هلو

نکاتی در مورد درخت هلو

میوه  هلو 

هلو میوه ای خوش رنگ و لعاب است که دارای پرزهایی است که بر روی پوست خود دارد. این میوه هسته سختی را در دل خود دارد که قوام و استحکام خاصی به آن می بخشد. این میوه در برابر سرمای زمستان مقاومت کمتری نسبت به سایر نمونه ها دارد، رنگ های متنوعی را در این میوه می توانید مشاهده کنید.

شما می توانید جهت خرید نهال هلو و مشاهده ی ارقام نهال هلو در اینجا کلیک کنید .

تجربه مشاهده رنگ های قرمز و زرد و صورتی کنار هم برای هر بیننده ای بسیار خارق العاده خواهد بود. سرمای 21 درجه باعث از بین رفتن هلو خواهد شد، میوه دهی این درخت، در حدود 4 تا 5 سال پس از کاشت آن خواهد بود. هلو گیاهی از خاندان گل سرخ ها محسوب می شود و کاشت این درخت به دوران پیش از تاریخ و به کشور چین باز می گردد. منشاء این گیاه ایران نیست اما اولین بار در ایران دیده شده است و به همین دلیل نام علمی این گیاه یعنی پرونوس پرسیکا، نامی ایرانی به نظر می آید. 300 یا 400 میلیارد سال پیش هلو به قاره اروپا وارد شد، این میوه ی زیبا در قرن شانزدهم و هفدهم میلادی به آمریکا رفت و محبوبیت زیادی در آن کشور از آن خود کرد. هلو را می توان یکی از محبوب ترین میوه های صادراتی دانست. بنابراین کاشت درخت هلو  دارای تاریخچه ای تقریبا به اندازه خود این میوه است.

نکاتی در مورد خرید نهال هلو از گلد نهال

قدم اول در انتخاب یک هلو مناسب و خرید آن این است که  باید به رنگ آن توجه کنید. در هلوی انتخابی شما هیچ رنگ سبزی نباید وجود داشته باشد باید کاملا طبیعی به نظر بیاید. ویژگی یک هلوی رسیده و شیرین این است که خیلی سفت نیست و بافت نرمی دارد  و کاملا آبدار و شیرین باید باشد، در غیر این صورت هلو انتخابی شما باید از لیست انتخابات خارج شود. اگر قصد دارید برای تهیه مربا یا اسموتی هلو بخرید حتما باید به انتخاب یک هلو نرم توجه داشته باشید.

نهال هلو آلبرتا

 

هیچ چیز بهتر از کاشت آن در باغچه منزلتان نمی باشد. با این کار از طعم شیرین پرورش گل و گیاه و هلو با هم بهره مند می شوید.کاشت درخت هلو  می تواند به شما کمک کند تا گذر عمر خود را به شکل متفاوت تر و پر بارتری شاهد باشید. کاشت نهال هلو  برای فرزندانتان و کاشت این نهال برای آن ها می تواند ایده جالبی برای افزایش حس مسئولیت پذیری آن ها باشد.  خرید نهال هلو  برای فرزندان شما به یکی از ماندگارترین خاطرات آن ها تبدیل خواهد شد.

اگر قصد کاشت  و اطلاع از قیمت نهال هلو را برای ایجاد یک کسب و کار را دارید می توانید در این زمینه با کارشناسان ما مشورت کنید. برای گرفتن نتیجه بهتر باید با مشورت با کارشناسان خبره و با توجه به منطقه جغرافیایی شما و نوع آب و هوای آن منطقه صورت بگیرد.کاشت درخت هلو با توجه به تنوع این میوه باید بر اساس شرایط هر منطقه صورت بگیرد. خرید نهال هلو  نمی تواند صرفا بر اساس علاقه شخصی شما صورت گیرد و نیاز به بررسی و کارشناسی دقیق دارد.

کاشت درخت هلو را فقط به افراد صبور که تحمل نگهداری از یک درخت را پس از گذر 3 تا 4 سال دارند، توصیه می کنیم. اگر از دسته ی این افراد نیستید می توانید با  خرید نهال هلو  صبر و تحمل خود را افزایش دهید. به این منظور، کاشت درخت هلو  می تواند برای همه مناسب باشد .

0 replies

Leave a Reply

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − چهارده =