بهترین نهال لیمو ترش

بهترین نهال لیمو ترش

۱۴۰۲-۰۸-۱۷

چگونگی خرید بهترین نهال لیمو ترش:

یکی از میوه های دارای خاصیت درمانی و غذایی فراوان برای ما ایرانیان، لیمو ترش می باشد. در اهمیت این میوه همین بس که در کشور ما سالانه به وفور آبلیمو برای مصرف عموم تولید می شود. علاوه بر این به خاطر استقبال همیشگی مردم  در هر فصلی از سال شاهد حضور این لیمو ترش در میوه فروشی ها هستیم. کاشت بهترین نهال لیمو ترش برای تولید میوه های آبدار و پر خاصیت مطابق با نیاز بازار، اهمیت دارد.

حتما شما هم عنوان آبمیوه لیموناد که از کشورهای انگلیسی زبان به ما منتقل شده را شنیده اید. این آبمیوه مشهور که محتوای اصلی آن لیمو ترش نشانه اهمیت این میوه در جهان می باشد. برای ورود بیشتر ایران به بازار صادرات یکی از راهکارها پرورش بهترین لیمو ترش ها، می باشد. به همین جهت ارقام موجود و بهترین گونه ها برای کاشت لیمو ترش را در این مقاله می خواهیم با شما در میان بگذاریم. پس تا انتهای نوشته برای کسب آگاهی لازم درباره خرید بهترین نهال لیمو ترش با ما باشید.

لیمو ترش مکزیکی از بهترین ها

خصوصیات کلی درخت و میوه لیمو ترش:

به لحاظ ظاهری انواع میوه های لیمو ترش با هم تفاوت هایی داشته اما از نظر طعم ترش و بافت میوه کاملا شبیه به هم هستند. درخت لیمو دارای برگ هایی که در دوره نونهالی مایل به قرمز و در ادامه به رنگ سبز روشن و سبز تیره تغییر می کند. علاوه بر زیبایی برگ ها این درخت دارای گل های سپید و معطری که موجب دلنشینی فضای محوطه کاشت می شوند. همچنین جوانه ها نیز پیش از زمان گلدهی مایل به قرمز هستند.

نمایی از درخت لیمو ترش

برگ درختان لیمو، ظاهری به شکل قلب کشیده و جنس خشنی دارند. درخت لیمو ترش یکی از درختچه های زیبا با امکان پرورش گلدانی برای منزل می باشد. در حال حاضر شهر جهرم واقع در استان فارس بزرگترین تولید کننده لیمو ترش در ایران می باشد. اقلیم ارقام مختلف این میوه از هم متفاوت اما اغلب در مناطق گرم بهترین رشد را دارند.

معرفی ارقام متنوع بهترین نهال لیمو ترش:

اغلب ما در بازار فروش تجربه خریداری لیمو ترش به شکل های سبز با اندازه کوچک یا زرد با اندازه درشت را داشته ایم. این تفاوت ظاهری در لیمو ترش ها نشانه تنوع ارقام موجود برای کشت می باشد. اما باید گفت که نمونه های مختلف لیمو ترش به صورت فراوان در بازار داخلی و خارجی مورد توجه می باشند. بنابراین بیشتر از محبوبیت محصول، سازگاری رقم انتخابی با منطقه آب و هوایی شما اهمیت دارد. ما در ادامه با معرفی ارقام مختلف و شرایط کاشت هر یک، مسیر انتخاب بهترین درخت لیمو ترش را برای شما ساده می کنیم.

رقم لیسبون؛ گزینه پرورش بهترین نهال لیمو ترش:

یکی از مشهورترین ارقام لیمو ترش در جهان با لیمو های زرد رنگ، رقم Lisbon Lemon می باشد. این رقم در مناطق مختلفی از استان فارس به عنوان مهمترین گونه پرورش داده می شود. برداشت این لیمو ها در داخل ایران معمولا در اواخر شهریور یا اوایل تیر انجام می گیرد. یکی از ویژگی های جالب درخت لیمو ترش لیسبون، عطر پرتقالی شکوفه های سفید در زمان گلدهی می باشد.

در وصف لیمو Lisbon باید گفت که اندازه های نسبتا بزرگ و شکل بیضی نوک تیز مانندی دارند. پوست میوه ضخیم و حفره دار و از بهترین لیمو ترش های زرد موجود در بازار می باشد. گوشت زرد مایل به سبز لیمو لیسبون با قسمت داخلی پوست میوه چسبندگی دارد. یکی از ویژگی های مثبت این لیمو ترش عدم وجود بذر یا تعداد کم آن در گوشت میوه می باشد. رقم لیسبون به عنوان بهترین درخت لیمو ترش، دارای میوه هایی که طعم ترش ملایم و باب میل همگان دارد.

نهال لیمو ترش لیسبون از بهترین ها

البته که میزان برداشت زیاد و تحمل گرما و سرما از دیگر خصوصیات قابل توجه این رقم می باشد. یکی از نکات مربوط به این درخت، رشد میوه در داخل تاج که با جلوگیری از آسیب باد و باران موجب تولید میوه های بدون لک و بهترین لیمو ترش ها می شود.

رقم اورکا نمونه بهترین نهال لیمو ترش:

یکی از ارقام بسیار شبیه به نهال و محصول لیمو ترش لیسبون، گونه Eureka lemon می باشد. معمولا در فروشگاه های میوه Eureka lemon و Lisbon Lemon قابل تشخیص از هم نمی باشند. بیشترین میزان کشت لیمو ترش در کالیفرنیا متعلق به این دو رقم می باشد. درخت لیمو اورکا برخلاف درخت لیسبون بدون خار اما میوه های کمتری نسبت به لیسبون به همراه می آورد. البته یکی از ویژگی های مثبت Eureka در مقایسه با Lisbon یکسانی میو های تولیدی در هر سال می باشد.

رقم لیسبون برای کاشت یکی از این نهال ها در مناطقی با هوای سرد، بهترین درخت لیمو ترش می باشد. به لحاظ طعم، گوشت و میزان بذر هر دو رقم بسیار با کیفیت و تجاری هستند. برای تشخیص میوه ها باید گفت که پوست لیسبون نرم تر و صاف تر از اورکا می باشد. در واقع پوست لیمو Eureka دارای برجستگی های بیشتری و به همین خاطر رنگ آن کدر تر به نظر می آید.

رقم اورکا بهترین درخت لیمو ترش

نهال لیمو ترش پرشین لایم برای تولید بهترین لیمو ترش ها:

برای طبیعت کشور ما بدون شک Persian Lime یکی از انواع بهترین نهال لیمو ترش می باشد. این رقم از ایران به مدیترانه راه یافته و در حال حاضر به وفور در ایالت فلوریدا آمریکا پرورش می یابد. محصولات پرشین لایم به گونه ای که جایگزین سرکه هم به عنوان چاشنی و هم در پاکسازی رسوب های آهک می باشند.

این لیموها معمولا شکل بیضی کوچک، رنگ سبز تیره و پوست ضخیمی دارند. رقم پرشین لایم به عنوان بهترین درخت لیمو ترش، یکی از بزرگ ترین و ترش ترین لیمو های سبز را تولید می کند. یکی از دلایل تولید میوه های درشت عدم وجود خار بر روی درخت می باشد.

لیمو ترش های تجاری پرشین لایم

رقم مکزیکن لایم برای کاشت بهترین نهال لیمو ترش:

لیمو عمانی که یکی از فرآورده های لیمو ترش با پرورش این لیمو ها بدست می آید. این رقم با عنوان Mexican Lime با اسامی دیگری نظیر Key Lime نیز شناخته شده می باشد. لیمو های پرشین لایم معمولا با این نوع لیمو مقایسه شده و هر دو برای بازار اهمیت دارند. مکزیکن لایم یا لیمو ترش شیرازی، همان نمونه های سبز و کوچک لیمو ترش که از قدیم در ایران محبوب می باشد. این لیمو ها با طعم ترش و تند یکی از بهترین چاشنی ها برای برخی از غذاها و سالادهای ایرانی از جمله سالاد شیرازی می باشد.

مکزیکن لایم اندازه های کوچک، شکل ظاهری تقریبا گرد و پوست صاف و نازکی دارد. آب این لیمو نه تنها در ایران بلکه در تمام جهان گزینه مناسب برای پخت و پز غذا می باشد. در مقایسه با پرشین لایم، لیمو های مکزیکن علاوه بر اندازه های کوچک تر، دانه های بیشتری نیز دارند. همچنین Persian Lime با طعم ترش تر خود نسبت به Mexican Lime شناخته شده می باشد.

سخن پایانی و جمع بندی خرید بهترین نهال لیمو ترش:

در پایان برای کاشت بهترین درخت لیمو ترش ما پرورش گونه های پیوندی با مقاومت بیشتر را توصیه می کنیم. در واقع انواع لیمو ها در دو دسته Lime و Lemon با توجه به عادت درخت و شکل ظاهری قرار می گیرند. به خاطر پوست سخت تر لیمو های زرد رنگ، با عنوان لیمو سنگی نیز از این میوه ها یاد می شود. تفاوت خاص و چشمگیری در فواید و ارزش غذایی این دو دسته از لیمو ترش دیده نشده است.

برای پرورش بهترین لیمو ترش با رقم های Lemon آب و هوای گرم و مرطوب توصیه می شود. به طور کلی درختان لیمو ترش مناطق گرمسیری دور از هوای سرد و یخبندان را ترجیح می دهند. در صورت پرورش گلدانی درخت، حتما نهال ها را در فصل زمستان و سرما به داخل خانه منتقل کنید. یکی از نکات مثبت پرورش این درختان، میوه دهی در تمام فصول سال و سبزی همیشگی درخت می باشد.

جهت دریافت مشاوره و خریداری بهترین نهال لیمو ترش به واسطه شماره های داخل سایت با نهالستان گلد نهال تماس بگیرید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

خرید نهال اصل اون هم با ضمانت بازگشت واقعی کالا برای خریداران یک دغدغه محسوب میشه. گلد نهال با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ارائه فاکتور رسمی، انتخابی مطمئن برای شما خواهد بود. همین حالا با ما در تماس باشید.

نظرات کاربران