لیست قیمت خرید نهال انبه

خرید نهال انبه از بهترین نهالستان کشور

فروش انواع نهال انبه با قیمت عمده
جهت خرید نهال انبه و یا استعلام قیمت نهال؛ همین حالا با ما در تماس باشید.

لیست خرید نهال انبه

لیست قیمت نهال انبه+ مشخصات

نهال انبه چهار فصل
 • نژاد بذری

 • باردهی سال دوم

 • دما 30° تا °48

 • گلدهی میان گل

نهال انبه چهار فصل

280.000 تومان

نهال انبه زرد
 • نژاد بذری

 • باردهی سال دوم

 • دما 30° تا °50

 • گلدهی زودگل

نهال انبه زرد

250.000 تومان

مزایای خرید نهال انبه؛ از گلد نهال چیست؟!

 • تضمین مناسب ترین قیمت: گلد نهال تولید کننده ی عمده ی نهال در سطح کشور می باشد، در نتیجه بدیهیست که فروش تمامی انواع ارقام نهال انبه را با کمترین قیمت عرضه نماید.
 • ضمانت بازگشت کالا: گلد نهال فروش تمامی ارقام نهال انبه خود را با بالاترین کیفیت عرضه می نماید از همین جهت فروش تمامی ارقام نهال با ضمانت 100% بازگشت کالا صورت می پذیرد.
 • پشتیبانی 24 / 7 در هفته: گلد نهال با کادری مجرب آماده پشتیبانی و پاسخگویی به مشکلات شما در تمام روزهای هفته
مزایای خرید نهال انبه؛ از گلد نهال چیست؟!

سوالات متداول شما

سوالات پرتکرار شما درباره خرید نهال انبه

چگونه می توانم خرید نهال انبه خود را ثبت کنم؟
چطور می توانم با مجموعه گلد نهال در ارتباط باشم؟
چگونه می توانم به نهالستان گلدنهال اعتماد کنم؟
قیمت نهال انبه به صورت عمده شامل تخفیف می شود؟
نحوه ی ارسال نهال ها به چه صورت می باشد؟
برای خرید نهال انبه عجله کن!
گلد نهال با داشتن مجوز رسمی از جهاد کشاورزی، ارائه فاکتور رسمی و همچنین ارسال تا 48 ساعت کاری، انتخابی مطمئن برای شما خواهد بود.

پادکست معرفی نهال انبه

هر آنچه از خرید نهال انبه تا کاشت آن باید بدانید

معرفی جهت کاشت و خرید نهال انبه

نهال انبه یکی از انواع نهال هایی است که می تواند خاصیت های بسیار زیادی برای بشر داشته باشد. این نهال جز نهال های پربارده نیز هست و باید با توجه به آب و هوایی که آن را در یک منطقه کشت می کنید، به آن توجه داشته باشید.

به طور کلی حدود نصف انبه جهان در کشور هند پرورش می یابد. در ایران نیز استان هرمزگان با توجه به آب و هوای گرمسیری که دارد منبع اصلی کاشت نهال انبه پاکستانی و محلی می باشد. در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر با شرایط کاشت و خرید نهال انبه آشنا شوید.

راهنمای خرید نهال انبه جهت احداث باغ در مناطق سردسیر، معتدل و گرمسیر

نهال انبه باید مطابق با شرایط آب و هوایی منطقه نیز در نظر گرفته شود. مثلا در مناطق مرطوب و گرمسیر، نهال مربوطه رشد افزایشی داشته و همچنین این شرایط آب و هوایی روی باردهی این گیاه هم تاثیر گذار است.

نکات مهمی جهت کاشت نهال انبه وجود دارد، مثلا نهال های انبه ای که در مناطق گرمسیر کاشته می شوند، باید بر اساس شیوه های صحیح پرورش یابند تا هم پربارده باشند و هم در برابر آب و هوای گرم مقاومت بسیاری داشته باشند.

