لیست قیمت خرید نهال زیتون

خرید نهال زیتون از بهترین نهالستان کشور

فروش انواع نهال زیتون با قیمت عمده
جهت خرید نهال زیتون و یا استعلام قیمت نهال؛ همین حالا با ما در تماس باشید.

لیست خرید نهال زیتون

لیست قیمت نهال زیتون+ مشخصات

نهال زیتون سیاه
 • نژاد بذری

 • باردهی سال سوم

 • دما 30° تا °50

 • گلدهی میان گل

نهال زیتون سیاه

48.000 تومان

نهال زیتون درشت
 • نژاد بذری

 • باردهی سال سوم

 • دما 30° تا °50

 • گلدهی میان گل

نهال زیتون درشت

تماس بگیرید

نهال زیتون زرد
 • نژاد بذری

 • باردهی سال سوم

 • دما 30° تا °50

 • گلدهی میان گل

نهال زیتون زرد

45.000 تومان

نهال زیتون تلخ
 • نژاد بذری

 • باردهی سال سوم

 • دما 30° تا °50

 • گلدهی میان گل

نهال زیتون تلخ

تماس بگیرید

نهال زیتون مقاوم به سرما
 • نژاد بذری

 • باردهی سال سوم

 • دما 30° تا °50

 • گلدهی میان گل

نهال زیتون مقاوم به سرما

تماس بگیرید

مزایای خرید نهال زیتون؛ از گلد نهال چیست؟!

 • تضمین مناسب ترین قیمت: گلد نهال تولید کننده ی عمده ی نهال در سطح کشور می باشد، در نتیجه بدیهیست که فروش تمامی انواع ارقام نهال زیتون را با کمترین قیمت عرضه نماید.
 • ضمانت بازگشت کالا: گلد نهال فروش تمامی ارقام نهال زیتون خود را با بالاترین کیفیت عرضه می نماید از همین جهت فروش تمامی ارقام نهال با ضمانت 100% بازگشت کالا صورت می پذیرد.
 • پشتیبانی 24 / 7 در هفته: گلد نهال با کادری مجرب آماده پشتیبانی و پاسخگویی به مشکلات شما در تمام روزهای هفته
مزایای خرید نهال زیتون؛ از گلد نهال چیست؟!

سوالات متداول شما

سوالات پرتکرار شما درباره خرید نهال زیتون

چگونه می توانم خرید نهال زیتون خود را ثبت کنم؟
چطور می توانم با مجموعه گلد نهال در ارتباط باشم؟
چگونه می توانم به نهالستان گلدنهال اعتماد کنم؟
قیمت نهال زیتون به صورت عمده شامل تخفیف می شود؟
نحوه ی ارسال نهال ها به چه صورت می باشد؟
برای خرید نهال زیتون عجله کن!
گلد نهال با داشتن مجوز رسمی از جهاد کشاورزی، ارائه فاکتور رسمی و همچنین ارسال تا 48 ساعت کاری، انتخابی مطمئن برای شما خواهد بود.

پادکست معرفی نهال زیتون

هر آنچه از خرید نهال زیتون تا کاشت آن باید بدانید

معرفی جهت خرید نهال زیتون

یکی دیگر از نهال هایی که کیفیت بالایی دارد و از محصولات آن هم به عنوان روغن و هم به عنوان پرورده استفاده می شود، نهال زیتون است. این نهال بسیار پربارده است و در مناطق معتدل و گرمسیری نیز می توانید آن را کشت نمایید.

جالب است بدانید که در استان های شمالی نیز به راحتی می توانید محصولات مربوط به این نهال را پیدا کنید. اما زادگاه اصلی این نهال در کشور های مدیترانه ای و آفریقا می باشد. در ادامه با شرایط خرید نهال زیتون و نکات کاشت آن بیشتر آشنا می شوید.

