بهترین نهال سنجد

بهترین نهال سنجد

۱۴۰۲-۰۸-۱۷

راهنما و مشخصات خرید بهترین نژاد درخت سنجد:

یکی از سین های همیشگی سفره هفت سین نوروز ما ایرانی ها، میوه سنجد می باشد. پیش از آغاز سال نو این میوه به وفور توسط مردم خریداری می شود. سین سنجد در سفره هفت سین به معنای به کار بستن تفکر و تعقل در سال جدید می باشد. احتمالا فلسفه استفاده از سنجد با این عنوان به خاطر خواص موجود در آن می باشد. پرورش بهترین نهال سنجد، با توجه به گستردگی مصرف جهانی و جایگاه آن در رسومات ایرانی، اهمیت زیادی دارد.

در حال حاضر پودر سنجد به عنوان یکی از فرآورده های این میوه در عطاری ها به فروش می رسد. در واقع یکی از بهترین داروهای طبیعی برای رفع مشکلات استخوان، فاصله بین مهره ها و کمبود کلسیم بانوان باردار سنجد می باشد.

البته که فرآورده های دیگر نظیر برگ سنجد و یا حبه های سنجد با کاشت درخت این میوه قابل تولید می باشند. در کشور های دیگر دنیا نیز این میوه به عنوان یک ماده خوراکی با ارزش غذایی بالا شناخته می شود. جهت کسب بیشترین سود با پرورش این میوه در ادامه با انواعی از بهترین نهال سنجد، آشنا شوید.

بهترین سنجد ها با رقم حاج حسین

درخت سنجد و میوه اش چه خصوصیاتی دارند؟

طبق گفته ها سنجد متعلق به آسیای غربی، افغانستان و بخش هایی از روسیه می باشد. درخت این میوه تا ارتفاع ۴.۵ الی ۶ متری زمین قدرت رشد دارد. درخت سنجد در فصل شکوفه دهی با گل های کوچک و ساده زرد مایل به سبز و یا نارنجی آراسته می شود. این شکوفه ها دارای ۵ گلبرگ نوک تیز که در کنار زیبایی خاص عطر خوشی نیز دارند. برگ های نوک تیز درخت نیز با ظاهر ساده و جنس مخملی، رنگ سبز کدری دارند.

پوست میوه خشک سنجد حالت خشک، شکننده و کاغذی مانندی دارد. در زمان مصرف سنجد حتما متوجه حالت آرد آلود گوشت آن شده اید. این گوشته به هسته چسبیده و حل شدن آن زیر زبان دلچسبی خاصی برای ما دارد.

درخت سنجد در آب هوای گرم و خشک بدون نیاز به آبیاری زیاد بهترین رشد را خواهد داشت. در کشور ما استان های گرگان، آذربایجان شرقی، سمنان و غیره تولید سنجد کشور را در دست دارند. برداشت سنجد از اواخر فصل تابستان تا انتهای پاییز به طول می انجامد.

معرفی انواع ارقام بهترین نهال سنجد:

سنجد نیز مشابه با سایر درختان میوه دارای گونه های مختلفی که هر کدام کیفیت خاص خود را دارند. اما در این میان این سوال که کدام نمونه از ارقام گزینه مناسب پرورش بهترین درخت سنجد، مطرح می باشد. ما در این مقاله با معرفی مهم ترین ارقام شما را در امر خریداری نهال و گونه مناسب یاری می کنیم.

رقم قزل؛ تجربه پرورش بهترین سنجد ها:

یکی از ارقامی که در باغ های ایرانی پرورش سنجد بسیار مورد توجه همین گونه سنجد قزل می باشد. در واقع اصالت این رقم مربوط به آذرشهر استان تبریز بوده و بهترین نوع این سنجد در همین استان بدست می آید. این رقم به عنوان بهترین نهال سنجد، یک از بزرگ ترین و صادراتی ترین سنجد ها با رنگ قرمز را تولید می کند. قزل در زبان ترکی به معنای رنگ سرخ و دقیقا به تمایز رنگ قرمز تند این سنجد اشاره دارد.

با شروع مهر ماه برداشت این سنجد در کلیه شهرهای سنجد کاری استان تبریز آغاز می شود. سنجد های قزل علاوه بر مصرف خوراکی برای تولیدات دارویی کشور مورد استفاده قرار می گیرند. معمولا کشور های خاورمیانه مخاطب خاص این محصول برای صادرات می باشند.

رقم قزل بهترین نهال

رقم دره وار گزینه پرورش بهترین نهال سنجد:

این گونه سنجد نیز متعلق به منطقه قاضی جهان شهرستان آذرشهر در تبریز می باشد. رنگ پوست این سنجد ها روشن و با ترکیبی از نارنجی و قهوه ای نظر ها را جلب می کند. از نظر اندازه، سنجد دره وار بسیار بزرگ و طول بیشتری نسبت به سنجد های قزل دارد. از این سنجد با عنوان دره وار کوهی نیز یاد می شود. تحمل خاک شور و تاب آوری در شرایط کم آبی و خشکی هوا از خصلت های این درخت سنجد می باشد.

سالانه انواع درجه یک رقم دره وار علاوه بر فروش داخلی به خارج از کشور نیز صادر می شود. طعم شیرین و باب میل در کنار ظاهر درشت و هوس بر انگیز، گونه دره وار را به بهترین درخت سنجد تبدیل می کند.

