بهترین نهال فندق

بهترین نهال فندق

۱۴۰۲-۰۸-۱۶

بهترین نهال فندق کدام است؟

در کشور ما شرایط جغرافیایی متنوعی برای کاشت ارقام مختلف وجود دارد. اگر در منطقه ای با آب و هوای مرطوب و معتدل سکونت دارید، پرورش بهترین نهال فندق برای شما ممکن می باشد. در حال حاضر چندین گونه از درخت فندق در نهالستان های سراسر کشور موجود بوده که باغداران با توجه به نیاز خود می توانند یکی از این ارقام را انتخاب کرده و در خاکی حاصلخیز بکارند.

اما برای آشنایی شما و انتخاب بهترین درخت در ادامه به معرفی مختصر و مفید انواع مناسب نهال فندق پرداخته ایم.

فندق زنجان؛ بهترین نهال فندق برای پرورش:

یکی از بهترین گونه های فندق، رقم زنجان است که در گروه نهال های زودبازده قرار دارد. توجه داشته باشید که به بار نشستن بعضی از گونه ها در سال های اول به عوامل مختلفی مانند خاک حاصلخیز و شرایط آب و هوایی بستگی دارد.

نهال زنجان نیز اگر در خاکی مرغوب کاشته شده و اصول اولیه نگهداری از نهال نسبت به آن رعایت شود، باغداران می توانند در سال اول زندگی درخت، محصول مطلوبی از آن دریافت کنند. از دیگر ویژگی های این گونه می توانیم به تحمل آن در برابر سرمای زمستان اشاره کنیم.

رقم قزوین برای کاشت بهترین نهال فندق:

برخلاف گونه فندق زنجان، نهال قزوین در برابر سرما بسیار ضعیف بوده و توان تحمل روزهای سرد زمستان را ندارد. گونه قزوین در گروه بهترین درخت فندق ایران، قرار داشته و بهترین شرایط جغرافیایی برای این رقم آب و هوای معتدل است.

باغداران می توانند از سن چهار تا پنج سالگی این نهال بهترین محصول را از آن برداشت کنند. به منظور برداشت بهینه محصول باید دما و رطوبت مناسبی برای این نهال فراهم کنید. به این دلیل که رقم قزوین برای رشد بیشتر و تبدیل شده به بهترین نهال فندق، به رطوبت کافی نیاز دارد. همچنین میزان بارندگی نیز از دیگر عواملی است که برای انتخاب منطقه کاشت باید به آن توجه داشت. این گونه در گروه ارقام پربازده قرار دارد.

همچنین جهت تمایل می توانید با کلیک به روی عبارت (خرید نهال گردو) به مشاهده ۲۸ رقم از انواع نهال گردو بپردازید.

نهال فرتیل دو کوتارد از بهترین درختان فندق:

اگر به تازگی باغ احداث کرده و قصد کاشت نهال دارید، نهال فرتیل دو کوتارد، بهترین ارقام بوده که از بهترین فندق ها را برای مصرف آجیلی دارد. معمولا از محصول این گونه برای مخلوط کردن با آجیل استفاده می شود. قدمت رقم فرتیل دوکوتارد به کشور فرانسه بازمی گردد.

نهال قم؛ بهترین نهال فندق:

آیا می دانستید بهترین فندق، که در خارج از کشور نیز طرفداران بسیاری دارد، متعلق به کشور ما ایران است. به اعتقاد بسیاری، بهترین نهال فندق، نهال قم است که از گونه های بومی این شهر محسوب می شود. اگر سری به بازارهای شهر قم بزنید، حتما فندق های درشت و شیرین این شهر را در آجیل فروشی ها مشاهده خواهید کرد.

با توجه به اینکه نهال قم در سال اول فرایند باردهی را شروع می کند، می توان از آن با عنوان محصولی اقتصادی یاد کرد. همچنین از سال پنجم به بعد نیز میزان باردهی درخت دو برابر می شود. این گونه نیز از مقاومت خوبی در برابر سرما برخوردار بوده و به همین جهت استقبال باغداران از این درخت افزایش پیدا کرده است. رنگ مغز این فندق سفید است.

بهترین فندق ها با رقم قم

نهال روند دو پیمون؛ نمونه ای از بهترین نهال فندق:

یکی دیگر از بهترین ارقام فندق که از طعم متفاوتی برخوردار است، نهال روند دو پیمون بوده که زادگاه این گونه نیز کشور فرانسه است.

نهال نخجوان از درختان محبوب فندق:

این نهال برای مناطق جغرافیایی مختلفی مناسب بوده و تقریبا قابلیت کاشت در هر شهری را دارد. سازگاری این گونه با شرایط آب و هوایی مختلف باعث شده تا نظر بسیاری از باغداران به آن جلب شود. همان طور که از نام این رقم مشخص است، زادگاه آن به کشور جمهوری آذربایجان برمی گردد.

این نهال بسیار زودبازده بوده اما عمر چندان طولانی ندارد و نمی توان از آن به عنوان درختی ماندگار استفاده کرد.

