خرید نهال ازگیل: (خرداد 1403) + قیمت نهال

خرید نهال ازگیل از بهترین نهالستان کشور

فروش انواع نهال ازگیل با قیمت عمده
جهت خرید نهال ازگیل و یا استعلام قیمت نهال؛ همین حالا با ما در تماس باشید.

لیست خرید نهال ازگیل

لیست قیمت نهال ازگیل+ مشخصات

نهال ازگیل جنگلی
 • نژاد بذری

 • باردهی سال دوم

 • دما 30° تا °45

 • گلدهی میان گل

نهال ازگیل جنگلی

75.000 تومان

نهال ازگیل پیوندی
 • نژاد بذری

 • باردهی سال دوم

 • دما 25° تا °40

 • گلدهی دیرگل

نهال ازگیل پیوندی

85.000 تومان

نهال ازگیل ژاپنی
 • نژاد بذری

 • باردهی سال دوم

 • دما 25° تا °40

 • گلدهی دیرگل

نهال ازگیل ژاپنی

85.000 تومان

مزایای خرید نهال ازگیل؛ از گلد نهال چیست؟!

 • تضمین مناسب ترین قیمت: گلد نهال تولید کننده ی عمده ی نهال در سطح کشور می باشد، در نتیجه بدیهیست که فروش تمامی انواع ارقام نهال ازگیل را با کمترین قیمت عرضه نماید.
 • ضمانت بازگشت کالا: گلد نهال فروش تمامی ارقام نهال ازگیل خود را با بالاترین کیفیت عرضه می نماید از همین جهت فروش تمامی ارقام نهال با ضمانت 100% بازگشت کالا صورت می پذیرد.
 • پشتیبانی 24 / 7 در هفته: گلد نهال با کادری مجرب آماده پشتیبانی و پاسخگویی به مشکلات شما در تمام روزهای هفته
مزایای خرید نهال ازگیل؛ از گلد نهال چیست؟!

سوالات متداول شما

سوالات پرتکرار شما درباره خرید نهال ازگیل

چگونه می توانم خرید نهال ازگیل خود را ثبت کنم؟
چطور می توانم با مجموعه گلد نهال در ارتباط باشم؟
چگونه می توانم به نهالستان گلدنهال اعتماد کنم؟
قیمت نهال ازگیل به صورت عمده شامل تخفیف می شود؟
نحوه ی ارسال نهال ها به چه صورت می باشد؟
برای خرید نهال ازگیل عجله کن!
گلد نهال با داشتن مجوز رسمی از جهاد کشاورزی، ارائه فاکتور رسمی و همچنین ارسال تا 48 ساعت کاری، انتخابی مطمئن برای شما خواهد بود.

پادکست معرفی نهال ازگیل

هر آنچه از خرید نهال ازگیل تا کاشت آن باید بدانید

معرفی جهت خرید نهال ازگیل

یکی از نهال هایی که انواع مختلف آن را در ایران می توانید پیدا کنید، نهال ازگیل است. این گیاه در مناطق حاصل خیز و مکان هایی که از نظر بارندگی، بارش خوبی را در سال دارند، رشد می کند.

نهال های ازگیل از گونه های وحشی در طبیعت می باشند. زادگاه اولیه ی این گیاه، از قدیم حاشیه ی دریای خزر یعنی استان های شمالی کشور از جمله گیلان و شهر تالش می باشد. تا انتها همراه ما باشید تا در خصوص خرید نهال ازگیل و نکاتی جهت کاشت آن را خدمت شما عزیزان مطرح سازیم.

راهنمای خرید نهال ازگیل جهت احداث باغ در مناطق سردسیر، معتدل و گرمسیر

برای خرید نهال ازگیل در ابتدا باید به این نکته توجه داشته باشید که نهال مربوطه باید دارای ویژگی هایی باشد که بتوانید آن را در مناطق گفته شده بکارید. شرایط باردهی نهال ازگیل را نیز باید در مناطق مورد نظر، در نظر بگیرید.

