بهترین نهال زرشک

بهترین نهال زرشک

۱۴۰۲-۰۸-۱۷

اطلاعات خرید بهترین نهال زرشک:

به محض شنیدن نام زرشک، ذهن ما پیش زرشک پلو های خوش عطر و خوش طعم می رود. زرشک قرمز به صورت خشک توسط ما ایرانی ها برای طعم دهی و تزیین پلو استفاده می شود. همچنین برخی از افراد با فشار خون بالا، آب زرشک را برای بهبود این مشکل مصرف می کنند. ایران یکی از کشورهای نامدار در زمینه تولید زرشک که بیشترین زرشک قرمز را تولید و صادر می کند. این موضوع اهمیت پرورش بهترین نهال زرشک را برای باغداران را مشخص می کند.

برخی از مناطق ایران نظیر خراسان جنوبی و بخش های شمالی ایران اقلیم مناسب را برای پرورش بهترین زرشک ها دارند. بنابراین در صورت آشنایی با انواع بهترین درختان و انتخاب ناحیه جغرافیایی مناسب شرایط سود آفرینی مهیا می باشد. به خصوص که زرشک در جهان به خاطر برخورداری از بربرین و خاصیت درمانی آن مورد توجه می باشد. برای آشنایی با بهترین نهال زرشک و مهمترین ارقام همچنان در ادامه این مقاله با ما باشید.

بهترین زرشک ها با رقم اینتگریما

درخت و میوه های زرشک چه خصوصیاتی دارند:

جالب است بدانید که زرشک میوه ای  که دارای مقداری آب و با رنگ های قرمز، آبی و سیاه پرورش می یابد. در واقع این میوه دارای اندازه های کوچک و معمولا با شکل قطره رشد می کنند. اما درخت زرشک بیشتر از یک درخت، بوته ای زیبا و تیغدار می باشد.

این بوته پر از برگ های ریز و بیضی مانندی که با ترکیبی از رنگ های قرمز، بنفش، سیاه و سبز دیده می شوند. با رسیدن زمان گلدهی، شکوفه های زرد رنگ در کنار این برگ ها می نشینند. به همین خاطر که در برخی مناطق دنیا کاشت نهال زرشک به منظور زینت بخشی انجام می گیرد.

برای پرورش بهترین نهال زرشک، معمولا مناطق سخت مشابه صحراهای خراسان جنوبی انتخاب می شوند. در واقع شما با انتخاب مکان مناسب با کمترین رسیدگی این نهال ها را می توانید تربیت کنید. با وجود اینکه درخت زرشک خاردار اما به دلیل ارتفاع ۲ متری عملیات برداشت را ساده می کند.

خصوصیات درخت زرشک

در انگلیسی زرشک با عنوان Barberry که اسم ماده اصلی سازنده این میوه شناخته می شود. این نامگذاری اهمیت دارویی میوه را در سطح جهانی نشان می دهد. در حال حاضر یکی از گران ترین میوه های دنیا با همین پرورش گونه های زرشک تولید می شود.

معرفی انواع ارقام برای پرورش بهترین نهال زرشک:

این میوه دارای ارقام متعددی اما در داخل ایران فقط تعداد خاصی پرورش می یابند. با این حال ما در زمینه پرورش زرشک بسیار قوی و کاملا تجاری عمل می کنیم. همین زرشک های قرمز رنگ با پرورش گونه های مختلفی تولید و روان بازار می شوند. در ادامه همراه با شما با انواعی از بهترین درخت زرشک، آشنا خواهیم شد.

نهال زرشک سیاه بی دانه از بهترین نهال های زرشک:

گرانقیمت ترین میوه در داخل کشور با کاشت این رقم از زرشک تولید می شود. در واقع این رقم بهترین نهال زرشک و شاید بهترین نهال میوه برای درآمدزایی کلان می باشد. همچنین عدم وجود دانه در میوه های زرشک سیاه بی دانه، مزیت دیگری که موجب افزایش قیمت می شود. این زرشک با نام دیگر زرشک کوهی به صورت بومی در ایران فقط در مناطق مرتفع کرمانشاه رشد می کند.

زرشک سیاه در حالت تازه بیشتر رنگ آبی یا بنفش سوخته نزدیک به سیاه دارد. بر خلاف زرشک قرمز، این زرشک در مناطق معتدل کوهستانی با میزان کافی از رطوبت، عادت به رشد دارد. اما مشابه با دیگر ارقام با کمترین رسیدگی به صورت خودکار رشد می کند. در واقع خاصیت قوی دارویی و تولید بهترین زرشک ها امتیازی که این درخت را به صورت ویژه ای متمایز می کند.

رقم زرشک سیاه بی دانه

رقم ولگاریس جهت کاشت بهترین نهال زرشک:

این رقم با عنوان Berberis Vulgaris در جهان با عنوان زرشک معمولی یا Common Barberry شناخته شده می باشد. بخشی از زرشک های قرمز ایران با پرورش این رقم حاصل می شود. ما با گنجاندن این زرشک در تغذیه خود کمک به سلامت کبد و کاهش اثرات دیابت خواهیم کرد. نهال زرشک ولگاریس در برخی از کشورهای دنیا با عنوان پرچین کاشته می شود.

