حساسیت به هلو

برسی علائم مصرف هلو و تنگی نفس |راهکار جهت پیشگیری تا درمان

تاثیر هلو در تنگی نفس

درباره هلو تنگی نفس چه می دانید؟ از آنجایی که پیدا است تنگي نفس اولين و شايع ترين علامت نارسايي قلبي مي باشد. خوردن بعضي مواد غذايي ممكن است منجر به تنگي نفس شود. هنگامي كه سيستم ايمني بدن به ميوه هلو يا بخش هاي ديگري آن واكنش نشان بدهد دچار حمله ي آلرژيك allergy attack مي شود. در این شرایط ممكن است منجر به سرفه و يا تنگي نفس شود. در اين مطلب با فوايد و مضررات آن بر دستگاه تنفسي خواهيم پرداخت اميدواريم تا پايان اين مطلب ما را همراهي كنيد.

براساس تحقيقات صورت گرفته حساسيت و آلرژي به هلو تنگی نفس به دو شكل متفاوت مي باشد كه باعث تنگي نفس خواهد شد. اولين شكل حساسيت اين است كه شخص با خوردن اين ميوه دچار تنگي نفس خواهد شد. اما دومين شكل حساسيت به گرده درخت آن مي باشد. اما به دليل تشابه موادي كه در داخل گرده درخت هستند با موادي كه در اين ميوه مي باشد واكنش هاي تنگي نفس در شخص در مصرف اين ميوه ي خوشمزه بروز پيدا مي كند. به دليل تشابه مواد موجود در گرده اين درخت با درخت غان ممكن است سبب ايجاد آلرژي شود. تنگي نفس يا آلرژي كه با خوردن ميوه هلو شيرين به وجود مي آيد بيشتر در فصل تابستان به اوج خود خواهد رسيد.

شما میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ی ارقام نهال هلو و مشاهده ی انواع هلو ، روی عبارت نهال هلو کلیک کنید .

 واكنش هاي قسمت هاي مختلف هلو تنگي نفس

بجز خود ميوه که به عنوان هلو تنگی نفس شناخته شده بخش هاي ديگر اين گياه مانند برگ، گل، هسته آن خواص متعددي دارند.  هسته ميوه هم در درمان ناراحتي هايي مانند تنگي نفس، آپانديس حاد موثر مي باشد. برگ هاي آن به عنوان یکی از میوه های پرخاصيت براي درمان سرفه، تنگي نفس، برونشيت و ناراحتي هاي معده بسيار موثر مي باشد.

هلو آلرژن هاي خاصي دارد و حساسيت زا مي باشد. حتي براي توليد و نگهداري ميوه خشك آن از مواد نگهدارنده اي شيميايي به نام سولفيد استفاده مي كنند كه خود حساسيت زا مي باشد. و علائم تنگي نفس و بيماري هاي ديگري مانند كهير و آنافيلاكسي را شديدتر مي كند. به همین دلیل است که گفته می شود هلو تنگی نفس ارتباط تنگاتنگی با هم دارند.

علائم مصرف هلو تنگي تنفس

ممكن است واكنش هاي الرژي مربوط به هلو تنگی نفس خفيف تا متوسط باشد و بتوان آن را كنترل كرد. در بعضي مواقع شايد واكنش هاي آلرژي بعد از خوردن آن شديد باشد و در طي آن پوست، معده، ريه هاي فرد را درگير كند و شخص در موارد خيلي شديد دچار تنگي نفس خيلي بدي شود. علائم ريه ها مانند تنگي نفس، سرفه و اختلال در تنفس مي باشد. اين ميوه تابستانه خوشمزه پتاسيم بسيار زيادي دارد و مصرف بيش از حد آن سطح پتاسيم بدن را بسيار بالا مي برد كه اين خود باعث افت شديدتر و خطرناك فشار خون خواهد شد و منجر به مشكلي به نام هايپركلاسمي خواهد شد. مشكلاتي مانند درد در قفسه ي سينه، احساس خستگي، بي حس شدن دست و پا، حالت تهوع و استفراق، و از همه مهم تر تنگي نفس از مهم ترين علائم اين آن مي باشد.

حساسیت به هلو

شما می توانید جهت مشاهده انواع ارقام خرید نهال گردو به منوی سایت مراجعه نمایید .

تشخيص حساسيت هلو تنگي نفس

به طور معمول بعد از حدود 5 تا 15 دقيقه پس از مصرف آن فرد دچار تنگي نفس شود. در اینجا است که گفته می شود هلو تنگی نفس را در بدن فرد ایجاد نموده است. اين واكنش شايد بعد از 15 دقيقه تا حدود 1 ساعت دوباره ديده شود. تشخصيص دقيق حساسيت به خوردن اين ميوه ي پرطرفدار آبدار شيرين بر عهده ي پزشك متخصص و تهيه سابق ي بيماري خواهد بود. براي اطمينان خاطر و تشخيص بهتر آزمايش هاي پوستي و خوني را براي فرد توصيه مي كند.  اگر دچار مشكلات ريوي هستيد ممكن است بعد از خوردن بعضي موادغذايي دچار تنگي نفس بشويد. انسداد شدن راه هاي هوايي به علت موكوس يا همان خلط، جلوي ورود و خروج هوا را از شش ها مي گيرد و منجر به احساس تنگي نفس خواهد شد. در چنين شرايطي استفاده از اسپري مي تواند به رهايي از اين علائم كمك شاياني بكند.

همچنین میتوانید در مورد این مطلب در اینجا بیشتر بخوانید.

پيشگيري و درمان هلو تنگي نفس

مطمئن ترين و قطعي ترين درمان هلو تنگی نفس برای آن دسته از بیمارانی که از تنگی نفس خود رنج می برند پرهيز از خوردن آن است. پرهیز از خوردن آن و هر آنچه كه با استفاده از این میوه خوش آب و رنگ به دست مي آيد براي افرادي كه دچار مشکل تنگي نفس هستند بسيار مهم مي باشد. آگاه باشيد كه زياده خوري در مصرف اين ميوه هم مضرراتي دارد.

در برخي مواقع كه علائم و عوارض آن كم مي باشد طبق تشخيص پزشك متخصص داروهاي آنتي هيستامين را براي بيمار تجويز مي كند.

0 replies

Leave a Reply

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =