بهترین نهال آلو

بهترین نهال آلو

۱۴۰۲-۰۸-۱۶

راهنمای خرید بهترین نهال آلو:

اگر بخواهیم فصل بهار و تابستان را با میوه ای معرفی کنیم، حتما آن میوه آلو خواهد بود. این میوه با آلوچه های ترش و سبز در اوایل بهار به استقبال ما آمده و تا انتهای تابستان با انواع مختلف آلو ما را همراهی می کند. با وجود امکان پرورش بومی و همچنین ارزش تجاری این میوه ها، انتخاب بهترین نهال آلو برای کاشت اهمیت دارد. با پرورش چنین نهال هایی شما بهترین آلو های تازه و خشک را برای بازار داخلی و خارجی تولید می کنید.

آلو در بازار داخلی ما علاوه بر تازه خوری برای تهیه لواشک، ترشک و یا آلو خورشتی نیز کاربرد دارد. همین ویژگی ها و جنبه های مصرفی گوناگون این میوه را برای ما ارزشمند تر می کند. ایران سهم زیادی در صادرات خشکباری آلو به خصوص به کشورهای عربی و همسایه دارد. ما در این مقاله تصمیم گرفتیم که شما را برای پرورش محصولات درجه یک و اصیل، با بهترین درختان آلو، آشنا کنیم. بنابراین جهت انتخاب و کاشت بهترین نهال آلو، در باغ و باغچه خود با ما باشید.

درخت و میوه آلو چه ویژگی هایی دارند؟

آلو معمولا دارای پوست براق و شیشه ای که این پوست طعم ترش تری نسبت به گوشت میوه دارد. پوست آلو به رنگ های سبز، زرد، قرمز، بنفش و یا سیاه می تواند باشد. اغلب گوشت آلو زرد رنگ و در برخی موارد سرخ یا زرد مایل به سرخ خواهد بود. در مرکزیت انواع آلو ها هسته قرار گرفته و طعم هریک متفاوت و معمولا ترش مایل به شیرین می باشد. به طور حتم بازار پسندی و خصوصیات محصول روی انتخاب بهترین نهال آلو، تاثیر خواهد داشت.

خصوصیات درخت آلو

در فرهنگ های انگلیسی زبان، آلو با عنوان Plum و بیشتر با انواع سرخ و تیره آن شناخته شده می باشد. مقاومت در برابر سرما یکی از ویژگی هایی که در برخی از ارقام این میوه دیده می شود. درخت آلو از سری درختان برگریز که در زمان بلوغ ارتفاع متوسط و تاج گردی دارد. در فصل بهار گل های سپید درخت در کنار برگ های بیضی شکل همزمان با هم شکل می گیرند.

چگونگی انتخاب بهترین نهال آلو:

حتما تا به اینجا متوجه تنوع گونه های آلو و میوه های آن برای کاشت و برداشت شده اید. در واقع تفاوت آلوها به خاطر ارقام یا گونه های مختلف زیر کشت که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. در ادامه با معرفی مهمترین ارقام، شما می توانید بهترین نهال آلو را برای خود انتخاب نمایید.

رقم آلو قطره طلا نمونه بهترین درخت آلو:

برای دستیابی به بازار پر مخاطب تازه و خشک آلو شاید بهترین نهال آلو برای شما رقم قطره طلا باشد. شهرستان شهریار یکی از قطب های تولید آلو در کشور که از مهمترین محصولات آن، آلو قطره طلا می باشد. این آلو ها با اندازه های درشت، رنگ زرد و کمی مایل به سبز به خود می گیرند. در واقع آلو قطره طلا برای تولید آلو زرد و فرآورده های متنوع آن بیشترین مخاطب را بین باغداران دارد.

این نهال ها را در نواحی نیمه سردسیری به همراه تابش گسترده آفتاب در طول روز بکارید. درختان آلو قطره طلا تا اواخر مردادماه به بار نشسته و در صورت پرورش اصولی میزان تولید بالایی در اقلیم ایران دارند. در باغ های شهریار مواردی همچون هرس، کوددهی و آبیاری مناسب، بیشترین تاثیر را در پرورش بهترین آلو ها داشته است.

قطره طلا از بهترین نهال های آلو

رقم بخارا برای پرورش بهترین نهال آلو:

در واقع مهمترین رقم برای تولید آلو خورشتی مخصوص پخت و پز، آلو بخارا می باشد. یکی از اصلی ترین ارقامی که در برخی استان های کشور به صورت گسترده تولید می شود. بخشی از این آلوها در همان محل برداشت پوست کنده شده و زیر آفتاب خشک می شود. در واقع آلو بخارای خشک، به خاطر جدا سازی پوست با رنگ زرد در بازار فروش دیده می شود.

با وجود اینکه آلو بخارا بومی ازبکستان اما محصولات تولیدی ایران در کشور های همسایه مورد توجه برای خریداری می باشد. در مناطق نسبتا سردسیری نظیر خراسان رضوی این درخت بهترین رشد را تجربه می کند. اما سرمازدگی بهاره یکی از دلایل کاهش محصول این نمونه از بهترین نهال آلو در استان های کشور بوده است.

نهال آلو شابلون جهت تولید بهترین آلو ها:

در واقع بازارپسندترین آلو تازه با پرورش آلو های سرخ و تیره شابلون بدست می آید. این میوه های خوشرنگ و جذاب برای تولید تنقلات ترش، نظیر ترشک و لواشک بسیار زیاد مورد توجه مردم هستند. به خاطر نیاز سرمایی بالای نهال، کاشت در مناطق نیمه سردسیری به خصوص در صورت انتخاب گونه های دیررس برای شما ممکن می باشد.

با کاشت نهال آلو شابلون کالیفرنیایی، اختری و یا موریتانی این میوه ها را در شکل ها و اندازه های مختلف پرورش دهید. به طور کلی بسیاری از ارقام دارای محصول سرخ و یا سیاه با عنوان آلو شابلون بین باغداران شناخته شده می باشند.

بهترین درخت آلو با رقم شابلون

رقم آلو زرد اراک گزینه پرورش بهترین نهال آلو:

از مهمترین دغدغه های کشاورزان، خسارتی که سرمای بهاره در زمان گلدهی به درخت و محصولات وارد می کند. بدون شک یکی از ارقام خوش محصول و دیرگل، درخت زردآلو اراک می باشد. آلوهای زرد رنگ این رقم به خاطر عدم سرمازدگی کیفیت خود را در زمان برداشت حفظ می کنند.

از طرفی باغداران هر سال باغ پر محصول با کمترین خسارت و بیشترین سود خواهند داشت. با این حال برای پرورش بهترین نهال آلو با رقم زرد اراک ما مناطق معتدل و نیمه سردسیری را پیشنهاد می کنیم.

نهال آلو توسرخ برای پرورش بهترین آلو ها:

یکی از نهال هایی که دارای محصولات ویژه و خاص برای بازار فروش نهال آلو توسرخ می باشد. گوشت آلو معمولا زرد رنگ و در موارد خاصی قرمز یا خونی می باشد. آلو های خونی با کاشت ارقام توسرخ بدست آمده و بازار فروش بسیار مناسبی دارند. این آلو ها پوست تیره و سیاه رنگ اما گوشت خوش رنگ قرمزی دارند. این رنگ در کنار گوشت نرم، آبدار و طعم شیرین، مصرف آلو را برای علاقه مندان لذت بخش تر می کند.

همچنین این نهال آلو به عنوان یکی از مقاوم ترین ارقام در برابر سرمای یخبندان معرفی می شود. احتمالا عنوان این نهال با اسامی دیگری نظیر نهال آلو قرمز و یا خونی به گوش شما خورده باشد.

نهال آلو کالیفرنیا برای پرورش بهترین نهال آلو شابلون:

یکی از بهترین ارقام آلو شابلون با رنگ پوست سرخ و یا تیره، رقم کالیفرنیا می باشد. علت این امر نیز سازگاری بسیار بالای رقم و باردهی به میزان فراوان می باشد. از ویژگی های متمایز رقم کالیفرنیا تاب آوری در برابر سرما و کم آبی می باشد. در واقع یکی دیگر از عناوین این رقم، آلو پفکی و علت این نام گذاری حالت پفکی و کم آب آلو می باشد. در عین حال مصرف آن راحت و طعم آن بسیار دلچسب برای مخاطبین می باشد.

آلو کالیفرنیایی بهترین رقم

نهال آلو اختری برای کاشت بهترین درخت آلو:

در صورت تمایل به کاشت و پرورش ارقام زود بازده و با تولید انبوه ما رقم اختری را به شما پیشنهاد می کنیم. این رقم در دو سالگی و زودتر از دیگر ارقام آلو با تولید محصول، باغداران را شگفت زده می کند.

از طرفی آلوهای شابلون پرطرفدار بازار را با اندازه های درشت و رنگ تیره  برای شما به ارمغان می آورد. در واقع این رقم غیر بومی اما به خاطر سازگاری با خاک و رشد طولی ریشه مناسب کاشت در کشور ما نیز می باشد. همچنین تاب آوری در برابر هوای سرد از دیگر خصوصیاتی که موجب افزایش کیفیت محصول می شود.

سخن پایانی درباره خرید بهترین نهال آلو:

تمام تلاش ما در این مقاله آشنایی شما با نهال های آلو و مهمترین مشخصاتی که در حین خریداری آنها موثر می باشد. اما برای انتخاب بهترین درخت آلو، بررسی سابقه پرورش این درختان در منطقه شما لازم می باشد.

بیشتر از هر چیزی نتیجه بخشی پر سود در محل مورد نظر شما برای کاشت نهال ها اهمیت دارد. به این معنی که پرورش بهترین آلو با توجه به خصوصیات محل کاشت ممکن می شود. اما برای بررسی سازگاری منطقه با هریک از نهال های نام برده، کارشناسان ما در نهالستان گلد نهال صمیمانه پاسخگوی شما خواهند بود.

برای دریافت مشاوره خرید بهترین نهال آلو، همین الان از طرق خطوط تماس موجود در سایت با نهالستان گلد نهال تماس بگیرید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

خرید نهال اصل اون هم با ضمانت بازگشت واقعی کالا برای خریداران یک دغدغه محسوب میشه. گلد نهال با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ارائه فاکتور رسمی، انتخابی مطمئن برای شما خواهد بود. همین حالا با ما در تماس باشید.

نظرات کاربران