بهترین نهال شلیل

بهترین نهال شلیل

۱۴۰۲-۰۸-۱۷

مشخصات خرید بهترین نهال شلیل:

یکی از میوه هایی که برای ما روزهای گرم تابستانی را تداعی میکند، میوه شلیل می باشد. این میوه آبدار با طعم ملایم و شیرین خود به جان ما طراوت و تازگی می بخشد. شلیل از جمله میوه های دلچسب و خوش خوراک فصل گرما که به محض ورود به فروشگاه های میوه خریداری می شود.

این میوه به خاطر طعم و عطر خنک خود برای تهیه آبمیوه و اسموتی نیز مورد توجه صنایع غذایی می باشد. با توجه به جایگاه میوه در کشور حتما پرورش بهترین نهال شلیل، با ارزش و همراه با سود آفرینی خواهد بود.

ایران یکی از کشور هایی که در زمینه تولید انواع میوه های تابستانی نظیر شلیل فعال می باشد. با توجه به سابقه و مهارت پرورش بهترین شلیل ها توسط باغداران ایرانی شاهد صادرات میوه نیز هستیم. بنابراین با این میوه، عرصه برای تولیدات تجاری و ارائه محصول با روش های مختلف به بازار فراهم می باشد. اما در رابطه با چگونگی تشخیص و انتخاب بهترین نهال شلیل و اقلیم مناسب پرورش در ادامه با ما باشید.

درخت شلیل و محصولش چه ویژگی هایی دارند:

شباهت و نزدیکی دو میوه شلیل و هلو به این دلیل که هر دو از یک خانواده هستند. شلیل با پوست براق و بدون کرک و گوشت سفت معمولا برای مصرف، راحت تر می باشد. شلیل از میوه های گوشتی که معمولا اسموتی آن همراه با بافت میوه بسیار لذت بخش و نشاط آور می باشد. دقیقا مشابه با هلو، میوه شلیل با شکل های کروی و انجیری در بازار عرضه می شود.

در گرمای فصل بهار و تابستان معمولا رنگ پوست شلیل زرد با هاله های سرخ و قرمز می شود. اما رنگ، اندازه و شکل شلیل همگی بستگی به گونه انتخابی برای کاشت دارد. درخت شلیل برگریز و از نظر ظاهری بسیار شبیه به هلو برگ های نیزه ای و براق بلندی دارد. برای پرورش بهترین نهال شلیل معمولا مناطقی با زمستان های تقریبا سرد و بهار و تابستان گرم و بدون یخبندان مناسب هستند.

مشخصات درخت شلیل

بهترین ارقام شلیل برای پرورش در ایران:

در حال حاضر استان های مازندران، همدان و دیگر استان های کشور در حوزه تولید شلیل فعال هستند. با توجه به سابقه و تجربه کشت و فروش شلیل در این مناطق، نهال های مناسب توسط باغداران پرورش داده می شود. شما به حسب علاقه و نهال های زیر کشت مرسوم در منطقه زندگی خود برای انتخاب نهال مناسب اقدام کنید. برای آشنایی شما در ادامه به معرفی مفید و مختصر برخی از ارقام پر کشت شلیل در کشور پرداخته ایم.

رقم انجیری گزینه پرورش بهترین نهال شلیل:

همانطور که مشخص این رقم به خاطر ظاهر انجیری مانند با عنوان شلیل انجیری شناخته شده می باشد. این شلیل ها با اندازه های درشت و پوست سرخ بدون کرک در برابر هلو های انجیری بسیار پر مخاطب هستند. در صورت مصرف شلیل های انجیری حتما شما هم متوجه میزان فراوان آب این میوه شده اید. به خاطر همین بازار پسندی فراوان که این رقم به عنوان بهترین درخت شلیل، مطرح می باشد.

رقم انجیری با بهترین شلیل

با پایان فصل بهار این شلیل ها در بازار عرضه شده و نمونه های تازه آن بسیار مرغوب می باشد. با این حال امکان ذخیره سازی برای فروش در اوقات دیگر از فصل گرما وجود دارد.

رقم شلیل مغان؛ نمونه ای از بهترین نهال شلیل:

در صورت علاقه به پرورش شلیل های گرد و سرخ با بیشترین کیفیت این رقم را به شما پیشنهاد می کنیم. رنگ زمینه این شلیل ها زرد اما معمولا تمام سطح آن را رنگ قرمز فرا می گیرد. شلیل هایی با اندازه های نسبتا درشت که با وجود گوشت آبدار به شکل خاصی محبوب می باشند. یکی از دلایل رغبت عمومی برای خرید این شلیل، هسته جدا که این میوه را برای مصرف راحت یا پذیرایی مناسب می کند.

رقم مغان با تاب آوری بالا در برابر هوای سرد توان تولید بهترین شلیل های بازار را دارد.این شلیل با وجود اینکه رقمی غیر بومی اما به خاطر پرورش در منطقه مغان اردبیل با این نام شهرت پیدا کرد. این گونه از شلیل دارای دو رقم دیررس و میان رس که با عناوین رد گلد و سانگلو معرفی می شوند.

