بهترین نهال بادام(انواع درخت بادام)

بهترین نهال بادام(انواع درخت بادام)

۱۴۰۲-۰۸-۱۶

آشنایی جامع با بهترین نهال بادام موجود در بازار:

نهال بادام یکی از پرطرفدار ترین نهال ها برای کاشت در بین کشاورزان و باغداران است. باروری بالای این درخت و کاربردهای متنوع آن موجب می شود که کاشت و پرورش این نهال صرفه اقتصادی بالایی داشته باشد. اما پیش از اقدام برای کاشت لازم است انواع ارقام و بهترین نهال بادام را بشناسید و سپس اقدام به خرید آن نمایید.

در این مقاله به معرفی بهترین درخت بادام پرداخته و جزئیاتی مربوط به بادام را با شما در میان می گذاریم. پس برای پرورش بهترین بادام ها با بهره اقتصادی بالا همچنان با ما باشید.

چرا نهال بادام محبوب است؟

بادام شیرین یکی از پرطرفدار ترین انواع خشکبار است که علاوه بر خوشمزه بودن خواص بسیاری نیز دارد. درخت بادام، درخت بومی آسیایی مرکزی و جنوب شرقی آسیا است. با توجه به خواص و جایگاهی که بادام دارد، پرورش بهترین نهال بادام اهمیت پیدا می کند.

بادام شیرین در پیشگیری از بیماری هایی مانند دیابت، کلسترول بالا، چاقی و مشکلات پوستی مؤثر است.  بادام باعث محافظت دندان ها در برابر باکتری ها می شود و این امر موجب می شود که بادام به صورت آجیل، یک میان وعده خوب برای کودکان باشد. 

رقم بادام فرانیس از بهترین نهال ها

انواعی از بهترین نهال بادام:

نهال بادام شامل ارقام متنوعی است که شمار آن ها بیش از ده نوع است. هر کدام از این ارقام برای هدف مختلفی استفاده می شوند و شرایط کاشت و نگهدای آن ها نیز با یکدیگر متفاوت است. اگر کشاورز هستید و قصد کاشت نهال بادام را دارید باید پیش از شروع به کار با انواع ارقام نهال بادام آشنا شوید تا بتوانید بهترین نهال بادام را برای تهیه بهترین بادام ها، که برای شرایط و فضای کشت شما مناسب است را شناسایی کنید.

همچنین جهت تمایل می توانید با کلیک به روی عبارت (خرید نهال گردو) به مشاهده ۲۸ رقم از انواع نهال گردو بپردازید.

رقم بادام پوست کاغذی؛ بهترین درخت بادام:

محصول این درخت، پوست نازکی دارد. نهال پوست کاغذی از نهال های زودگل است. پس از گذشت حدود ۵ سال از کاشت باروری نهال شروع می شود و عمر مفید آن نیز بین ۲۵ تا ۳۰ سال است. این نهال به سرما حساس است و سرمای شدید می تواند به نهال آسیب وارد کند.

برای بارور شدن رقم پوست کاغذی و پرورش بهترین نهال بادام، به یک رقم گرده افشان نیاز است. بهترین رقم، بادام حریر است که لازم است باغداران چند رقم از این نهال را در نقاط مختلف باغ خود بکارند تا بادام پوست کاغذی به خوبی بارور شود.

نهال بادام فرانیس؛ بهترین نهال بادام:

این نهال ارقام با پوست ضخیم و بیضی شکل است. البته پوسته چوبی آن خیلی محکم نیست و با دست شکسته می شود. مغز آن بسیار خوش طعم است و باروری نهال بالا است. نهال بادام فرانیس از جمله ارقام دیرگل به شمار می آید. این نهال مقاومت خوبی در برابر آفات و عوامل بیماری زا دارد. نهال های بادام فرانیس باید با فاصله از هم کاشته شوند.

در یک هکتار باغ حدود ۵۰۰ اصله نهال بادام می توان کاشت. عمر مفید این درخت به طور متوسط بین ۳۰ تا ۴۰ سال تخمین زده شده است. البته با نگهداری اصولی می توان این عمر مفید را افزایش داد.

بهترین محصولات با درخت بادام آذر

بهترین نهال بادام؛ رقم شکوفه:

کشور ایران یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نهال بادام شکوفه است. مغز این بادام شیرین است و برای کاربردهای مصارف خوراکی در آجیل و خشکبار و زیبایی پوست و مو به کار می رود. درصد بیشتر میوه آن را مغز تشکیل می دهد (نسبت به پوست) .

از ارقام بسیار دیرگل است. عمر مفید این نهال تقریباً ۳۵ تا ۴۵ سال است. در میزان باردهی این نهال، میزان رطوبت خاک نقش مهمی دارد و هر قدر رطوبت بیشتر باشد باردهی محصول نیز بیشتر می شود. اما اگر رطوبت هوا بیش از حد زیاد باشد به رشد محصول آسیب وارد می شود.

این نهال مقاومت خوبی در برابر آفات دارد. معمولاً زنبور مغز خوار علاقه به این درخت دارد و برای جلوگیری از آن باید از سم مخصوص استفاده نمود.

نهال بادام آذر؛ تجربه پرورش بهترین نهال بادام:

نهال آذر یکی از بهترین نهال های قابل کشت در ایران است. این نهال دیرگل است و در برابر سرما مقاوم است. پس از گذشت سه سال از کاشت، باروری آن شروع می شود و بعد از پنج سال به سوددهی میرسد. بادام آذر عمر مفیدی در حدود ۴۰ سال دارد.