البته که در هنگام خرید نهال انبه، باید توجه زیادی به میزان رطوبت هوا در شهر خود داشته باشید و سپس اقدام به خرید این نهال کنید زیرا درخت انبه نیازمند رطوبت کافی برای رشد می باشد.

ویژگی های نهال دیرگل و زودگل

نهال های انبه دیرگل با وجود اینکه زمان شکوفه دهی آن کمی دیرتر از معمول می باشد، بسیار برای مکان هایی که در فصل بهار دچار سرمای بهاره می شوند مناسب است.

چرا که با دیر گل کردن درخت، سرما نمی تواند به آن آسیب ایجاد کند و بدین گونه بعد از اتمام سرمای بهاره درخت شروع به شکوفه دهی خواهد نمود.

در خصوص نهال های انبه زودگل نیز باید در نظر داشته باشیم نهالی زودگل است، که تحت تاثیر برخی تغییرات سلولی قرار گرفته است. نهال های زودگل، بیشتر در مناطق معتدل تا گرمسیر کاشته می شوند زیرا در این مناطق گیاه دچار یخ زدگی از ناحیه ی شکوفه ها نمی شود و همچنین بادهای شدید فصل بهار در این مناطق در کمترین میزان می باشد.

در واقع این نهال باردهی خوبی دارد و در برابر شرایط آب و هوایی پرتلاطم ،مقاومت بسیار خوبی را نیز از خود نشان می دهد.

شناخت یک درخت انبه سالم

نهال انبه سالم به طور کلی هیچ آسیبی روی آن وجود ندارد. این نهال از لحاظ کیفیت به مراتب بیشتر و بهتر نیز عمل می کند. مثلا میوه های خوبی را به بازار ارائه می دهد. همچنین می توانیم در نظر بگیریم که نهال انبه سالم به طور کلی باردهی خوبی نیز دارد.

مقاومت نهال های انبه در برابر شرایط اقلیمی مختلف نیز یکی دیگر از موارد مهم است چون می تواند بر باردهی نهال نیز تاثیراتی داشته باشد. همچنین در هنگام خرید نهال انبه، باید به جهت ساقه ها و ریشه های آن دقت کرده تا دچاره پیچ خوردگی و شکستگی حاصل از بسته بندی نباشند.

کاشت نهال عمل به چه صورت است؟

برای کاشت نهال انبه ابتدا باید با ساختار انبه آشنا باشید. معمولا انبه به دلیل داشتن هسته محکم و بزرگ خود می تواند به خوبی فرآیندهای کاشت را طی کند. شیوه های مختلفی را می توانید برای کاشت نهال انبه در نظر بگیرید.

اولین مورد مربوط به کاشت بذری انبه است. در این حالت معمولا باید شرایط آب و هوایی را بررسی کنید و سپس هسته انبه را شکافته و بذر داخل آن را درون پارچه ای مرطوب به مدت زمان مشخص گذاشته تا جوانه بزند.

در مرحله بعدی چاله ای از خاک را حفر کرده که اندازه ای در حدود ۲۰ سانتی متر داشته باشد. سپس باید بذر مربوطه در داخل چاله کاشته و پر از خاک شود. هر روز نیز می توانید آبیاری نهال انبه را انجام دهید و در عرض ۲ ماه شاهد گلدهی آن خواهید بود.

قبل از کاشت به روش بذری باید در ابتدا بذرها را به طور کامل خیس کنید، سپس باید آن ها را خشک کرده و بعد در داخل خاک مربوطه قرار دهید؛ حتی این خاک می تواند در محیط گلدان باشد.

در روشی دیگر که کاشت هسته انبه است، این است که شما باید گودالی به اندازه ۴۰ سانتی متر  حفر کرده و سپس هسته را در آن بکارید و آبیاری نمایید. دمای محیط نیز باید اندازه گیری شود، به طوری که نه زیاد و نه کم باشد؛ بعد از اتمام این موارد و رعایت اصولی آن ها، می توانید باروری خوبی را برای نهال انبه در نظر بگیرید.