نهایت ارتفاع این رقم ۳ متر اما در بیشتر مواقع با ارتفاع کمتر از ۲ متر رشد می کند. در ماه های اردیبهشت و خرداد خوشه های گل زرد این درختچه زرشک به صورت آویزان پدیدار می شوند. با آغاز فصل برداشت در اوایل پاییز، بوته ولگاریس یکی از بهترین زرشک های بازار را تحویل باغداران می دهد.

نهال زرشک ولگاریس از بهترین ها

نهال کارتاجینا؛ بهترین درخت زرشک:

این رقم با عنوان Berberis crataegina یکی از ارقام که در دامنه های جنوبی البرز دیده شده است. درختچه های این گونه از بهترین نهال زرشک، معمولا ارتفاع کوتاه ۱.۵ متر تا نزدیک ۲ متر را دارند. زمان گلدهی رقم کارتاجینا در اواسط بهار و با ظهور گل های زرد مایل به سبز اتفاق می افتد. میوه های این رقم نیز به رنگ سیاه تمایل دارند. بهتر که نهال ها را در مناطق نسبتا آفتابی و در خاک های مرطوب لومی پرورش دهیم.

جهت پرورش بهترین زرشک ها با این رقم وجود آفتاب کامل در اوقات روز اهمیت دارد. همچنین هرس، تهویه هوا و رطوبت خاک اطراف ریشه تاثیر بسزایی روی کیفیت زرشک و جلوگیری از بیماری ها می گذارد.

  رقم دنسی فلورا برای پرورش بهترین نهال زرشک:

یکی از ارقامی که بیشتر در کشور های ایران و ارمنستان قابل پرورش، رقم Densiflora می باشد. این زرشک ها با قطر نزدیک به ۶ میلی متر ظاهری بیضی مانندی دارند. دنسی فلورا از ارقام زودبازده و میوه های قرمز رنگ زرشک تولید می کند. در حال حاضر استان هایی نظیر آذربایجان، همدان و البرز در زمینه پرورش این زرشک مرغوب فعال هستند. برگ های بیضی شکل این درخت سبز رنگ که در کنار میوه های قرمز منظره زیبایی می آفرینند.

دنسی فلورا بهترین درخت زرشک

نهال زرشک داروینی برای پرورش بهترین محصول:

این رقم از گونه هایی که به لحاظ ارتفاع قدرت رشد تا بیشتر از ۳ متر را نیز دارد. اما معمولا پرورش آنها با ارتفاع نزدیک به ۲ متر انجام می گیرد. یکی از زیبایی های نهال زرشک داروینی، گل های خوشبو مایل به نارنجی در فصل شکوفه دهی می باشد. گل های خوشرنگ این درختچه در کنار برگ های سبز و براق بدون کرک زیبایی خاصی دارند. درخت زرشک داروینی نمونه ای از انواع بهترین نهال زرشک که دائما سبز و مناسب برای پرورش خانگی می باشد.

این رقم در دنیا با نام انگلیسی  Darwin’s barberry مطرح می باشد. رقم داروینی با تولید زرشک هایی با رنگ ارغوانی مایل به سیاه ریشه در کشورهای شیلی و آرژانتین دارد.

رقم اینتگریما؛ گزینه پرورش بهترین نهال زرشک:

به طور حتم یکی از پر کشت ترین نهال های زرشک در خراسان جنوبی رقم Berberis integerrima می باشد. این رقم به لحاظ تحمل خشکی و هوای سرد بهترین درخت زرشک می باشد. مشابه بسیاری از دیگر ارقام زرشک برداشت این محصول در پاییز انجام می گیرد. این نهال کم توقع به لحاظ اقلیم پرورش در بسیاری از مناطق کشور از شمال تا مرکز قابل پرورش می باشد. همچنین کاشت آن در تمام کشور های همجوار و اطراف ما نیز انجام می گیرد. با وجود تحمل پذیری رقم اینتگریما در شرایط کم آبی اما بازدهی بیشتر با آبرسانی بهتر میسر می شود.

سخن پایانی و جمع بندی چگونگی خرید بهترین نهال زرشک:

برخی از گونه های زرشک همیشه سبز و گزینه مناسب برای پرورش زینتی هستند. ارقام مختلف دیگری نظیر فورتونئی، ژولیانه، نومولاریا و اورینتالیس برای پرورش بهترین زرشک مناسب هستند. یکی از نکات مهم پرورش زرشک انتخاب گونه های بی دانه که فروش بهتری دارند. به طور مثال رقم اینتگریما به خاطر تولید زرشک های قرمز بی دانه به عنوان بهترین درخت زرشک قابل معرفی می باشد.

شاید برای شما این سوال که چگونه زرشک پفکی یا دانه اناری تولید می شود، پیش آمده باشد. در صورت خشک سازی زرشک ها با سایه و در مکان خنک، زرشک پفکی و در زیر آفتاب زرشک دانه اناری حاصل می شود. در واقع تفاوت اسم این دو زرشک به خاطر شکل ظاهری و تفاوت در نحوه خشک سازی می باشد.

برای دریافت اطلاعات تکمیلی درباره خرید بهترین نهال زرشک با خطوط تماس نهالستان گلد نهال در ارتباط باشید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

خرید نهال اصل اون هم با ضمانت بازگشت واقعی کالا برای خریداران یک دغدغه محسوب میشه. گلد نهال با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ارائه فاکتور رسمی، انتخابی مطمئن برای شما خواهد بود. همین حالا با ما در تماس باشید.

نظرات کاربران