لیست قیمت خرید نهال فندق

خرید نهال فندق از بهترین نهالستان کشور

فروش انواع نهال فندق با قیمت عمده
جهت خرید نهال فندق و یا استعلام قیمت نهال؛ همین حالا با ما در تماس باشید.

لیست خرید نهال فندق🌰

لیست قیمت نهال فندق + مشخصات

نهال فندق قزوین
 • نژاد بذری

 • باردهی سال سوم

 • دما 30° تا °42

 • گلدهی میان گل

نهال فندق قزوین

65.000 تومان

نهال فندق قم
 • نژاد بذری

 • باردهی سال سوم

 • دما 30° تا °45

 • گلدهی زودگل

نهال فندق قم

67.000 تومان

مزایای خرید نهال فندق؛ از گلد نهال چیست؟!

 • تضمین مناسب ترین قیمت: گلد نهال تولید کننده ی عمده ی نهال در سطح کشور می باشد، در نتیجه بدیهیست که فروش تمامی انواع ارقام نهال فندق را با کمترین قیمت عرضه نماید.
 • ضمانت بازگشت کالا: گلد نهال فروش تمامی ارقام نهال فندق خود را با بالاترین کیفیت عرضه می نماید از همین جهت فروش تمامی ارقام نهال با ضمانت 100% بازگشت کالا صورت می پذیرد.
 • پشتیبانی 24 / 7 در هفته: گلد نهال با کادری مجرب آماده پشتیبانی و پاسخگویی به مشکلات شما در تمام روزهای هفته
مزایای خرید نهال فندق؛ از گلد نهال چیست؟!

سوالات متداول شما

سوالات پرتکرار شما درباره خرید نهال فندق

چگونه می توانم خرید نهال فندق خود را ثبت کنم؟
چطور می توانم با مجموعه گلد نهال در ارتباط باشم؟
چگونه می توانم به نهالستان گلدنهال اعتماد کنم؟
قیمت نهال فندق به صورت عمده شامل تخفیف می شود؟
نحوه ی ارسال نهال ها به چه صورت می باشد؟
برای خرید نهال فندق عجله کن!
گلد نهال با داشتن مجوز رسمی از جهاد کشاورزی، ارائه فاکتور رسمی و همچنین ارسال تا 48 ساعت کاری، انتخابی مطمئن برای شما خواهد بود.

پادکست معرفی نهال فندق

هر آنچه از خرید نهال فندق تا کاشت آن باید بدانید

معرفی جهت خرید نهال فندق( نحوه کاشت درخت فندق)

نهال فندق جز آن دسته از نهال هایی است که می توانیم به عنوان یک شیوه خاص در کشاورزی، آن را در نظر بگیریم، چون باردهی و کیفیت خوبی دارد. این نهال دارای ۲۶ نوع نژاد می باشد و اولین گونه ی پدید آمده فندق، در نیم کره شمالی بوده است.

درخت فندق به دو روش کاشت بذر و نهال، رشد می کند. همچنین گونه ی وحشی این درخت، در شرایط آفتابی و نیمه سایه تکامل می یابد. در ادامه شرایط خرید نهال فندق و نحوه ی کاشت آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

راهنمای خرید نهال فندق جهت احداث باغ در منطقه سردسیر معتدل و گرمسیر

نهال فندق یکی از گیاهان قوی و سرسختی است که می تواند در اکثر شرایط، خود را با محیط وقف بدهد. نهالی که انتخاب می کنید، باید مقاومت خوبی در برابر این سه نوع آب و هوا داشته باشد. یکی از درختان فندق مقاوم به سرما، فندق باتلر می باشد.

به طور کلی فندق مناسب اقلیم های خنک و سردسیر است اما نهال فندق مروی دوبل، مناسب مناطق خشک می باشد و باردهی خوبی دارد.

مزایای فندق دیرگل و زود گل

نهال فندق دیرگل ۷ روز یکبار به آبیاری نیاز دارد. از دومین سال نیز شروع باردهی آن آغاز می شود. همچنین کیفیت بالایی را می توانیم برای نهال فندق دیرگل در نظر بگیریم.

نهال فندق زودگل نیز از نظر ژنتیکی دچار تغییراتی شده است. این تغییرات باعث می شوند تا نهال مربوطه در حالت عادی بتواند باردهی بسیار خوبی داشته باشد و در هر هکتار مقدار بالایی محصول ارائه دهد.

