تاثیر گردو بر فشار خون

تاثیر گردو و فشار خون

تاثیر گردو برای فشار خون چگونه می باشد:

شايد برايتان این سوال که پيش آمده باشد آيا گردو فشار را بالا میبرد؛ اين سوال واقعاً اشتباه مي باشد. در اين مقاله ما مي خواهيم برايتان بازگو كنيم كه تاثیر گردو و فشار خون، بر هم به چه صورت می باشد.باید عنوان داشت که محققان زيادي در طي بررسی های انجام شده خود پی بردند كه با مصرف روزانه 8 تا 10 عدد گردوی سالم می توان تأثير فراوان گردو ، را در کاهش فشار خون به وضوح دید.در واقع با چنین بیانیه ای اين نظريه که گردو فشار را بالا میبرد؛ را رد كردند. متخصصان تغذيه و سلامت مي گويند تاثیر گردو بر فشار خون؛ برای كسانی كه فشار بالایی دارند توصيه می كنند و برای افرادی كه بيماری های قلبی و عروقی دارند مواد غذايی بسيار مناسبی می باشد.

بيماري فشار خون، يكي از مهم ترين مشكلات انسان ها در تمام دنيا می باشد . جالب است بدانید در صورتی كه اگر درمان نشود می توان به به عنوان دومين علت مرگ و مير در دنيا از آن نام برد و از آن به عنوان قاتل خاموش ياد می شود. ممكن است در هر سني اين بيماري رخ بدهد ولي بيشتر در دوره‌ میان ‌سالی يا سالمندی نمايان مي شود.

ارتباط میان گردو و فشار خون:

ارتباط گردو برای فشار خون کاملاً یک ارتباط موثر و مفید است. چرا که گردو حاوي امگا 3 است كه به آن آلفالينولنيك اسيد مي گويند. گردو مي تواند سبب افزايش بيشتر پتاسيم نسبت به سديم كه به عنوان معيار اندازه گيري مرتبط با فشار خونی پایین باشد. باید گفت علائه بر تاثیر گردو بر فشار خون که بسیار مثبت می باشد، این خوراکی لذیذ فوايد بسيار زيادي دارد به طور مثال در تقويت مغز، تقويت خلق و خوي، كمك به حفظ سلامت قلب، كمك به كاهش وزن، كمك به سيستم گوارش مي توان نام برد.

نتیجه‌ تحقيقات در سال 2017 در مورد این سوال که گردو فشار را بالا میبرد:

دانشمندان در سال 2017 در مورد ارتباط گردو و فشار خون،در دانشكده قلب شناسي آمريكا آزمایش‌هایی انجام دادند. براي اين كار 377 نفر داوطلب در 3 گروه تقسيم شدند. هر 3 گروه از يك نوع ماده غذايي استفاده مي كردند به جز 1 گروه كه در زنجیره‌ غذایی آن‌ها روزانه 30 گرم گردو اين خشکبار مقوي اضافه شده بود براي اثبات يا رد نظریه‌ گردو فشار را بالا مي برد. بعد 3 ماه هر 3 گروه به يك اندازه لاغر شده بودند با اين تفاوت در گروهي كه براي اثبات اينكه گردو فشار را بالا مي برد ميزان كاهش فشار كمتري نسبت به 2 گروه ديگر داشتند.

نتيجه گرفتند استفاده از آن و ساير مواد غذایی حاوي پتاسيم و سديم در رژيم غذايي افراد مي تواند تأثير فراواني در كاهش ميزان فشار داشته باشد و نظریه‌ گردو فشار را بالا میبرد، را رد كردند. بعضي از غذاها فوراً فشار را بالا مي برند وقتي صحبت از غذاهايي مي كنيم كه براي فشار مضر مي باشند فوراً به سمت غذاهاي پرنمك مي رويم. در صورتي كه اگر بيماري فشار داريد. مي توانيد از گردو استفاده كنيد در صورت نبودن گردو از سويا و روغن كانولا (كلزا) استفاده كنيد.البته با قیمت بالای گردو ، میتوانید خرید نهال گردو  را جایگزین خرید گردو کنید که در صورت کافیست تنها به منوی سایت مراجعه نمایید.

از مهم ترين خواص گردو برای فشار خون:

نه تنها گردو فشار را بالا میبرد، بلكه موجبات كاهش آن را نیز فراهم می آورد. دلیل اصلی آن وجود امگا 3 در این خوراکی لذیذ مي باشد. اسيدهاي چرب امگا 3 به كاهش كلسترول بد در بدن و افزايش توليد كلسترول خوب شناخته شده اند، كه همه‌ اين اعمال براي قلب مفيد مي باشد. خوردن گردو كه يكي از پر خاصيت ترين مغزها مي باشد از مهم ترين خواص‌ گردو براي كاهش بيماري هاي قلبي، پيشگيري از سرطان و بهبود عملکرد مغز خيلي تأثير فراواني دارد. فشار بالا يك خطر بسيار قوي براي بيماري هاي قلبي مي باشد. از مهم ترين فوايد اين آجيل كه فشار را بالا نمي برد شامل ويتامين B6، مس، اسيدفوليك، ويتامين E، فسفر، منگنز، مي توان نام برد.

به هر ميزان فشار بالاتر باشد خطر سکته‌ مغزي و بيماري عروقي قلب بيشتر مي باشد. عادت غذايي نادرست و عوامل وراثت از جمله مهم ترين عوامل براي فشار بالا مي باشد. از مهم ترين توصيه هاي كه براي كاهش فشار مي توان اشاره كرد به 1: ميزان مصرف نمك را كم كنيد 2: به مقدار كافي منيزيم براي بدن دريافت كنيد 3: از سير غافل نشويد 4: از منابع فولاد استفاده كنيد 5: استفاده از ادويه هايي مانند زعفران، فلفل سياه و ترخون 6: خوردن كشمش تأثير فراواني دارد، در صورت وزن بالا خود را لاغر كنيد نکته‌ مهم تر اينكه حتماً از گردو و فشار خون، استفاده كنيد تا تاثیر گردو بر فشار خون، را به چشم ببینید.

همچنین سایت medicalnewstoday به زبان انگلیسی مقاله ی خوبی در این زمینه منتشر کرده است .

0 replies

Leave a Reply

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 13 =