بهترین نهال ازگیل

بهترین نهال ازگیل

۱۴۰۲-۰۸-۱۷

راهنما و مشخصات خرید بهترین نهال ازگیل:

یکی از جالب ترین میوه های شمال ایران با دانه های کوچک و خوردنی، ازگیل می باشد. در استان گیلان این میوه بسیار مورد توجه و برای تهیه ترشی و مربا از آن استفاده می شود. ازگیل دارای طعم شیرین ملایمی و به خاطر بافت نرم و آبدار لذت مصرف خاصی برای ما دارد. اما فروش مناسب این میوه و تولید مرغوب ترین آنها از طریق کاشت بهترین نهال ازگیل، حاصل می شود. شما پیش از کاشت در صورت آشنایی با انواع نهال ها امکان انتخاب بهترین گزینه را خواهید داشت.

ازگیل یکی از میوه هایی که مهمترین مواد معدنی از جمله پتاسیم، کلسیم، فسفر و آهن را تامین می کند. در کشور های دیگر دنیا نیز مصرف این میوه با توجه به همین خواص مورد توجه قرار گرفته است. در حال حاضر ازگیل در باغ های ایرانی به خاطر افزایش زمینه های صادراتی با قیمت بالایی به فروش می رود. اما برای فروش این میوه به خارج از کشور، آشنایی با گونه های تجاری و تولید نمونه های درجه یک اهمیت دارد. بنابراین در ادامه برای آشنایی با انواعی از بهترین نهال ازگیل و خصوصیات آنها با ما باشید.

بهترین نهال های ازگیل با رقم پیوندی

درخت و محصول ازگیل چه خصوصیاتی دارند:

پیش از آشنایی با گونه هایی از بهترین درخت ازگیل، ابتدا شما را با ویژگی های این درخت آشنا می کنیم. ظاهر میوه ازگیل از گرد تا کشیده و رنگ آن از قهوه ای تا زرد متفاوت می باشد. اما در مرکز تمام میوه های ازگیل تعداد نسبتا زیادی از بذرهای میوه قرار گرفته اند. این میوه به خاطر دانه های کوچک و طعم اسیدی شیرین برای مصرف جذاب و سرگرم کننده می باشد.

اما درخت ازگیل برگ های سوزنی کشیده، رنگ سبز تیره و جنس چرمی دارد. برجستگی رگ برگ ها، زیبایی برگ های این درختان را دو چندان می کند. درخت ازگیل بدون برگ ریزان حال و هوای سبز خود را در تمام فصل های سال حفظ می کند. در موعد شکوفه دهی، گل های سفید با ۵ گلبرگ ساده در میان برگ های سبز پدیدار می شوند.

مشخصات درخت ازگیل

ویژگی های درختان در گونه های مختلف کمی با هم متفاوت اما به صورت کلی شبیه به هم می باشند. در  ادامه با همراهی شما بیشتر با درخت و خصوصیات میوه ازگیل بر اساس گونه های مختلف آشنا می شویم.

معرفی ارقامی از بهترین نهال ازگیل:

ازگیل دارای گونه هایی که برخی از آنها در فصل بهار و برخی دیگر در پاییز برداشت می شوند. به همین خاطر در مواقع مختلفی از سال برای مصرف در دسترس می باشند. درخت ازگیل دارای ارقام محدودی و همگی در محدوده آب و هوایی تقریبا یکسانی قابل پرورش می باشند. اما در مورد محصولات هر کدام به نوع خود هم در بازار ایرانی و هم خارجی بسیار پرفروش و جالب توجه هستند.

نهال ازگیل معمولی برای پرورش بهترین ازگیل ها:

این رقم از گونه های محلی که برای پرورش در ایران بهترین نهال ازگیل، می باشد. میوه های معمولی ازگیل ظاهر گرد و رنگ قهوه ای مشابه با سیب گندیده دارند. این رقم با نام Medlar به زبان انگلیسی شناخته شده می باشد. شاید اکثر ما در ابتدا تجربه مصرف ازگیل را با محصولات درخت ازگیل معمولی داشته ایم. در گیلان برداشت این ازگیل ها در از اوایل آذر ماه آغاز و تا یک ماه به طول می انجامد.

درخت ازگیل معمولی دارای مقاومت بالایی اما برای تولید محصول درجه یک فضای باز و آفتابی اهمیت دارد. ارتفاع این درخت بین ۴ تا ۶ متر و تاج گسترده ای را تشکیل می دهد. رقم ازگیل معمولی به خاطر گلدهی در اواسط اردیبهشت و عدم سرمازدگی، بهترین درخت ازگیل برای شما می تواند باشد. میزان برداشت این میوه های سبک وزن، در هر هکتار باغ از مرز ۸ تن عبور می کند.

درخت ازگیل معمولی بهترین رقم

رقم ازگیل معمولی به عنوان بهترین نهال ازگیل امکان پرورش و ثمر دهی در اکثر خاک ها را دارد. البته که انتخاب خاک با زهکشی خیلی ضعیف شما را به نتیجه لازم نخواهد رساند. این نهال ها را برای حفظ گل ها و برگ ها در محوطه ای حفاظت شده و دور از باد پرورش دهید. مکان های آفتابی بهترین شرایط برای پرورش را دارند اما درخت ازگیل در نیمه سایه نیز به ثمر می نشیند. نهال ازگیل معمولی را بکارید و از محصولات بازار پسند آن بین ۳۰ تا ۶۰ سال بهره وافر ببرید.