ویژگی های یک درخت فندق سالم چیست؟

نهال فندقی سالم است که ریشه های بسیار قوی و خوب نیز داشته باشد. نهال مربوطه باید نسبت به آفات و بیماری ها مقاومت بسیار بالایی را از خود نشان دهد. همچنین باید به این مورد نیز توجه داشته باشید که ریشه های نهال نیز باید فاقد گره و شکستگی باشند.

چگونه عمل کاشت این نهال انجام می شود؟

یک گودال جهت کاشت نهال فندق  به عمق ۷۰ تا ۹۰ سانتی متر حفر کنید. توجه داشته باشید که قطر گودال نیز باید چیزی در حدود ۵۰ تا ۶۰ سانتی متر باشد. همچنین این درخت دارای ریشه های زیادی می باشد که در هنگام کاشت باید به ابعاد آن ها دقت کرد و فاصله مناسبی را برای هر درخت در نظر گرفت.

فصل مناسب کاشت نهال فندق و فاصله کاشت آن چه قدر است؟

فصل مناسب کاشت نهال فندق را می توانیم در اواخر زمستان یا اوایل بهار در نظر بگیریم. فاصله کاشت نهال ها با توجه به عمق و ابعاد ریشه های آن ها نیز چیزی در حدود ۴ در ۵ متر مربع است که باید به آن توجه داشته باشید.

این درخت از چند سالگی باردهی را آغاز می کند و تا چند سال تولید اقتصادی دارد؟

در حدود ۲ الی ۳ سالگی این نهال باردهی خود را آغاز کرده اما  بعد از گذشت ۵ تا ۷ سال  می توانیم شاهد باردهی اصلی و کامل نهال فندق باشیم و باید به شرایط کوددهی و خاک گیاه توجه زیادی داشته باشید تا در هنگام تولید محصول، این درخت دچار بیماری نشود.

شناخت ویژگی های خاک و آبیاری مناسب جهت پرورش این گونه

خاک مناسب برای فندق، خاک های سبک و شنی و رسی هستند که قابلیت نفوذ آب در آن ها به خوبی وجود دارد. خاک های قلیایی نیز با پی ایچ های مختلف سازش نسبی را با درخت دارد.

دوره های آبیاری نهال فندق را می توانیم چیزی در حدود ۵ تا ۷ روز یکبار را در نظر بگیریم. همیشه دقت داشته باشید که نهال فندق برای رشد کافی نیاز به خاک حاصلخیز داشته و شما نیز باید زمان و مقدار آبیاری را طوری تنظیم کرده که خاک مرطوب و مناسب را توسط آبیاری برای نهال به وجود بیاورید.

به طور کلی نهال فندق در سال به ۱۰ هزار مترمکعب آب نیاز دارند.

آشنایی با آفات و بیماری های درخت فندق

 • بالانن
 • سن ها
 • سوسک چوب خوار فندق
 • زنبور برگ خوار فندق
 • کرم سفید ریشه
 • کنه جوانه خوار
 • باکتریوز
 • شانکر
 • گلوسپوریوم
 • مونیلیا و بوتریتیس را می توانیم به عنوان بیماری ها و آفات درخت فندق در نظر بگیریم.

برای از بین بردن این آفات و بیماری ها شما می توانید از داروها و آفت کش های خاص استفاده کنید تا در کمترین زمان ممکن از بین بروند. به طور مثال برای از بین بردن بیماری کنه جوانه خوار، می توانید از سم های اندوسولفان، آزینفوس متیل در زمان جوانه زنی استفاده کنید.

انواع کودهای حیوانی و شیمیایی جهت رشد بهتر این درخت

در خصوص کودهای شیمیایی می توانیم؛ کود ۱۰-۵۲-۱۰ را برای درخت فندق در نظر بگیریم. کود هایی که فسفر و نیتروژن و پتاسیم دارند نیز مهم هستند.

در حوزه کود های حیوانی نیز کود های دارای اسید هیومیک و کلسیم و اسید آمینه می توانند تاثیر بسیار خوبی در این خصوص داشته باشند. این نوع کود ها به طور مستقیم تاثیراتی بر ساقه به همراه ریشه و برگ، گل و گیاه، شکوفه و دانه های نهال فندق به همراه خواهند داشت که شما باید به این مورد توجه کاملی داشته باشید.