راهنمای خرید نهال زیتون جهت احداث باغ در مناطق سردسیر، معتدل و گرمسیر

برای خرید نهال زیتون جهت احداث باغ در منطقه سردسیر و معتدل و گرمسیر باید در نظر بگیرید که نهال زیتون، مطابق با شرایط آب و هوایی منطقه نیز باشد. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که درخت زیتون به اقلیم های مدیترانه ای، سازگاری دارد.

به طور کلی کمترین میزان کاشت این گیاه در آب و هوای سردسیر است. زیرا نهال های زیتون به تابستان های خشک و بیابانی و با گرمای بالا احتیاج دارند. مانند شهرهایی مثل کاشان، اهواز و …

تمایز نهال زیتون دیرگل نسبت به زودگل

نهال های زیتون دیرگل با وجود اینکه زمان شکوفه دهی آن کمی دیرتر از معمول می باشد، بسیار برای مکان هایی که در فصل بهار دچار سرمای بهاره می شوند مناسب است.

چرا که با دیر گل کردن درخت، سرما نمی تواند به آن آسیب ایجاد کند و بدین گونه بعد از اتمام سرمای بهاره درخت شروع به شکوفه دهی خواهد نمود. همچنین این نهال ها در برابر آفات نیز از خود مقاومت بسیار زیادی نشان می دهند و باردهی آن ها از سال اول شروع می شود.

توجه داشته باشید که ارتفاع از سطح دریا معمولا به دلیل تغییرات دمایی باعث دیرگل شدن نهال زیتون می شود.

در خصوص نهال های زیتون زودگل نیز باید در نظر داشته باشید نهالی زودگل است، که تحت تاثیر برخی تغییرات سلولی قرار گرفته است. نهال های زودگل، بیشتر در مناطق معتدل تا گرمسیر کاشته می شوند زیرا در این مناطق گیاه دچار یخ زدگی از ناحیه ی شکوفه ها نمی شود و همچنین بادهای شدید فصل بهار در این مناطق در کمترین میزان می باشد.

ویژگی های یک درخت زیتون سالم

نهال زیتون سالم نهالی است که کیفیت بالایی را به خود اختصاص می دهد. باردهی مناسبی نیز دارد. نهال  های زیتون سالم را می توانید به عنوان یک نهال با رشد مناسب و فاقد دردسر در نظر بگیرید که باردهی خوبی نیز دارد.

معمولا نهال سالم نهالی است که اگر آن را در آب و هوای گرم بکارید و چه آن را در آب و هوای سرد بکارید شما را به نتیجه ای که می خواهید می رساند. توجه به ریشه های سالم نهال نیز چیزی است که باید به عنوان نکته مهم به آن در هنگام خرید نهال زیتون توجه داشته باشید.

کاشت نهال های زیتون چگونه می باشد؟

یکی از روش های کاشت کاشت درخت زیتون، از طریق هسته آن می باشد. در ابتدا شما می توانید نهال زیتون مورد نظرتان را با توجه به اقلیم محل کاشت، خریداری نمایید. سپس باید هسته تمامی زیتون ها را جدا کنید. همچنین هسته ها باید در آب جوشیده نگه داری شوند تا بعد از یک روز هسته، کاملا عاری از هرگونه پسماندهای زیتون باشد.

توجه داشته باشید که باید در تمامی هسته های زیتون یک شکاف ایجاد نمایید. در مرحله بعد باید خاک مناسب شامل رس و شن را نیز تهیه کنید. همچنین خاک مربوطه شامل کمپوست و ماسه نیز می باشد که قابلیت ترکیب با هم را دارند.

سپس باید چاله هایی به اندازه ۳ تا ۵ سانتی ایجاد شود و هسته ها در درون یک محفظه داخل خاک قرار گیرند. این کار باید انجام گیرد و شما نیز باید تا یک ماه منتظر جوانه زنی نهال زیتون باشید. در نهایت باید بذرهایی که گل داده اند را به داخل گلدان انتقال دهید و بر طبق شرایط محیطی از آن ها مراقبت کنید.

پیوندی بودن ویا بذری بودن نیز چیزی است که باید در هنگام کاشت نهال زیتون به آن توجه داشته باشید و این که بر مبنای سلیقه می توانید هرکدام از شیوه های کاشت را در نظر بگیرید. همچنین متداول ترین نوع کاشت، کاشت از طریق قلمه می باشد؛ که در این روش شاخه جوانی را هرس کرده و درون خاکی مناسب جهت رشد، قرار می دهند.

فصل مناسب کاشت نهال زیتون و فاصله کاشت چه قدر است؟

بسته به شرایط محیط کاشت، زمان کاشت نیز تغییر می کند. به طور کلی در مناطقی که زمستان های معتدلی دارند، این نهال در ماه بهمن یا اسفند کاشته می شود. اما اگر شرایط آب و هوایی گرم و بیابانی می باشد، بهترین فصل، زمان شروع زمستان است.

فاصله کاشت نهال زیتون از ۴متر تا ۷ متر امکان پذیر است. زیرا ریشه های آن عمق زیادی دارند.

نهال زیتون از چند سالگی باردهی را آغاز می کند و تا چند سال باردهی اقتصادی دارد؟

نهال زیتون در سه سالگی باردهی خود را آغار می کند و به طور معمول، این درخت از سن ۱۵ سالگی به بعد به تولید انبود و قابل توجیهی می رسد.

منظور از باردهی اقتصادی نیز به این صورت است که نهال مربوطه بتواند در هر هکتار معادل ۲۵ کیلوگرم زیتون را در اختیار کشاورز قرار دهد. همچنین این نهال ها تا ۵۰۰ سال نیز توانسته اند که عمر کنند.

خاک و مقدار آب مورد نیاز این گیاه زیتون

خاکی که رطوبت کمی داشته باشد می تواند بهترین خاک برای پرورش نهال زیتون باشد. اغلب این نهال ها، به خاک های مرطوب و شور حساسیت دارند که این عمل موجب مرگ درخت نیز خواهد شد. خاک مناسب مثل خاکی که دارای کمی آهک و اسید باشد نیز باعث می شود تا در زمان مناسب نهال زیتون به درستی شکوفه بزند.

به دلیل اینکه نهال های زیتون، مثل کاکتوس ها نوع بیابانی گیاهان می باشند، بسیار در برابر کمبود آب مقاوم هستند. این درختان به راحتی می توانند تنها با بارش باران در سال به رشد مناسبی دست پیدا کنند. اما اگر شرایط بارندگی مهیا نباشد، نیازمند چیزی در حدود ۴۰۰۰ متر مکعب آب می باشند.

شایع ترین آفات و بیماری های درخت زیتون

 1. پسیل زیتون نیز در خصوص بیماری های مربوط به نهال زیتون است. این بیماری می تواند با ایجاد برخی قارچ ها باعث از بین رفتن نهال مربوطه شود. شما برای از بین بردن این بیماری می توانید از هرس و همچنین حذف تمامی پاجوش ها بهره مند شوید. استفاده از سمپاشی در بهار و تابستان بیشترین تاثیر را در این زمینه خواهد داشت.
 2. مگس میوه ی زیتون نیز جز بیماری های دیگر است. این مگس می تواند با نشستن بر روی نهال و میوه ساختار کلی آن را با تغییرات مواجه سازد و در این حالت می توانید از سموم کنترل آفت استفاده کنیم.
 3. سپردار بنفش زیتون نیز از بیماری هایی است که کلروفیل مربوط به نهال را با مشکل مواجه می کند. در این حالت می توانید از سموم پودری استفاده کنید تا شر این بیماری را از نهال زیبای زیتون خود کم کنید.
 4. شپشک سیاه زیتون نیز جز بیماری هایی مهم هستند که بیشتر نهال ها با این شپشک دست و پنجه نرم می کنند. استفاده از روغن ولک و دیازینون می تواند اثر شپشک را از بین ببرد.
 5. سوسک چوبخوار زیتون و سوسک پوست خوار زیتون نیز جز حیوانات خطرناک نهال زیتون هستند که نهال را از همه طرف تخریب می کنند. شما می توانید در این حالت از بهترین سموم ممکن برای نهال خود بهره مند شوید.
 6. سپردار زرد مرکبات نیز آخرین بیماری مربوط به نهال زیتون است که باعث ایجاد برخی ساختارها روی نهال می شود و موجب آسیب به آن است. می توانید در این حالت از قارچ کش ها و سموم مناسب برای این بیماری بهره مند شوید.

