لیست قیمت خرید نهال عناب

خرید نهال عناب از بهترین نهالستان کشور

فروش انواع نهال عناب با قیمت عمده
جهت خرید نهال عناب و یا استعلام قیمت نهال؛ همین حالا با ما در تماس باشید.

خرید نهال عناب (دی 1402) + لیست قیمت نهال

لیست قیمت نهال عناب+ مشخصات

نهال عناب بیرجند
 • نژاد بذری

 • باردهی سال سوم

 • دما 30° تا °50

 • گلدهی میان گل

نهال عناب بیرجند

65.000 تومان

نهال عناب قائنات
 • نژاد بذری

 • باردهی سال سوم

 • دما 30° تا °50

 • گلدهی میان گل

نهال عناب قائنات

70.000 تومان

نهال عناب گلابی
 • نژاد بذری

 • باردهی سال سوم

 • دما 30° تا °50

 • گلدهی زودگل

نهال عناب گلابی

70.000 تومان

مزایای خرید نهال عناب؛ از گلد نهال چیست؟!

 • تضمین مناسب ترین قیمت: گلد نهال تولید کننده ی عمده ی نهال در سطح کشور می باشد، در نتیجه بدیهیست که فروش تمامی انواع ارقام نهال عناب را با کمترین قیمت عرضه نماید.
 • ضمانت بازگشت کالا: گلد نهال فروش تمامی ارقام نهال عناب خود را با بالاترین کیفیت عرضه می نماید از همین جهت فروش تمامی ارقام نهال با ضمانت 100% بازگشت کالا صورت می پذیرد.
 • پشتیبانی 24 / 7 در هفته: گلد نهال با کادری مجرب آماده پشتیبانی و پاسخگویی به مشکلات شما در تمام روزهای هفته
مزایای خرید نهال عناب؛ از گلد نهال چیست؟!

سوالات متداول شما

سوالات پرتکرار شما درباره خرید نهال عناب

چگونه می توانم خرید نهال عناب خود را ثبت کنم؟
چطور می توانم با مجموعه گلد نهال در ارتباط باشم؟
چگونه می توانم به نهالستان گلدنهال اعتماد کنم؟
قیمت نهال عناب به صورت عمده شامل تخفیف می شود؟
نحوه ی ارسال نهال ها به چه صورت می باشد؟
برای خرید نهال عناب عجله کن!
گلد نهال با داشتن مجوز رسمی از جهاد کشاورزی، ارائه فاکتور رسمی و همچنین ارسال تا 48 ساعت کاری، انتخابی مطمئن برای شما خواهد بود.

پادکست معرفی نهال عناب

هر آنچه از خرید نهال عناب تا کاشت آن باید بدانید

معرفی جهت خرید نهال عناب

یکی از نهال هایی که گونه اولیه آن از کشور چین پدید آمده است، نهال عناب می باشد. این نهال با توجه به خاصیت های ضد درمانی که دارد می تواند در درمان بسیاری از بیماری ها مفید باشد. این درخت گونه ای گرمسیر می باشد اما به دلیل اصلاحات انجام شده بر روی آن، شرایط رشد در مناطق سردسیر را نیز دارد.

در این مقاله ما قصد داریم شما را در مورد هر آنچه که باید در هنگام خرید نهال عناب بدانید، مطلع کنیم. پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

راهنمای خرید نهال عناب جهت احداث باغ در مناطق سردسیر، معتدل و گرمسیر

برای خرید نهال عناب شما باید ویژگی های منطقه ای که می خواهید عناب را در آن بکارید در نظر بگیرید. البته به این منظور است که ویژگی های دمای هوا در این خصوص از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

به طور مثال نژاد نهال عناب رویال، در برابر بادهای گرم مقاومت خوبی را دارا می باشد. در نتیجه از این نژاد برای کاشت در مناطق گرم و خشک بسیار استفاده می شود. باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که هر نهالی برای کاشت در مناطق گفته شده نیز علاوه بر مقاومت دمایی باید در مقابل آفات هم، مقاومت از خود نشان دهد.

ویژگی های نهال عناب دیرگل و زودگل

نهال عناب دیرگل و زودگل جز آن دسته از نهال هایی هستند که در طبیعت بسیار یافت می شوند و شیوه پرورش هر کدام نیز متفاوت است.