یکی از مهم ترین نکات برای خرید نهال ازگیل این است که باید مطابق با شرایط محیطی و اقلیمی باشد. به طور کلی این نهال اگر در مناطق گرمسیر کاشته می شود، باید توانایی مقاومت در برابر این نوع آب و هوا را نیز داشته باشد.

این نکته فقط برای نهال ازگیل نیست و کلیه نهال های میوه را نیز شامل خواهد شد و باید به آن توجه کاملی داشته باشید. نهال های ازگیل پیوندی، جنگلی و ژاپنی از جمله گونه هایی هستند که به دلیل دیرگل بودن، مقاومت بسیاری در برابر سرما هنگام شکوفه دهی از خود نشان می دهند.

ویژگی های نهال دیرگل ازگیل و زودگل چه می باشد؟

در خصوص نهال ازگیل دیرگل و زود گل باید در نظر داشته باشید که هر کدام از نهال ها ویژگی های خاصی را به خود اختصاص می دهند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم داشت:

نهال های ازگیل دیرگل به دلیل این که گلدهی آن ها بر روی جوانه زنی نیز تاثیر دارد، می توانیم مقاومت بسیار بالای آن ها را در برابر آب و هوای سرد، مخصوصا سرمای بی موقع در فصل بهار در نظر بگیریم. همچنین این نهال ها در برابر آفات نیز از خود مقاومت بسیار زیادی نشان می دهند.

توجه داشته باشید که ارتفاع از سطح دریا معمولا به دلیل تغییرات دمایی باعث دیرگل شدن نهال ازگیل می شود.

در خصوص نهال های ازگیل زودگل نیز باید در نظر داشته باشیم نهالی زودگل است، که تحت تاثیر برخی تغییرات سلولی قرار گرفته است. نهال های زودگل، بیشتر در مناطق معتدل تا گرمسیر کاشته می شوند زیرا در این مناطق گیاه دچار یخ زدگی از ناحیه ی شکوفه ها نمی شود و همچنین بادهای شدید فصل بهار در این مناطق در کمترین میزان می باشد.

در واقع این نهال باردهی خوبی دارد و در برابر شرایط آب و هوایی پرتلاطم، مقاومت بسیار خوبی را نیز از خود نشان می دهد. نهال زودگل ازگیل در برخی ویژگی های گیاهی مثل فتوسنتز و یا نورگریز و نورگرایی نیز دارای تغییراتی نسبت به نهال دیرگل خواهد بود.

ویژگی های یک درخت ازگیل سالم چیست؟

نهال ازگیل سالم به طور کلی نهالی است که دارای ریشه های بسیار قوی می باشد. این نهال معمولا جز آن دسته از نهال هایی است که در فصل پاییز برگ ریزی بسیاری دارد و به طور کامل برگ های آن ریخته می شود.

نهال ازگیل سالم در واقع در روند محصول دهی کیفیت بالایی دارد. میوه های آن گرد کوچک و شبیه به گردو می باشند. ازجمله درختانی است که برای رشد نیاز به آفتاب و سایه به میزان مساوی دارد. همچنین برگ های این گیاه، به صورت سرتیز و کشیده، به رنگ سبز تیره است که نشان دهنده سلامت درخت ازگیل می باشد.

کاشت این نهال به چه صورت است؟

یکی از روش های مهم برای کاشت نهال ازگیل استفاده از روش قلمه است. در این روش باید اندازه قلمه ها ۲۰ سانتی متر و دارای ضخامت باشند. سپس در مرحله بعد باید عملیات جدا سازی تمامی شاخه ها را به انجام برسانید و به سراغ خاکی بروید که زهکشی و رطوبت مناسبی نیز داشته باشد.