بررسی انواع کودها و سموم جهت درمان بیماری

کود های حیوانی مثل کود گاوی به دلیل پروتئین بالایی که دارد بر روی ساقه و ریشه و جوانه نیز ممکن است تاثیر گذار باشد. حال باید در نظر بگیرید که این موارد که از کود حیوانی به میان می آید می تواند به خوبی نهال را نیز از نظر باردهی تقویت کند.

کودهای شیمیایی نیز مثل کود اسید هیومیک نیز برای ریشه های خاک مثل کودهای حیوانی بسیار مفید هستند. ریشه و جوانه در اثر استفاده از این نوع کود ساختار جدیدی به خود می گیرند که بر روی روند باردهی نیز تاثیرگذار است.

بهترین نهال زیتون سردسیری و زیتون گرمسیری

بهترین نهال زیتون سردسیری و گرمسیری نهالی است که مطابق با شرایط آب و هوایی مناطق مربوطه باشد. مثلا فرض کنید که شما در شمال ایران هستید و می خواهید زیتون بکارید؛ خوب بهترین نهال، زیتون ماری می باشد که مقاومت زیادی به سرما دارد.

از طرفی زیتون سیاه بهترین گونه برای کاشت در مناطق گرم و خشک می باشد.

خرید نهال زیتون در چه مناطقی سوددهی بیشتری دارد؟

در مناطق گرم و دارای آفتاب طولانی بسیار رشد خوبی دارد. زیرا این نهال به کاهش دما حساس است و حتی ممکن از موجب مرگ آن شود. اما با این حال شهر رودبار و اصفهان برای کاشت بسیا مناسب می باشد و سود زیادی را نصیب کشاورز می کند.

چون نهال زیتون در این مناطق سازگاری بیشتری دارد. زیتون های تلخ و شیرین و روغن زیتون هم  بیشتر در این مناطق وجود دارد.

آموزش پیوند زدن نهال زیتون

برای پیوند زدن نهال زیتون در ابتدا نیازمند بذر آن جهت کاشت می باشید. هنگامی که بذر به رشد کافی رسید، شما می توانید قسمتی از شاخه های مناسب آن را جدا کرده و با روش های مختلف بر روی نژاد های دیگر زیتون عمل پیوند را تکمیل کنید.

در اثر ایجاد برخی برش ها پایه و پیوندک در یک مسیر خاص قرار می گیرد. این مسیر محل برش هایی است که برای اتصال پایه و پیوندک ایجاد شده اند. همچنین پیوند درخت زیتون به طور اصولی از روش شکمی و لوله ای انجام می شود. گفتنی است که زمان انجام پیوند شکمی در ماه شهریور می باشد.

تاثیر گرد افشان بر روی باردهی نهال زیتون

اصولا گردافشانی نهال های زیتون بر عهده باد می باشد و دیگر عوامل هیچ گونه نقشی در آن ندارند. همچنین نوع گل ها و زمان گلدهی با توجه به شرایط اقلیمی تاثیر بسازی در کیفیت محصول درخت دارد. به طور کلی هر گل زیتون حدود ۲۰۰ هزار گرده تولید می کند.

با توجه به گفته های این مطلب، اگر شرایط باد و باران منطقه به طور نرمال و در زمان خود باشد، هیچ اختلالی در روند گردافشانی به وجود نمی آید و کشاورزان شاهد تولید نبود محصول از نهال زیتون زیبا خواهند بود.

زمان برداشت محصولات

بهترین زمانی که می توانیم برای برداشت محصولات درخت زیتون در نظر بگیریم، آخر اواخر پاییز تا ماه دی می باشد.