 •  عناب دیرگل معمولا به دلیل طولانی بودن زمان گلدهی، مقاومت بسیار بالایی را در برابر آب و هوای سرد منطقه کاشت به خود اختصاص می دهد و آبیاری مناسبی نیز نیاز دارد. شما باید ارتفاع نهال عناب دیرگل از سطح دریا را نیز در نظر بگیرید چون نهال دیرگل معمولا کیفیت خوبی را در باردهی از خود برجای می گذارد.
 • در خصوص نهال های عناب زودگل نیز باید در نظر داشته باشید نهالی زودگل است، که تحت تاثیر برخی تغییرات سلولی قرار گرفته است. نهال های زودگل، از جمله عناب ترکیه ای، بیشتر در مناطق معتدل تا گرمسیر کاشته می شوند زیرا در این مناطق گیاه دچار یخ زدگی از ناحیه ی شکوفه ها نمی شود و همچنین بادهای شدید فصل بهار در این مناطق در کمترین میزان می باشد

ویژگی های یک درخت عناب سالم

نهال عناب سالم ریشه های پر و بسیار خوب و قوی دارد. یک نهال سالم به طور کلی باید دارای ساقه و برگ خوبی نیز باشد. یکی از مهم ترین نکاتی که باید در هنگام خرید نهال عناب سالم در نظر بگیرید این است که رنگ ریشه ها نشانه از مرغوبیت آن دارد.

همچنین توجه به مقدار تولید محصول این نهال، یکی دیگر از موارد حائز اهمیت در تشخیص نهال سالم می باشد.

شرایط کاشت نهال عناب به چه صورت است؟

نهال عناب به چهار روش پاجوش، قلمه، خواباندن و کاشت بذر تشکیل می شود.

در خصوص کاشت به روش پاجوش باید بدانید که زمانی که ریشه قدرت کافی دارد می توانید تمامی پاجوش هایی که در کنار تنه درخت روییده است را جدا سازی کنید و به یک محل دیگر یا همان گودال حفر شده نیز منتقل کنید. این کار یکی از محبوب ترین روش های ازدیاد نهال در بین کشاورزان است.

در خصوص قلمه نیز می توانید کلیه شاخه های کم سن درخت را در طول ۲۵ تا ۳۰ سانتی متر برش زده، سپس بخش زیادی از آن را در خاک بکارید. فاصله ای که باید برای کاشت کلیه قلمه ها در نظر بگیرید، در حدود ۵ الی ۶ سانتی متر می باشد.

در روش کشت بذر نیز باید در نظر داشته باشید که در ابتدا تمامی بذرها کاملا باید در آب قرار بگیرند و در محلی خاص نگهداری شوند، سپس می توانید در داخل خاک هایی به عمق ۱۵ سانتی متر آن ها را بکارید تا شروع به جوانه زدن کنند.

فصل مناسب کاشت نهال عناب و فاصله کاشت چه قدر است؟

از زمان شروع زمستان تا اواخر آن جز بهترین فصل برای کاشت نهال عناب به حساب می آید. همچنین فاصله کاشت ۴در ۴ و ۵در ۵ متر را می توانید به عنوان بهترین فاصله کاشت برای نهال ها در نظر بگیرید.

این درخت از چند سالگی باردهی را آغاز می کند و تا چند سال تولید اقتصادی دارد؟

نهال عناب در سومین سال خود باردهی را آغاز می کند و در فاصله پنج تا شش سال می توانید باردهی اقتصادی آن را نیز شاهد باشید.

منظور از باردهی اقتصادی نهال عناب این است که در هر هکتار چندین تن محصول وارد بازار شود و کشاورز نیز در این ۶۰ سال عمر مفید درخت عناب، به سودی که می خواهد دست یابد. این مورد چیزی است که به عنوان یک عامل مهم می توانید آن را در نظر بگیرید.

خاک و مقدار آب مورد نیاز این گونه

خاک که برای نهال عناب در نظر می گیرید، باید در برابر خشکی و شوری بسیار مقاوم باشد. همچنین زهکشی مناسبی داشته باشد تا برای استفاده در کاشت سبک باشد.

البته آبیاری مناسبی که می توانید برای پرورش نهال عناب در نظر بگیرید باید به صورت قطره ای باشد. زیرا در مناطق کاشت عناب میزان بارش محدود است. ولی همچنان برخی از روش دیم نیز بهره می گیرند.