بهترین نهال فندق سردسیری و فندق گرمسیری چه ارقامی می باشد؟

در این جا منظور، معرفی ارقام نیست بلکه ویژگی های آن ها است:

در خصوص ویژگی ها نیز می توانیم به این مورد توجه داشته باشید که نهال فندق سردسیری و گرمسیری باید نسبت به این دو دما مقاومت بسیار بالایی را از خودشان نشان دهند. فندق تابستان، یکی از نهال هایی است که در بیشتر مناطق رشد و باردهی خوبی دارد. از طرفی فندق انیس، مقاومت بالایی در برابر کاهش دما دارد.

خرید نهال فندق درچه اقلیمی سوددهی بیشتری به همراه خواهد داشت؟

برای خرید نهال فندق باید به منطقه کاشت توجه داشته باشید. معمولا نهال سردسیر و گرمسیر در این حالت تعیین کننده هستند که چه مقدار سود قرار است از نهال های مربوطه دریافت کنید.

به طور کلی باید بدانید که نهال فندق مناسب آب و هوای معتدل تا سردسیر می باشد و کمترین میزان کاشت این درخت، در مناطق گرمسیر است.

آموزش پیوند زدن نهال های مربوطه

به طور کلی عمل پیوند فندق به وسیله پاجوش انجام می شود اما بسیاز زمان بر بوده و حتی در مواردی نتجیه بخش نخواهد بود.

درخت فندق به تنهایی شروع به پاجوش زدن در اطراف تنه خود می کند که شما می توانید آن ها را از درخت جدا کرده و با رعایت تمام نکات کاشت این درخت، پاجوش ها را با فاصله مشخص درون خاک بکارید.

دو روش خواباندن درخت فندق و پیوند زدن نیز وجود دارد که زیاد مرسوم نمی باشد و نتیجه خوبی نسبت به عمل پاجوش نداشته اند.

تاثیر عمل گرده افشانی بر روی تولید محصول درخت بالغ فندق

زمان گرده افشانی درخت فندق از اسفندماه تا اوایل بهار می باشد. در صورتی که کیفیت خوبی داشته باشد، می تواند از نظر باردهی نیز تاثیرات خوبی بر روی درخت بگذارد.

توجه داشته باشید که چون اکثر درختان فندق تک پایه می باشند و به خودی خود با یکدیگر ناسازگار هستند، نیاز به یک عامل جهت گردافشانی دارند. این کار توسط برخی نژاد های فندق و همچنین آب و هوا انجام می شود.

زمان برداشت محصولات

برداشت برخی از محصولات درخت فندق در اواسط پاییز و برخی دیگر در شهریور ماه انجام می شود.

مقدار باردهی این نوع درختان در هر هکتار زمین باغداری

درخت فندق در هر هکتار زمین باغداری می تواند چیزی در حدود ۵ تا ۷ تن فندق را در اختیار شما قرار دهد.

معرفی ارقام فندق خارجی

 1. نهال فندق انیس ترکیه
 2. نهال فندق بالتر
 3. نهال فندق تک شاخه

انواع نژاد فندق ایرانی

 1. نهال فندق قزوین
 2. نهال فندق گردویی
 3. نهال فندق نخجوان
 4. نهال فندق موری

بررسی نهال فندق اصلاح شده

نهال فندق اصلاح شده نهالی است که از نظر ژنتیکی در آن تغییراتی ایجاد می شود. البته باید در نظر داشته باشید نهال اصلاح شده در برابر سرما و گرمای شدید نیز مقاومت بالایی را از خود نشان می دهد.

بسیاری از نهال هایی که دچار اصلاح سازی می شوند، در برابر بیماری ها و حمله حشرات مقاوم خواهند بود. نهال فندق اصلاح شده نیز دارای ارتفاع یک و نیم متر می باشد و شکوفه های آن در زمستان از شاخه ها آویزان می شوند.

انواع روش های متداول هرس درخت فندق

هرس های درختان فندق به صورت فرمدهی و باردهی هستند؛

 • هرس فرمدهی به معنای این است که فرم درخت را به منظور تولید محصول و برگ دهی بیشتر و سالم تر تغییر دهیم. مثلا اگر ارتفاع آن زیاد است شاخ و برگ های اضافی را کم کنیم.
 • هرس باردهی به این صورت می باشد که موارد اضافی که جلوی باردهی درخت را می گیرند از بین ببریم.

