بهترین نهال زیتون

بهترین نهال زیتون

۱۴۰۲-۰۸-۱۶

آشنایی با خرید بهترین نوع درخت زیتون:

از چندین قرن قبل، انسان ها توانایی پرورش، کاشت و برداشت زیتون را داشتند. بهترین نهال زیتون؛ چندین منفعت و سود را برای باغداران دارد. درخت زیتون علاوه بر میوه مفید و خوش طعمش، بسیار زیباست و ظاهر چشم نوازی دارد. شما با کاشت این درخت می توانید از روغن زیتون نیز استفاده کنید. در واقع یکی از مزایای زیتون این است که به خاطر مورد استفاده بودن اصل میوه و روغنش، از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه و درآمدزا است.

بهترین زیتون ها در بازار مشتریان زیادی دارند و همواره تقاضای این میوه از جانب رستوران داران، کارخانه های مواد غذایی و روغنکشی ها وجود دارد. در نتیجه بازار فروش زیتون همیشه پررونق و داغ است و باغداران هیچ مشکلی برای بازاریابی و فروش محصولاتشان ندارند.

اگر شما نیز قصد دارید با کاشت این نهال به درآمد بالایی برسید، تا انتهای این مطلب با معرفی بهترین نهال زیتون، و انواع مختلف آن همراه ما باشید.

مرغوب ترین زیتون ها با بهترین نهال ها

برای پرورش بهترین زیتون ها چه آب و هوایی ایده آل است؟

قبل از معرفی بهترین درخت زیتون (Best Olive Tree)، بهتر است توضیحاتی درباره شرایط آب و هوایی ایده آل برای پرورش آن بدهیم. زیتون یک نهال نیمه گرمسیری است. به همین دلیل معمولا در مناطقی با شرایط جغرافیایی مدیترانه ای رشد و بازدهی بهتری برای پرورش بهترین نهال زیتون، دارند.

منظور از شرایط مدیترانه ای، بهار و تابستان های طولانی است. همچنین زمستان های این مناطق معتدل هستند و هوا معمولا رو به یخبندان و سردی بیش از حد نمی رود. برای مثال اگر دمای هوا در دوره باردهی درخت به -۵ درجه سلسیوس برسد، خسارت زیادی به محصولات وارد می شود.

پس برای پرورش بهترین زیتون (Best Olive)، ابتدا باید شرایط آب و هوایی محل زندگیتان را با شرایط ایده آل ذکرشده مقایسه کنید. بهترین نهال زیتون؛ به نور آفتاب نیاز دارند و اگر مدت زیادی از سال ابری باشد و نور کافی به درخت زیتون نرسد، میزان میوه محصولات کاهش می یابد.

اقلیم پرورش بهترین نهال های زیتون

از نظر آبیاری نیز به خاطر خصلت نیمه گرمسیری بودن، بهترین درختان زیتون معمولا از نظر آبی کم توقع هستند و برای یک کشور دچار خشکسالی مثل ایران ایده آل محسوب می شود. برای مثال آب و هوای مناسب پرورش زیتون تقریبا مشابه انگور یاقوتی است.

فراموش نکنید که بهترین نهال زیتون حداقل برای صدسال میوه می دهد و می توانید به عنوان یک باغدار تا چندین سال مرغوب ترین محصول ممکن را به مشتریان خود ارائه دهید و درآمد قابل توجهی کسب کنید. پس به کاشت بهترین درخت زیتون، به چشم یک سرمایه گذاری بلندمدت نگاه کنید.

همچنین جهت تمایل می توانید با کلیک به روی عبارت (خرید نهال گردو) به مشاهده ۲۸ رقم از انواع نهال گردو بپردازید.

بهترین نهال زیتون کدام است؟

در ادامه به بررسی رایج ترین و محبوب ترین نهال های زیتون در میان باغداران می پردازیم. این قسمت را به دقت مطالعه و بهترین ارقام زیتون، متناسب با نیازتان را انتخاب کنید.

رقم آربکینا (Arbequina) بهترین نهال زیتون از کاتالونیا اسپانیا:

زیتون اسپانیایی رایج ترین و پرتعدادترین درخت زیتون در کشورهای اروپایی است. نهال زیتون اسپانیایی قد کوتاهی دارد و به همین خاطر می توانید آن را در محیط های کوچک بکارید. از مهم ترین ویژگی های این نوع می توان به مقاومت زیاد در برابر سرما و آفات اشاره کرد.

رنگ میوه این درخت، قهوه ای روشن و از نظر ابعاد نسبت به سایر میوه های مشابه، کوچک تر است. بافت زیتون اسپانیایی سفت و کمی آبدار است و به همین دلیل معمولا ۳۰ درصد از محصولات درخت زیتون اسپانیایی صرف تولید روغن خوراکی می شود.

رقم مانزانیلا (Manzanilla) بهترین نهال زیتون از کشور اسپانیا:

میوه درخت مانزانیلا را می توان بهترین زیتون صادراتی در جهان قلمداد کرد. محصول این نهال اسپانیایی به رنگ سبز، گرد و بزرگ است. زیتون مانزانیلا طعم عالی دارد و به صورت گسترده به آمریکا صادر می شود. مانزانیلا رتبه اول در میان زیتون های مصرفی ایالات متحده است. نهال مانزانیلا به عنوان بهترین نهال زیتون، در برابر گرما و سرما مقاوم است و باروری خوبی دارد.