رقم سنجد حاج حسین از بهترین درختان سنجد:

این رقم به خاطر محصول با کیفیت و مقاومت بالای پایه اصلاحی ، یکی از انواع بهترین نهال سنجد، می باشد. با کاشت نهال سنجد حاج حسین یا حاج حسینی موفق به تولید سنجد های بسیار درشت خواهید شد. اندازه محصولات این رقم مشابه با سنجد های نهال دره وار بزرگ و بازار پسند می باشد. رنگ سنجد های خشک نیز از قهوه ای روشن تا قهوه ای تیره متفاوت می باشد. به دلیل رنگ روشن محصولات از این رقم با عنوان نهال سنجد حاج حسین خرمایی نیز یاد می شود.

باردهی انبوه از دیگر نکات مثبتی که با پرورش رقم سنجد حاج حسینی حاصل می شود. برای پرورش نهال در خاک های شور با بهترین بازدهی این نهال سنجد را به شما پیشنهاد می کنیم. معمولا زمان گلدهی رقم حاج حسینی در بازه زمانی خرداد تا تیرماه و همین موضوع خطر سرمازدگی را به صفر می رساند. همچنین این نهال در برابر کم آبی و کاهش دمای هوا به خوبی دوام می آورد.

رقم خرمایی برای پرورش بهترین نهال سنجد:

پیش از این با رقم های سنجد قرمز و تیره رنگ آشنا شدیم. اما رقم خرمایی محصولاتی با رنگ روشن با ترکیبی از زرد و قهوه ای تولید می کند. این محصولات دارای پوست نازک و گوشت پنبه ای که برای هر ذائقه ای خوشایند می باشد. یکی از نکات مثبت رقم خرمایی به عنوان بهترین درخت سنجد، امکان بازدهی سریع درختان می باشد. به این ترتیب دغدغه باغداران در رابطه با سرمایه آفرینی سریعتر رفع خواهد شد.

برای مناطق معتدل کشور یکی از بهترین گزینه های در دسترس نهال سنجد خرمایی می باشد. با این حال، یکی از رایج ترین ارقامی که امکان پرورش در نواحی مختلفی را دارد.

نهال سنجد حاج رحیمی برای تولید بهترین سنجد ها:

در حال حاضر یکی دیگر از ارقام مناسب برای تولید محصول تجاری سنجد، همین رقم می باشد. به واقع که رقم حاج رحیمی گزینه پرورش بهترین نهال سنجد با وجود مقاومت در برابر کم آبی می باشد. این رقم را در مناطق معتدل تا گرمسیری بکارید و بهترین سنجد ها را برداشت نمایید.

با توجه به بازار بسیار مناسب فروش محصول، رقم حاج رحیمی مورد توجه برای کشت و پرورش سنجد می باشد. هرچند این نهال یکی از ارقام سازگار، اما کاشت آن در مناطقی با سرماهای سخت توصیه نمی شود. از مشخصات سنجد های حاج رحیمی، اندازه درشت محصول و رنگ قهوه ای آن قابل اشاره می باشد.

رقم سنجد محلی؛ تجربه پرورش بهترین نهال سنجد:

با کاشت این رقم نزدیک به نیم قرن یکی از بهترین سنجد های موجود در بازار را تولید کنید. در واقع مزیت پرورش نهال سنجد محلی، عمر و سرمایه آفرینی طولانی مدت آن می باشد. به دلیل اندازه درشت و رنگ قهوه ای سنجد با سایه های روشن، این محصول محبوبیت خاص خود را دارد. برای کاشت این نهال به خاطر حساسیت به سرما های شدید مناطق نیمه سردسیری با تابستان های گرم و مناطق معتدل و گرمسیری مناسب می باشد.

سخن پایانی و جمع بندی چگونگی خرید بهترین نهال سنجد:

درباره کاشت انواع نهال های سنجد باید به خاک شنی زهکش دار برای پرورش بهترین سنجد ها اشاره کرد. حتی بهترین ارقام نیز در خاک سنگین رسی عملکرد مناسب را نخواهند داشت. برخی از گونه های سنجد با امکان تولید خوشه ای محصول میزان باردهی بسیار بالایی دارند. برای پرورش بهترین درخت سنجد، ارقام کلاغی و نقلی نیز مورد توجه باغداران قرار می گیرند.

با وجود نزدیکی عادت آب و هوایی ارقام مختلف اما در هر منطقه، نمونه های خاصی پرورش می یابد. شما با کمک همکاران ما در نهالستان گلد نهال می توانید مناسب ترین رقم را در محل زندگی خود بکارید.

جهت دریافت راهنمایی برای سفارش بهترین نهال سنجد، به واسطه شماره های داخل سایت با نهالستان گلد نهال تماس بگیرید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

خرید نهال اصل اون هم با ضمانت بازگشت واقعی کالا برای خریداران یک دغدغه محسوب میشه. گلد نهال با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ارائه فاکتور رسمی، انتخابی مطمئن برای شما خواهد بود. همین حالا با ما در تماس باشید.

نظرات کاربران

 • avatar محمد
  ۱۴۰۲-۰۳-۲۰

  سلام چه جوری می تونم مشخص بکنم که خاک زمین من برای کاشت سنجد مناسب است؟

  • avatar admin-goldnahal
   ۱۴۰۲-۰۸-۲۷

   درود بر شما
   می توانید نمونه ای از خاک را توسط کارشناسان جهاد کشاورزی و آزمایشگاه ها تست کنید.