مقدار باردهی این درختان در هر هکتار زمین باغداری

مقدار ۲۵ تن محصول را می توانید برای  نهال زیتون در نظر بگیرید. این مقدار در واقع بر اساس هر هکتار و شرایط اقلیمی محاسبه می شود.

رقم های نهال زیتون خارجی

 • نهال زیتون اسپانیا
 • شنگه
 • ماری
 • الک
 • برزیل

نژادهای زیتون ایرانی

 • زیتون رودبار و اصفهان

بررسی شرایط نهال زیتون اصلاح شده

این نهال از نوع نهال های پیوندی دیرگل و زودگل بوده که در یک سالگی خود دارای محصول می باشد. نهال اصلاح شده در برابر شرایط آب و هوایی مقاومت بسیار بالایی را از خود نشان می دهد. در برابر آفات نیز بسیار مقاوم است و به دلیل ارتفاع کوتاه آن ها شرایط نگهداری بسیار آسان است.

باردهی نهال زیتون اصلاح شده با کیفیت و بهبود یافته است. قدرت نهال در برابر شرایط مختلف جوی نیز بسیار بالا می باشد.

انواع روش های متداول هرس درخت زیتون

هرس درخت زیتون کمی متفاوت تر از دیگر درختان می باشد. به این صورت که نوعی هرس روی این درخت در فصل تابستان  به منظور دور ریختن شاخه های شکسته و دارای رشد بی رویه انجام می شود.

نوعی دیگر از هرس وجود دارد که هنگامی انجام می شود که درخت در خواب زمستانی می باشد. در برخی مواقع رشد درخت زیتون به قدری بالاست که مجبورید از ارتفاع هرس را شروع کنید تا یک فرم خاصی به نهال زیتون بدهید.

این کار در واقع حذف شاخه های اضافی خواهد بود و می تواند بسیار برای نهال در شرایط نورگیری و جلوگیری از آفات مفید باشد.

هرس باردهی نیز برای نهال زیتون در مناطق خشک و بیابانی انجام می شود که شامل نوع بوته ای و کروی می باشد. به هرحال هر کدام از هرس ها بر عمر نهال نیز بیشتر می افزآیند چون موارد زائد درخت در اثر هرس از بین رفته است.

صادرات و واردات زیتون

در بخش واردات، زیتون های بسیار زیادی از کشورهای اسپانیا، برزیل، ایتالیا و عربستان وارد ایران می شوند که در زمینه روغن زیتون و کنسروهای زیتون بسیار کاربرد دارند. برخی از زیتون های داخل ایران مثل زیتون رودبار نیز به عنوان زیتون پرورده، به کشورهای اروپایی صادر می شود.

موارد مصرف زیتون در زندگی روزمره

روغن زیتون با خواص بسیاری که دارد، همراه با زیتون پرورده در ایران یکی از صنایع غذایی پر طرفدار محسوب می شود. شما همچنین زیتون را در ترکیب با گردو و برخی ترشی ها می توانید به صورت چاشنی به غذای خود اضافه کنید. قابل ذکر است که زیتون در انواع سالادها و فست فودها نیز به وفور استفاده می شود.

خواص محصول نهال زیتون

زیتون برای مغز و قلب و عروق، سلامت چشم، التهاب و پوکی استخوان و نیز دستگاه گوارش بسیار مفید است. از روغن زیتون برای کاهش دردهای عضلانی و  رژیم های غذایی استفاده می کنند. همچنین باید در نظر داشته باشید که مصرف روغن نهال زیتون در ترکیب با غذاهایی مثل لوبیا، حکم اکسیر جاودانگی را خواهد داشت.

معرفی بهترین نهال زیتون از نظر باردهی

نهال زیتون کنسروالیا یکی از بهترین نژادها از نظر باردهی می باشد.