نهال زیتون سیاه از برترین ارقام کشور ایتالیا:

نهال زیتون فرانتینو (Frantoio) و نیکوزی (Nicoise) دارای میوه های سیاه و آبدار هستند که معمولا به خاطر طعم خوب و رنگ جذابشان در پخت و پز، تهیه سالاد و انواع غذاهای معروف استفاده می شود. به طور کلی هرچقدر رنگ یک زیتون موقع چیدن از درخت تیره تر باشد، آن میوه رسیده تر خواهد بود.

زیتون سیاه، بهترین نهال زیتون، برای مناطقی است که معمولا در اوایل بهار دچار یخبندان و بارش های شدید می شوند. مقاومت زیاد در برابر سرما و نیاز شدید به نور آفتاب، از مهم ترین ویژگی های زیتون های سیاه است.

رقم زیتون سیاه بهترین نهال

رقم شنگه (Change) بهترین نهال زیتون با مقاومت بالا:

درخت زیتون شنگه در حالت ایده آل زیتون هایی بیضی شکل شبیه به بادام و به رنگ بنفش براق تحویل باغداران می دهد. در شرایط آرمانی میزان باروری نهال شنگه تقریبا ۱۵ تن در هر هکتار است. بهترین نهال زیتون شنگه حداقل ۵۰ سال عمر مفید و میوه دهی دارد. ارتفاع این درخت ها کمتر از ۶ متر است. درخت شنگه به خطر اصلاحات نژادی، مقاومت خوبی در برابر آفات و سرمای شدید دارد.

رقم ماری؛ بهترین نهال زیتون با کاشت فراوان:

نهال زیتون ماری، محبوب ترین گزینه در میان باغداران ایرانی است. باغداران ایرانی به خاطر مقاومت بالای این نوع در برابر سرما تا -۱۲ درجه سلسیوس، نیاز به مراقبت و توجه کم نسبت به سایر گزینه های مشابه و قیمت اولیه ارزان نهال، به شدت به آن علاقمند هستند. در هر هکتار زمین زراعی می توانید در فواصل ۸ متر مربعی یک درخت زیتون ماری بکارید.

نهال زیتون ماری از انواع بهترین نهال زیتون که توانایی بی نظیری در وفق پذیری با شرایط محیطی دارد. دقیقا به همین دلیل می تواند در اکثر نقاط کشورمان کاشته شود. شما در ازای هر هکتار زمین می توانید به صورت میانگین ۲۳ تن از بهترین زیتون موجود در بازار را برداشت کنید.

بهترین زیتون ها با پرورش رقم ماری

رقم الک؛ بهترین نهال زیتون ترکیه ای:

اگرچه تا اینجای این مطلب بیشتر درباره کشورهای اروپایی حوزه مدیترانه مثل ایتالیا و اسپانیا صحبت کردیم اما نباید از نقش مهم ترکیه و سوریه در تولید زیتون غافل شویم. شاید بهترین درخت زیتون الک ترکی بتواند محصولی صادراتی تحویل شما دهد.

نهال زیتون الک، به عنوان بهترین نهال زیتون کم خرج است و به مراقبت های زیاد و ویژه ای نیاز ندارد. از ویژگی های ظاهری زیتون الک، خال های سفید روی پوسته میوه است.

 

مناسب ترین و بهترین نهال های زیتون برای کاشت در وضعیت آب و هوایی ایران:

تا به اینجا درباره مهم ترین و بهترین زیتون های موجود در بازار صحبت کردیم. بیشتر نهال های زیتون وارداتی هستند و هرکدام خصوصیت های خاص خودشان را دارند. میوه یا محصول برخی نهال ها به صورت خوراکی در کنار غذا مصرف می شود. از برخی زیتون ها به خاطر بافت خاصشان به صورت گسترده در روغنکشی و تولید روغن زیتون استفاده می شود.

از آنجایی که روغن زیتون بسیار ارزشمند و گران قیمت است، به آن لقب طلای مایع را داده اند. از سایر زیتون ها مثلا زیتون سیاه نیز به خاطر ظاهر خوشرنگ و بی نظیرش، در طبخ غذاها و تهیه سالاد استفاده می شود.

به این دلیل که زیتون یک درخت نیمه گرمسیری است و در اکثر مناطق کشورمان هوا در اغلب اوقات سال آفتابی، گرم و معتدل است، می توانید طیف وسیعی از انواع درخت های زیتون را بدون هیچ مشکلی بکارید.

جمع بندی و نتیجه گیری درباره بهترین نهال زیتون:

بازار زیتون همیشه داغ است و شما با خرید بهترین درخت زیتون، می توانید حدود یک قرن درآمد خانواده و فرزندانتان را تضمین کنید. کارخانه های مواد غذایی و رستوران داران همواره از مشتریان جدی باغداران زیتون هستند و حتی گاهی اوقات تقاضای این محصول بیشتر از عرضه آن است. به همین دلیل بازاریابی و فروش بهترین زیتون ها، نه تنها مشکل نبوده بلکه بسیار ارزشمند می باشد.

برای آشنایی بیشتر و نحوه سفارش بهترین نهال زیتون از طریق شماره های موجود در سایت با همکاران ما در نهالستان گلد نهال، ارتباط برقرار نمایید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

خرید نهال اصل اون هم با ضمانت بازگشت واقعی کالا برای خریداران یک دغدغه محسوب میشه. گلد نهال با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ارائه فاکتور رسمی، انتخابی مطمئن برای شما خواهد بود. همین حالا با ما در تماس باشید.

نظرات کاربران