نهال گردو اصلاح شده

نهال گردو اصلاح شده

خرید نهال گردو اصلاح شده :

نهال های گردو از آن جایی که بسیار پر فروش هستند و در دنیای امروزه نقش مهمی در زندگی روزمره ی ایرانیان دارند، در نتیجه آگاهی پیدا کردن از انواع نهال گردو اصلاح شده ؛ به کشاورزان و باغداران کمک می کند که برای پرورش آن ها بهترین گونه را خریداری کنند. گردو دارای مواد مغذی بسیار مفیدی می باشد که برای سلامتی تمام گروه های سنی پیشنهاد می شود. یکی از انواع نهال های گردو به نهال گردو اصلاح شده، است که این گردوهای اصلاح شده در تمام خصوصیاتشان با سایرین متفاوت هستند. پس نیاز است که خریداران به خوبی با این نهال گردو اصلاح شده؛ آشنا شوند.

نهال گردو اصلاح شده؛ به یک گونه ی مقاومی تبدیل شده است و دیگر تمام ویژگی های آن اصلاح و تمام معایب آن جبران گردیده است. گردو های اصلاح شده؛ نسبت به سایر ارقام معمولی نهال گردو، از تقاضای بیشتری برخوردار است و در دنیای نوین کشاورزی هم تاکید می شود که برای اهداف میان مدت از کاشت نهال گردو اصلاح شده، شروع کنید. در این مقاله قصد داریم تمام ویژگی ها و خصوصیات نهال گردو اصلاح شده؛ را توضیح دهیم و به معرفی 5 مورد از پر فروش ترین آن ها بپردازیم.

با پیوند نهال گردو چه تغییری در گردوها ایجاد می شود :

در نهال گردو اصلاح شده؛ تمامی ویژگی های ظاهری مانند ( روشن شدن مغز گردوها، افزایش باردهی بر روی شاخه ها، مقاومت در برابر سرما و گرما، افزایش درصد چربی، درشت شدن گردوها، سهولت جدا شدن از پوست و … ) تقویت می شود و تغییر می کند. این افزایش در گردوهای اصلاح شده؛ به قدری مهم و مطلوب است که تمام باغداران سراسر دنیا را به خود جلب می کند. باتوجه به دلایل گفته شده تقاضا به همین نسبت در نهال گردو اصلاح شده؛ سالانه افزایش می یابد. به طور مثال در گردوهای معمولی، مغز گردوها می توانند به هر علتی روشن نشوند، یا باردهی بر روی شاخه ها را تنها با اضافه کردن کودهای شیمیایی و حیوانی مقدار کمی می شود افزایش داد. در خصوص مقاومت نهال گردو معمولی هم نمی توانیم انتظار زیادی از آن ها داشته باشیم چرا که با تغییر فصل؛ ممکن است نتوانند از پس باد و طوفان و یخ زدگی ها بر بیایند پس در این میان آسیب پذیر تر می شوند.

  • گردوهای معمولی را نمی توان تضمین کرد که حتما درشت و گرد خواهند شد؛ حتی در زمان باردهی و برداشت محصولات هم ممکن است با مشکلات دیگری درگیر شوند.
  • درصد چربی در انواع گردوها همان طور که می دانید، متفاوت است و همین علت می تواند باعث افت سود دهی شما شود.
  • زمانی که نهال گردو پیوند خورده و به یک گونه ی جدید و اصلاح شده ای رسیده باشد، تمام ویژگی هایی که به آن ها اشاره کردیم به بهترین فرم و شکل خود در می آیند.

نهال گردو اصلاح شده به چه معناست ؟

برای نهال گردو اصلاح شده، باتوجه به تغییراتی که بر روی آن ها انجام می شود، درواقع اصلاحاتی بر روی ویژگی های آن انجام شده، حال به یک نهال گردو اصلاح شده ای؛ رسیده ایم که قابلیت این را دارد که میزان باردهی اش متفاوت تر از قبل شود. در واقع این نهال ؛ به این معنی است که دوره ی پیوند خوردن را پشت سر گذاشته است و این پیوند خوردن با یک نهال گردو پیوندی در زمان مناسب انجام می شود. انواع نهال های گردو اصلاح شده؛ قابل پیوند زدن هستند و می توانند سایر ویژگی های منفی نهال گردو را اصلاح کنند.

شما می توانید برای تغییرات مثبت و جدید باغ گردو؛ از خرید نهال گردو اصلاح شده شروع کنید. اگر احساس می کنید که نهال های گردو در باغ شما قابل پیوند زدن هستند و همچنان باردهی خوبی دارند، بهتر است که عملیات پیوند زدن نهال گردو را زیر نظر یک فرد متخصص انجام دهید. به دلیل این که پیوند زدن نهال ها یک سری شرایط و اصول خاصی دارند که اگر به درستی انجام نشوند، به یک عامل تقویت کننده تبدیل نخواهند شد .

منابع :

https://www.hortcourses.com/default.aspx

https://adlonlinecourses.com/great-websites-for-horticulture-students/

0 replies

Leave a Reply

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 9 =