گردو و درمان سنگ کلیه و صفرا

تاثیر فوق العاده ی مصرف گردو در درمان سنگ کلیه + سنگ صفرا

مصرف گردو چه تاثیری به روی سنگ کلیه و سنگ صفرا میگذارد ؟

آيا مي دانيد تاثیر گردو روی سنگ صفرا چه در ارتباطي باهم دارند؟ ارتباط غيرمستقيم و منفي با هم دارند. آجيل گردو خون ساز و تصفيه كننده خون مي باشد حتي مي تواند درمان‌کننده‌ بيماري هاي ريوي و به عنوان مسكن براي دل دردها عمل بكند. خوردن گردو و سنگ صفرا را از بين خواهد برد. طبق تحقيقات صورت گرفته بر روي زنان تأثير گردو و سنگ صفرا نشان داد خانم هايي كه در طول شبانه روز 30 گرم اين آجيل مقوي را مصرف مي كنند، 25 درصد كمتر از بقيه خانم ها سنگ کیسه‌ صفرا مي گيرند.

براي تأثير گردو به روی سنگ کلیه بهتر است روزي 2 عدد گردو مصرف شود تا از ايجاد سنگ كيسه صفرا جلوگيري شود. چربي هاي مفيد موجود در اين آجيل ميزان كلسترول بد خون را كاهش مي دهد و از گرفتگي شرايين جلوگيري مي كند. مي تواند خطر مرگ ناگهاني ناشي از اختلالات قلبي و گرفتگي عروق را خيلي كم بكند. سلامت کیسه‌ صفرا از اهميت ويژه اي برخوردار است. پس بايد به آن اهميت ويژه اي داده شود و از خوردن غذاهايي كه به آن آسيب مي رسانند دوري كرد. با خوردن گردو و سنگ صفرا و کیسه‌ صفرا سالمي را داشته باشيد.

خواهشمنديم تا پايان اين مطلب با ما همراه باشيد تا شما را با تأثير گردو و كيسه صفرا بيشتر آشنا كنيم. در اين مقاله از گردو به عنوان درمان گردو برای سنگ صفرا ناميده مي شود تا اهميت و تأثير بالاي اين مغز مفید و خوش ‌خوراک را بر روي سنگ صفرا و کیسه‌ صفرا برايتان بازگو كنيم.

همچنین علاقه مندان برای مشاهده ی انواع ارقام نهال گردو میتوانند روی کلمه ی نهال گردو کلیک نمایند .

ارتباط میان گردو و سنگ کلیه و سنگ صفرا :

گردو و سنگ صفرا تقریباً هم اندازه هستند. كيسه صفرا يك عضو كوچك بدن و به شكل گلابي است كه در سمت راست و بالاي شكم زير كبد قرار دارد. اختلال در كار آن سبب تشكيل سنگ كيسه صفرا و به وجود آمدن مشكلات فراواني مي شود كه تنها راه درمان آن در بعضي مواقع عمل سخت جراحي مي باشد.

تشكيل سنگ در اين عضو گلابي شكل به خاطر غليظ شدن بيش از اندازه‌ مايع صفراوي داخل اين كيسه مي باشد. اين كيسه وظیفه‌ آن جمع آوري و ذخیره سازي صفرا از كبد را بر عهده دارد. نقش بسيار مهمي دارد چون كمك بسيار شاياني در تجزیه‌ چربي هاي شكمي دارد. سالم نگه داشتن اين عضو براي هضم خوب غذا، جلوگيري از سرطان و سنگ هاي صفراوي بسيار حائز اهميت است.

چربي هاي غير اشباع مانند چربي هاي امگا 3 موجود در اين آجيل، از ايجاد سنگ صفرا،  مشكلات آن و همچنين به سلامت كيسه صفرا كمك فراواني مي كند. اين چربي مفيد بيشتر در گردو و سنگ صفرا، دانه هاي كتان يا ماهي به وفور وجود دارد. به همين دليل گردو و سنگ صفرا با هم به عنوان ضد و نقيض عمل مي كنند. طبق بررسي هاي انجام شده كودكاني كه در رژيم غذايي آنها اين نوع چربي كتري دارند به اختلالات بيش فعالي و كم توجهي مبتلا مي شوند.

مزیت های استفاده از گردو برای درمان سنگ صفرا  :

در رابطه با مزیت های استفاده از گردو به عنوان یکی از خشکبارهای پرمصرف و پر خاصیت گفتنی های سودمند بسیاری است. کافی است سری به مجله ها یا سایت های پزشکی بزنید. آنگاه است که لیست بلند بالایی درباره فواید آن مشاهده خواهید کرد. از مهم ترين خواص و به عبارتی مزیت های گردو و سنگ صفرا این است که مي تواند درمان كننده بيماري هاي ريوي و مسكن دل‌ پیچه باشد.

همچنين مرباي آن ملين بوده و براي تقويت آپانديس خيلي مفيد است. از پوست آن براي تقويت لثه و دندان مفيد است. دم كرده آن براي درمان ورم مفاصل، درمان‌کننده‌ سر درد، درمان ترشحات زنانه و بيماري سل، بيماري هاي پوستي، شستشوي زخم ها و التيام آنها تأثير بسزايي دارد.

همچنین میتوانید منبع این نوشته را در سایت انگلیسی زبان مشاهده کنید .

جالب اینجا است که از میان تمامی‌ آجيل هایی که مصرف می گردد تنها از گردو به عنوان درمان کننده سنگ صفرا ياد مي كنند. با اينكه گردو ناميده مي شود يكي از مفيد ترين غذاهای مقوي حساب مي شود ولي نبايد در مصرف بيش از حد آن زياده روي كرد. مصرف بيش از اندازه گردوباعث ورم لوزه و زخم دهان مي شود.

به خصوص براي افراد گرم مزاج مناسب نمي باشد. زيرا موجب افزايش كورك و دمل هاي جوشي چركين در بدن خواهد شد در حالي كه مصرف آن در زمستان باعث گرم نگه داشتن كليه ها مي شود و سردي را از بدن دفع مي كند. براي پيشگيري از سنگ صفرا، با خوردن اين آجيل خوشمزه و مقوي از شر آن در امان مي مانيد.

0 replies

Leave a Reply

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =