معرفی بهترین نهال انار

بهترین نهال انار

آشنایی با بهترین نهال انار موجود در مراکز فروش:

رشد درخت وابسته به شرایط اقلیمی و نحوه نگهداری است. امّا در این میان، برخی از گونه ها توانسته اند در طول سال ها کیفیت و پایداری خود را ثابت کنند. به همین دلیل، در این محتوا به معرفی چند نمونه از بهترین نهال انار موجود در بازار، خواهیم پرداخت.

انار میوه ای با قدمت چندین صد ساله که نماد رفاه و فراوانی است. انارها به خاطر پوست زیبا و دانه های خوش رنگ و خوش طعمشان محبوب هستند. انتخاب بهترین درخت انار، در نتیجه نهایی و هنگام برداشت تاثیر مستقیمی می گذارد. اگر می خواهید بهترین انواع آن را بشناسید تا پرورشی موفق را تجربه کنید با ما همراه شوید.

بهترین نهال انار بر چه اساسی تعیین می شود؟

دسته بندی ارقام انار به طور معمول با اسم منطقه همراه است. به این معنا که آن مناطق در طول سال ها موفق شده اند بهترین درخت انار و میوه آن را پرورش داده و راهی بازار کنند. برای مثال در منطقه تهران کسی نیست که انار ساوه به گوشش نخورده باشد. در واقع این ارقام با روش های پرورش صحیح چشمگیرترین بازدهی را داشته اند. در ادامه به معرفی چندی از بهترین ارقام جهانی خواهیم پرداخت که نام خود را ثابت کرده اند. 

تفاوت ارقام بهترین درخت انار در چیست؟

هر نژاد در محیط های مختلفی رشد می کند. آب و هوا، نوع خاک و نحوه نگهداری در محصول نهایی تأثیرگذار است. همچنین، نژادهایی که در طول سال ها اصلاح شده اند تا بهترین ثمره را داشته باشند. موارد زیر تفاوت میان ارقام بهترین نهال انار است که باید در هنگام خرید و کاشت در نظر داشته باشید:

 • فشردگی دانه های داخلی
 • ضخامت پوسته و سختی هسته
 • رنگ و طعم
 • دانه بندی پوسته انار
 • اندازه میوه آن
 • اندازه تاج انار

با انتخاب بهترین انار می توان از برخی ریسک های ناخواسته در زمان پرورش و برداشت جلوگیری نمود. همچنین، سلامت و باردهی خوبی را می توان از این دست درختان مد نظر داشت.

همچنین جهت تمایل می توانید با کلیک به روی عبارت (خرید نهال گردو) به مشاهده 28 رقم از انواع نهال گردو بپردازید.

بهترین نهال انار: انار ساوه:

این انار، انار ایرانی بسیار معروف است و گونه های آن در استان ساوه به وفور کاشت می شود و به همین دلیل این نام را گرفته است. میوه های درشت و قرمز تیره فراوان با طعمی آبدار دارد. ابعاد میوه بسیار بزرگ و دانه های نرم تولید می کند. عطر و طعم آن شیرین و ترش بوده و میان قند و اسیدیته تعادلی مناسب ایجاد کرده است. پوستش به ندرت ترک می خورد.

رقم انار ساوه از بهترین نهال انار که نسبت به خشکی مقاوم بوده و در آفتاب کامل به خوبی رشد می کند. دقت داشته باشید هنگامی که در حال شکوفه دادن است، از آبیاری زیاد خودداری کنید چرا که باعث ریزش گل ها می شود.

انار ساوه بهترین انار ایرانی

انار ایرانی ساوه، یکی از اولین گونه های انار کشف شده و از لذیذترین آن ها است. این نوع انار در بازارهای خارجی نیز از محبوبیت قابل توجه ای برخوردار است و باعث شده تا به عنوان کالایی صادراتی در کشور معرفی شود.

بهترین نهال انار: انار دانه سفید:

درخت انار سفید دارای میوه ای به رنگ صورتی مایل به سفید با پوسته ای سفید و زرد رنگ است. میوه ها زمانی که به بار می نشینن، بسیار شیرین و آبدار هستند. میوه های درخت انار سفید در اوایل شهریور و قبل از درخت انار واندرفول ثمره خود را تولید می کنند.

 • بخش تاج کوچک است و به داخل جمع می شود.
 • مناسب برای مناطق معتدل است
 • طعم آن ترش مزه و آبدار بوده و افرادی که مزه ترش و ملس را می پسندند را به خود جذب می کند.
 • خاک کاشت آن باید به خوبی زهکشی شده باشد و رطوبت کافی برای رشد بهترین نهال انار را داشته باشد.
 • باید 8 الی 10 ساعت آفتاب دریافت نماید.

بهترین محصولات با درخت انار دانه سفید

بهترین درخت انار: انار واندرفول:

انار واندرفول (Wonderful) میوه های درشت و پوستی قرمز و ضخیم دارد. در اواخر بهار با شکوفه های زیبایش خودنمایی می کند و گل های قرمز و نارنجیش نمایان می شوند. سرعت رشد بالایی دارد. از آنجا که این ارقام از نوع پیوندی هستند، این رقم به عنوان بهترین نهال انار سرعت رشد خوبی دارد.

خوش خوراک بوده و دانه های سفت و سختی ندارد. از نظر تاج، تاجی بزرگ دارد که در هنگام به بار نشستن نمایان می شود.

نیازمندی ها:

 • آفتاب کامل
 • خاک لومی همراه با زهکشی
 • رطوبت متوسط

بهترین نهال انار با محصول محبوب؛ رقم دانه سیاه:

یکی از بهترین درختان انار موجود، انار دانه سیاه است که پوستی نارک و تاجی کوچک دارد. رنگ پوسته آن به زرشکی مایل بوده و دانه های تیره اش به رنگ مشکی متمایل است. نسبت به سرما مقاوم است و در مناطق معتدل و سردسیر رشد بهتری از خود نشان می دهد.

از آنجا که بومی کشور ایران است می توان در مناطق مختلفی از کشور شاهد پرورش آن باشیم. نسبت خشکی مقاوم است منتها، ایجاد رطوبت کافی و آبیاری مناسب فراموش نشود تا میوه های ملس آن به بار نشیند.

بهترین نهال انار: رقم آمریکایی:

رقم آمریکایی به عنوان بهترین درخت انار، پوستی سرخ فام دارد. این پوست ضخیم دانه هایی قرمز رنگ را در برمیگیرد. دانه ها رنگی مشابه با پوست میوه را دارند و گاهی تیره تر می شوند.

این نوع درخت به سرمای شدید و یخبندان عادت ندارد. در ارتفاع 400 تا 1200 متر از سطح دریا می توان به کاشت آن پرداخت.

بهترین زمان کاشت پاییز تا اوایل بهار است و هر درخت بالغ می تواند تا 50 کیلو باردهی داشته باشد. عمر مفید آن به 20 سال می رسد و از نظر خرید و فروش در بازار، کاشت آن اقتصادی است.

مقاومت این نوع از بهترین انار ها در برابر کم آبی و برخی از آفت های موجود بالا است و به راحتی به محصول می رسد.

نکاتی برای خرید بهترین انار:

طعم میوه ها طیف گسترده ای را دربرمیگیرد. برخی شیرین تر، برخی ترش و ملس و برخی مزه ای ترش و شیرین دارند. به طبع، هر کدام از این ارقام نیازمند نحوه نگهداری و پرورش متمایزی هستند. برخی در محیط های سردتر بهتر عمل می کنند و انواع دیگر به فضایی گرم و خشک نیاز دارند.

پوسته و گوشته میوه ها نیز می تواند یک نوع تقسیم بندی برای انواع بهترین نهال انار، باشد. انارهایی که گوشته و پوسته ضخیمی دارند، بیشتر برای مصارفی مانند رنگ ریزی مورد توجه قرار می گیرند. در حالی که، پوسته های سفت و نازک با دانه های بسیار، در بازار خوراکی طرفدار بیشتری دارند.

نکات خرید بهترین نهال انار

بررسی نوع خاک برای کاشت بهترین نهال انار:

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، همه درختان انار به خاکی که زهکشی شده باشد نیاز دارند. درصد شوری، اسیدی و قلیایی بودن خاک را حتما اندازه گیری کنید. آبیاری مسئله ای حیاتی است که وابسته به نوع درخت متغییر خواهد بود. برای مثال، اشاره کردیم که انار سفید محیطی مرطوب را ترجیح می دهد. در حالی که، دیگر ارقام ممکن است در محیط های گرم و خشک عملکرد بهتری داشته باشند. با این وجود، آب کافی باید در اختیار درختان قرار گیرد تا بهترین درخت انار پرورش یابد. به خصوص در زمانی که نهال هستند برای آنکه محیط جدید، خو گیرند به صورت روزانه آبیاری را انجام دهید.

در انتها در صورت تمایل برای خرید بهترین نهال انار، همین حالا با شماره های آمده در سایت تماس بگیرید.

0 replies

Leave a Reply

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 13 =