چاله هایی که باید در خاک ایجاد کنید هم، دارای عمق ۲۰ الی بیشتر خواهند بود. سپس قلمه ها باید در داخل خاک مرطوب قرار گیرند. نکته قابل توجه این است که کاشت بذر ازگیل در مکان های مرطوب و دارای سرمای منفی ۱۰ درجه بیشتر از روش های دیگر امکان پذیر می باشد.

فصل مناسب کاشت نهال ازگیل و فاصله ی کاشت چه قدر است؟

فصل مناسب برای کشت نهال ازگیل در روش های مختلف، متفاوت است. به طور مثال کاشت از طریق بذر در اوایل بهار صورت می گیرد اما اگر از روش پیوند اقدام به کاشت نمایید، اسفندماه زمان مناسبی می باشد.

از طرفی کاشت نهال ازگیل، در فصل پاییز بسیار حائز اهمیت است. فاصله کاشت نهال ها نیز چیزی درحدود ۴ در ۵ متر است.

نهال ازگیل از چند سالگی باردهی را آغاز می کند و تا چند سال تولید اقتصادی دارد؟

نهال ازگیل در حدود ۲ سالگی باردهی خود را آغاز می کند و تا ۱۰ الی ۱۵ سال نیز باردهی اقتصادی دارد. همچنین این مقدار زمان باعث می شود تا کشاورز چندین سال از حاصل زحمات خود به یک سود بسیار زیاد از نهال ازگیل دست یابد.

خاک و مقدار آبیاری مورد نیاز این گیاه ازگیل

خاک های مرطوب و خاک های سبکی که زهکشی خوبی دارند را می توانید برای پرورش نهال ازگیل در نظر بگیرید. استفاده از مخلوط خاک و برگ برای رشد این گونه در سال های بعدی بسیار مفید واقع می شود.

آبیاری مناسب آن نیز به صورت مداوم و البته به روش قطره ای هر دو هفته یکبار خواهد بود. نهال ازگیل همیشه به آب و خاک مرطوب نیاز دارد تا پژمرده نشود. برای اینکه شاهد شکوفه های زیبای آن در فصل گلدهی باشید، باید این درخت را در مناطقی که میزان بارندگی بسیار است بکارید.

شایع ترین آفات و بیماری های درخت ازگیل

 1. اولین مورد گال گیاهی است که یک نوع قارچ است و می تواند به صورت مستقیم به برگ های گیاه مربوطه حمله کند. در این حالت می توانیم برای از بین بردن این بیماری از قارچکش استفاده کنیم.
 2. لاروها نیز مورد بعدی هستند، که ساختار نهال را با مشکل مواجه می سازند؛ برای این کار می توانید از برخی سموم شیمیایی مانند دیازینون استفاده کنید.
 3. شته ها نیز مورد بعدی هستند که حکم انگل را دارند و باعث از بین رفتن شکوفه های نهال ازگیل خواهند شد. استفاده از سمومی مثل پریمور می تواند در از بین رفتن شته ها کمک کند.
 4. کرم صد پا نیز از دیگر انواع حشرات است و می تواند باعث آسیب به نهال شود. برای از بین بردن آن می توانید از سموم خاص استفاده کنید یا در زمان کاشت، سرعت عمل کافی و اطلاعات دقیق از نحوه کوددهی داشته باشید.
 5. بیماری زنگ نیز جز دیگر بیماری های مهم در خصوص نهال ازگیل به شمار می رود. این بیماری باعث آسیب به میوه و برگ ازگیل خواهد شد. شما می توانید برای از بین بردن آن از بهترین سموم استفاده کنید.
 6. بیماری سفیدک پودری نیز یکی دیگر از انواع بیماری هاست که باعث ازبین رفتن برگ های نهال خواهد شد و می توانید برای از بین بردن آن از سموم شیمیایی مثل پنکونازول، مانکوزب به همراه کاپتان استفاده کنید.

بررسی انواع کودها و سموم جهت درمان بیماری

کودهای مرغی و گاوی بهترین نوع کود حیوانی هستند. کود پتاس را می توانید به عنوان بهترین کود جهت پرورش نهال های ازگیل در نظر بگیرید. استفاده از بهترین نوع کود حیوانی و شیمیایی باعث می شود تا تاثیرات آن ها را بر روی ساقه و ریشه و جوانه حس کنید. سپس می توانیم شاهد باردهی خوبی از نهال ازگیل نیز باشید.

بهترین نهال ازگیل سردسیری و ازگیل گرمسیری

درخت ازگیل سردسیری و گرمسیری نهالی است که بتواند در این دو منطقه گفته شده به خوبی رشد کند. رشد نهال های مربوطه نیز بستگی به شیوه پرورش شما خواهد داشت. اما به طور کلی نهال مربوطه در مناطق گرمسیری رشد موفقی نداشته است.

در هنگام پرورش نهال ازگیل باید به بخش های مختلف گیاه در مناطق سردسیری و گرمسیری از قبیل ساقه و ریشه، برگ و گل، گیاه و شکوفه، دانه و سلول گیاهی به همراه یاخته توجه کنید چون تاثیراتی را از نظر باردهی خواهند داشت.

خرید نهال ازگیل فومینا، قرمز و جنگلی در ایران، به دلیل سازگاری خوبی که با اقلیم مناطق شمالی دارد، به شدت پیشنهاد می شود.

خرید نهال ازگیل درچه مناطقی سوددهی بیشتری دارد؟

خرید نهال ازگیل در مناطق معتدل و حتی سردسیر مثل گیلان می تواند بهترین سود را برای کشاورز داشته باشد. مثلا در شمال ایران و در فصل معتدل پاییز شما می توانید به خوبی برداشت محصول عالی داشته باشید و این مورد بستگی به شیوه و پرورش شما در خصوص نهال ازگیل خواهد داشت.

آموزش پیوند زدن نهال ازگیل

یکی از مهم ترین نکات برای پیوند زدن نهال ازگیل ایجاد پایه و پیوندک است. درخت ازگیل به طور معمول با درختانی همچون گلابی، به، ازگیل وحشی و زالزالک قابل پیوند می باشد.

برای عمل پیوند، شما باید در ابتدا یک سری برش هایی با اندازه ۱۰ الی ۱۵ سانتی متر ایجاد کنید؛ کلیه این برش ها یک بستر خاصی ایجاد می نمایند و در این بستر پایه و پیوندک می توانند به طور خاص به هم متصل شوند.

اتصال پایه و پیوندک نیز در واقع در انتها در یک سری بسته بندی های خاص و به دور از هیچ گونه عامل مزاحمی انجام می گیرد که در آخر نیز شاهد پیوند زدن نهال ازگیل خواهید بود.

تاثیر گرد افشان بر روی باردهی درخت ازگیل

عمل گردافشانی درخت ازگیل توسط زنبور ها بر روی گل های دو جنسی به دلیل خود بارور بودن درخت، ایجاد می شود.

حال باید به این مورد توجه داشت که گرده افشانی می تواند بر روی گزرومورفی، سیتوپلاسم و جوانه تاثیر گذار باشد. گرد افشان مربوطه اگر کیفیت بالایی داشته باشد باردهی را به خوبی تغییر می دهد و کشاورز ۱۰۰ برابر بیشتر از آن چه می خواهد را از طریق استفاده از گرده افشان در محیط سردسیر و یا معتدل دریافت می کند.

زمان برداشت محصولات

زمان برداشت محصولات نهال ازگیل اوایل پاییز است. تقریبا در همین زمان است که کشاورزان منتظر نتیجه تلاش شبانه روزی خود می باشند.

مقدار باردهی این درختان در هر هکتار زمین باغداری

مقدار باردهی درخت ازگیل در هرکتار زمین باغداری چیزی در حدود ۳۰ تا ۵۰ تن است که این مقدار بستگی به متراژ زمین نیز دارد.

