بهترین نهال مرکبات

بهترین نهال مرکبات

۱۴۰۲-۰۸-۱۷

اطلاعات خرید بهترین نهال مرکبات:

مجموعه ای از میوه های پاییزی نظیر پرتقال، لیمو شیرین، نارنگی، لیمو ترش و غیره در گروه مرکبات قرار می گیرند. میوه های سبز، زرد و نارنجی که برای ما فصل پاییز و سرما را معنی می کنند. این میوه ها با برخورداری از میزان بالای ویتامین C بدن ما را در برابر بیماری های فصل تقویت می کنند. با وجود گستردگی مصرف این میوه ها پرورش بهترین نهال مرکبات برای تولید نمونه های مرغوب اهمیت دارد.

مصرف مرکبات با عنوان Citrus نه تنها در کشور ما بلکه در تمام کشور های دنیا اهمیت دارد. این میوه ها زیبا، خوش طعم و بسیار موثر بر روی بیماری ها هستند. در حال حاضر نیز مرکبات برای تهیه انواع آبمیوه، میوه خشک، مربا و دیگر فرآورده ها در تمام جهان مورد توجه می باشد. کشور ما از سال ها پیش در زمینه تولید این میوه ها فعال بوده و در حال حاضر در جمع صادرکنندگان قرار دارد. بنابراین سود آفرینی با عرضه بهترین مرکبات، برای باغداران حائز اهمیت خواهد بود. در ادامه برای خرید بهترین نهال مرکبات، با هر یک از میوه های مربوط به این گروه و ارقام آنها آشنا شوید.

معرفی مرکبات

درخت پرتقال مهمترین میوه در مرکبات:

یکی از اصلی ترین میوه هایی که همیشه در فصل سرما در بازار فروش موجود، میوه پرتقال می باشد. میوه ای که مصرف گسترده در زمان های سرد سال و روز های سال نو دارد. معمولا در زمان ابتلا به بیماری های سرما خوردگی ما پرتقال و یا آب پرتقال را مصرف می کنیم.  تولید فرآورده های آب پرتقال در ایران و دیگر کشورهای دنیا به صورت گسترده انجام می گیرد.

در ایران بخش زیادی از پرتقال ها برای عرضه به بازار داخلی و خارجی در مازندران و هرمزگان تولید می شود. معمولا ارقام پرتقال به دلیل عدم مقاومت در برابر سرما در نواحی گرمسیری تا نیمه گرمسیری بدون یخبندان پرورش می یابند. کاهش دما به زیر صفر درجه خطری برای این محصول از مرکبات می باشد. ریشه های پرتقال نسبت به خاک های غرقاب و بسیار مرطوب حساس می باشد.

مرکبات مهم درخت پرتقال

ارقام پرتقال برای پرورش بهترین نهال مرکبات:

برخی از نهال های پرتقال در کشور ما عملکرد بهتر و میوه پر مخاطب تری داشته اند. در ادامه همراه با شما چند نمونه انواع مختلف بهترین درخت مرکبات را برای پرورش پرتقال بررسی می کنیم:

 • نهال پرتقال تامسون:

مهمترین ویژگی این رقم پرتقال، اندازه های درشت محصول و بافت میوه آبدار و بدون دانه می باشد. این نمونه از پرتقال ها با نزدیکی به مناسبت های ایرانی، به وفور در بازار فروش یافت می شوند. پرتقال تامسون دارای پوست ضخیمی که به راحتی از گوشت جدا می شود.

 • نهال پرتقال والنسیا:

پرتقال های نازک و بسیار آبداری که معمولا در پایان سال رسیده و آماده برای برداشت می شوند. به دلیل عدم تغییر طعم آب این پرتقال به تلخی بهترین گزینه برای آبمیوه گیری می باشد. طعم پرتقال والنسیا بسیار دلچسب و از معدود پرتقال هایی که برای مصرف شب سال نو ایرانی در دسترس می باشد.

 • نهال پرتقال خونی:

این رقم از نظر محبوبیت محصول و بافت گوشت سرخ به عنوان بهترین نهال مرکبات قابل کشت می باشد. پرتقال توسرخ معمولا بیشترین چسبندگی را با گوشت داشته اما مصرف راحتی دارد. یکی از دلایل علاقه عمومی برای مصرف این پرتقال ها طعم اسیدی کمتر می باشد.

درخت نارنگی با میوه های محبوب در میان مرکبات:

مرکبات دارای میوه های معطر مایل به ترش که بی شک نارنگی در این میان از همه محبوب تر می باشد. میوه ای که از کودک تا پیر توجه همه را به خود جلب می کند. در واقع درختان نارنگی میوه هایی ترد و تند به لحاظ طعم، بافت گوشت و پوست در برابر دیگر مرکبات تولید می کنند. این میوه خوش خوراک در فصل سرما بهترین گزینه برای رفع نیاز تغذیه ای در خانواده می باشد.

ارقام نارنگی به لحاظ تحمل سرما، بهترین نهال مرکبات برای پرورش می باشند. اما در آب و هوای گرمسیری و به دور از یخبندان مشابه با دیگر مرکبات پرورش داده می شوند.

بهترین مرکبات با درخت نارنگی

معرفی ارقام نارنگی جهت پرورش بهترین نهال مرکبات:

این میوه دارای نمونه های مختلفی که هر کدام با کاشت گونه های خاصی پرورش می یابند. برای پرورش بهترین مرکبات با نارنگی در ادامه با مهمترین ارقام آشنا شوید:

 • نهال نارنگی ژاپنی:

نارنگی های بی دانه و آبدار با بهترین طعم از طریق کاشت این نهال بدست می آیند. برای تولید نمونه های زودرس با کیفیت بالا این رقم را پیشنهاد می کنیم. نارنگی های پوست نازک متوسط تا درشت موجود در میوه فروشی ها، با کاشت این رقم بدست می آید.

 • نهال نارنگی پیج (Page Tangerine):

نارنگی های بسیار شبیه به پرتقال و پوست چسبیده به گوشت از محصولات همین رقم هستند. این رقم برای تولید نارنگی هایی با پوست و گوشت تیره بهترین درخت نارنگی می باشد. نارنگی پیج از نمونه های دارای بذر اما گوشت آن آبدار و بسیار لذیذ می باشد.

 • نهال نارنگی کلمانتین (Clementine) :

در واقع میوه ای که ما با عنوان یافا می شناسیم با کاشت این رقم نارنگی بدست آمده است. این رقم به خاطر تولید محصولات مرغوب با تحمل هوای سرد، بهترین نهال مرکبات برای پرورش نارنگی می باشد. کلمانتین در کنار تولید میوه های درشت، پوست نازکی نیز دارد.

درخت لیمو ترش؛ برای تولید مرکبات در همه فصل ها:

یکی از میوه هایی که در ۴ فصل سال موجود و همیشه به عنوان چاشنی مورد توجه، لیمو ترش می باشد. این میوه علاوه بر مصرف تازه بیشتر به صورت آبلیمو در ایران یافت می شود. یکی از دلایل گستردگی استفاده از لیمو ترش خاصیت درمانی این میوه که به عنوان پاک کننده و سم زدا قوی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در کنار کاربرد به عنوان چاشنی، در صورت مصرف با غذاهای سنگین و چرب کمک به هضم می کند.

تولید مهمترین مرکبات با درخت لیمو

ما لیمو ترش را با دو نوع لیمو های درشت زرد یا سنگی و لیمو های کوچک سبز یا شیرازی می شناسیم. پرورش هر دو لیمو ترش بسیار ارزشمند و جزو بهترین مرکبات می باشند. انواع ارقام لیمو ترش به خاطر کاربرد و فراوانی مصرف، گزینه ای برای کاشت بهترین نهال مرکبات هستند. اما در مورد تفاوت این دو لیمو در کنار ظاهر می توان به طعم تند تر لیمو شیرازی اشاره کرد. لیمو سبز شیرازی برای تهیه لیمو عمانی در کشور ما استفاده می شود. اما برای تازه خوری و تولید آبمیوه بیشتر نمونه های سنگی مورد توجه می باشند.

بهترین مرکبات با لیمو ترش

درخت لیمو شیرین از بهترین نهال مرکبات:

در فصل سرما یکی از محبوب ترین میوه ها برای افزایش قوای بدن در صورت سرما خوردگی لیمو شیرین می باشد. اندازه این لیمو ها معمولا متوسط تا درشت و رنگ آنها زرد و گاهی سبز می باشد. میوه ای که دارای طعم شیرین ملایم اما در مجاورت با هوای آزاد طعم تلخی به خود می گیرد. در صورت تولید میوه های مرغوب با نهال لیمو شیرین یکی از انواع بهترین درخت مرکبات را پرورش داده اید. در واقع پرورش لیمو شیرین به خاطر خاصیت درمانی بسیار حائز اهمیت و ارزشمند می باشد.

میوه های دیگر موجود برای پرورش بهترین مرکبات:

از دیگر نمونه ها برای پرورش بهترین نهال مرکبات به گریپ فروت، کامکوات و نارنج می توان اشاره کرد. کامکوات به دلیل مقاومت در برابر سرمای هوا برای کاشت در منطقه سردسیری بهترین درخت مرکبات می باشد. این میوه یکی از جالب ترین مرکبات که شبیه به پرتقال های بند انگشتی می باشد. همچنین گریپ فروت به دلیل برخورداری از میزان چشمگیر ویتامین C گزینه ای عالی برای افزایش ایمنی بدن می باشد.

گریپ فروت از اصلی ترین مرکبات

سخن پایانی و جمع بندی چگونگی خرید بهترین نهال مرکبات:

با توجه به حساسیت مرکبات در برابر هوای سرد در مناطق سردسیری کاشت گلدانی امکان پذیر می باشد. اغلب درختان مرکبات به دلیل عدم برگ ریزان، نیاز سرمایی اندکی در زمستان دارند. به همین خاطر که برای پرورش بهترین درخت مرکبات نواحی گرم با دو فصل بهار و تابستان مناسب تر هستند. با توجه به تعدد مرکبات، چند نوع از این میوه ها را با هم پرورش دهید. برای دریافت مشاوره تکمیلی درباره پرورش بهترین مرکبات، شماره های موجود از نهالستان گلد نهال پاسخگوی شما هستند.

بنابراین همین حالا جهت آشنایی با نکات خرید بهترین نهال مرکبات، با ما تماس بگیرید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

خرید نهال اصل اون هم با ضمانت بازگشت واقعی کالا برای خریداران یک دغدغه محسوب میشه. گلد نهال با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ارائه فاکتور رسمی، انتخابی مطمئن برای شما خواهد بود. همین حالا با ما در تماس باشید.

نظرات کاربران

 • avatar جعفر علی محمدی
  ۱۴۰۱-۱۱-۰۸

  با عرض سلام و خسته نباشی چند تا نهال مرکبات میخاستم واسه مناطق گرمسیری ایلام

  • avatar admin-goldnahal
   ۱۴۰۱-۱۱-۱۵

   سلام جناب علی محمدی گرامی. در خدمت شما هستیم، کافیست با شماره تماس های مجموعه ارتباط بر قرار نمایید. با احترام