خاک درخت گردو

خاک درخت گردو

خاک درخت گردو باید چه ویژگی هایی داشته باشد :

انتخاب خاک مناسب برای کاشت گردو؛ اگر به درستی انجام نگیرد، شما را تا مرحله ورشکستگی هم می تواند پیش ببرد. در ابتدا بهتر است تا تمام عوامل مهمی که در خاک درخت گردو؛ تاثیر دارند را به درستی بررسی کنید تا در زمان کاشت و باردهی محصولات به مشکلی بر نخورید. گلدنهال در این مقاله قصد دارد که این عوامل موثر را به همراه نکات لازم در کاشت نهال گردو را به شما معرفی کند، پس لطفا تا انتهای این مقاله همراه ما باشید :

اقدامات اولیه جهت احداث باغ گردو :

اگر در فکر احداث یک باغ با کیفیت هستید لازم است که بدانید قبل از مرحله ی کاشت شما موظف به انجام بررسی های در قسمت خاک درخت گردو؛ می باشید.

یک خاک مناسب درخت گردو؛ نه خیلی باید سفت و مملو از سنگ و کلوخ باشد و نه از درصد زیادی رس تشکیل شده باشد. همچنین در تحقیقات اولیه ی خود دقت کنید که در سال های پیش در آن زمین کاشت چه نوع محصولاتی انجام گرفته است، چرا که بعضی از محصولات هستند که در زمان کاشت و پس از باروری محصولاتشان دچار تغییرات در بافت خاک می شوند و اگر با این مسئله مواجه شدید باید بدانید که آن خاک دیگر مناسب برای کاشت نهال نمی باشد و در این مورد بهتر است که یک زمین دیگری را برای این کار انتخاب کنید، چرا که تعویض خاک نهال گردو؛ عملا کاری دشوار می تواند باشد.

چرا شرایط محیطی در بافت خاک درخت گردو تاثیر می گذارند ؟

شرایط اقلیمی هر شهر و منطقه ای را می توان به عنوان 1 عامل محیطی در کاشت نهال گردو در نظر داشت چرا که همین آب و هوا می تواند در تصفیه خاک مناسب گردوها؛ تاثیر گذار باشد. تجربه نشان داده است که در مناطق سردسیر خاک بهتری برای کاشت نهال های گردو وجود دارد.

اما اگر شما در 1 منطقه گرمسیری سکونت دارید باید توجه کنید که شخم زدن خاک، می تواند به شما کمک کننده باشد.

خاک سفت چه مشکلاتی را برای گردوها به وجود می آورد:

همان طور که اشاره کردیم ترکیبات سفت به بازدهی بیشتر درختان گردو کمک نمی کنند. اگر ریشه های درخت گردو داخل خاک سفت قرار بگیرد، امکان حرکت در اعماق خاک را دیگر ندارد و ممکن است با گذشت زمان به رشد خود نتواند ادامه دهد، پس لازم است تا اعتدال را در ترکیب خاک گردو؛ رعایت کنید.

خاک گردو

در کنار بررسی های خاک چه کارهای دیگری انجام می گیرد :

اگر در این مرحله قرار دارید تا به یک ترکیب درستی از خاک مناسب درخت گردو؛ برسید لازم است که از اضافه کردن کودها غافل نشوید. همان طور که می دانید از 2 نوع کودها می توانید استفاده کنید ( 1. کود حیوانی 2. کود شیمیایی ) .

این کار به شما کمک می کند تا عناصر موجود در خاک با سرعت بیشتری به مرحله ی نهایی نزدیک شوند و همچنین ترکیبات کودها در خاک نهال گردو؛ به عنوان 1 عامل تقویت کننده عمل خواهند کرد.

چرا عناصر معدنی موجود در خاک درخت گردو باید آزمایش شوند ؟

اگر این عناصر معدنی در خاک بررسی نشوند، در این صورت شما با تمام مراقبت هایی که در باغ گردوی خود انجام دادید، به قدرت تنه و ریشه ی درختان گردو کمک نکرده اید و بهتر است بگوییم که تمام زحمات شما در طول 1 سال، به باد رفته اند.

ویژگی های خاک مناسب پرورش گردو :

در نظر داشته باشید خاک های معمولی را زمانی می توانید انتخاب کنید که درختان گردو با ریشه های زیادی مواجه باشند، در این صورت خاک درخت گردو؛ یک ترکیب معمولی نیز می تواند باشد چرا که ابتدا ریشه ها را با این شرایط آشنا می کنید و پس از آماده شدن ریشه ها اقدام به تعویض خاک می توانید کنید.

2 replies
  • admin-goldnahal
   admin-goldnahal says:

   سلام وقت بخیر. برای کاشت گردو بهترین فصل ابان، اسفند تا اوایل فروردین ماه می باشد. با احترام

   پاسخ

Leave a Reply

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =