بهترین نهال انجیر

بهترین نهال انجیر

۱۴۰۲-۰۸-۱۷

راهنمای جامع خرید بهترین نهال انجیر:

برای تولید میوه هایی با ارزش غذایی و خاصیت بالا بهترین گزینه میوه انجیر، می باشد. یکی از میوه های بسیار شیرینی که مصرف آن چه به صورت تازه و چه خشک بسیار دلچسب می باشد. میوه ای که همیشه در بازار فروش عرضه شده و به صورت همگانی خریداری می شود. انجیر در ایران و در شهر هایی نظیر استهبان به صورت گسترده و تجاری به صورت هدفمند تولید می شود. در کشور ما درجه یک ترین انواع از این میوه با قدرت صادراتی بالا با پرورش بهترین نهال انجیر، بدست خواهد آمد.

ایران از تولیدکنندگان و صادرکنندگان انجیر خشکباری در جهان می باشد. این آجیل با ارزش خاصیتی بالا در داخل و خارج کشور مورد توجه همگان قرار دارد. ایران از مهمترین کشور هایی که انجیر خشک و تازه را روانه بازارهای جهانی می کند. با توجه به ظرفیت تولید در ایران، پرورش مغذی ترین و بهترین انجیر ها اهمیت زیادی دارد. در ادامه جهت آشنایی با گونه های مختلف از بهترین نهال انجیر و پر کشت ترین آنها در اقلیم ایران همراه ما باشید.

میوه و درخت انجیر چه خصوصیاتی دارند؟

انجیر دارای ارقام مختلفی که هر کدام نمونه های سبز، زرد و سیاه از این میوه را تولید می کنند. بخشی از انجیر زرد یا سفید به شکل تازه و بخشی دیگر خشک برداشت می شود. در واقع انجیر خشک موجود در بازار با خشک سازی این محصول انجیر بدست می آید. اما انجیر سیاه معمولا برای مصرف تازه و سریع، در بازار فروش عرضه می شود.

در صورت تجربه کاشت درختان انجیر حتما متوجه عدم وجود گل روی درخت در زمان شکوفه دهی شده اید. در واقع گل های این درختان به طور متفاوتی در داخل میوه جوانه زنی و رشد دارند. برای گرده افشانی هم زنبوری به اسم بلاستوفاگا، گرده را به گل های نهان در میوه انجیر منتقل می کند. درخت انجیر دارای تاج انبوهی و در صورت عدم هرس تا ارتفاع بلندی رشد خواهد داشت.

خصوصیات درخت انجیر

رقم انجیر استهبان؛ بهترین نهال انجیر سبز:

احتمالا اسم شهرستان استهبان در استان فارس و یا انجیرستان این منطقه به گوش شما خورده باشد. استهبان دارای باغی از انجیر ها که این باغ به روش آبیاری دیم مدیریت می شود. یکی از رقم های معروف این منطقه برای پرورش بهترین درختان انجیر، رقم استهبان می باشد. با کاشت این نهال امکان پرورش بهترین انجیرهای سبز برای تولیدات خشکباری وجود دارد. انجیرهای سبز و یا زرد در منطقه جغرافیایی استان فارس بیشترین و بهترین رشد را دارند.

رقم استهبان انجیر های سبز با گوشت قرمز و طعم بسیار شیرین بدست باغداران می دهد. در واقع این انجیر هم به صورت تازه و هم خشک در بازار میوه و تره بار مورد استقبال می باشد. این انجیرها بعد از خشک شدن به رنگ سفید یا سفید مایل به زرد تغییر رنگ می دهند. شاید برای شما این سوال که چگونه انجیر استهبان را خشک کنیم پیش آمده باشد. باید گفت که انجیر خودکار بعد از فرآیند رسیدن وارد مرحله خشک شدن و ریزش از روی درخت می شود.

رقم انجیر ستهبان بهترین نهال

به واقع که این رقم با توجه به محصول خاص و متفاوت، بهترین نهال انجیر می باشد. درختی که بومی ایران و فقط در کشور ما پرورش داده می شود. برای کاشت نهال انجیر استهبان، حتما مناطق نیمه گرمسیری و یا گرمسیری مشابه محل زادگاه نهال را برگزینید. با تولید بهترین انجیر های خشک از طریق کاشت این رقم زمینه صادرات و فروش خارجی برای شما فراهم می باشد.

رقم انجیر سیاه؛ بهترین درخت انجیر برای پرورش میوه تازه:

بیشترین تولید و مصرف تازه انجیر با کاشت این رقم حاصل می شود. این انجیرها امکان خشک سازی مشابه با انجیر استهبان را ندارند. با این حال به خاطر رنگ بنفش تیره مایل به سیاه و طعم شیرین، برای فروش تازه بسیار پر مخاطب می باشد. امکان تهیه چیپس میوه با این انجیرها وجود داشته اما شبیه به انجیرهای خشک سفید نمی شوند. در واقع بیشتر انجیر های سیاه پس از برداشت خیلی سریع در بازار فروش خریداری می شوند.