رقم های نهال ازگیل خارجی

 1. هندلیا
 2. ناتینگهام
 3. ژاپنی

نژادهای ازگیل ایرانی

ازگیل قرمز و پیوندی از بهترین های این درخت می باشند.

بررسی شرایط نهال ازگیل اصلاح شده

نهال ازگیل اصلاح شده را می توانیم به عنوان نهالی در نظر بگیریم که کیفیت بالایی از نظر باردهی دارد و در هر هکتار نیز می تواند میوه های بسیار زیادی را در اختیار کشاورز قرار دهد.

این نهال در برابر شرایط آب و هوایی خاص می تواند از خود مقاومت بسیاری نشان دهد. به طور کلی اصلاح سازی بر روی گیاهان، موجب بهبود شرایط رشد و آسانی شرایط نگهداری و پرورش برای کشاورزان است. همچنین در اصلاح سازی نهال ازگیل، ارتفاع درختان کوتاه تر شده و در برابر بسیاری از آفات مقابله می کند.

انواع روش های متداول هرس درخت ازگیل

اصولا هنگام هرس این گیاه، به سراغ شاخه هایی باید رفت که حکم عامل مزاحم را خواهند داشت و باید آن ها را از بین برد. به طور کلی در بعضی گیاهان انجام هرس، موجب افت کیفیت درخت و محصولات آن خواهد شد.

بنابراین هرس درخت ازگیل فقط به از بین بردن شاخه های اضافی، فاقد ارزش و سالخورده ختم می شود. البته باید به این مورد توجه داشته باشید که شاخه ها معمولا در ارتفاع نهال قرار دارند و شما باید از نظر ارتفاعی نیز نهال را فرم دهید تا به نتیجه ای که مد نظر دارید دست یابید.

هرس باردهی نیز بیشتر بخش هایی را شامل می شود که در باردهی نهال ازگیل تاثیر دارند. مثلا می توانید برگ و یا ساقه هایی که در معرض آسیب هستند را حذف کنید تا شاهد باردهی خوب و ایجاد شاخه های سالم نیز باشید.

واردات و صادرات میوه ازگیل

واردات و صادرات میوه نهال ازگیل بر اساس کیفیت ازگیل صورت می گیرد. حال کیفیت نهال های ایرانی به مراتب بهتر از نهال های خارجی می باشد.

نهال ازگیل خارجی اگر در داخل ایران کشت نشود چون کیفیت خوبی هم دارد، وارد می شود. اما کمترین میزان صادرات در بخش ازگیل متعلق به ایران می باشد.

موار مصرف ازگیل در صنایع و زندگی روزمره

ازگیل به صورت عادی مثل سایر میوه ها مصرف می شود. همچنین در طب سنتی برای درمان انواع عفونت ها از جمله گلو و دهان و نیز خونریزی های داخلی استفاده می شود. دمنوش ازگیل برای بهبود تب در انواع بیماری ها به شدت پیشنهاد می شود. از میوه ی نهال ازگیل برای تهیه کیک و مربا نیز استفاده می شود.

خواص ازگیل چه می باشد؟

ازگیل برای تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مفید است. همچنین ضد سرماخوردگی و دارای ویتامین های Aو Cاست. برای درمان مشکلات تنفسی نیز پیشنهاد می شود.

ازگیل برای کودکان سرشار از مواد معدنی و ویتامین است و به بهبود مشکل یبوست بسیار کمک می کند. به دلیل داشتن فیبر بالا برای بیماران دیابتی تجویز می شود و کمبود خون را در زنان باردار از بین می برد.

معرفی بهترین نهال ازگیل از نظر باردهی

 • نهال ازگیل گیلانی

نمونه ای از نهال بذری ازگیل

 • نهال ازگیل جنگلی

از جمله بهترین نهال های پیوندی ازگیل

نهال قرمز و نهال ژاپنی از معروف ترین ها در زمینه نهال پیوندی ازگیل می باشند.

