی بیشتر از برگ های خود را از دست داده اند. در آن زمان هرس درخت گردو؛ بهترین بازدهی را برای شما خواهد داشت.

اگر یک باغ گردو دارید و نمی دانید هرس آنان را چگونه انجام دهید. بهتر است تا درختان گردو خود را به 2 دسته متفاوت تقسیم کنید. این تقسیم بندی بهتر است براساس سن درخت گردو انجام گیرد. با این کار هرس برای تمام درختان میسر خواهد بود.

حفظ ظاهر هرس نهال گردو با هرس کردن امکان پذیر است؟

در هرس نهال گردو؛ مهم ترین عاملی که باید به آن توجه کنید، حفظ ظاهر درخت است. برای این کار همیشه در نظر داشته باشید که از شاخه های فرعی شروع کنید. این شاخه ها حتما در طی 1 سال اخیر به وجود آمده اند و اگر حذف نگردند ممکن است تنه درخت گردو را بیش از پیش سنگین کند. و با رسیدن محصولات گردو نیز بر این سنگینی افزوده شود. دومین نکته ای که برای هرس نهال ها وجود دارد این است که هرس کردن نباید تاج درخت گردو شما را از بین ببرد. چرا که تعادل آن را به هم می ریزد.

0 replies

Leave a Reply

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =