بهترین نهال گوجه سبز

بهترین نهال گوجه سبز

۱۴۰۲-۰۸-۱۶

بهترین نهال گوجه سبز کدام است؟

یکی از پرطرفدارترین میوه های تابستانی که به دلیل محبوبیت زیاد در ابتدای بهار قیمت نوبرانه آن سر به فلک می گذارد، گوجه سبز یا آلوچه است. طعم ترش و آبدار گوجه سبز دل هر جنبنده ای را می برد و بسیاری از افراد تمام سال را در انتظار رسیدن آن سر می کنند. به همین دلیل است که کاشت نهال این میوه می تواند سودآوری بسیاری داشته باشد. اگر شما نیز در جستجوی بهترین نهال گوجه سبز، هستید، بهتر است تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا بهترین گوجه سبز قابل کشت در ایران را به شما معرفی نماییم.

شناسنامه گوجه سبز!

درخت گوجه سبز؛ بیش از ۲۰۰۰ سال است که توسط مردم چین کشت می شود و اسناد تاریخی نشان می دهند که از طریق ایران، به یونان و سپس اروپا نیز منتقل شده اند. این میوه به صوت وحشی نیز امکان رشد دارد و در اقلیم های معتدل می توانید جنگل هایی از گوجه سبز وحشی نیز بیابید.

میوه درخت گوجه سبز میوه ای کوچک با پوستی نازک به رنگ سبز، ارغوانی، قرمز، نارنجی، زرد و سبز روشن است که طعمی لذیذ در طیف طعم های ترش، ملس و شیرین دارد.امروزه گوجه سبز در بسیاری از کشورهای دنیا کشت می شود و حتی استرالیا نیز اقدام به کشت این میوه نموده است.

تاریخچه گوجه سبز

در واقع بهترین نهال گوجه سبز، در هر اقلیمی که آب و هوایی مرطوب و معتدل دارد، می تواند پرورش داد. در ایران نیز ارقام مختلف این گیاه به صورت گسترده کشت می شود و چون میوه ای پرطرفدار محسوب می شود، کاشت و پروش آن از سودآوری بالایی برخوردار خواهد بود. به همین جهت است که بسیاری از زمین داران و باغداران، در جستجوی بهترین درخت گوجه سبز، هستند.

انواع مختلف بهترین نهال گوجه سبز در ایران:

گوجه سبزها با وجود شباهت های فراوان، خود از ارقام مختلفی تشکیل می شوند که شاید برخی از مردم هنگام خرید به آن توجه کنند. تفاوت ارقام مختلف در اندازه میوه، میزان باردهی، میزان مقاومت درخت در برابر سرما و گرما، زودگل بودن یا دیرگل بودن، رنگ میوه، طعم میوه و غیره است.

با وجود آن که ده ها رقم مختلف از این میوه در حال حاضر در ایران کشت می شود، اما با این حال برخی ارقام بنا به دلایلی که در ادامه ذکر خواهیم کرد، از طرفداران بیشتری برخوردار است.ارقامی از گوجه سبز که امروزه در باغ های ایران کشت می شوند و در زمره بهترین نهال گوجه سبز، قرار می‎ گیرند.

انواع نهال های گوجه سبز داخل ایران عبارتند از: گوجه سبز شهریار، گوجه سبز ملایر، گوجه سبز مراغه، گوجه سبز برغان، گوجه سبز سلطانی، گوجه سبز ترکیه، گوجه سبز نخجوان، گوجه سبز آذرشهر، گوجه سبز اسرائیلی، گوجه سبز سردرودی، گوجه سبز جنگلی و غیره.

اگر در هر یک از شهرهای نام برده در سطرهای بالا هستید، بهترین نهال گوجه سبز برای شما کاشت رقم نامگذاری شده همان شهر است. اگر شهر شما در فهرست ارقام نامبرده نیست، بهتر است یکی از ارقامی که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد را بسته به اقلیم و شرایط آب و هوایی خود انتخاب نمایید. در ادامه، پر بازده ترین و پرطرفدارترین ارقام گوجه سبز را به شما معرفی خواهیم نمود.

همچنین جهت تمایل می توانید با کلیک به روی عبارت (خرید نهال گردو) به مشاهده ۲۸ رقم از انواع نهال گردو بپردازید.

گوجه سبز برغان؛ بهترین نهال گوجه سبز:

یکی از معروف ترین و مصرف ترین انواع گوجه سبز در ایران، گوجه سبز برغان است که درختی کوتاه قد تا ارتفاع ۵ متر و میزان باردهی بسیار مطلوب دارد. میوه این رقم درشت، آبدار و شیرین است و به همین جهت در کنار فروش بالایی که دارد، مازاد آن را نیز به صورت خشک شده در انواع غذاهای ایرانی استفاده می کنند.

همچنین مردم نواحی مختلف ایران از این رقم آلوچه رب آلوچه پخته و آن را به عنوان یک طعم دهنده مطلوب در غذاهای ایرانی مورد استفاده قرار می دهند. عمر اقتصادی درخت گوجه سبز برغان می تواند تا ۴۰ سال نیز باشد؛ البته به شرط آن که در شرایط ایده آل نگهداری شده باشد. شرایط ایده آل برای این درخت به معنای پرورش آن در یک اقلیم معتدل است؛ چرا که به سرما و گرمای شدید حساس است و این مسئله می تواند عمر مفید و میزان باردهی درخت را بکاهد.

گوجه سبز مراغه؛ بهترین نهال گوجه سبز با بازدهی بالا:

درخت گوجه سبز مراغه، باردهی بالایی دارد که باعث می شود باغداران از محصول این درخت به دو صورت برداشت کنند. ابتدا میوه نارس این درخت که در اردیبهشت ماه به انجام می رسد و می تواند محصول نوبرانه سودآوری باشد برچیده می شود. این محصول طعمی ترش و لذیذ دارد. سپس در اواسط مرداد ماه سایر محصولات باغ به شکل آلو برداشت می شوند که پخته، آبدار و همچنان ترش هستند.

رقم مراغه ای را می توان از نظر باردهی به عنوان بهترین نهال گوجه سبز، معرفی کرد؛ البته مشروط بر این که شرایط نگهداری و اقلیمی آن به صورت صحیحی رعایت شده باشد. گوجه سبز مراغه مخصوص مناطق سردسیری است و بهترین بازدهی آن در مناطق کوهپایه ای خواهد بود. همچنین این نهال به گرمای زیاد واکنش نشان می دهد و امکان خشک شدن یا ضعیف شدن درخت در صورت قرارگیری در مقابل گرمای شدید تابستانی وجود دارد.

گوجه سبز شهریار؛ بهترین درخت گوجه سبز برای مصرف نوبرانه:

گوجه سبز شهریار از آن ارقامی است که در میان مردم عامه به شهرت رسیده و دلیل این شهرت نیز بافت سفت، آبدار و طعم ترش آن است. بر خلاف دو رقم نامبرده قبلی، گوجه سبز شهریار کمتر به صورت آلو یا رب آلوچه مورد استفاده قرار می گیرد و تمایل اغلب مردم به مصرف تازه آن است. بنابراین گوجه سبز شهریار را می توان به عنوان نوبرانه ترین و سودآورترین رقم گوجه سبز به شمار آورد که فروش آن در اواسط بهار و ابتدای تابستان در تمام ایران رواج دارد.

برای پرورش بهترین نهال گوجه سبز با رقم شهریار، آب و هوایی سرد و یا معتدل نیاز می باشد.  همانطور که از نامش بر می آید، برای کاشت در اقلیم اطراف تهران بسیار مساعد است. این گوجه سبز باردهی بسیار بالایی دارد، هر چند که عمر اقتصادی درخت آن چندان بالا نیست. بنابراین اگر قصد پرورش بهترین گوجه سبز ها، را دارید، می توانید به رقم شهریار نیز فکر کنید.

خواص گوجه سبز یا آلوچه:

آلوچه تازه رسیده معمولاً بافتی ترد و در عین حال بسیار آبدار دارد. هر چه این میوه رسیده تر شود، طعم آن بیشتر به سوی شیرینی سوق یافته و بافت آن نرم تر خواهد شد. با این وجود در تمام طول این مسیر ارزش غذایی این میوه تغییری نخواهد کرد. گوجه سبز از ویتامین C تشکیل شده و حاوی اسید مالیک می باشد. همچنین در جدول ارزش غذایی این میوه موارد زیر نیز ذکر شده است:

  • ویتامین A
  • ویتامین B1 یا تیامین
  • ویتامین B2 یا ریبوفلاوین
  • کلسیم
  • فسفر
  • آهن
  • پتاسیم
  • اسید سیتریک
  • نیاسین

به همین دلیل خوردن این میوه می تواند سبب تقویت سیستم ایمنی، بهبود سیستم عصبی، تنظیم گوارش و پیشگیری از سرطان بسیار مفید باشد. با رعایت اصول کاشت و پرورش بهترین نهال گوجه سبز، می توان محصولاتی با بیشترین خاصیت را پرورش داد.

از جمله خواص دیگر این میوه می توان به بهبود طعم دهان نیز اشاره کرد. در منابع آمده که جوشاندن برگ این درخت در سرکه می تواند کرم های حلقوی موجود در دستگاه گوارش را نیز نابود کند؛ بنابراین علاوه بر طعم لذیذ، خواص چشمگیری نیز در گوجه سبز نهفته است.

جمع بندی و نتیجه گیری درباره بهترین نهال گوجه سبز:

انتخاب بهترین درخت گوجه سبز؛ بستگی به اقلیم و شرایط آب و هوایی شما دارد. اگر در اقلیم خود یک رقم مشهور از گوجه سبز به وفور پرورش می یابد، بهتر است که همان رقم را برای باغ خود برگزینید. اگر رقم مشهوری در شهر خود از این میوه سودآور ندارید، با توجه به اطلاعات درج شده در این مطلب می توانید یکی از سه رقم شهریار، مراغه یا برغانی را انتخاب نمایید. به خاطر داشته باشید که شرط رسیدن به بهترین گوجه سبز، برآوردن بهترین شرایط برای رشد و پرورش آن است.

برای آشنایی بیشتر و سفارش بهترین نهال گوجه سبز، حتما با شماره های موجود در سایت از نهالستان گلد نهال تماس بگیرید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

خرید نهال اصل اون هم با ضمانت بازگشت واقعی کالا برای خریداران یک دغدغه محسوب میشه. گلد نهال با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ارائه فاکتور رسمی، انتخابی مطمئن برای شما خواهد بود. همین حالا با ما در تماس باشید.

نظرات کاربران