۲۲ خواص سیب ترش برای سلامتی🍎

22 خواص سیب ترش برای سلامتی🍎

۱۴۰۲-۰۸-۰۲

خواص سیب ترش برای سلامتی

سیب ترش یکی از انواع مختلف سیب می باشد که شکوفه دهی آن در اواخر زمستان است و در اواسط فصل بهار قابل برداشت است . سیب ترش دارای طعم متفاوتی است و خواص درمانی زیادی برای کاهش وزن ، سلامتی ، فشار خون و … دارد .

رفع حالت تهوع و دل بهم ریختگی

سیب ترش داره طبع سرد و خشک است ؛ به همین دلیل قابض است و می‌تواند باعث از بین رفتن حالت استفراغ و دل بهم ریختگی شود .

تقویت معده و درمان اسهال

  • یکی دیگر از خواص سیب ترش تقویت معده و درمان اسهال است . برای این کار باید آب سیب ترش را با انار مخلوط کنید و میل نمایید . این نوشیدنی می تواند حالت تهوع راه نیز برطرف نماید .

کاهش وزن و لاغری

سیب ترش دارای کالری کم و فیبر زیاد است . این فیبر به صورت محلول در بخش نرم میوه قرار دارد و می تواند باعث جذب آب روده شده و با تشکیل ماده ای شبیه ژل سبب کاهش سرعت هضم شود. در نتیجه می‌تواند به لاغری و کاهش وزن کمک کند . برای این که بیشتر احساس سیری نمایید بهتر است که زمان است اسب یا درست قبل از خوردن غذا سیب ترش را استفاده نمایید .

شما می توانید جهت مشاهده ی و خرید نهال سیب در اینجا کلیک کنید.

فید و پلی فنل های موجود در سیب ترش حتی بعد از جون شدن و در معرض اسیدهای معده و آنزیم های هضم قرار گرفتند می ‌توانند سالم باقی بمانند و این امر موجب می شود در زمانی که این ترکیبات به روده می رسد با تولید بوتیریک اسید موجب افزایش جمعیت باکتریهای مفید روده شود.

سیب سبز
سیب سبز

خواص سیب ترش در کاهش فشار خون

طبق گزارش محققان دانشگاه میشیگان خوردن سیب می‌تواند باعث  کاهش فشار خون ، استرس اکسیداتیو و سطح کلسترول خون شود . این محققان اول موش را چاق کردند و بعد به نصف آنها آسیب دادند . نتیجه بدست آمده نشان داد که موش هایی که سیب مصرف کرده بودند ریسک ابتلا به بیماری های قلبی در آن ها کاهش یافته و سطح عمومی سلامتی بالاتری داشتند .

ارتقای سلامت قلب

مقدار پتاسیم موجود در سیب ترش نسبت به انواع دیگر سیب ها بیشتر می‌باشد . پتاسیم یک عنصر الکترولیتی می‌باشد که می‌تواند باعث متعادل نگه داشتن مایعات درون و اطراف سلول شود . این تعادل برای جریان الکتریکی داخل بدن که موجب تپیدن قلب است حیاتی می باشد . به همین خاطر می‌توان گفت خوردن سیب ترش می تواند برای ارتقای سلامت قلب مفید باشد .

نتایج تحقیقات نشان می دهد که مصرف روزانه و منظم سیب می ‌تواند باعث کاهش سختی سرخرگها شود .

فواید سیب ترش در تقویت حافظه و کاهش اختلالات اعصاب

یکی از ترکیبات عالی سیب ترش کوئرستین بوده  که یک آنتی اکسیدان قدرتمند است تاثیر بیشتری نسبت به ویتامین سی در برابر رادیکال های آزاد دارد . طبق پژوهشی که نتایج آن در مجله journal of Agriculture and food chemistry   منتشر یافت مشخص شد که کوئرستین  موجود در سیب ترش می تواند حفاظت اعصاب در برابر استرس اکسیداتیو که عامل اصلی بروز اغلب بیماری هاست شود .

می توان گفت احتمالاً این ترکیب عالی می تواند باعث کاهش اختلال اعصاب مانند آلزایمر و پارکینسون شود .

سیب سبز

    سیب سبز

سرشار از آنتی اکسیدان

  • سیب ترش سرشار از فلاونوئیدها بخصوص سیانیدین و اپی کاتچین می باشد ‌. فلاونوئیدها و ویتامین c جزوآنتی اکسیدان های قدرت مند هستند  که می‌توانند بدن را در برابر آسیب های مضر رادیکال های آزاد محافظت نمایند . به همین دلیل باعث کاهش ریسک ابتلا بیماری های قلبی ، سرطان ، دیابت و … می شوند .
  • همچنین در اینجا بیشتر بخوانید : بیتوته

خواص ضدسرطانی سیب ترش

  1. در پژوهشی که درباره تاثیر سیب ترش بر روی سلول های سرطانی انجام گرفت محققان با بررسی تاثیر سیب ترش بر روی سه رده سلول سرطانی MCFY  ، Hela ، HT-29 دریافتند که سیب ترش می تواند از تکثیر سلول ها به ویژه رده سلولی Hela  جلوگیری نمایند .
  2. محققان بر این باور است که در ترکیبات فنلی سیب ترش که دارای خاصیت آنتی اکسیدانی است است موجب کاهش تکثیر سلول ها می شود ‌ این در حالی است که برخی از پژوهشگران دیگر علت بازدارندگی را وجود مقادیر زیادی ویتامین c و بعضی از کارتنوئید ها و آنتوسیانین ها می دانند .
  3. طبق گفته متخصصان طب سنتی سیب و آب سیب میتوان مانند مانع از ایجاد تنش های اکسیداتیو شود و علاوه بر آن از پخش شدن سرطان کبد پیشگیری نمایند .
جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

خرید نهال اصل اون هم با ضمانت بازگشت واقعی کالا برای خریداران یک دغدغه محسوب میشه. گلد نهال با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ارائه فاکتور رسمی، انتخابی مطمئن برای شما خواهد بود. همین حالا با ما در تماس باشید.

نظرات کاربران