نهال فندق گردویی؛ تجربه کاشت بهترین نهال فندق:

نهال گردویی، بهترین درخت فندق بوده که متعلق به کشور ایتالیا است. این رقم از مقاومت بسیار بالایی در برابر کم آبی و خشکی برخوردار بوده و با کمترین میزان آبیاری نیز قابلیت رشد و پرورش دارد. از دیگر ویژگی های این گونه می توان به مقاومت آن در برابر انواع آفات است. البته این بدان معنا نبوده که از کودهای مناسب جهت پیشگیری از شیوع آفات استفاده نکنیم.

هنگام خرید بهترین نهال فندق به چه نکاتی توجه کنیم؟

  • اطمینان از سلامت نهال:

یکی از مهمترین نکاتی که هنگام خرید بهترین درخت فندق، باید به آن دقت داشته باشیم، سالم بودن ساقه، ریشه و برگ های آن است. به عنوان مثال بر روی ساقه نهال نباید آثاری از خرابی یا خراش باشد. در صورتی که هر گونه خراشیدگی بر روی ساقه مشاهده کردید یا ریشه ها بی جان و خشک بودند، از خریدن نهال خودداری کنید.

  • خرید نهال شناسنامه دار:

نهالستان هایی که از اعتبار و شهرت کافی برخوردار هستند، ارقام مختلف را با شناسنامه به خریدار تحویل می دهند. این امر باعث می شود تا شما نسبت به سلامت نهال و خرید بهترین نهال فندق، اطمینان لازم را کسب کنید.

  • اعتبار فروشنده:

پیش از خرید نهال در ارتباط با اعتبار فروشنده تحقیق کرده و از نهالستانی معتبر خرید کنید. در حال حاضر فروشندگان بسیاری در این زمینه مشغول به فعالیت هستند اما همه آن ها قابل اعتماد نیستند. نهالستان های معتبر از اداره جهاد کشاورزی تأییدیه دریافت کرده و خریداران می توانند با خاطری آسوده به آن ها اطمینان کنند.

شرایط پرورش بهترین نهال فندق:

برای کاشت ارقام مختلف فندق ما نیاز به خاکی عمیق از نوع رسی و شنی داریم. به طور کلی خاک های سبک بهترین گزینه برای به زیر کشت بردن گونه های مختلف فندق هستند. همچنین توجه به میزان PH خاک نیز در رشد بهینه این گونه اهمیت بسیاری دارد.

همان طور که اشاره کردیم، شهرهایی که آب و هوای مرطوب و معتدل دارند، بهترین مناطق برای کاشت و پرورش بهترین نهال فندق هستند. به همین جهت نتیجه می گیریم که رطوبت از اصلی ترین شرط ها برای کشت ارقام مختلف فندق محسوب می شود.

شرایط پرورش بهترین درخت فندق

درختان فندق برای رشد بهتر نیاز به قرارگیری در کنار ارقام دیگر در فاصله ای مناسب دارند. بهترین فاصله کاشت این گونه در مساحتی با ابعاد ۴ در ۵ است. همچنین کاشت نهال در زمان مناسب نیز بر روی نحوه رشد و باردهی درخت تأثیر قابل توجهی دارد. بهترین زمان برای کاشت این ارقام ماه آخر زمستان و اوایل فصل بهار است.

بهترین نهال فندق؛ باید در منطقه ای پرورش می یابد که میزان بارندگی در آن متوسط بوده و رطوبت کافی جهت رشد بهینه درخت تأمین شود. با آبیاری منظم در طول سال ریشه های گیاه قوی تر شده و به همان نسبت نیز رشد آن افزایش پیدا می کند. در نهایت نیز باغداران هنگام برداشت، تعداد محصول بیشتر با کیفیتی مطلوب را از درختان تحویل می گیرند.

خرید اینترنتی برای تهیه بهترین نهال فندق:

طی سال های اخیر خرید آنلاین روند رو به رشدی داشته و درصد زیادی از خریداران محصولات مورد نظر خود را به صورت اینترنتی تهیه می کنند. بعضی از نهالستان ها نیز به منظور سهولت در خرید امکاناتی نظیر خرید آنلاین را در اختیار متقاضیان قرار داده اند.

ابتدا در مورد نهالستان های مختلف تحقیق کرده و بهترین منبع را برای این منظور انتخاب کنید. این مراکز محصولاتی که توسط مشتریان خریداری می شوند را به امن ترین و سریع ترین روش به دست آن ها می رسانند. نحوه جابجایی و حمل و نقل نهال نیز در این پروسه اهمیت بسیاری دارد.

برای انتخاب بهترین درخت فندق و پرورش بهترین فندق ها، ابتدا نسبت به ارقام مختلف این گونه و شرایط لازم برای کاشت آن اطلاعات لازم را جمع آوری کنید. بدون افزایش آگاهی و دانش درباره نحوه کاشت و مراقبت از ارقام مختلف، قطعا شما به نتیجه خوبی نرسیده و در زمان برداشت با تعداد محصول کم و بی کیفیت مواجه خواهید شد.

اما برای آشنایی بیشتر و سفارش بهترین نهال فندق، حتما از طریق موجود در سایت با روابط عمومی نهالستان گلد نهال تماس بگیرید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

خرید نهال اصل اون هم با ضمانت بازگشت واقعی کالا برای خریداران یک دغدغه محسوب میشه. گلد نهال با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ارائه فاکتور رسمی، انتخابی مطمئن برای شما خواهد بود. همین حالا با ما در تماس باشید.

نظرات کاربران