فصل مناسب کاشت نهال انبه و فاصله ی کاشت چه قدر است؟

پاییز و بهار را می توانیم به عنوان بهترین فصل ها برای کاشت نهال انبه در نظر بگیریم. در خصوص فاصله کاشت نیز باید در نظر داشته باشید که نهال انبه دارای فاصله کاشتی در حدود (۱۲ در ۱۲) و (۱۴ در ۱۴) متر است.

در برخی موارد نیز این فاصله به صورت ۳.۵ تا۹ متر و حتی ۵ متر نیز خواهد رسید و شما باید آن را در نظر داشته باشید. این موارد برای نوردهی و غذا رسانی به نهال انبه بیشترین تاثیر را خواهند داشت.

این درخت از چند سالگی باردهی را آغاز می کند و تا چند سال تولید اقتصادی دارد؟

در حدود ۲ الی ۳ سالگی و بسته به منطقه مربوطه نهال انبه باردهی خود را آغاز می کند و تا ۵ الی ۷ سال و حتی بیشتر می توانید باردهی اقتصادی را برای آن در نظر بگیرید؛ در طول مدت زمان مربوطه، کشاورز تنها چیزی که می خواهد این است که سود بسیار زیادی از نهال انبه بدست بیاورد. حال توجه به استفاده از بهترین کود و خاک و البته بهترین روش آبیاری نکات مهم، برای پرورش نهال انبه می باشند.

خاک و مقدار آبیاری مورد نیاز این گیاه

خاک مربوطه باید دمای مناسبی داشته و سطح رطوبت خاک نیز باید متعادل باشد تا بتوانیم نهال انبه را در آن پرورش دهیم. در ضمن خاک هرچه سبک تر و دارای نفوذ پذیری بیشتری باشد، به طور کلی هرچه لومی وشنی تر باشد، نهال مربوطه بهترین میزان کشت را خواهد داشت.

همچنین این گیاه به شدت در خاکی که میزان کمی اسید دارد به خوبی رشد می کند و خاک های گچی مناسب آن نیست.

شیوه آبیاری درخت انبه نیز به صورت منظم است ولی باید در نظر داشته باشید که در آب و هوای گرم و خشک، می توانیم هر روزه این کار را انجام دهیم و نباید در مقدار آب، زیاده روی کرده تا موجب پوسیدگی ریشه ها شود.

شایع ترین آفات و بیماری های درخت انبه

 • گال گیاهی اولین موردی است که می تواند نهال انبه را درگیر خود سازد؛ این یک نوع بیماری قارچی است و شما می توانید برای از بین بردن آن از قارچکش ها کمک بگیرید.
 • مگس میوه انبه نیز نوعی حشره است که می تواند آسیب بسیار زیادی به نهال انبه وارد سازد؛ برای از بین بردن آن باید به صورت کلی سمپاشی انجام دهید.

پشه گل آذین یکی دیگر از انواع حشراتی است که جان نهال انبه را تهدید می کند و به برگ ها و ریشه ها حمله خواهد کرد. برای از این بردن این  بیماری نیز می توانید از سم های مهم از قبیل مالاتیون استفاده کنید.

 • زنجرک نیز جز دیگری از بیماری هاست و باعث از بین رفتن برگ های نهال انبه خواهد شد. استفاده از سمپاشی می تواند بسیار در این زمینه موثر عمل کند.
 • سن قهوه ای نیز از حشرات تابستانی است که به برگ ها آسیب می زند که می توانید از موسپیلان استفاده کنید تا این حشرات از بین بروند.
 • تریپس انبه نیز یکی دیگر از انواع حشرات است و باعث حمله به برگ های میوه نهال انبه می شود؛ شما می توانید برای از بین بردن این حشرات از پروتئوس استفاده کنید.

