بهترین نهال زردآلو

بهترین نهال زردآلو

۱۴۰۲-۰۸-۱۶

نکات خرید و پرورش بهترین نهال زردآلو:

زردآلو از میوه های تابستانه خوش طعم و پرطرفدار است که در نقاط مختلف جهان کشت می شود. کشت این میوه با انتخاب بهترین نهال زردآلو و مراقبت از آن آغاز می شود. بسیار مهم است که چه نوع نهالی را برای کاشت در باغ یا حتی باغچه حیاط خود انتخاب می کنید.

این میوه دارای ارقام بسیار متنوعی است که شاید کمتر کسی از ما با آن آشنایی داشته باشد. شناخت بهترین ارقام زردآلو به ما کمک می کند تا مناسب ترین نوع را با توجه به ذائقه و بازارپسندی کشت کنیم. به همین منظور در این عنوان قصد داریم تا به معرفی بهترین درخت زردآلو برای پرورش در باغات بپردازیم.

خرید و انتخاب بهترین نهال زردآلو

معرفی و آشنایی با خصوصیات درخت زردآلو:

پیش از شناخت بهترین نهال زردآلو، بهتر است به طور کلی با درخت زردآلو و شرایط مناسب برای پرورش آن آشنا شویم. زردآلو یا Apricot از میوه هایی ست که برای اولین بار در چین رشد کرد و بعدها در قسمت های مختلف جهان کشت شد. درختان این میوه معمولاً ارتفاع زیادی ندارند و با فاصله از هم کشت می شوند.

شکوفه سفید رنگ این درخت در اوایل بهار ظاهر می شود و میوه آن در اواخر بهار و اوایل تابستان قابل برداشت است. امروزه ده ها گونه از این میوه در دنیا کشت می شوند که از نظر ظاهر، طعم و بافت بایکدیگر متفاوت هستند.

  خصوصیات درخت زردآلو

اهمیت انتخاب بهترین نهال زردآلو:

جالب است بدانید که در سال ۲۰۱۹ پنج تولیدکننده اول زردآلو در جهان ترکیه، ازبکستان، ایران، ایتالیا و الجزایر بودند. این مسئله نشان از اهمیت کاشت این میوه در کشور و ظرفیت بالای آن برای صادرات دارد. آب و هوای نقاط مختلف کشور برای رشد و پرورش این میوه بسیار مساعد بوده و می توان سرمایه گذاری عظیم و پربازدهی برای تولید وسیع آن انجام داد.

به همین منظور انتخاب بهترین زردآلو از بین ارقام موجود ضروری است. ارقام بهتر و مناسب تر معمولاً از نظر طعم و ماندگاری نسبت به سایر ارقام در درجه بالاتری قرار می گیرند. به همین علت در ادامه پنج رقم پرطرفدار و بازارپسند از بهترین نهال زردآلو در ایران را به شما معرفی می کنیم.

همچنین جهت تمایل می توانید با کلیک به روی عبارت (خرید نهال گردو) به مشاهده ۲۸ رقم از انواع نهال گردو بپردازید.

زردآلو عسگر آبادی با بهترین محصولات:

برای معرفی بهترین نهال زردآلو در ایران، ابتدا به سراغ رقم عسگرآبادی خواهیم رفت. این رقم از زردآلوهای دیررس به حساب می آید که کاشت آن را در مناطق سردسیر امکان پذیر می کند. همان طور که از نام آن پیداست، خاستگاه اولیه این رقم ایران است اما کشور ترکیه رتبه اول صادرات این رقم را به خود اختصاص داده است و پس از آن ایران به عنوان دومین تولیدکننده این رقم در دنیا شناخته می شود.

این رقم معمولاً دارای میوه هایی به شکل دوکی و به رنگ زرد و نارنجی است. درخت این نوع معمولاً بسیار پربار و از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است. زردآلوی عسگرآبادی برای رشد به حدود ۳۰۰ تا ۹۰۰ ساعت سرما احتیاج دارد که این مقدار بسته به منطقه مورد نظر متفاوت خواهد بود. نهال این رقم از ایران به سایر کشورهای جهان صادر می شود و بین ۶۰ تا ۷۰ سال عمر می کند.

کاشت بهترین زردآلو با رقم عسگرآباد

زردآلوی قرمز؛ بهترین نهال زردآلو با محصولات محبوب:

دومین رقم از ارقام پرطرفدار زردآلو، زردآلوی قرمز است که به خاطر ظاهر خاص و البته طعم خوشایندی که دارد بسیار مورد توجه قرار گرفته است و جز گران قیمت ترین نهال های زردآلو شناخته می شود. این نوع، از بهترین درخت زردآلو با قامتی کوتاه حاصل می شود.

این رقم به دلیل پوست قرمزی که دارد به زردآلوی قرمز شهرت یافته است. اگر به دنبال کشت محصولی هستید که برای صادرات مناسب باشد، احتمالاً این رقم از بهترین نهال زردآلو، یکی از گزینه های شما خواهد بود. البته باید توجه کنید که زردآلوی قرمز به هیچ عنوان برای خشک کردن مناسب نیست و بیشتر جنبه تازه خوری دارد.

عمر اقتصادی این درخت برای تولید محصول حدود ۳۵ سال است. شما می توانید از هر هکتار سطح زیر کشت این رقم، حدود ۸ تن محصول برداشت کنید.

