نهال اصلاح شده

خرید نهال اصلاح شده + معرفی 2 نهال پر فروش اصلاح شده

خرید نهال اصلاح شده :

بسیاری از افراد به دنبال خرید نهال اصلاح شده هستند تا در بین انواع آن یکی از بهترین آنها را خریداری کنند. نهال های اصلاح شده بدون هیچ بیماری و آفت می باشند و بر همین اساس رشد خوبی هم دارند. عمر طولانی این نهال ها موجب گشته است که افراد زیادی این نهال را خریداری کنند و در منطقه مورد نظر خود آن را بکارند. برخی از نهال ها که اصلاح شده می باشند در کشور ایران بیشتر از کشورهای دیگر کاشته می شوند و شما بهتر است به خوبی اطلاعات تان را در مورد آنها افزایش دهید. شما برای خرید نهال اصلاح شده می توانید با کسانی که در این زمینه تجربه و تخصص بیشتری دارند مشورت کنید تا بهترین و با کیفیت ترین نوع آن را خریداری کنید. برخی از مهمترین نهال هایی که اصلاح شده می باشد را در ادامه معرفی می کنیم تا شما با آنها آشنایی بیشتری داشته باشید.

خرید نهال اصلاح شده گردو و بادام :

دو نوع از نهال هایی که بسیاری از افراد اقدام به خرید آن می نمایند نهال گردو و بادام می باشد که برای خرید نهال اصلاح شده باید به برخی از ویژگی ها و نکات مهم این درخت توجه داشته باشید. این نکات  و ویژگی ها عبارت است از :

گردو :

شما زمان خرید نهال اصلاح شده گردو باید به خوبی بدانید که این نهال بیشتر در آب و هوای مدیترانه ای رشد می کند. آب و هوای مدیترانه ای هم زمستان های سرد و تابستان های معتدلی دارد که این آب و هوا برای رشد نهال گردو بهترین و مناسب ترین آب و هوا به شمار می رود. درجه حرارتی که این گیاه به آن نیاز دارد چندان بالا نمی باشد و به همین دلیل شما می توانید در بیشتر شهرها این درخت را بکارید. گردو از آن دسته نهال هایی به شمار می رود که در خاک های مرطوب و سنگین رسی رشد مناسبی ندارد و بهتر است آن را در خاک های نیمه سنگین رسی و شنی پرورش دهید. عمق خاک رشد این درخت هم باید حدود 3 متر باشد، چرا که این اندازه با استانداردهای رشد گیاه مطابقت بیشتری دارد.

از نهال اصلاح شده گردو برای مناطقی که رطوبت زیادی دارند باید به طور جدی خودداری کنید چرا که در این مناطق رشد مناسبی نخواهد داشت. همچنین باید بدانید شوری خاک در رشد این نهال تاثیر بسیار زیادی دارد. اگر شما اطلاعات زیادی در مورد نحوه کاشت نهال گردو و زمینه هایی که باید برای رشد داشته باشد را ندارید می توانید با کارشناسانی که در این زمینه تخصص بیشتری را به دست آورده اند تجربه کنید. دقت داشته باشید که پی اچ خاک برای کاشت نهال گردو باید بالا باشد، چرا که تنها در این صورت مقاومت گیاه بسیار بالاتر می رود و همچنین مواد غذایی مناسبی را دریافت می کند.

بادام :

یکی از دیگر نهال هایی که به صورت اصلاح شده می توانید آن را خریداری کنید نهال بادام می باشد. در واقع شما باید بدانید که برای نهال اصلاح شده بادام افراد زیادی اقدام نموده اند و آن را در مناطق تنوعی کاشته اند. آب و هوای مدیترانه ای برای رشد این نهال بهترین آب و هوا به شمار می رود، در واقع تابستان های آب و هوای مدیترانه ای خشک است و زمستان ها هم به طور معمول ملایم می باشد. سرمای دیر بهاری برای این درخت بسیار ضرر دارد و به آن حساسیت نشان می دهد، به همین دلیل نباید در سرمای بهاری آن را بکارید. اگر در تابستان هوا ابری و بارانی باشد روی پوست بادام دانه های قهوه ای به وجود می آید.

زمان خرید نهال اصلاح شده بادام باید دقت بسیار زیادی داشته باشید که آن را در خاک های سنگین و مرطوب نکارید . خاک هایی که شنی هستند برای رشد این گیاه بهترین و مناسب ترین نوع خاک به شمار می روند. عمق خاک مناسب برای رشد این گیاه حدود 3 متر می باشد. مقاومتی که نهال بادام نسبت به خاک های آهکی دارد بسیار زیاد می باشد بنابراین اگر در این مناطق نمی توانید نهال دیگری را بکارید بهتر است ای نوع نهال را خریداری کنید. زمان گلدهی، زمان رسیدن محصول، سازگاری آن با خاک و …. از مهمترین نکاتی می باشد که زمان خرید نهال اصلاح شده باید به آن دقت زیادی داشته باشید.

همچنین در اینجا میتوانید بیشتر بخوانید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 14 =