شایع ترین آفات و بیماری های درخت عناب

 1. سنک عناب یکی از شایع ترین آفتی است که این درخت را تهدید می کند. این حشرات باعث رنگ پریدگی برگ ها و کاهش رشد درخت می شوند. جهت درمان آن می توانید از آفت کش ها و کنترل گرمای زیاد محیط استفاده کنید.
 2. مورد بعدی مگس عناب می باشد که به طور مستقیم می تواند تاثیرات منفی را بر روی میوه عناب و حتی ریزش آن نیز داشته باشد. برای از بین بردن این بیماری نیز استفاده از سمم فوزالون بسیار اهمیت دارد.
 3. تریپس توتون نیز جز دیگر از آفات و بیماری های نهال عناب است. این بیماری می تواند به طور مستقیم میوه ها و برگ عناب را تحت تاثیر قرار دهد و ساقه و ریشه گیاه را با مشکل مواجه سازد. در این حالت شما می توانید از بهترین سموم استفاده کنید .

بررسی انواع کودها و سموم جهت درمان بیماری

در بین کودهای طبیعی، کود جلبک دریایی با فرمولاسیون کاملا طبیعی خود، به افزایش میزان تولید میوه درخت و کیفیت آن کمک شایانی می کند.

 

در خصوص کودهای شیمیایی نیز می توانید از کود اسید هیومیک و کود شوک ۱۰ x کمک بگیرید. زیرا مواد مغذی درون این نوع کودها، سبب تولید گرافشانی قوی و شادابی نهال عناب می شوند.

موارد گفته  شده تاثیرات مثبتی بر روی نهال عناب خواهند داشت، علت این مورد نیز این است که کودهای مربوطه می توانند بر روی ساقه و ریشه و جوانه نهال به طور مستقیم تاثیر داشته باشند و باردهی را تحریک کنند.

بهترین نهال عناب سردسیری و عناب گرمسیری

عناب سردسیری نهالی است که بتواند مقاومت بسیار بالایی را در برابر شرایط آب و هوایی سرد و کوهستانی داشته باشد. در این میان نهال قائنات و ارمنی از جمله نژادهایی می باشند که به مناطق سرد و کاهش دما احتیاج دارند و موجب رشد خوب آن ها خواهد شد.

یکی دیگر از ویژگی های بهترین نهال عناب سردسیری و گرمسیری، این است که باردهی آن نسبت به شرایط محیطی بسیار راضی کننده باشد و شما باید به این مورد نیز توجه داشته باشید.

همچنین گونه های رویال، سیرجان و عناب ترکیه ای از نژادهای معروف در زمینه کاشت در مناطق گرمسیری می باشند.

خرید نهال عناب در چه مناطقی سوددهی بیشتری دارد؟

در مناطقی که آب و هوای منطقه مناسب پرورش نهال عناب باشد. حال شاید بپرسید چه مناطقی این ویژگی را دارند؟

در جواب این سوال باید بگوییم که این نهال در مناطقی که بیشتر دارای هوای معتدل و گرم می باشند، سوددهی بیشتری دریافت خواهید کرد. چون می توانند در هر هکتار چندین محصول به بار بیاورند.

آموزش پیوند زدن نهال عناب

نهال عناب نیز مثل سایر نهال های میوه از روش خاصی برای پیوند زدن پیروی نمی کند و طبق گفته های زیر می توانید پیوند زدن این نهال را انجام دهید:

به طور کلی بهترین پیوند برای عناب، اجرای پیوند یک نوع عناب بر پایه عناب مادر است. در این روش که نام پیوند اسکنه را به خود اختصاص می دهد، باید به سراغ ایجاد برش در برخی بخش های نهال بروید تا بستری برای اتصال پایه و پیوندک به طور کامل ساخته شود.

در این حالت حدود شش هفته بعد از جوانه زدن درخت، بهترین زمان برای پیوند پایه و پیوندک می باشد. حال بعد از اتصال می توانید آن ها را در پوشش هایی نگه دارید تا مراحل پیوند را کامل کنند.

سپس باید بدانیدکه اندازه برش ها نیز می تواند چیزی در حدود ۲۰ الی ۳۰ سانتی متر باشد و این مورد بستگی به شیوه پرورش نهال عناب از سوی شما خواهد داشت.