نهال درخت ازگیل را بهتر است از کدام نهالستان تهیه کرد؟

نهالستان گلد نهال، دکتر نهال، آریا نهال

 درهنگام خرید نهال ازگیل بهتر است چه نکاتی رعایت شود؟

در هنگام خرید نهال ازگیل باید به کیفیت نهال از نظر باردهی توجه داشته باشید. نهال ازگیل همچنین باید در برابر شرایط آب و هوایی نیز مقاومت بالایی را از خود نشان دهد.

از طرفی باید ارتفاع نهال را بررسی کنید تا درهنگام کاشت نهال مربوطه دچار هیچ گونه مشکلی نشوید و بعد از خرید بهتر است ساقه ها و ریشه گیاه را چک کنید تا دچار شکستی و زخم نباشد.

خرید نهال چند ساله ازگیل پیشنهاد می شود؟

نهال ازگیل دوسال به بالا چون ما را به باردهی اقتصادی نهال ازگیل نزدیک می کند، بسیار مناسب کاشت می باشد. در این فاصله نیز به سن بلوغ نهال نزدیک می شوید که شرایط نگهداری آن از نظر باردهی، برای کشاورز آسان تر خواهد بود.

مزایای خرید نهال پیوندی به نسبت نهال بذری

نهال ازگیل پیوندی نسبت به نهال بذری کیفیت بالایی را به خود اختصاص می دهد. این نهال در برابر شرایط آب و هوایی مختلف قدرتمند عمل می کند . برای کشاورزی نیز سود بسیار بالایی خواهد داشت.

خرید نهال ازگیل ایرانی یا خارجی؟

نهال ازگیل ایرانی و خارجی دو نوع نهال کاملا متفاوت می باشند که برخی ویژگی ها را می توانند داشته باشند و برخی را هم نداشته باشند. توصیه می شود که به خرید نهال ازگیل ایرانی بیشتر اهمیت بدهید زیرا این نهال سازگاری بهترین با جو آب و هوایی ایران دارد و نوع بومی محسوب می شود.

نحوه استعلام قیمت نهال ازگیل از نهالستان گلد نهال

برای استعلام قیمت نهال ازگیل به راحتی می توانید وارد سایت گلد نهال شوید تا به لیست قیمت نهال های ازگیل خارجی و ایرانی جهت کاشت در منطقه مورد نظر، دسترسی داشته باشید.

مراحل حمل و نقل و ارسال بسته های نهال های ازگیل

حمل و نقل نهال ازگیل به آسان ترین شیوه ممکن انجام می گیرد. در داخل بسته های بهداشتی به طور کامل فضای آزاد وجود دارد تا به نهال اکسیژن کافی برسد.

همچنین سلامت نهال ها مورد بررسی قرار می گیرد و این تضمین برای شما عزیزان کشاورز وجود دارد که تمامی نهال ها دارای پروانه بهداشت و مقاوم به آفات و بیماری ها می باشند.

سخن پایانی در ارتباط با خرید نهال ازگیل

نهال ازگیل دارای کیفیت های متنوعی است. این نهال در هر هکتار چندین تن میوه را در اختیار کشاورز قرار می دهد. نکته دیگری که باید در نظر بگیرید این است که شیوه آبیاری این نهال به گونه ای است که آب باید به تمامی بخش های خاک و خود نهال نفوذ کند تا همیشه شرایط بستر کاشت، رطوبت کافی داشته باشد.

شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد خرید نهال ازگیل و همچنین دریافت مشاوره تخصصی با مجموعه (گلد نهال) ارتباط برقرار نموده تا مشاوران حرفه‌ای این مجموعه در زمینه ی احداث باغ درخت ازگیل اطلاعات جامعی را در اختیار شما قرار دهند.

دسته بندی محصولات

پر فروش ترین ارقام نهال

نظرات کاربران