محصول این نهال برای تقویت بدن، درمان یبوست و سنگ کلیه بسیار مؤثر است. این درخت ریشه هایی قوی دارد و حتی در محیطی که خاک آن نامناسب است نیز می تواند به خوبی رشد کند. بهترین آب و هوا برای این درخت، آب و هوای خشک است.

رقم مامایی بهترین بادام تجاری تولید داخل

نهال بادام یلدا؛ بهترین نهال بادام با محصولات با کیفیت:

بادام یلدا از ارقام کاغذی به شمار می آید که رشد خیلی خوبی دارد و محصول آن بسیار باکیفیت است. این نهال با شرایط آب و هوایی مختلف سازگاری خوبی دارد. بهترین آب و هوا برای رشد و باروری آن، مناطق گرم و معتدل هستند.

سه سال بعد از کاشت شروع به باروری می کند و معمولاً رشد قدی دارد و ارتفاع آن بین ۴ تا ۶ متر است. از آنجایی که هزینه نگهداری نهال بادام یلدا به عنوان بهترین نهال بادام پایین است، کاشت این نهال برای باغداران و کشاورزان صرفه اقتصادی بالایی دارد و به همین علت پر طرفدار است. عمر مفید آن نیز بیش از ۶۰ سال است.

نهال بادام پسته ای؛ تولید بهترین بادام ها:

این نهال یکی از نهال های بومی ایران است و در دسته بندی ارقام دیررس قرار دارد و سرعت رشد آن متوسط است. این نهال مقاومت بسیار خوبی در برابر سرما و گرما دارد و در اکثر نواحی ایران قابل بهره برداری است، خصوصاً در آب و هوای گرم و خشک. بادام پسته ای پس از ۴ سال به باروری میرسد و تا ۴۰ سال نیز به باردهی ادامه می دهد. این درخت نیز رشد قدی دارد و ارتفاع آن به ۶ الی ۸ متر میرسد.

نهال بادام مامایی؛ بهترین نهال بادام بومی ایران:

خواستگاه این نهال نیز کشور ایران است و از جمله نهال های دیرگل به شمار می رود. این نهال به صرفه اقتصادی بالا معروف است. بادام مامایی نهالی پربار است و مغز آن کیفیت بالایی داشته و برای روغن گیری مناسب است. البته که این نهال بیشتر به خاطر خاصیت متفاوت محصولات عنوان بهترین نهال بادام و محصول پر صادرات را در اختیار دارد.

بهتر است که این نهال در طی سال ۲ الی ۳ مرتبه هرس شود تا کیفیت باروری آن بالا رود. عمر اقتصادی رقم بادام مامایی حدود ۳۵ تا ۴۵ سال خواهد بود. ممکن است این نهال به نوعی آفت دچار شود که موجب تغییر رنگ برگ های نهال می شود و برای مقابله با آن باید برگ های بیمار سوزانده شوند.

نهال بادام تونو؛ بهترین درخت بادام:

میوه این درخت پوستی سنگی دارد و معمولاً از این بادام برای آجیل و خشکبار استفاده می شود. این نوع بادام سرشار از مواد مغذی است و برای تقویت ذهن بسیار مفید است. هرس کردن و کوددهی مناسب و اصولی تأثیر بسیار زیادی در کیفیت محصول بادام تونو و تربیت بهترین نهال بادام دارد. در مناطق سردسیری می توانید بهترین بهره وری را از بادام تونو بگیرید. عمر اقتصادی این نهال با حدود ۴۰ سال می رسد.

روش های مصرف بادام:

بادام در اشکال مختلفی از جمله به صورت خشک، خیس خورده و یا روغن بادام استفاده می شود. روغن بادام برای حفظ سلامت پوست و مو بسیار مناسب است و مناع از سفیدی زودرس مو می شود. همچنین موجب استحکام تارهای مو و براق شدن آن ها می شود.

نکته جالب توجه این است که بادام به صورت پخته نیز خواص خود را از دست نمی دهد. همچنین در صورت خیس خورده بافت آن نرم شده و هضم آن برای معده راحت تر می شود.

این ها تنها بخش هایی از خواص و فواید بادام با پرورش بهترین نهال بادام می باشد. وجود چنین ویژگی هایی باعث می شود تا کشاورزان تمایل زیادی به کاشت و پرورش درخت بادام داشته باشند لذا به کاشت بهترین درخت بادام اقدام می کنند.

جمع بندی و نتیجه گیری پیرامون بهترین نهال بادام:

با توجه به اقلیم، شرایط آبیاری و نگهداری، بهترین درختان بادام را نیز می توانید پرورش دهید. هدف از این مقاله ضمن بیان برخی از نکات برای کاشت، معرفی ارقام مختلف برای تهیه بهترین درخت بادام و تولید بهترین بادام ها توسط شما باغداران می باشد. توجه به این نکات موجب می شود ضمن اینکه شما به یک محصول باکیفیت دست پیدا می کنید، از لحاظ اقتصادی نیز به صرفه است.

اما برای کاشت و خرید بهترین نهال بادام، همین حالا از فرصت مشاوره تلفنی نهالستان گلد نهال، بهره ببرید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

خرید نهال اصل اون هم با ضمانت بازگشت واقعی کالا برای خریداران یک دغدغه محسوب میشه. گلد نهال با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ارائه فاکتور رسمی، انتخابی مطمئن برای شما خواهد بود. همین حالا با ما در تماس باشید.

نظرات کاربران