بررسی انواع کودها و سموم جهت درمان بیماری

برای درخت انبه می توانید از کودهای گاوی و گوسفندی و مرغی استفاده کنید که در حوزه کودهای حیوانی در نظر گرفته می شوند. این کود ها چون دارای مواد معدنی مناسب هستند می توانند برای پرورش نهال انبه نیز بسیار مفید باشند. این امر نیز مهم است و از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.

برای کود های شیمیایی نیز می توانید سراغ آن دسته از کودهایی بروید که مواد معدنی بسیار زیادی درون خود دارند. این موارد نیز شامل آهن و منگنز و روی و مس و بور هستند. در واقع نهال انبه از طریق این مواد مغزی که در کودهای شیمیایی موجود است به بهترین شکل رشد خواهد کرد و پرورش خواهد یافت.

معمولا کودهای حیوانی و شیمیایی بخش هایی از ساقه، ریشه و جوانه را تحت تاثیر قرار می دهند و باردهی نهال را به بهترین شکل تحریک خواهند نمود.

بهترین نهال سردسیری و گرمسیری

انبه بیشتر در مناطقی که معتدل و گرمسیر است به خوبی رشد می کند مصل شهرهای جنوبی کشور و باید بدانید که نسبت به شرایط آب و هوایی نیز باید مقاومت بسیار خوبی را از خود نشان دهد.

حال بر مبنای اقلیم گرمسیری نهال انبه، می توانیم در نظر داشته باشیم که نژاد بنگالورا که زادگاه اصلی آن کشور هند می باشد، بسیار مناسب منطقه گرم و مرطوب است. همچنین نهال انبه چهارفصل نیز نیازمند آب و هوای گرم می باشد و حتی برای نیاز سرمایی خود، هوای معتدل را ترجیح می دهد.

خرید نهال انبه در چه مناطقی سوددهی بیشتری دارد؟

خرید نهال انبه در مناطقی سوددهی بیشتری دارد که بتواند به خوبی باردهی داشته باشد. در این حالت می توانیم نهالی را در نظر بگیریم که  در مناطق معتدل و گرمسیری به خوبی رشد می کند.

در خصوص مناطق گرمسیر و معتدل استان جنوبی مثل هرمزگان و یا برخی استان های جنوب شرقی، چابهار و بوشهر بهترین سود را از نظر باردهی نهال خواهند داشت.

آموزش پیوند زدن نهال مربوطه

در خصوص پیوند زدن نهال انبه، توجه به دو مورد ضروری است: ایجاد پایه و پیوندک. این نهال را می توان با سه روش پیوند زد: پیوند جانبی چو، پیوند اسکنه و پیوند شکمی.

در بخش بعدی می توانیم، پایه و پیوندک را در اثر برش هایی به هم متصل کنیم، این برش ها بستری به اندازه ۲۰ سانتی متر را برای پایه و پیوندک ایجاد می کنند تا بتوانند به یکدیگر متصل شوند.

در انتها باید قسمت های برش خورده در قالب هایی در فضای خنک نگهداری شود تا در آخر پیوند زدن نهال انبه انجام گیرد.

تاثیر گرد افشان بر روی باردهی درخت انبه

نهال انبه به گرد افشانی نیاز دارد که به خوبی بتواند باردهی آن را تحریک سازد. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که این نهال را می توانید به عنوان یک نهال بسیار خوب و با کیفیت از نظر تاثیر گرد افشان در نظر بگیرید. دقت کنید که گرد افشان با تاثیر بر ریشه ها، باردهی آن را تحریک می کند.

جالب است بدانید گردافشانی گیاه انبه توسط مگس انجام می شود و همچنین در هنگام گلدهی، این درخت شکوفه های کمی دارد که جای نگرانی نیست.

زمان برداشت محصولات

بهترین زمان برای برداشت محصولات درخت انبه فصل های گرم سال است که می توانیم به تابستان اشاره داشته باشیم. شرایط آبیاری و استفاده از کود و خاک مناسب برای برداشت محصولات درخت انبه نیز ضروری خواهد بود.

