بهترین نهال خرمالو

بهترین نهال خرمالو

۱۴۰۲-۰۸-۱۶

انتخاب بهترین نهال خرمالو برای کاشت:

انتخاب بهترین درخت خرمالو؛ یکی از گزینه های شما برای اضافه کردن یک درخت به حیاط خانه یا باغ خود در کنار سیب یا هلو است. این بچه های کوچک نارنجی رنگ، اگر در زمان مناسب چیده شوند، طعمی دلنشین دارند.

خود درخت خرمالو نیز در گروه درختان زیبا قرار دارد که به خصوص در پاییز، جلوه نابی به باغ یا حیاط خانه شما می دهد. البته برای داشتن یک درخت زیبا و لذت بردن از طعم خوشمزه بهترین خرمالو، باید انواع نهال و بهترین شرایط رشد آن را شناخت. برای آشنایی با نحوه نگهداری اصولی و گونه های مناسب برای پرورش بهترین نهال خرمالو، تا پایان همراه باشید.

بهترین خرمالو با انتخاب نهال مناسب

میوه خرمالو و تاریخچه آن:

خرمالو میوه ای خوراکی از تیره دیوسپیروس (Diospyros) است. این میوه لذیذ، دارای پوستی براق و کشیده است که از رنگ زرد گل همیشه بهار تا نارنجی تیره متغیر است. داخل آن، نرم نشاسته ای یا مربایی و در انواع مختلف با یا بدون دانه در دسترس است. این نمونه از بهترین نهال خرمالو، در اصل بومی چین به حساب می آید و درختان اولیه آن در ژاپن نیز کشت می شدند.

واژه انگلیسی خرمالو Persimmon است که از زبان یکی از قبایل شرق آمریکا و از واژه های «putchamin»، «pasiminan» یا «pessamin» به معنای «میوه خشک» گرفته شده است.

نحوه انتخاب بهترین نهال خرمالو:

هنگام انتخاب بهترین رقم خرمالو؛ برای باغ یا حیاط خود چند فاکتور کلیدی را باید در نظر بگیرید:

  • منطقه سختی:

اگر به دنبال پرورش بهترین خرمالو در باغ خود هستید، حتما نهالی را انتخاب کنید که بتواند در منطقه سختی USDA شما رشد کنند. درخت خرمالوی آمریکایی برای تحمل هوای سرد پرورش داده می شوند و در مناطق ۴ تا ۱۰ رشد می کنند. نمونه های آسیایی مانند فویو (گوجه ای) و هاچیا (سیبی) و غیره را می توان در مناطق ۷ تا ۱۰ پرورش داد.

  • موقعیت مکانی:

همه درختان خرمالو به شکل یکسان رشد نمی کنند. برخی کوتاه و جمع و جور و برخی پهن و بلند هستند. نهال های آسیایی معمولا بین ۳ تا ۶ متر و بیشتر قد کشیده و به همان اندازه پهن می شوند. نمونه های آمریکایی بین ۹ تا ۱۵ متر در قد و عرض رشد می کنند.

  • شرایط رشد:

بهترین نهال خرمالو؛ باید در خاک اسیدی که زهکشی خوبی دارد، کاشته شود. آنها مناطق آفتابی را ترجیح می دهند و باید بین ۶ تا ۷ ساعت در روز حمام آفتاب کامل بگیرند. هوای نیمه معتدل را دوست دارند و در دوره های خشکسالی یا زمانی که در حال تولید بچه های نارنجی و خوش طعم خود هستند، به آبیاری هفتگی نیاز دارند.

همچنین جهت تمایل می توانید با کلیک به روی عبارت (خرید نهال گردو) به مشاهده ۲۸ رقم از انواع نهال گردو بپردازید.

 انواع مختلف از بهترین نهال خرمالو:

زمانی که بچه بودم، درخت خرمالو در حیاط خانه داشتیم و به این امید که یک میوه نارنجی گرد و نرم، با طعمی نه چندان گس پیدا کنم، از آن بالا می رفتم. نتیجه این تلاش با درصد بالایی از خوشمزگی همراه بود. درختی بلند و میوه هایی نارنجی و گرد! در این بخش می خواهیم با چند نوع رایج از بهترین نهال خرمالو آشنا شویم، تا بتوانیم درختانی اینچنین خوش محصول پرورش دهیم:

رقم خرمالو فویو (گوجه ای) با بهترین خرمالو:

اگر نگوییم بهترین، اما به قطع در گروه بهترین درخت خرمالو، قرار می گیرد. میوه آن غیر قابض است و شکلی شبیه به گوجه فرنگی دارد و به همین دلیل به خرمالو گوجه ای نیز شناخته می شود. فویو به عنوان بهترین نهال خرمالو، بین ۴.۵ تا ۶ متر قد می کشد و به همین اندازه نیز عریض می شود.

نهال خرمالو فویو، خود گرده افشان است و میوه رسیده آن سفت می ماند و مانند یک سیب ترد است و به راحتی برش داده می شود. برای میان وعده یا افزودن به سالاد میوه، انتخاب اکازیونی است.

رقم گوجه ای از بهترین خرمالو ها

 اگر در آب و هوایی گرم با زمستان های بدون یخبندان زندگی می کنید، در پاییز میوه های شیرین فراوانی نصیب تان می شود. پرورش آن آسان است و با خاک زهکشی خوب و در منطقه ای که آفتاب کاملی دریافت می کند، رشد بهتری دارد. منطقه سختی ۷ تا ۱۰ را ترجیح می دهد و به سرمای زیر ۰ درجه حساس است.

رقم خرمالو هاچیا (سیبی)؛ بهترین نهال خرمالو:

نهال سیبی نیز با فروش بالا و محصولات شناخته شده در دسته بهترین درخت خرمالو قرار می گیرد. میوه آن بزرگ و قابض است و رنگ نارنجی رو به قرمز دارد. باید در زمان رسیدن کامل،  مصرف شود. شکلی شبیه به سیب دارد مانند نمونه گوجه ای تخت نیست.

اسید تانیک موجود در آن باعث ایجاد یک طعم گس در دهان شما می شود. اما این قبل از رسیدن کامل میوه است و زمانی که کامل به بلوغ رسیده باشد، گوشت نارنجی ژلاتینی نرمی دارد و طعمی لذیذ و بدون تلخی نصیبتان می کند که می توان آن را جزو بهترین خرمالو ها به حساب آورد. تابستان های گرم، برای رسیدن به بلوغ میوه لازم است. می تواند در هر نقطه از منطقه سختی ۷ تا ۱۰ رشد کند. مانند نهال خرمالو فویو، خود ثمر است.

درخت خرمالو سیبی

نهال خرمالو شکلاتی برای پرورش بهترین نهال خرمالو:

در بین بهترین درختان خرمالو، نمونه شکلاتی نیز خودنمایی می کند. این نوع خرمالو به طور غیر عادی قابض نیست و اندازه ای متوسط و کشیده دارد. گوشت آن سفت و لکه های شکلاتی رنگ دارد و با خوردنش طعمی شیرین و کاکائویی را تجربه خواهید کرد. مانند فویو، در منطقه ۷ تا ۱۰ رشد خوبی دارد و دمای زیر ۰ درجه و طولانی مدت را تحمل نمی کند.

محصول محبوب خرمالو شکلاتی

نهال خرمالو سایجو جهت تولید بهترین خرمالوها:

در بین ارقام مختلف از بهترین نهال خرمالو، نهال سایجو نیز در کشور ما طرفداران فراوانی دارد. به دلیل شکل میوه آن که مایل به شکل انبه و موز است، به نهال خرمالو موزی نیز شناخته می شود. میوه آن قابض است و طعمی باورنکردنی و بسیار شیرین دارد و به همین دلیل لقب بهترین خرمالو را به آن نیز می توان نسبت داد.

در برابر سرما مقاومت زیادی دارد و در منطقه سختی ۶ تا ۹ رشد می کند. واژه «سایجو» خود نیز به معنای بهترین است.

  میوه های خاص رقم خرمالو سایجو

نهال خرمالو ایورکا؛ بهترین نهال خرمالو:

بهترین درخت خرمالو؛ به ایستگاه یکی از ارقام دانه دار ایتالیایی می رسد. یک رقم قابض با گرده افشانی ثابت است که محبوبیت فراوانی در آسیا و آمریکا دارد. میوه ها، در اندازه ای متوسط، گرد و پهن هستند و رنگ پوست شان قرمزی یک دست و دلپذیری دارد.

در مناطق با آب و هوای معتدل و نیمه سردسیر و گرمسیر خوب رشد می کند و در برابر سرما و خشکی نیز مقاوم است. زمان برداشت آن اواسط یا اواخر پاییز است.

درخت خرمالو ایورکا

نهال خرمالو تریومف؛ نمونه ای از بهترین نهال خرمالو:

این رقم نیز شایسته دریافت لقب بهترین درخت خرمالو، می باشد. چون برخلاف بسیاری از ارقام دیگر برای شکوفه دادن، به یک دوره سرمای زیر ۷- درجه سانتیگراد نیاز ندارد. یک رقم قابض با گرده افشانی ثابت که دارای میوه ای کوچک و مربعی شکل است. بسیار آبدار و طعمی لذیذ دارد. اواخر پاییز، زمان برداشت آن است و به دلیل پوست سفت میوه در زمان بلوغ، جا به جایی و ذخیره آن راحت است.

نهال خرمالو گریت وال؛ تجربه کاشت بهترین نهال خرمالو:

جالب است بدانید که این رقم توسط یک جغرافیدان گیاه شناس، به نام جی راسل اسمیت بر روی دیوار بزرگ چین در دهه ۱۹۳۰ کشف و بعدها با ارقام آمریکایی پیوند زده شد. این رقم از لیست بهترین درخت خرمالو، مقاومت بسیار زیادی در برابر سرما از خود نشان داده است. میوه ها قابض و اندازه ای متوسط دارند و طعم شان شیرین است. برداشت محصول، معمولا در اواسط یا اواخر پاییز صورت می گیرد.

نهال خرامالو گریت وال

جمع بندی و نتیجه گیری درباره بهترین نهال خرمالو:

انتخاب بهترین درخت خرمالو؛ از میان این لیست و چندین نوع دیگر، بسیار سخت است. می توان به شهرت خرمالو فویو دل بست که برخی لقب بهترین خرمالو را به آن می دهند. یا اصلا به هاچیا و آن میوه سیب مانندش اشاره کرد که تا زمان رسیده شدن، نباید طعم گس آن را چشید.

بهترین انتخاب شما باید بر اساس عواملی همچون هدف، نیاز، آب و هوا، موقعیت مکانی، نوع خاک و غیره صورت گیرد. در آن صورت است که نهال انتخابی شما، بهترین نهال لقب خواهد گرفت.

اما برای انتخاب مطمئن تر و درخواست خرید بهترین نهال خرمالو، با شماره های نهالستان گلد نهال موجود در سایت تماس بگیرید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

خرید نهال اصل اون هم با ضمانت بازگشت واقعی کالا برای خریداران یک دغدغه محسوب میشه. گلد نهال با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ارائه فاکتور رسمی، انتخابی مطمئن برای شما خواهد بود. همین حالا با ما در تماس باشید.

نظرات کاربران