بهترین نهال گلابی

بهترین نهال گلابی

۱۴۰۲-۰۸-۱۶

نکات خرید بهترین نهال گلابی:

گلابی (Pear) از جمله میوه هایی محسوب می شود که در کشورمان و سایر نقاط دنیا، طرفداران فراوانی داشته و کشت و پرورش آن نیز، در اکثر کشورها امکان پذیر است. مضاف بر اینکه، این میوه جهت نگهداری، به شرایط و مراحل پیچیده ای نیاز ندارد. به همین دلیل، اکثر کشاورزان و باغبانان؛ تمایل به پرورش بهترین نهال گلابی، دارند.

هرچند مراحل کاشت و پرورش نهال گلابی، امری نسبتاً راحت و به دور از سختی ها و مشکلات فراوان است، اما از سوی دیگر؛ انتخاب و خریداری بهترین درخت گلابی، موردی بسیار مهم و تعیین کننده محسوب می شود. به همین دلیل، به انواع مختلف بهترین نهال گلابی، در ادامه اشاره شده و هر کدام توضیح داده خواهند شد.

نهال گلابی درگزی از بهترین ارقام:

این نوع نهال گلابی؛ ویژه خراسان شمالی بوده و از جمله ویژگی های آن می توان به حالت رشد عمودی اشاره کرد. ضمن اینکه شاخ سبز رنگی داشته که به صورت کشیده است. یکی از مشخصات بارز نهال گلابی درگزی، تعداد بسیار زیاد سلول های سنگی بوده؛ ضمن اینکه میوه گلابی حاصله از این نوع نهال، کمی گرد است و شکل آن به مانند دیگر انواع میوه های گلابی نیست.

این نوع از بهترین نهال گلابی، در بخش ها و مناطقی کاشت می شود که در آنجا سرمای موسوم به سرمای بهاره وجود ندارد. نهال گلابی درگزی، در زمره نهال های زود گل طبقه بندی می شود.

  گلابی درگزی از بهترین نهال ها

نهال گلابی آنجو بهترین نهال گلابی برای فروش محصول در بازار روز:

این مدل نهال گلابی، از جمله انواعی است که با عمری ۳۰ ساله، در رده بومی ایران بوده و با در نظر گرفتن مواردی مانند سرما و خشکی، در گروه انواع نیمه محصول طبقه بندی می شود. از جمله ویژگی های نهال گلابی آنجو، می توان به حساسیت بالا در برابر آبیاری بیش از اندازه و مورد غرقاب است. ضمن اینکه اگر میزان رطوبت، زیاد باشد، این نهال گلابی آسیب خواهد دید.

همچنین جهت تمایل می توانید با کلیک به روی عبارت (خرید نهال گردو) به مشاهده ۲۸ رقم از انواع نهال گردو بپردازید.

این نوع نهال گلابی، برای کاشت در مناطقی که از خاک های آهکی و سنگین سود می برند، نمی تواند کاشت شود. در پایان باید به قیمت مقرون به صرفه بودن محصولات درخت گلابی آنجو اشاره کرد.

  معرفی گلابی آنجو از برترین ارقام

نهال گلابی اسپادانا بهترین نهال گلابی برای تولید با کیفیت ترین محصول:

یکی از بهترین نهال های گلابی، گونه اسپادانا است. این نهال، یک گونه اصلاحی و پیوندی بوده که باردهی آن، از سال دوم کاشت شروع خواهد شد و در شهریور ماه، برداشت می شود. خاستگاه اصلی این نمونه از بهترین نهال گلابی، کشور چین می باشد.

این نهال گلابی قادر است تا در برابر خشکی، مقاومت خوبی از خود نشان دهد. به همین دلیل؛ می تواند در مناطق گرم و خشک کاشته شود. اما به سرما، حساسیت بالایی دارد. از جمله مزایای گلابی حاصله از نهال اسپادانا، به طعم و مزه بسیار خوب و همچنین قیمت ارزان آن می توان اشاره کرد.

نهال گلابی بیروتی با بهترین گلابی ها:

این نهال گلابی، علاوه بر کیفیت بسیار بالا؛ از بازار خرید و فروش مطلوبی سود برده و ضمن زودرس بودن، از انواع تابستانه و بسیار شیرین است. البته برای شیرین شدن در حد عالی و مطلوب، می باید تا پروسه رشد و نمو خود را به خوبی پشت سر بگذارد تا حسابی رسیده شود. با قیمت ارزان می توانید این نوع از بهترین نهال گلابی را تهیه کنید.

درخت گلابی بیروتی نمونه بهترین نهال ها

رقم مشو از انواع بهترین نهال گلابی:

درخت گلابی مشو؛ در برابر سرما و یخبندان مقاوم بوده و ضمن برخورداری از کیفیت بسیار بالا، طعم خوشمزه ای هم دارد. پوست آن صاف بوده و سبز رنگ است. وقتی این گلابی می رسد، کاملاً آبدار و شیرین بوده و با داشتن عطری جذاب و خوب، بافت نرمی دارد.

زمان مناسب و به موقع برداشت این گلابی، بسیار مهم است. این موضوع به آن دلیل حائز اهمیت است که بنا بر هنگام رسیدن، مورد ریزش برای آن اتفاق می افتد. با توجه به مشخصاتی که شرحش رفت، نهال گلابی مشو، یکی از گونه های بهترین نهال گلابی در کشورمان می باشد.

نهال گلابی شاه میوه:

این نهال با کیفیت، اصالتاً برای ایران است و از آنجا که باغداران و خریداران نسبت به آن روی خوش نشان داده اند، بنابراین، بازار فروش بسیار خوبی هم دارد. از جمله ویژگی های این بهترین نهال گلابی، می توان به پوست نازک و رنگ سبز و معطر بودن اشاره کرد.

ضمن اینکه گوشت آن هم مانند پوستش به رنگ سفید بوده و از سال دوم و یا سوم کاشت، می توان به برداشت آن اقدام کرد. اگر می خواهید نهالی با قیمت ارزان تا متوسط تهیه کنید درخت گلابی شاه میوه را توصیه می کنیم. 

رقم جنگلی؛ تجربه کاشت بهترین نهال گلابی:

 این نوع نهال درخت گلابی، مختص ایران بوده و میوه های برداشت شده از آن، نسبت به دیگر انواع گلابی، کوچکتر است. البته درخت گلابی جنگلی، به دیگر مدل ها شباهت دارد. از جمله  ویژگی های گلابی به دست آمده از نهال گلابی جنگلی، می توان به آبدار و شیرین بودن محصول آن اشاره کرد. رقم جنگلی از بهترین درختان گلابی که دانه های سنگی دارد و رنگ آن نیز زرد است.

  رقم گلابی جنگلی از بهترین نهال ها

نهال گلابی نطنز نمونه ای خاص از بهترین نهال گلابی:

 این نوع نهال گلابی نیز، از اصالتی ایران برخوردار بوده و خود باروری در آن وجود ندارد. به همین دلیل؛ باید پروسه رقم گرده زا برای آن صورت گیرد. نهال گلابی نطنز، از میزان محصول بالایی سود برده و نمونه اقتصادی محسوب می شود.

محصول این نهال گلابی، در آخرین ماه تابستان، یعنی شهریور ماه قابل برداشت خواهد بود. اما باید در نظر داشت تا برای پرمحصول بودن، هر سال باید به صورت کاملاً حرفه ای و مناسب، عملیات هرس برای آن انجام شود.

  کاشت بهترین گلابی با رقم نطنز

نهال گلابی پایه کوتاه بهترین نهال گلابی برای کاشت و سوددهی:

این نوع نهال گلابی، از گونه های بسیار معروف و محبوب در کشورمان بوده و در رده ارقام اقتصادی نیز قرار می گیرد. مقاومت خوب در برابر سرمای زمستان و رشد یکدست بر روی شاخه های درخت گلابی، از جمله ویژگی های نهال گلابی پایه کوتاه هستند. 

نهال گلابی سیبری تولید کننده بهترین گلابی ها:

 یکی دیگر از انواع نهال های گلابی که از آنجاییکه در اصفهان کاشته می شود، به نهال گلابی اصفهان نیز معروف است. شاخه های قهوه ای رنگ، میوه های گرد آبدار و ترد، از مشخصات بارز این نهال درخت گلابی محسوب هستند.

علاوه بر ویژگی های عنوان شده، محصولات این نوع از بهترین نهال گلابی، در صنعت کمپوت سازی کاربرد داشته و با باردهی بسیار خوب، در اواخر مهر ماه برداشت می شود. به همین دلیل، از نهال درخت گلابی اصفهانی یا همان سیبری، یکی از بهترین نهال های گلابی در ایران محسوب می شود.

  رقم سیبری از بهترین ارقام گلابی

نهال گلابی سردرودی یکی از بهترین درختان گلابی:

این نهال گلابی، با نام تبریزی نیز شناخته می شود. نهال گلابی تبریزی، با دم بلند و حالتی کشیده، اکثراً در آذربایجان کاشته می شود. برداشت میوه گلابی از آن، در نخستین روزهای فصل پاییز بوده و هر زمان که گلابی آن رسیده باشد، دم آن سیاه خواهد شد. در خصوص رنگ میوه هم باید به رنگ سبز با لکه های صورتی بر روی آن اشاره کرد.

مرغوب ترین گلابی ها با رقم سردرودی

رقم سیف تبریزی؛ بهترین نهال گلابی برای بیشترین تولید محصول:

این نوع نهال درخت گلابی نیز مختص تبریز است. شاخه ها و رشد آن ها؛ به صورت عمودی و کشیده است. این نهال، یکی از بهترین نهال های درخت گلابی بوده و در برابر کم آبی بسیار مقاوم است. اگر بخش درونی میوه گلابی این نهال، در مسیر هوای مستقیم قرار بگیرد، رنگ آن به سرعت قهوه ای خواهد شد. 

 نهال گلابی دم کجی:

این نوع از بهترین نهال گلابی، دم بلندی داشته و در هنگام رسیدن، این دم کج می شود، به نهال گلابی دم کجی معروف شده است. برگ نهال گلابی در این مدل کوچک بوده و از شاخه ها و پوست درختی به رنگ قهوه ای سود می برد. میوه گلابی این نهال؛ کوچک است و رنگ های سبز و زرد در آن به چشم می خورند. از ویژگی های مهم نهال گلابی دم کجی، قیمت ارزان و زود بازده بودن آن است.

گلابی های مرغوب دم کجی

بهترین نهال گلابی؛ رقم فلسطینی:

 این نهال گلابی، از ویژگی های متعددی سود می برد. رنگ پوست آن؛ زرد براق بوده و میوه آن بزرگ است که با رنگ قرمز، گوشت میوه آن سفید است. در خصوص شکل گلابی حاصله از این نهال باید گفت که گرد و کشیده بوده و در ضمن طعمی ملس دارد. در اواسط تابستان، می توان این گلابی را برداشت کرد و این نهال گلابی فلسطینی، ارزان قیمت است.

نهال گلابی تاشکندی:

این نوع از بهترین نهال گلابی، بیشتر در استان خراسان محبوبیت دارد، البته کاشت آن به آسیای مرکزی مرتبط است. از جمله ویژگی های این نهال درخت گلابی، مقاومت بالا در برابر آفت هایی مانند آتشک است. به همین دلیل؛ انبار کردن گلابی حاصله از این نوع نهال، راحت و آسان بوده و ضمن برخورداری از طعم و مزه مطلوب، از گوشتی نرم و بدون دانه های سنگی سود می برد.

نکته حائز اهمیت اینکه، این نهال گلابی، بسیار کمیاب بوده و از مرغوب ترین انواع نهال گلابی محسوب می شود.

رقم بارتلت؛ بهترین نهال گلابی با بهترین محصولات:

اصل این نهال گلابی، کشور انگلستان است و درختی کوچک به همراه برگ های چرمی و سبز تیره دارد. ضمن اینکه؛ رنگ پوست میوه آن سبز بوده و پس از رسیده شدن، زرد خواهد شد. اگر پوست میوه آن به سمت نور آفتاب باشد، رنگ آن قرمز می شود. این نهال گلابی؛ ارزان قیمت و اقتصادی بوده و در اواخر شهریور ماه، برداشت می شود.

نهال گلابی دوشس یکی از بهترین نهال گلابی در مراکز فروش:

 این نوع نهال گلابی؛ از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و زمان برداشت محصول آن، اواسط تابستان تا پاییز است. اندازه میوه گلابی به دست آمده از آن، درشت است و رنگ های نسبتاً زرد تا سبز دارد. از دیگر ویژگی های نهال گلابی دوشس، به رشد عمودی، درخت بلند و شاخه های متعدد می توان اشاره کرد.

نمایی از گلابی های پرفروش دوشس

در انتها برای خرید و آشنایی با بهترین نهال گلابی با ما در مجموعه گلد نهال همین حالا تماس بگیرید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

خرید نهال اصل اون هم با ضمانت بازگشت واقعی کالا برای خریداران یک دغدغه محسوب میشه. گلد نهال با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ارائه فاکتور رسمی، انتخابی مطمئن برای شما خواهد بود. همین حالا با ما در تماس باشید.

نظرات کاربران