نمونه درخت زیتون بذری

 • نهال زیتون سیاه

از جمله بهترین نهال زیتون پیوندی زیتون

 • زیتون زرد
 • زیتون سوی
 • زیتون ماری

نهال درخت زیتون را بهتر است از کدام نهالستان تهیه کرد؟

نهالستان گلد نهال، دکتر نهال، آریا نهال

درهنگام خرید نهال زیتون بهتر است چه نکاتی رعایت شود؟

در زمان خرید نهال زیتون، باید ریشه های نهال را مورد بررسی قرار دهید؛ بررسی مربوطه باید از نظر بیماری ها، آفات و خمیدگی های ریشه باشد. حال باید ببینید که آیا نهال های زیتون مربوطه کیفیت بالایی دارد و یا قدرت برابری با شرایط اقلیمی متفاوت را به خود اختصاص می دهد یا خیر؟

همچنین توجه به سالم بودن ساقه ها نیز خالی از لطف نخواهد بود.

خرید نهال چندساله پیشنهاد می شود؟

خرید نهال زیتون سه ساله بهترین نوع زیتون برای کاشت می باشد. برخی افراد زیتون یک ساله را هم استفاده می کنند، ولی اگر می خواهید باردهی خوبی را داشته باشید و شرایط نگهداری برای شما آسان تر باشد، نهال سه ساله بهترین نوع نهال به حساب می آید زیرا زحمت کشاورز کمتر می باشد.

مزایای خرید نهال پیوندی به نسبت نهال زیتون بذری

نهال زیتون پیوندی کیفیت بالایی برای رشد و پرورش دارد. زیرا این نهال اصلاح سازی شده و پروسه رشد بهتری از نظر خطر آفات و بیماری ها دارد. در بازار نیز بیشتر زیتون ها از نوع پیوندی هستند.

همچنین باردهی بسیار خوبی در برابر زیتون بذری به خود اختصاص می دهند و آبیاری آن ها بیشتر به روش دیمی خواهد بود.

خرید نهال ایرانی یا خارجی؟

نهال زیتون ایرانی مناسب است، ولی در برخی موارد برای گسترش کسب و کار کشاورزی باید به سراغ نهال های خارجی که از کشورهای ایتالیا و اسپانیا هستند بروید. علت این مورد این است که نهال زیتون خارجی شرایط کاشت در برابر هر اقلیمی را دارد و باردهی قابل توجیه تری را به خود اختصاص می دهد.

نحوه استعلام قیمت نهال زیتون از نهالستان گلد نهال

شما به راحتی می توانید وارد سایت نهالستان گلد نهال شوید و در بخش لیست انواع نهال، به سراغ بخش نهال های زیتون بروید. یا می توانید با مشاورین و متخصصین گلد نهال در ارتباط باشید تا موارد مربوط به قیمت نهال زیتون در اختیار شما قرار داده شود.

مراحل حمل و نقل و ارسال بسته های این نهال

حمل و نقل نهال زیتون در ساده ترین حالت ممکن انجام می گیرد. بسته بندی ها به صورت بسته های پنج تایی به بالا خواهند بود. در هرکیسه نیز باید پس از بررسی نهال، روند بارگیری انجام شود. بررسی نیز بیشتر برای ریشه نهال می باشد تا اطمینان لازم از سالم بودن ریشه نهال حاصل شود.

سخن پایانی در ارتباط با خرید نهال زیتون

با توجه به مطالب گفته شده، باردهی نهال زیتون در هر هکتار کشاورز را به آن چیزی که می خواهد می رساند. همچنین باید در نظر داشته باشید که این نهال در مناطق مختلف قابلیت کاشت را به طور معمول دارد اما بهترین مکان برای رشد و پروش این گیاه، مناطق گرم و خشک می باشد.

برای خرید نهال زیتون دیگر نیاز به مراجعه حضوری نمی باشد و شما تنها با رفتن به قسمت محصولات سایت گلدنهال می توانید سفارش خود را ثبت کرده و جهت مشاوره و راهنمایی بیشتر با متخصصین ما از طریق شماره های درج شده، در تماس باشید.

دسته بندی محصولات

پر فروش ترین ارقام نهال

نظرات کاربران