رقم ژاپنی برای پرورش بهترین نهال ازگیل:

نام این نهال معرف منطقه بومی پرورش آن در کشور های چین و ژاپن می باشد. این نهال ازگیل به وفور در استان گیلان توسط باغداران پرورش می یابد. معمولا مردم و باغداران گیلکی این میوه را با عنوان کونوس یا انبه محلی می شناسند.

ازگیل ژاپنی را با عنوان loquat یا لوکوآت به زبان انگلیسی می توانید بشناسید. این ازگیل طرح گلابی شکل، اندازه های بزرگ و رنگ زرد شفاف و تازه ای دارد. با توجه به ظاهر میوه و گوشت آبدار آن، در شمال ازگیل ژاپنی با عنوان گلابی جنگلی نیز به شهرت رسیده است.

شفافیت سبز رنگ برگ های این درخت مناسب برای کاشت زینتی و طراوت بخشی محیط زندگی می باشد. اما برای پرورش بهترین ازگیل ها با رقم ژاپنی حتما آن را در مناطق معتدل مشابه شمال ایران بکارید. در واقع کاشت این نهال در مناطقی با تجربه دمای منفی صفر درجه به دلیل آسیب رسانی به میوه ها توصیه نمی شود. علت اهمیت این امر نیز شکوفه دهی در فصول سرد و ثمر دهی درخت همراه با آغاز فصل بهار می باشد. دقیقا با آغاز شروع گلدهی درختان ازگیل معمولی، ما شاهد برداشت ازگیل ژاپنی در استان گیلان هستیم.

بهترین ازگیل ها با رقم ژاپنی

با توجه به گسترش تولید این ازگیل و استقبال بازار از آن رقم ژاپنی برای کاشت، بهترین نهال ازگیل می باشد. درخت این رقم دارای قدرت رشد تا ۹ متر و شاخه های آن رشد پراکنده ای دارند. این درختان از ۳ سالگی به بعد به مدت ۳۰ سال برای شما تا ۵ تن در هکتار میوه ازگیل به همراه خواهند آورد. تا حد امکان نیز قبل از شروع به کاشت، برای تولید بهترین ازگیل با این رقم زهکش خاک را افزایش دهید.

رقم ازگیل پیوندی؛ بهترین درخت ازگیل:

در حال حاضر بسیاری از باغداران برای پرورش ازگیل معمولی و ژاپنی انواع پیوندی را ترجیح می دهند. علت این امر نیز مقاومت بیشتر و قامت کوتاه تر می باشد. این دو ویژگی با توجه به ساده سازی عملیات برداشت و تولید بیشتر برای باغداران بسیار اهمیت دارند. به همین خاطر که در حال حاضر برای کاشت، رقم ازگیل پیوندی به عنوان بهترین نهال ازگیل به خریداران معرفی می شود.

در صورت خریداری گونه های پیوندی امکان کاشت این نهال ها در منزل به شگل گلدانی برای شما وجود دارد. با افزایش مقاومت نهال، تولید بهترین ازگیل ها در انواع بیشتری از شرایط آب و هوایی ممکن می شود. یکی دیگر از نکات مثبت پرورش نهال ازگیل پیوندی، دستیابی به تولید محصول سریعتر می باشد. در واقع نهال های شما از همان سال اول بارور و مملو از محصولات درجه یک ازگیل خواهند شد. بنابراین در صورت اقدام برای خرید هر یک از ارقام ازگیل حتما نمونه پیوندی آن را تهیه نمایید.

سخن پایانی و جمع بندی چگونگی خرید بهترین نهال ازگیل:

تنوع ارقام ازگیل پایین اما محصولات هر کدام از ارقام جایگاه و فروش خود را در بازار دارند. به خصوص که فصل برداشت و فروش گونه های معمولی و ژاپنی ازگیل از هم متفاوت می باشد. در واقع شما در کنار انتخاب رقم مناسب با آماده سازی شرایط خوب کاشت، بهترین درخت ازگیل را پرورش خواهید داد. خاک زهکش دار، آفتاب کامل و فاصله گذاری مناسب شرایط لازم کاشت را به همراه می آورند.

با وجود مقاومت ارقام ازگیل، اما بهترین ازگیل ها با رعایت اصول کاشت حاصل می شود. در صورت نیاز به دریافت راهنمایی بیشتر و انتخاب نهال مناسب در منطقه زندگی خود با ما در نهالستان گلد نهال تماس حاصل نمایید.

بنابراین  پیرامون خریداری بهترین نهال ازگیل، همین حالا از طریق شماره های داخل سایت با ما در ارتباط باشید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

خرید نهال اصل اون هم با ضمانت بازگشت واقعی کالا برای خریداران یک دغدغه محسوب میشه. گلد نهال با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ارائه فاکتور رسمی، انتخابی مطمئن برای شما خواهد بود. همین حالا با ما در تماس باشید.

نظرات کاربران