نکات هرس نهال گردو

نکات هرس نهال گردو

10 نکته مهم درباره ی هرس نهال گردو :

تمام نهال ها و درختان برای رشد بهتر و انجام دادن عمل فتوسنتز کامل تر، به هرس نیاز دارند اما در این جا قصد داریم تا به طور اختصاصی نکات هرس نهال گردو؛ را شرح دهیم و به سایر گیاهان نمی پردازیم، چرا که نهال گردو درصورت هرس شدن به یک گونه ی سودآوری می تواند تبدیل شود. بیماری های به وجود آمده در تنه و برگ های گردو را می توانیم با رعایت نکات هرس درخت گردو؛ به تعویق بیندازیم و حتی در برخی موارد مانع از به وجود آمدن آن ها شویم، چرا که هر بیماری و تغییرات مخرب خبر از دگرگونی در بافت های نهال گردو؛ می دهد.

در نتیجه همراه مثال های به روز سعی در انتقال نکات هرس نهال گردو؛ داریم :

  • 1 . هرس نهال های گردو؛ باعث می شود که تا مشکل “Acne Vulgaris” یا همان آکنه های بر روی گیاه به وجود نیایند و این موضوع در برابر بیماری های نهال گردو ، باغ شما را می تواند بیمه کند.
  • 2 . اگر یک شاخه در فرایند هرس درخت گردو اشتباهی از بین برود ، علاوه بر صبوری شما مجبور هستید که برای باردهی روی آن درخت گردو حساب نکنید، اگر بتواند با شرایط کنار بیاید و سلامتی دوباره اش را به دست بیاورد که هیچ، اما اگر مواد مغذی به شاخه و برگ های آن دیگر نرسد، اقام به حذف آن گونه می توانید کنید.
  • 3 . نور خورشید با نهال های گردو هرس شده رفیق تر است :

از آن جایی که هرس نهال گردو به جلوگیری از پرباری اضافی نهال های شما کمک می کند، همچنین باعث می شود تا تمام شاخه های بزرگ و کوچک چه در بالای ارتفاع و چه در نزدیک تنه؛ تمامی از نعمت نور خورشید استفاده کنند. به دلیل این که نور خورشید برای گیاهان مفید واقع می شود و از طریق یک فاصله ی مشخص مواد مغذی را می تواند منتقل کند، اما نکته ای که وجود دارد این است که این فاصله برای بعضی از برگ های حساس بسیار اهمیت پیدا می کند چون اگر احساس کنند که به نور زیاد نزدیک شده اند لکه هایی بر روی آنان ظاهر می شود. اما زمانی که تمام شرایط به درستی رعایت شده در این جا گیاه شما عملیات فتوسنز یا  “Photosynthesis” کامل تر انجام دهد.

هرس نهال های گردو

  1. هرس بعد از کاشت گردو هایی نهال های یک ساله، به گونه ای است که تنها با چند شاخه ی بسیار ابتدایی سروکار دارید اما برخی به این فکر می کنند که شاخه های مزاحم زیادی ندارند پس بگذارند برای سال های بعدی، اما نکته ای که وجود دارد که در مورد هرس نهال گردو این است که گیاه شما نباید به یک باره دچار تغییرات شود، که به اصطلاح بگوییم نهال گردو دچار شوک شده است. پس حرفه ای عمل کنید و اصول رسیدگی را از سال های ابتدایی شروع کنید.
  2. پس از رعایت کردن تمام نکات هرس نهال گردو؛ که ساده هم هستند تمام برگ های درخت گردو به صورت بهینه شروع به ساخت بهتر سبزینه یا همان کلروفیل می کنند که باعث می شود تا در آینده شما اقدام به خرید کلروفیل های مایع نکنید.
  3. هرس نهال های گردو برای نهال های زودگل ؛ باعث می شود تا باردهی افزایش پیدا کند. میزان باردهی و وزن تحمیلی بر روی شاخه ها و تنه را با انجام هرس مدیریت می کنید. همین کار باعث می شود تا گردویی مانند (Genotype) یا همان ژنوتیپ که باردهی زیادی دارد، با عملیات هرس به یک گونه ی بسیار سودآور تبدیل شود.
  4. رعایت نکات هرس درخت گردو دیرگل برخلاف سایر گونه ها اگر به صورت کامل انجام شود به نهالی تبدیل می شود که سالانه نیازمند هرس نمی باشد و به طور مثال نهال گردو فرنور “Fernor” که یک گردو دیرگل می باشد، نکات هرس گردو می تواند آن را در مقابل شرایط بیرونی مقاوم سازد.
  5. اگر فکر می کنید درختان گردو را چند سال هرس نکنید و در یک روز از پس آن ها بر می آیید؛ باید بگوییم که یکسان نباشد حال دوران غم بخور ! چرا که یک روزه نمی توانید یک درخت گردو چندین ساله را هرس کنید آن هم با درنظر گرفتن تمامی نکات و شرایط درست، بهتر است که این نکات هرس درخت گردو؛ را در زمان درست آن انجام دهید. تجربه نشان داده کسانی که چندین سال پشت هم از هرس درختان گردو چشم پوشی می کنند، با افزایش ارتفاع و برگ های آن در باغ گردو جای سوزن انداختن ندارند.

منبع :

gardeningknowhow

sacvalleyorchards

0 replies

Leave a Reply

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 3 =