بهترین نهال گردو مناسب مناطق سردسیر

معرفی 2 نهال گردوی پرسود برای مناطق سردسیر | برسی تخصصی

معرفی 2 نهال گردو برای مناطق سردسیر + اطلاعات تخصصی 2 نهال گردوی پربار

مناطق سردسیری که ارتفاعات زیادی دارند به دلیل اینکه شرایط خاصی دارند باید مناسب ترین انتخاب را تحت عنوان این نهال مناطق سردسیری در خصوص نهال و نوع آن رقم داشته باشند .

ارتفاعات بالای 1000 متر را میتوان در دسته ی مناطق کوهستانی محسوب می شود و زمستان هایی با اب و هوایی سرد و یخبندان را دارا متصور شد . این مناطق به دلیل اینکه اب و هوایشان قابل پیش بینی نیست و ممکنه است دارای سرمای بهاره و یا سرمای زودرس پاییزه داشته باشد از همین جهت بسیار مهم است نهالی را انتخاب نمود که با اب و هوای محل کاشت سازگاری کامل را داشته باشد زیرا سرمای بی موقع میتواند گل های درخت گردو را از بین ببرد .حال ما قصد داریم در ادامه 2 رقم گردوی مناسب مناطق سردسیر و معتدل را معرفی کنیم لطفا همراه ما باشید :

دو رقم نهالی را که میتوان به عنوان نهال های مقاوم به سرما معرفی کردو در دو دسته قرار میگیرد .

1 : نهال گردویی که از ارتفاعی حدودا 1500 متر الی 2200 متر قابل کاشت باشد و سرما محصولات ان را از بین نبرد .

2 : نهال گردویی که از ارتفاعی حدودا 1000 الی 1500 متر مناسب کاشت می باشد و از انواع بیماری ها مقاوم باشد .

در میان حدود 30 رقم از انواع گردو ، نهال های گردوی فرنور و چندلر مناسب می باشد .حال در ادامه به معرفی 2 رقم نهال گردوی مناسب می پردازیم لطفا تا انتهای این متن با ما همراه باشید .

اولین نهال گردوی مناسب مناطق سردسیر نهال گردو فرنور :

 

گردوی فرنور

گردوی فرنور

گردو فرنور یکی از جدیدترین نوع درختان فرانسوی می باشد . این نوع گردو دارای سایز متوسط و کیفیت بالا است .  گردو فرنور یکی از بهترین ارقام برای مناطق سردسیری و ارتفاعات بیشتر از1500 الی 2200 متر بالاتر از سطح دریا بسیار مناسب و مطلوب می باشد .

گردوی فرنور یکی از جدیدترین درختان تجاری و پوست کاغذی است . نوع شکل این گردو گرد بوده و دارای پوست کاغذی و قابلیت جدا شدن راحت پوست از مغز می باشد . یکی از مشخصات این رقم  رنگ مغز روشن و  مقاومت به کرم سیب  و بینایی بلایت گردو می باشد و همچنین مقاومت بسیار بالا به سرما .

شاتون های گردو فرنور اغلب در سرما از بین نمیروند همچنین این رقم به عنوان گرده زا در مناطق کوهستانی  مناسب است .

گلدهی نهال فرنور در اواخر فروردین صورت می‌گیرد و معمولاً در هر گل ۳ تا ۶ گردو تولید می کند .

همچنین جهت تمایل مشاهده ی اطلاعات تخصصی در رابطه با نهال گردو فرنور در اینجا کلیک نمایید .

دومین نهال گردوی مناسب مناطق سردسیر نهال گردو پیوندی چندلر :

 

گردوی چندلر

گردوی چندلر

این رقم یکی از برجسته ترین مورد کشت در کالیفرنیا است یکی از معروفترین و پر کشت ترین نهال گردو در جهان محسوب می شود . به خاطر کیفیت بالای مغز این رقم و شفافیت آن بسیار با ارزش است .برداشت گردوی چندلر از اواسط تا اواخر فصل زراعی می باشد .

گردوی چندلر دارای مقاومت بسیار بالا به سرما و آفات بوده و از ارتفاعات حدودا 1000 الی 1500 متر نسبت به سطح دریا بهترین منطقه ی کاشت این رقم می باشد .در حال حاضر محبوب ترین نوع گردو در ایالات متحده آمریکا همین رقم درخت گردو می باشد .

چندلر با ساختار بدنه ای نازک و به شکل بیضی بزرگ که به راحتی از پوسته جدا می شود و درختان این رقم در بهار دیرگل بوده و حدود ۲۵ روز دیر تر از درختان بذری و ژنوتیپ شروع به رشد می نماید .

از این ویژگی های بارز اگر دو چندلر زودبازه بودن و باردهی در شاخه های جانبی و همچنین گل بودن که باعث می شود در فصل بهارکه اغلب باغات گردوی کشورمان  دچار سرمازدگی می‌شوند این رقم مقاومت خوبی در برابر سرمای بهاره از خود نشان داده است . فاصله کاشت گردو چندلر به 6×7 متر بوده که به ازای هر هکتار 200 تا 250 نهال گردو می باشد .

گردوی چندلر از ارقام گردوی پیوندی محسوب می شود که نیاز ۱۰۰% به گرده زا دارد و باید در ازای حدود هر ۲۰ اصله نهال گردو که میکاریم یک درخت برای گرده افشان داشته باشیم که کیفیت باروری باغ  تضمین شود‌ .توصیه می شود از رقم فرانکوت و فرنت یا روند برای گرده افشانی استفاده کنید .

توجه داشته باشید که گردو چندلر اولاً باید پیوندی باشد و ثانیاً بهتر است ۵ الی ۱۰ عدد گردوی نوبرانه در سال دوم باردهی ان اغاز شود .

همچنین جهت تمایل مشاهده ی اطلاعات تخصصی در رابطه با نهال گردو چندلر در اینجا کلیک نمایید .

از ویژگی‌های بارز گردو چندلر می توان به موارد زیر اشاره نمود :

  • دیر بودن و مقاومت بالا به سرما
  • زود بازده بودن ( بازدهی از سال اول )
  • پایه کوتاه بودن گردوی چندلر
  • مقاومت بسیار بالا نسبت به سرما
  • باردهی جانبی
  • یکدست بودن محصول

همچنین شما میتوانید جهت گرفتن مشاوره و یا خرید نهال گردوی اورجینال با مهندسین گلد نهال از طریق ایکون تماس ارتباط برقرار نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − هفت =