محصولات محبوب نهال زردآلو قرمز

زردآلو نصیری؛ تجربه پرورش بهترین نهال زردآلو:

خاستگاه اصلی کاشت این نوع زردآلو کشور چین است که با ورود به ایران با نام زردآلوی نصیری شناخته شده است. نهال زردآلو نصیری در آب و هوای معتدل شرایط بهتری برای پرورش دارد و آب و هوای سرد در بهار می تواند باردهی آن را تحت تاثیر قرار دهد.

این رقم به دلیل طعم شیرین و بافت گوشتی و همچنین باردهی بسیار زیاد از ارقام بسیار پرطرفدار به حساب می آید. اگر به دنبال انتخاب بهترین نهال زردآلو هستید، این رقم به احتمال زیاد در لیست پیشنهادی شما برای کاشت قرار خواهد گرفت.

برای کاشت این نهال بهتر است از روش قلمه زنی استفاده کرد. عملکرد محصول در یک هکتار بستگی زیادی به نحوه مراقبت شما خواهد داشت؛ با این وجود می توان برداشت تا ۵۰ هزار کیلوگرم در هکتار را از آن انتظار داشت.

  مرغوب ترین زردآلو ها با رقم نصیری

زردآلو قیسی؛ بهترین نهال زردآلو برای تولید خشکبار:

زردآلوی قیسی از محبوب ترین میوه های بومی ایران است که در نقاط مختلف و به صورت وسیع کشت می شود. این نوع زردآلو بهترین گزینه برای خشک کردن است و به واسطه طعم ترشی که دارد، پس از خشک کردن نیز بسیار خوش طعم خواهد بود.

بلندی درخت این رقم به ۵ متر می رسد و محصول برداشت شده از هر هکتار آن نیز ۵ تن خواهد بود. قیسی حدود بهترین زردآلو ها را با ۳۰ سال عمر اقتصادی و مفید خود تولید کرده و پس از آن ممکن است محصول با کاهش مقدار یا کیفیت مواجه شود. این رقم نیز به سایر کشورها صادر می شود و به خاطر طعم ملسی که دارد، طرفداران زیادی پیدا کرده است.

زردآلو شاهرودی؛ بهترین نهال زردآلو برای کاشت:

زردآلوی شاهرودی از دیگر ارقام ایرانی است که طرفداران زیادی در دنیا دارد. نهال این رقم به عنوان بهترین درخت زردآلو در بین بسیاری از باغداران شناخته می شود. زردآلوی شاهرودی بزرگ و دارای پوست زرد با قسمت های قرمز و صورتی رنگ است.

قطعا مهمترین نکته در مورد این رقم بازدهی بسیار بالای آن است به طوری که در شرایط مناسب می توان انتظار برداشت ۴۰ تن محصول در سال را از آن داشت. این رقم به عنوان بهترین نهال زردآلو، خود گرده افشان است و محصول آن در اواخر تیرماه قابل برداشت خواهد بود. این درخت در مقابل آفات و بیماری ها مقاوم بوده و در همه ارتفاعات قابل کاشت است.

محصول پرفروش نهال زردآلو شاهرودی  

نحوه کاشت بهترین درخت زردآلو:

پس از آن که رقم مورد نظر خود را انتخاب کردید، وقت آن رسیده است تا با نحوه کاشت آن آشنا شوید. بهترین کار این است که درخت زردآلوی خود را در پاییز بکارید، اگر قصد احداث باغ را دارید، بهتر است به فواصل بین درختان توجه کنید.

هر رقم با توجه به ارتفاع و فضایی که برای رشد نیاز دارد، فاصله خاصی را نیز برای رشد بهتر نیاز خواهد داشت. برای کاشت بهترین نهال زردآلو بهتر است نکات زیر را مد نظر قرار دهید.

  1. درختان زردآلو برای گلدهی مناسب به آفتاب نیاز دارند.
  2. خاک غنی و با زهکشی خوب باعث افزایش برداشت زردآلو می شود.
  3. درختان زردآلو در خاک های بسیار مرطوب و آب گرفته به رشد و بالندگی نخواهند رسید.
  4. کاشت در مکانی که از باد شدید در امان باشد بسیار بهتر است.
  5. توجه کنید که شکوفه های زردآلو در دمای زیر صفر درجه می میرند. اگر در منطقه شما بهار های دیررس اتفاقی میفتد کاشت گونه های دیرگل را پیشنهاد می کنیم.

نحوه کاشت نهل زردآلو

جمع بندی و نتیجه گیری درباره کاشت بهترین نهال زردآلو:

به طور کلی این که هدف شما از کاشت درخت زردآلو چیست، تاثیر به سزایی بر انتخاب رقم مورد نظر خواهد داشت. پنج رقم معرفی شده تنها بخشی از ارقام با بهترین زردآلو جهت کشت در ایران هستند. این ارقام که هر یک دارای ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فردی هستند می توانند بسته به هدف،  به عنوان بهترین درخت زردآلو برای کاشت در باغ یا باغچه شما انتخاب شوند.

اما جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید بهترین نهال زردآلو، با شماره های نهالستان گلد نهال تماس بگیرید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

خرید نهال اصل اون هم با ضمانت بازگشت واقعی کالا برای خریداران یک دغدغه محسوب میشه. گلد نهال با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ارائه فاکتور رسمی، انتخابی مطمئن برای شما خواهد بود. همین حالا با ما در تماس باشید.

نظرات کاربران