مقدار باردهی این درختان در هر هکتار زمین باغداری

چیزی در حدود ۱۱ الی ۲۱ تن را می توانیم به مقدار باردهی درخت انبه در هر هکتار زمین باغداری ارتباط دهیم.

رقم های نهال انبه خارجی

 • رقم بنگالورا
 • انبه بوربون
 • رقم انبه کامبودیانا
 • انبه املی

نژاد های انبه ایرانی

انبه چابهار و نهال انبه هرمزگان، از بهترین و معروف ترین انبه های تجاری می باشند.

بررسی شرایط نهال انبه اصلاح شده

نهال انبه ای اصلاح شده است که از نظر ژنتیکی تغییراتی در آن رخ داده باشد. حال باید در نظر داشته باشید که نهال اصلاح شده به عنوان یک نهال پربارده نیز در نظر گرفته می شود. یکی از مهم ترین نکات توجه به موارد زیر بعد از اصلاح نهال انبه است:

نهال اصلاح شده کیفیت بهتری نسبت به قبل دارد. و همچنین نهال های انبه اصلاح شده، باردهی خوبی نسبت به حالت معمول خواهند داشت و نیاز کشاورز را از نظر اقتصادی بر طرف می سازند.

انواع روش های متداول هرس درخت انبه

این درخت جزء گیاهانی است که هرس های طولانی و بزرگ را تحمل می کند اما توصیه می شود که هرس روی هر درختی، به طور اصولی و منظم در هر سال از رشد آن صورت گیرد.

هرس درخت انبه به گونه های زیر انجام می شود:

نوعی هرس وجود دارد که زمانی که ارتفاع درخت به یک متر رسید، آن را کوتاه می کنند. به همین ترتیب این نوع هرس در ارتفاع های مختلف از درخت انجام می گیرد تا قد آن کنترل شود.

در نوع دیگر از هرس، معمولا ساقه های جوان یا قسمت ابتدایی شاخه ها بریده می شوند تا ساقه های فرعی رشد بهتری داشته باشند. توجه داشته باشید که زمان مناسب هرس درخت انبه در فصل زمستان و هنگامی است که میوه های درخت چیده شده اند.

وارادات و صادرات انبه

نهال انبه به صورت کلی یک میوه خارجی می باشد که این محصول به ایران از طریق کشور های همسایه وارد می شود. البته برخی از انبه های شهرستان های چابهار و هرمزگان به خارج از کشور با نام تجاری سیف صادر می شوند که از معروف ترین باغ های انبه در ایران می باشد.

انبه های وارداتی بر مبنای نهال های خارجی هستند که کیفیت خاص خود را، بر اساس شرایط آب و هوایی منطقه کاشت دارند. به طور کلی هم نژاد ایرانی و هم خارجی از عطر و طعم فوق العاده ای برخوردار می باشند.

موارد مصرف انبه در صنایع و زندگی روزمره

انبه به طور کلی به صورت آبمیوه هایی در برندهای مختلف تولید می شود. همچنین از برگ انبه در تهیه دمنوش استفاده می شود. استفاده از شیک انبه که همراه با شیر و خامه می باشد، بسیار برای تقویت و رشد کودکان مناسب است.

از دیگر موارد تهیه شده با محصول نهال انبه می توان به پودینگ انبه و دانه چیا، بستنی یخی انبه و… اشاره کرد.

خواص شگفت انگیز انبه

محصول نهال انبه یکی از میوه هایی است که  خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد. این میوه برای سلامت دستگاه گوارش نیز مفید است. همچنین سلامتی چشمان ما را به طور کامل تضمین می کند و یک مکمل قوی برای پیشگیری از احتمال سرطان در بدن می باشد.

معرفی بهترین نهال انبه از نظر باردهی

نهال انبه بوربون یکی از گونه های شناخته شده ی پربار در جهان می باشد.