در خصوص هرس درخت فندق باید به این مورد اشاره داشته باشیم که هرس در برخی موارد می تواند از نظر از بین بردن آفات، تاثیری به مراتب بیشتر از آفت کش ها داشته باشد. نکته مهمی که باید در این خصوص در نظر بگیریم شیوه پیاده سازی صحیح هرس کردن برای درختان فندق است که در این هنگام فقط کافی است ۹ تا ۱۲ شاخه روی درخت باقی بماند.

بررسی مختصر واردات و صادرات مغز فندق

مغز فندق با کیفیت در ایران به کشورهای مختلف صادر می شود.طی چند سال اخیر فندق با کیفیت ایرانی به کشورهایی مثل بحرین، استرالیا، امارات، روسیه و.. صادر می شود.

البته انواع دیگر از محصول نهال فندق وجود دارند که به کشور وارد می شوند. نکته مهم در این خصوص این است که مغز فندق به طور کلی جز محصولات صادراتی در نظر گرفته می شود.

موارد مصرف مغز فندق در صنایع و زندگی روزمره

در صنایع و زندگی روزمره نیز مغز فندق به صورت بسته های مختلف به فروش می رسد. مصرف این مغز به صورت کره فندق، فندق شور کرده در آجیل، پودر فندق در شیرینی و دسرها و انواع نوشیدنی ها نیز وجود دارد.

خواص مغز فندق

فندق برای روده مفید است. این مغز موجب هضم آسان غذا و کاهش وزن می شود. در پیشگیری از سرطان بسیار موثر می باشد و همچنین در کنترل کاهش چربی خون و تقویت اسپرم نقش بسزایی دارد.

بهترین نهال فندق از نظر باردهی

نهال فندق بارسلونا را می توانیم یک نهال با کیفیت در نظر بگیریم که باردهی بسیار زیادی را به خود اختصاص می دهد. نهال فندق انیس ترکیه نیز کیفیت بالایی دارد.

معرفی رقم های نهال فندق بذری

نهال فندق نخجوان، نهال گردویی و نهال توندا

از جمله بهترین نهال پیوندی فندق

نهال تک شاخه، قزوین، گردویی و نهال فندق موری

خرید نهال فندق قزوین:

 • این نوع نهال فندق از نژاد های شناخته شده و مرغوب می باشد که بازار فروش خوبی هم دارد و کاشت آن در بیشتر نقاط امکان پذیر است.
 • این نهال فندق را در دسته ارقام اقتصادی قرار می دهند زیرا باردهی بسیار خوبی دارد.
 • میوه ی این نهال فندق با پوست قهوه ای می باشد و مغز آن نیز یک پوسته نازک قهوه ای رنگ دارد .
 •  مغز اصلی آن سفید و گرد می باشد و یک شکاف وسط آن است،این میوه طعم بسیار خوبی دارد و از ارزش غذایی بالایی برخوردار است.
 • قیمت نهال فندق؛ این رقم بسیار مناسب و اقتصادی می باشد.

خرید نهال فندق قم:

 • یکی دیگر از گونه های مرغوب نهال فندق؛ در ایران نهال فندق قم می باشد که منشا اصلی آن را کشور ایران می دانند.
 • به لحاظ شکل ظاهری مقداری تفاوت با دیگر ارقام دارد،این رقم پوست روشن تری دارد .
 • میوه ای دو پهلو است و در مقابل ضربه نیز نسبت به دیگر انواع مقاوم تر است.
 • مغز این رقم نهال فندق؛ کیفیت بسیار خوبی دارد و به رنگ روشن می باشد.
 • از این نهال؛ بیشتر برای تازه خوری و تهیه شیرینی استفاده می کنند.
 • قیمت نهال فندق؛ این رقم مشابه رقم قزوینی خود می باشد.

نهال فندق را بهتر است از کدام نهالستان تهیه کرد؟

نهالستان گلد نهال، دکتر نهال، آریا نهال

در هنگام خرید نهال فندق بهتر است چه نکاتی رعایت شود؟

نهال فندق مربوطه باید کیفیت بالایی داشته باشد. ریشه های آن سالم و در برابر آفات مقاوم باشد. از نظر طولی و عرضی نیز باید به طور کلی این نهال را به عنوان یک نهال با کیفیت در حوزه نهال های کشاورزی در نظر بگیریم. در واقع هنگام خرید نهال فندق به شناسنامه و پروانه بهداشت آن دقت داشته باشید.

خرید نهال چند ساله فندق پیشنهاد می شود؟

نهال فندق دوساله را می توانیم به عنوان یک نهال خوب فندق در نظر بگیریم. این نهال کیفیت بالایی از نظر باردهی دارد و نیاز شما را به عنوان کشاورز برطرف می کند.

