نهال گردو

ارزش غذایی فوق العاده ی گردو🤟🏼

هر یک از موارد زیر بر حسب مقدار آن در هر ۱۰۰ گرم بیان شده است:

  • جدول ارزش غذایی گردو تازه:

·      انرژی : ۵۰۴ کیلوکالری
·      کربوهیدرات : ۰۸/۸ گرم
·      پروتئین : ۶۱/۱۹ گرم
·      چربی : ۰۹/۴۸ گرم
·      آب : ۷۳/۲۲ گرم
·      فیبر : ۵۴/۵ گرم
·      قند : ۹۰/۰ گرم
·      کلسترول : ۰/۰۰ میلی گرم

 

گردو خشک شده

  • جدول ارزش غذایی گردو خشک شده

·      انرژی ۶۱۸ کیلوکالری
·      کربوهیدرات ۹۱/۹ گرم
·      پروتئین ۰۶/۲۴ گرم
·      چربی ۰۰/۵۹ گرم
·      آب ۵۶/۴ گرم
·      فیبر ۸۰/۶ گرم
·      قند ۱۰/۱ گرم
·      کلسترول ۰۰/۰ گرم

 

  • گردو برای کسانی که میخواهند لاغر شوند:

اگر تصمیم گرفته اید چند کیلویی لاغر شوید گردو می تواند همیار خوبی برای رسیدن شما به هدفتان باشد . به خاطر اینکه اگر قبل از غذا یک مشت گردو حدود ۳۰ گرم میل کنید بدون شک اشتهایی برای پرخوری و مصرف دسرهای خامه ای و غیره نخواهید داشت . در این صورت نه تنها پرخوری نمیکنید بلکه کلی فیبر هم وارد بدنتان شده است . به همین دلیل که گردو سرشار از فیبر است برای همین سیری طولانی مدت ایجاد می کند . زمانی که فیبرها وارد معده می شوند آب را به خود جذب می کنند و حجیم می شوند به همین دلیل شما به زودی گرسنه نمی شوید .

  • گردو برای کسانی که از یبوست رنج می برند:

گردو سرشار از فیبر است . فیبرهای غذایی تاثیر به سزایی بر عملکرد روده ها می گذارند . در واقع باعث می شوند روده ها کار دفع را به خوبی انجام دهند .

توجه داشته باشید با مصرف گردو علاوه بر ویتامین E   ویتامین های دیگری مانند ویتامین B   پتاسیم ، اهن ، مس و روی نیز دریافت میکنید .

  • گردو میزان کلسترول خون را کاهش می دهد:

گردو سرشار از استرول های نهال گردو است و برای همین می تواند کلسترول بد خون را کاهش دهد . استرول های گیاهی دارای یک بافت شیمیایی هستند که به کلسترول نزدیک است . برای همین می تواند در روده ها کلسترول بد را به خود جذب کند و میزان ان را کاهش دهد . زمانی که کلسترول بد خون کاهش یابد بیماری های قلبی عروقی مانند مشکلات عروق کرونری نیز کاهش می یابد .

گردو تازه

  • گردو دوستدار قلب شما:

گردو برای سلامت قلب مفید است به خاطر اینکه این ماده غذایی با ارزش سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ می باشد و به همین دلیل عملکرد قلب را بهبود می بخشد . علاوه بر این درصد اسیدهای چرب اشباع شده یا همان چربی های مضر گردو بسیار کم می باشد و در عین حال حاوی میزان زیادی منیزیم می باشد . توجه داشته باشید که منیزیم تنظیم کننده ضربان قلب است و از رگ های خونی محافظت می کند . پس برای اینکه قلبتان در سلامت باشد گردو را به برنامه غذایی خود اضافه نمایید .

  • کنترل دیابت:

آن هایی که دیابت دارند به طور مرتب می توانند گردو بخورند چون برایشان مفید است . اول از همه گردو می تواند عملکرد اندوتلیال یا لایه درون رگی را بهبود داده و ریسک بزرگ شدن قلب را کاهش می دهد . همچنین پروتئین و فیبر گردو به شما می کند کمتر غذا بخورید . درنتیجه به کنترل وزن شما کمک می کند . زیرا چاقی میتواند مشگلات مرتبط با دیابت را تشدید کند .

  • کمک به کاهش وزن:

گردو با وجود چربی زیادی که دارد می تواند در کاهش وزنتان مفید واقع گردد . افزودن مقدار مناسبی از گردو و سایر مغزها به رژیم غذایی تان می تواند به شما کمک کند تا به مرور به وزن ایده آلتان برسید . چربی موجود در گردو ، امگا ۶ و امگا ۳ نیز هست که بدنات برای عملکرد مناسب به آن ها نیاز دارد . صمناً فیبر و پروتئین گردو احساس سیری به شما داده و مانع پروخوریتان می شود .

  • پاکسازی کبد:

مقادیر زیاد اسیدآمنه ، ال آرژنین در گردو به کبد کمک می کند که پاکسازی شده و ضمنا منبع خوبی از گلوتاتیون و امگا۳ است که برای پروسه سم زدایی کبد سودمند است . پلی فنون های گردو از آسیب کبد که ناشی از تتراکلراید کربن و دی-گلاکتوزامین است پیشگیری می کنند . ویتامین E   موجود در مغزهایی چون گردو علائم بیماری های کبد که ناشی از چاقی هستند را کاهش می دهد .

0 replies

Leave a Reply

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 11 =