رقم سانگلو از بهترین نهال های شلیل

نهال شلیل سان گلد تجربه پرورش بهترین درخت شلیل:

این رقم با عنوان Sun Gold Nectarine یکی از بهترین شلیل ها را به همراه می آورد. شلیل های سان گلد به خاطر ترکیب رنگ زرد و قرمز در کنار هم زیبایی شبیه به خورشید دارند. با وجود دلپذیری ظاهری میوه و اندازه های درشت و طعم شیرین آن، رقم سان گلد به عنوان بهترین نهال شلیل، مطرح می باشد. محصولات این رقم در اوایل خرداد ماه رسیده و همراه با دیگر شلیل ها وارد بازار میوه می شود.

این رقم اصالتا مربوط به ایالات متحده بوده و برای شکوفایی جوانه ها احتیاج به بیشتری از ۵۰۰۰ ساعت سرما دارد. رقم Sun Gold سرمای هوا را به خوبی بر تابیده اما به خاطر گلدهی در ابتدای بهار اعتدال هوا اهمیت دارد.

بهترین محصول با شلیل سان گلد

رقم شلیل رفعتی برای پرورش بهترین نهال شلیل:

یکی دیگر از ارقام شلیل برای تولید میوه های گرد و سرخ، رقم رفعتی می باشد. این گونه از نمونه های اصلاحی که علاوه بر میوه های مرغوب عملکرد مناسبی نیز دارد. ارتفاع درختان شلیل رفعتی کوتاه و میزان باردهی آنها بسیار بالا و اقتصادی می باشد. میوه آن نمونه ای از بهترین شلیل ها با اندازه های درشت که گوشت آن به میوه چسبیده است.

در صورت انتخاب مناطقی با بهار های سرد ما کاشت این رقم را به دلیل دیر گلدهی به شما پیشنهاد می کنیم. نهال های شلیل رفعتی را با تعداد انبوه و فاصله ۳*۳ در باغ خود بکارید. شلیل های این نهال خیلی دیرتر از ارقام دیگر و در انتهای فصل گرما راهی بازار فروش می شوند.

نهال شلیل فانتازیا یکی از بهترین درختان شلیل در جهان:

رقم Fantasia به عنوان بهترین نهال شلیل با محصولات محبوب خود در برخی از نقاط دنیا مطرح می باشد. میوه های این نهال سفت و مقاوم اما در عین حال بسیار آبدار و شیرین می باشند. شلیل فانتازیا در زمینه رنگ زردی داشته که روی آن رنگ سرخ پاشیده شده است. به دلیل طعم شیرین تند و قوی میوه های این رقم از بهترین شلیل ها در سطح دنیا می باشند. بسیاری معتقدند طعم میوه این رقم بسیار شبیه به هلو و عطر بیشتری نسبت به هلو دارد.

در صورت تولید درجه یک ترین نوع از محصولات این رقم فرصت فروش در بازار جهانی برای شما فراهم خواهد بود. این گونه شلیل از ارقام دیررس و میوه های آن در اواخر فصل تابستان آماده برای برداشت می شوند.

بهترین درخت شلیل رقم فانتازیا

رقم شمس؛ گزینه مناسب کاشت بهترین نهال شلیل:

این رقم از نمونه های حال حاضر که شلیل هایی بسیار شبیه به شلیل های قدیم موجود در بازار ایران تولید می کند. روی پوست زرد مایل به سبز این شلیل نقش های پراکنده قرمز رنگی نشسته است. این رقم به عنوان بهترین درخت شلیل برای تولید میوه در نواحی معتدل شناخته شده می باشد. رقم شمس، شلیل های نسبتا درشت تولید کرده که رنگ زرد آن موجب بزرگتر دیده شدن میوه ها می شود. یکی دیگر از مزیت های کاشت این نهال شلیل باردهی فراوان که برای شما سرمایه آفرینی فراوانی به همراه خواهد آورد.

سخن پایانی و جمع بندی چگونگی خرید بهترین نهال شلیل:

در این مقاله انواع مختلفی از ارقام را برای ارائه راهنمایی جامع جهت خریداری بهترین درخت شلیل به شما معرفی کردیم. همچنین ارقام سود آفرین دیگر نظیر رقم شلیل شبرنگ، شلیل کیوتا و یا شلیل زرد مشهد موجود می باشند. شما با افزایش آگاهی و اطلاعات خود درباره انواع نهال ها و منطقه جغرافیایی خود می توانید بهترین شلیل ها را پرورش دهید. با کاشت رقم های معرفی شده در این مقاله شانس سرمایه زایی از طریق پرورش شلیل برای شما بیشتر خواهد بود. اما پیش از اقدام برای خرید هر یک از ارقام از تطابق آن با وضعیت اقلیمی منطقه خود اطمینان حاصل کنید.

برای دریافت راهنمایی درباره چگونگی انتخاب و خرید بهترین نهال شلیل، با شماره های نهالستان گلد نهال در ارتباط باشید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

خرید نهال اصل اون هم با ضمانت بازگشت واقعی کالا برای خریداران یک دغدغه محسوب میشه. گلد نهال با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ارائه فاکتور رسمی، انتخابی مطمئن برای شما خواهد بود. همین حالا با ما در تماس باشید.

نظرات کاربران