انجیر سیاه بهترین محصول

بنابراین رقم سیاه، به عنوان بهترین نهال انجیر برای عرضه میوه های تازه به بازار قابل معرفی می باشد. این انجیر ها در نواحی آب و هوایی همراه با زمستان سرد و تابستان گرم، بهترین عملکرد را به همراه می آورد. یکی از خصوصیات مثبت این ارقام عمر طولانی ۵۰ ساله که امکان بهره وری بیشتر را برای باغداران فراهم می کند. در حال حاضر شهرستان پلدختر واقع در استان لرستان بیشترین میزان کشت انجیر سیاه را در دست دارد.

رقم انجیر سه وقته؛ بهترین نهال انجیر برای بیشترین تولید:

منظور از نهال انجیر سه وقته، گونه هایی که در سه فصل از سال یعنی بهار، تابستان و پاییز محصول دهی دارند. در واقع این نهال ها از خرداد ماه تا انتهای تابستان یا اوایل پاییز به صورت مستمر جوانه زنی و میوه دهی دارند . یکی از مهمترین موضوعات یا شاید مهمترین موضوع برای افزایش درآمد زایی، میزان باردهی بالا می باشد. نهال انجیر سه فصل از بابت نوع محصول دهی، دغدغه خاطر باغداران در این زمینه را کاهش می دهد.

در حال حاضر ارقام مختلفی نظیر انجیر زرد سه فصل یا انجیر سیاه گلابی سه فصل زیر کشت می رود. تولید میوه های درشت با کیفیت بازار پسند خصیصه دیگری که این ارقام را برای ما ارزشمند تر می کند. بنابراین بهترین درخت انجیر با بیشترین سطح محصول آوری رقم سه فصل یا سه وقته می باشد.

رقم انجیر زرد؛ بهترین نهال انجیر با محصولات پرطرفدار:

یکی از انجیر های محبوب بین عموم مردم برای مصرف تازه، رقم زرد می باشد. محصولات رقم انجیر زرد به خاطر رنگ و نازکی پوست انجیر محبوبیت خاصی بین مردم دارد. این انجیر های نرم و شیرین در هنگام مصرف بسیار به دل نشسته و باب میل افراد می باشند.

انجیر زرد از بهترین ها

میوه های نهال انجیر زرد پیش از رسیدن سبز رنگ و با نزدیک شدن به موعد برداشت متمایل به زرد می شوند. معمولا یکی از ارقام انجیر زیر کشت در انجیرستان ها همین رقم زرد رنگ می باشد. شما نیز با کاشت این رقم یکی از بهترین انجیر ها را برای درآمد زایی اقتصادی و گسترش بازار فروش، تولید خواهید نمود.

رقم انجیر گلابی برای کاشت بهترین درخت انجیر:

یکی از بهترین نمونه ها از انجیر های تیره و سیاه همین رقم انجیر گلابی می باشد. رقمی که بهترین نهال انجیر، برای تولیدات فراوان و عرضه نمونه های خاص انجیر به بازار فروش می باشد. در واقع این رقم در عوض تولید انجیر با شکل گرد، آنها را با شکل کشیده و گلابی مانند تولید می کند. رنگ این انجیر ها بنفش مایل به قهوه ای و با وجود ظاهر خاص، نظر خریداران را به طور متفاوتی به خود جلب می کند.

رقم گلابی بهترین درخت انجیر

یکی دیگر از مزیت های کاشت این نهال ها، فروش آنها به صورت سه وقته می باشد. به این معنی که در صورت پرورش این نهال گلابی علاوه بر محصول درجه یک، میزان باردهی فراوانی در انتظار شما خواهد بود. اندازه این محصول نیز به طور چشمگیری از دیگر ارقام انجیر بزرگ تر می باشد. زمانی که شما مشغول برداشت اولین انجیر های سال هستید، شاهد جوانه زنی و شکل گیری انجیر های جدید نیز خواهید بود.

سخن پایانی و جمع بندی خرید بهترین نهال انجیر:

تا به اینجا مهمترین ارقام انجیر با بیشترین میزان کشت و سوددهی را خدمت شما معرفی کردیم. پرورش هریک از این ارقام یک فرصت برای استفاده از بازار پرمخاطب فروش خواهد بود. انجیر میوه ای بسیار مغذی که انواع آن هم در ایران و هم در جهان مورد استقبال عمومی قرار می گیرد. ایران به خاطر منطقه بومی سازگار دارای بهترین انجیر ها و جزو اولین صادر کنندگان می باشد. ارقام آمده در این مقاله نه تنها در ایران بلکه در جهان برای پرورش بهترین درخت انجیر، گزینه مناسبی هستند. در صورت تمایل برای دریافت راهنمایی بیشتر و انتخاب نهال مناسب انجیر، راهنمای تلفنی نهالستان گلد نهال پاسخگو خواهد بود.

برای مشاوره خرید و سفارش بهترین نهال انجیر، همین حالا از طریق شماره های آمده در سایت با ما تماس برقرار نمایید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

خرید نهال اصل اون هم با ضمانت بازگشت واقعی کالا برای خریداران یک دغدغه محسوب میشه. گلد نهال با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ارائه فاکتور رسمی، انتخابی مطمئن برای شما خواهد بود. همین حالا با ما در تماس باشید.

نظرات کاربران