معمولا در خصوص هر نوع نژادی از فندق، باید این مورد را در نظر داشته باشید که نهال فندقی که دو ساله است می تواند نسبت به نهال یک ساله نتیجه خوبی برای شما از نظر بازدهی و باردهی داشته باشد.

همچنین برای خرید نهال فندق باید به سراغ نهال هایی بروید که نزدیک به سن بلوغ خود می باشند.

مزایای خرید نهال پیوندی به نسبت نهال فندق بذری چیست؟

نهال فندق پیوندی کیفیت بالایی دارد. این نهال معمولا نسبت به پیوند در شرایط سرمایی و گرمایی نیز مقاومت بالایی را از خود نشان می دهد. نهال های فندق پیوندی معمولا از نظر کیفیت جز بهترین نهال ها در نظر گرفته می شوند. در واقع باردهی آن ها بیشتر مورد توجه افراد قرار می گیرد.

نهال ایرانی یا خرید نهال خارجی

نهال فندق ایرانی یکی از نهال های با کیفیت در حوزه خرید است. البته نهال خارجی را هم می توانیم جز نهال های با کیفیت در نظر بگیریم. نکته مهم منطقه ای است که می خواهید آ ن را کشت کنید.

مثلا شاید در منطقه سردسیر و گرمسیر نهال فندق ایرانی جوابگوی نیاز شما باشد. در برخی موارد نیز افراد می توانند از نهال خارجی استفاده کنند.

نحوه استعلام قیمت نهال فندق از نهالستان گلد نهال

شما می توانیم جهت استعلام از قیمت نهال فندق، به صورت مستقیم وارد سایت گلد نهال شده و با رفتن به قسمت محصولات، نهال مورد نظر را انتخاب کرده تا با انواع نهال و قیمت های آن آشنا شوید.

مراحل حمل و نقل و ارسال بسته های نهال چگونه است؟

نهال فندق در شرایط بهداشتی بسته بندی و ارسال می شود. در هنگام بسته‌بندی نیز، داخل بسته‌ها به‌قدری فضای آزاد وجود دارد تا هیچ فشاری به نهال وارد نشود.

همچنین سلامت نهال ها مورد بررسی قرار می گیرد و این تضمین برای شما عزیزان کشاورز وجود دارد که تمامی نهال ها مقاوم به آفات و بیماری ها می باشند.

سخن پایانی در ارتباط با خرید نهال فندق و نحوه کاشت آن

در این مقاله ما نهال فندق را مورد بررسی قرار دادیم. با توجه به گفته های بالا این نهال برای رشد کافی نیاز به هرس و کمپوست های عالی دارد. همچنین یکی از نهال های است که دارای ارزش تجاری بالا و صرفه اقتصادی می باشد.

چنانچه قصد خرید نهال فندق از نهالستانی معتبر و دارای پروانه بهداشت را دارید، اما شرایط مراجعه حضوری برای شما کشاورزان عزیز فراهم نیست، می توانید از طریق وبسایت گلد نهال و یا شماره های درج شده، سفارش خود را جهت احداث باغ های پربازده ثبت نمایید.

دسته بندی محصولات

پر فروش ترین ارقام نهال

نظرات کاربران

 • avatar امیرسالار
  ۱۴۰۰-۱۰-۱۷

  ببخشید کدام نهال فندق بهتر است و محصول بیشتری میدهد

  • avatar admin-goldnahal
   ۱۴۰۰-۱۰-۲۰

   تفاوت چندانی بین باردهی ارقام فندق وجود ندارد، نهال فندق قزوین مطلوب تر می باشد.

 • avatar امیرسالار
  ۱۴۰۰-۱۰-۱۷

  سلام
  خوب هستین من می‌خواستم بپرسم که نهال قندق قزوین و قم داخل گلدان با شهر تهران و شمال میشه کاشت

  • avatar admin-goldnahal
   ۱۴۰۰-۱۰-۲۰

   سلام و عرض ادب. بله امکان کاشت فراهم است اما با گلدان خیر زیرا ریشه نیاز به فضای بسیار زیادی جهت رشد دارد.

 • avatar محمد
  ۱۴۰۰-۱۲-۱۴

  سلام نهال فندق انیس ترکیه هم دارید 🙏

  • avatar admin-goldnahal
   ۱۴۰۰-۱۲-۱۵

   سلام وقت بخیر. خیر متاسفانه