انواع درخت گردو

انواع درخت گردو

معرفی انواع درخت گردو :

از آن جایی که شناخت انواع گردو؛ به باغداران و خریداران کمک می کند تا بتوانند بهترین انتخاب را برای احداث باغ گردو داشته باشند، در نتیجه در این مقاله قصد داریم تا به صورت اختصاصی در مورد انواع نهال گردو ؛ پر فروش با عملکرد بالا، صحبت کنیم، ویژگی های هر کدام از انواع درخت گردو؛ را به صورت مختصر شرح دهیم، همچنین در آخر شما را راهنمایی کنیم که برای رسیدن به اهدافتان کدام نوع از گردو را تهیه کنید. چرا که گردوبا رشد اقتصادی بالایی می باشد، به همین دلیل است که باغداران سعی دارند تا یک گونه از بهترین ارقام ؛ را برای کاشت و پرورش خریداری کنند تا بتوانند به سودآوری برسند.

نکته ای که درمورد انواع درخت گردو؛ وجود دارد این است که تنوع زیاد در آن موجب شده تا در زمان خرید کمی به مشکل بخورید و در این میان هم فروشندگان تنها به فکر سود خود باشند و از ارائه ی اطلاعات دقیق به شما خودداری کنند، پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

برای داشتن یک باغ گردو کدام گونه ها از انواع گردو را انتخاب کنیم ؟

احداث باغ گردو عموما برای کشاورزان جنبه ی سرمایه گذاری و اقتصادی دارد. این سرمایه گذاری بهتر است که بر روی انواع گردو؛ تجاری انجام شود. چرا که از میان انواع درخت گردو؛ به 2 دسته ی تجاری و غیر تجاری می رسیم. حال اگر شما می خواهید که سود خوبی را شامل حال خود کنید و حتی به صادرات گردو هم فکر می کنید، باید در نظر داشته باشید که خرید نهال های گردو را از میان نهال های تجاری انجام دهید. اما اگر می خواهید که در ابعاد کوچک تری شروع به کار کنید و حتی به فکر پرورش و کاشت نهال گردو؛ در ابعاد خانگی هستید دیگر باید از انواع گردو؛ معمولی و غیر تجاری خرید خود را آغاز کنید.

ویژگی های انواع درخت گردو پر بار جهان :

اگر بخواهیم از بین تمام انواع درخت گردو؛ که در دنیا وجود دارد به پر طرفدار ترین آن ها اشاره کنیم و آن ها را بررسی کنیم باید 6 مورد از آن ها را به خوبی بشناسیم.

یکی از انواع درخت گردوی ایرانی، گردو تویسرکان می باشد:

یکی از انواع گردو ، تویسرکان می باشد .

این گونه ی گردو دارای ویژگی هایی جالبی می باشد، به عنوان مثال جزو ارقام تجاری گردو می باشد، یک گونه ی بومی و ایرانی می باشد که مربوط به شهر همدان می شود. آب و هوای مناسبی که برای کاشت و پرورش گردوهای تویسرکان؛ لازم است آب و هوای سردسیری می باشد. جزو ارقام زود گل است پس در زمان باردهی و برداشت محصولات، باید سرعت عمل داشته باشید. درصد مغز گردو در آن نسبتا زیاد و معقولانه است، به همین سبب جزو پر فروش ها قرار گرفته است. رنگ مغز گردوهای تویسرکان؛ سفید می باشد و اگر بخواهید رشد اقتصاد و صادرات گردو را از بین انواع گردو؛ در دست بگیرید، این گردو کمک کننده است چون با آب و هوای مناطق داخلی و خارجی سازگاری دارد.

تویسرکان؛ یکی از انواع درخت گردویی؛ می باشد که به دلیل آن که مناسب مناطق سردسیر می باشند در برابر سرماها از مقاومت خوبی هم برخوردار هستند. اگر شنیده باشید که باردهی درخت گردو؛ می تواند سالانه افزایش یابد، در تویسرکان این موضوع به خوبی صدق می کند و سال به سال افزایش می یابد. برای کاشت گردو ؛ فصل پاییز یا اوایل فصل بهار را می توانید در نظر بگیرید. برای قرار گیری بهتر آن؛ داخل خاک بهتر است که خاک نه خیلی سفت و نه خیلی نرم باشد، درصد مساوی از هریک باید رعایت شود. مناسب ترین ارتفاع کاشت برای گردوهای این گیاه ، حدودا 1600 تا 2400 متر می باشد. در هر هکتار درختان گردوی تویسرکان، می توانند تا 5 تن باردهی داشته باشند.

یکی از انواع گردو خارجی، درخت گردو چندلر می باشد :

انواع درخت گردو

از بین انواع درخت گردو؛ چندلر جزو ارقام تجاری معرفی می شود. ارتفاع از سطح دریا برای کاشت آن ها حدودا 1000 تا 1500 متر می باشد. گردوهای چندلر، مناسب کاشت در مناطق سردسیری می باشند. این درخت گردو، دیرگل می باشد و به همین دلیل در برابر سرماهای فصلی و بیماری ها از مقاومت خوبی، در مقایسه با انواع گردو؛ برخوردار است. باردهی در آن حدودا 60 تا 70 کیلوگرم را شامل می شود. چندلر، جزو ارقام پیوندی گردو می باشد و همین موضوع باعث شده تا خریداران زیادی را به خود اختصاص دهد.

برای باردهی هرچه بیشتر نیاز به گرده افشانی دارد و تنهایی از پس این موضوع بر نمی آید. گردوهای چندلر؛ در مقایسه با انواع درخت گردو؛ از قیمت متوسط رو به بالایی برخوردار هستند چون ویژگی های خاص آن به همراه کیفیت زیادی در گردوهایش دارد، باعث شده تا ارزش قیمت گذاری بیشتری را داشته باشند. یکی از انواع گردو؛ با پوست کاغذی می باشد پس در زمان برداشت چندلر، لازم است که دقت بالایی داشته باشید تا آسیب نبینند. یک گردو آمریکایی می باشد که در ایران به همان نسبت باردهی و سود دهی را تجربه کرده است.

0 replies

Leave a Reply

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − چهار =