معرفی نمونه نهال انبه بذری

 • نهال انبه قرمز

از جمله بهترین نهال پیوندی انبه

 • رقم بنگالورا
 • رقم کامبودیانا
 • رقم املی

نهال درخت انبه را بهتر است از کدام نهالستان تهیه کرد؟

نهالستان گلد نهال، دکتر نهال، آریا نهال

در هنگام خرید نهال انبه بهتر است چه نکاتی رعایت شود؟

برای خرید نهال انبه باید نکاتی از قبیل کیفیت و نحوه رشد آن ها را در برخی مناطق گرمسیری و معتدل و سردسیری در نظر بگیریم. بررسی ارتفاع نهال انبه بسیار مهم است؛ چون باید در هنگام هرس به آن رسیدگی شود و بر روی باردهی نیز تاثیر گذار است.

قدرت مقاومت در برابر شرایط اقلیمی متفاوت را نیز می توانیم برای انواع نژادهای نهال انبه در نظر بگیریم. همچنین توجه به ریشه ها و سالم بودن ساقه نهال خالی از لطف نخواهد بود.

خرید نهال چند ساله انبه پیشنهاد می شود؟

نهال انبه دوساله و سه ساله را به عنوان بهترین نهال ها می توانید در نظر داشته باشید. این نهال ها به راحتی ما را به عمر اقتصادی گیاه نزدیک خواهند کرد. در نهایت می توانیم سود بسیار زیادی را به عنوان کشاورز از نهال های انبه بدست آوریم.

مزایای خرید نهال پیوندی به نسبت نهال بذری چیست؟

نهال انبه پیوندی از نظر باردهی کیفیت بسیار خوبی را به خود اختصاص می دهد و مقاومت بالایی نیز دربرابر عوامل محیطی بسیار شدید دارد.

خرید نهال انبه ایرانی یا خارجی؟

این مورد تفاوتی ندارد چون نهال انبه ایرانی و خارجی مناسب مناطق گرمسیر و مرطوب است و دقیقا از نهال های خارجی نیز می توانیم برای احداث باغ انبه استفاده کنیم.

نحوه استعلام قیمت نهال انبه از نهالستان گلد نهال

درخصوص قیمت نهال ها عوامل مختلفی مثل بذری و یا پیوندی بودن نهال ها دخیل می باشد. شما می توانید جهت استعلام از قیمت نهال انبه، وارد سایت گلد نهال شوید و به لیست قیمت نهال های مختلف انبه دسترسی داشته باشید.

مراحل حمل و نقل و ارسال بسته های این نهال

برای حمل و نقل نهال انبه در ابتدا نهال انبه در بسته های محکم و دارای جریان هوا جهت تنفس گیاه بسته بندی می شود. قبل از بسته بندی نیز ریشه نهال از همه جهات بررسی خواهد شد تا اگر آسیبی به آن وارد شده و موجب اختلال در روند رشد و باردهی خواهد شد، برطرف شود.

این امر موجب می شود تا هیچ گونه آسیبی به ریشه های نهال وارد نشود و این تضمین وجود دارد که گیاهان گلد نهال، عاری از هرگونه آفت و با پروانه بهداشت به دست شما عزیزان می رسند.

سخن پایانی در ارتباط با خرید نهال انبه

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که نهال انبه در آب و هوای گرمسیر و معتدل به خوبی رشد می کند. در هر هکتار چندین تن محصول را در اختیار ما قرار می دهد. حال باید در نظر بگیرید که این نهال جز نهال های پربارده در فصل مناسب خود می باشد.

بهترین مناطقی که سوددهی بالایی برای این نهال دارند مناطق جنوبی و جنوب شرقی و البته مناطق معتدل هستند.

همچنین برای خرید نهال انبه دیگر نیاز به مراجعه حضوری نمی باشد و شما تنها با رفتن به قسمت محصولات سایت گلدنهال می توانید سفارش خود را ثبت کرده و جهت مشاوره و راهنمایی بیشتر با مشاورین ما از طریق شماره های درج شده، در تماس باشید.

دسته بندی محصولات

پر فروش ترین ارقام نهال

نظرات کاربران