تاثیر گرد افشان بر روی باردهی نهال عناب

گردافشانی که شما می خواهید برای نهال عناب استفاده کنید باید دقیقا مطابق با منطقه کشت باشد. یعنی بعد از استفاده سریعا نتیجه در باردهی حاصل آید. به طور معمول این کار در درختان عناب بر عهده حشرات می باشد.

تقریبا اکثر گردافشان ها بر روی سیتوپلاسم و گزرومورفی و جوانه تغییراتی را ایجاد می کنند و کیفیت گیاه را بر این اساس تغییر می دهند. همچنین باید توجه داشته باشید که در زمان گردافشانی، نباید به قسمت تنه و برگ های درخت آبی برسد و حتی سم پاشی در این زمان ممنوع است تا بعد از اعمال گردافشانی، تاثیر آن را بر باردهی نهال مشاهده کنید.

زمان برداشت محصولات

اوایل مرداد تا شهریور را می توانیم برای برداشت محصولات درخت عناب در نظر بگیریم. در این دوره زمانی بیشترین موارد اصلی، مربوط به نوع خاک و کود و مقدار آبیاری است که می توانند زمان برداشت را عقب و یا جلو بی ندازند و شما نیز باید در هنگام خرید نهال عناب به این مورد توجه کاملی داشته باشید.

مقدار باردهی این درختان در هر هکتار زمین باغداری

۴ تن در هر هکتار را می توانید برای باردهی درخت عناب در نظر بگیرید. این مورد بستگی به محل کاشت و شیوه پرورش نیز خواهد داشت. در صورتی که انتظار بیشتری از باردهی دارید می توانید از گونه های اصلاح شده مثل نهال عناب خوشه ای استفاده نمایید.

رقم های نهال عناب خارجی

 • نهال اوکراینی
 • نهال ترکیه
 • ارمنی
 • ژاپنی

نژادهای عناب ایرانی

 • نهال عناب بیرجند
 • عناب سیرجان
 • عناب گلابی

بررسی شرایط نهال عناب اصلاح شده

نهال عناب خوشه ای اصلاح شده از نوع نهال های پیوندی دیرگل و زودگل بوده که در یک سالگی خود دارای محصول می باشد. نهال اصلاح شده در برابر شرایط آب و هوایی مقاومت بسیار بالایی را از خود نشان می دهد. در برابر آفات نیز بسیار مقاوم است و به دلیل ارتفاع کوتاه آن ها شرایط نگهداری بسیار آسان است.

باردهی نهال عناب اصلاح شده با کیفیت و بهبود یافته است. قدرت نهال در برابر شرایط مختلف جوی نیز بسیار بالا می باشد و حتی طعم آن نیز نسبت به دیگر ارقام شیرین تر است.

انواع روش های متداول هرس درخت عناب

هرس درخت عناب به طور معمول به جهت ایجاد فضای آزاد بین درختان ایجاد می شود. به این نوع هرس، هرس افقی و عمودی نیز می گویند.

هرس باردهی نیز یکی دیگر از انواع شیوه های هرس کردن بر روی تمامی درختان است. در این شیوه بیشتر قسمت هایی که تحت تاثیر باردهی قرار دارند می توانند هرس شوند. حال این هرس نیز باید به اندازه کافی انجام شود و شما باید اندازه ها را به طور دقیق حساب کنید و این مورد نیز بستگی به شرایطی دارد که شما نهال عناب را پرورش داده اید.

صادرات و واردات عناب

در خصوص وارادات و صادرات محصول نهال عناب باید به این مورد توجه داشته باشید که که در طول سال مقدار زیادی عناب در استان خراسان جنوبی تولید می شود ولی یک دوم آن هم صادر نمی شود.

یکی از کشورهای تولید کننده بسیار عناب، چین می باشد که بخش زیاد عناب تازه را برای مصرف داخلی استفاده می کنند و تنها میوه عناب خشک از این کشور صادر می شود.

موارد مصرف عناب در زندگی روزمره

عناب به طور کلی در انواع دمنوش ها و شربت ها مورد استفاده قرار می گیرد. مصرف محصول نهال عناب، در ایران بیشتر به روش خشک مرسوم می باشد. همچنین از این میوه می توان به عنوان جایگزین کشمش و تنقلات همراه با چای استفاده کرد.

خواص عناب چه می باشد؟

خواص عناب  بخش های مختلفی را در بر می گیرد:

یکی از ویژگی های عناب، مفید بودن آن برای سلامت کبد می باشد. عناب برای درمان سنگ کلیه و سرما خوردگی بسیار مفید است. همچنین دارای ویتامین های بسیار خوبی نیز می باشد که می تواند بر روی ما تاثیر مثبتی داشته باشد. این میوه باعث افزایش خلق و خوی مثبت در انسان می شود.

معرفی بهترین نهال عناب از نظر باردهی

نهال عناب قائنات و رویال

نمونه نهال عناب بذری

 1. عناب اوکراینی
 2. عناب ارمنی

از جمله بهترین نهال پیوندی عناب

 1. عناب ترکیه ای
 2. نهال پیوندی خوشه ای

نهال عناب را بهتر است از کدام نهالستان تهیه کرد؟

نهالستان گلد نهال، دکتر نهال، آریا نهال

در هنگام خرید نهال عناب بهتر است چه نکاتی رعایت شود؟

نهال عناب باید کیفیت بالایی از نظر ریشه داشته باشد. البته ارتفاع نهال نیز باید به خوبی بررسی شود تا در هنگام کاشت و پرورش به مشکل برنخورید. حال باید در نظر بگیرید که نهال های عناب مربوطه باید مطابق با شرایط منطقه ای باشد که شما قصد کاشت نهال را در آن منطقه دارید.

خرید نهال چندساله عناب پیشنهاد می شود؟

نهال عناب دو ساله بهترین انتخاب است چون کیفیت بالایی دارد و شما را به عمر اقتصادی نهال نزدیک می کند. بعد از این مدت در واقع شاهد سن بلوغ نهال خواهید بود که باردهی بسیار بیشتری نسبت به عمر اقتصادی در اختیار شما قرار می دهد.

مزایای خرید نهال عناب پیوندی به نسبت نهال بذری چیست؟

نهال عناب پیوندی، درست مثل سایر نهال های عناب کیفیت بالایی را به خود اختصاص می دهد. همچنین باردهی بسیار خوبی در برابر نهال عناب بذری به خود اختصاص می دهد و آبیاری آن ها بیشتر به روش قطره ای خواهد بود.

خرید نهال عناب خارجی یا ایرانی؟

خرید نهال عناب ایرانی بهترین گزینه برای احداث باغ عناب می باشد. زیرا گونه های خارجی مختص اقلیم خود می باشند و ممکن است در ایران سازگاری مناسبی نداشته باشند. اما با این حال نژاد ترکیه ای، گونه ای محبوب بین کشاورزان ایرانی به دلیل باردهی سالم و با کیفیت است.

نحوه استعلام قیمت نهال عناب از نهالستان گلد نهال

برای استعلام قیمت نهال عناب، شما به راحتی می توانید وارد سایت شوید تا به لیست جداول قیمت دسترسی داشته باشید. همچنین شما می توانید با مشاورین ما در تماس باشید تا اطلاعات لازم در خصوص قیمت و شرایط خرید نهال های عناب در اختیار شما قرار گیرد.

مراحل حمل و  نقل و ارسال بسته های این نهال

حمل و نقل نهال عناب در ساده ترین حالت ممکن انجام می گیرد. بسته بندی ها به صورت بسته های پنج تایی به بالا خواهند بود. در هرکیسه نیز باید پس از بررسی نهال، روند بارگیری انجام شود. بررسی نیز بیشتر برای ریشه نهال می باشد تا اطمینان لازم از سالم بودن ریشه نهال حاصل شود.

سخن پایانی در ارتباط با خرید نهال عناب

با توجه به اطلاعات به دست آمده، نهال عناب علاوه بر باردهی مطلوبی که دارد، به عنوان یک دارو برای درمان اکثر بیماری ها در طب سنتی استفاده می شود. این گونه از نظر تهدید آفات، بسیار در خطر می باشد اما شما با خرید نهال عناب اصلاح شده پیوندی می توانید این مشکل را رفع کنید و تا حد زیادی از احتمال حمله حشرات جلوگیری کرده باشید.

شما می توانید در قسمت کامنت و یا توسط شماره های درج شده در سایت با کارشناسان مجرب گلد نهال در تماس باشید تا پاسخگوی هرگونه سوالات و ابهامات شما در زمینه احداث باغ های پربازده عناب باشند.

دسته بندی محصولات

پر فروش ترین ارقام نهال

نظرات کاربران