بهترین نهال پرتقال جنوب

بهترین نهال پرتقال جنوب

۱۴۰۲-۰۸-۱۶

انتخاب بهترین نهال پرتقال برای کشت پر سود:

پرتقال یکی از میوه های خوش طعم و محبوب جهانی است. ایران در تولید انواع پرتقال، جایگاه خوبی در جهان دارد و این نوع درخت در بسیاری از مناطق ایران از جمله مازندران، خوزستان، فارس و غیره کشت می شود. اگر می خواهید در باغ خود درخت پرتقال داشته باشید، باید نهال آن را تهیه نمایید. برای اینکه بتوانید بهترین نهال پرتقال را خریداری کنید، حتما باید اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشید. از این رو، در ادامه قصد داریم به بررسی این نوع نهال بپردازیم و بهترین درخت پرتقال را معرفی کنیم.

نهال پرتقال چه ویژگی هایی دارد؟

باید در کاشت و نحوه نگهداری برای پرورش بهترین نهال پرتقال، دقت شود. در این صورت، نهال پرتقال می تواند تا ارتفاع ۱۰ متری رشد کند. از ویژگی های ظاهری درخت پرتقال می توان به برگ های دائما سبز و گل های سفید رنگ آن اشاره کرد. نهال پرتقال را می توان در گلخانه و حتی خانه پرورش داد. توجه داشته باشید، خاک گلدانی که نهال در آن قرار دارد باید همیشه مرطوب باشد.

ویژگی های نهال پرتقال

معرفی انواع ارقام بهترین نهال پرتقال:

در این بخش قصد داریم برخی از بهترین ارقام نهال پرتقال را معرفی کنیم که برای کاشت در مناطق مختلف ایران مناسب بوده و محصول باکیفیت و خوش طعمی نیز می دهند. اگر قصد دارید بهترین رقم پرتقال را خریداری کنید، یکی از موارد زیر می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

پرتقال یافا؛ بهترین نهال پرتقال با محصول محبوب:

این نوع نهال در برابر سرما به خوبی مقاومت می کند و به درختی تنومند با شاخه های قوسی شکل تبدیل می گردد. درخت یافا در اوایل زمستان میوه می دهد. میوه این درخت خیلی زود خراب می شود و نباید به مدت طولانی روی درخت نگه داشته شود.

پرتقال یافا اندازه ای متوسط دارد اما کیفیت بالایی داشته و شیرین و بدون دانه است. پوست این نوع میوه ضخامت داشته اما به راحتی از پوست جدا می شود. به همین دلیل، پرتقال یافا بسیار محبوب است و حتی برخی آن را بهترین درخت پرتقال می دانند.

همچنین جهت تمایل می توانید با کلیک به روی عبارت (خرید نهال گردو) به مشاهده ۲۸ رقم از انواع نهال گردو بپردازید.

رقم والنسیا؛ بهترین نهال پرتقال برای فرآورده های پرتقال:

این نوع نهال رشد بسیار خوبی داشته و در اواخر بهار و یا تابستان میوه می دهد. پرتقال والنسیا به سرما حساس بوده و بهتر است در مناطق سرد کشت نشود. به همین دلیل، با آب و هوای جنوب کشور سازگار است. ماندگاری این رقم زیاد است و در تمام سال میوه دارد.

این نوع پرتقال دیررس بوده و گلدهی آن ۱۲ تا ۱۸ ماه طول می کشد. پرتقال والنسیا از نظر ظاهری دارای اندازه ای متوسط و درشت بوده و شکلی کروی یا بیضی دارد. پوست این نوع پرتقال نازک بوده و به رنگ نارنجی طلایی است. پرتقال والنسیا بسیار شیرین، گوشتی، معطر و آب دار است و به همین دلیل بهترین پرتقال برای تهیه آب میوه است.

گونه خونی؛ بهترین نهال پرتقال با بازار پرمخاطب:

قسمت گوشت این نوع پرتقال سرخ رنگ است و به همین دلیل به پرتقال خونی یا تو سرخ معروف است. بهترین درخت پرتقال برای مناطق دارای روز های گرم و شب های سرد است زیرا که باید در طول روز در معرض نور خورشید قرار گیرد.

کشت و نگهداری از نهال پرتقال خونی دشوارتر از انواع دیگر است؛ چرا که باید پیش از برداشت در معرض هوای سرد قرار گیرد تا رنگ گوشت آن سرخ شود. پرتقال خونی پوست سفتی دارد و معمولاً کوچک تر از ارقام دیگر است اما خوش طعم و کم هسته است.

رقم خونی نمونه بهترین درخت پرتقال

پرتقال شهسوار؛ بهترین نهال پرتقال برای پرورش:

بهترین درخت پرتقال برای کشت در مناطق شمالی کشور از جمله شهسوار است و جز ارقام زود رس و مرغوب محسوب می گردد. این نوع پرتقال پوست نازک بوده و به سبب طعم دلچسب و آب دار بودنش، دارای محبوبیت بالایی است. حتی برخی عقیده دارند که بهترین نهال پرتقال کشور مربوط به شهسوار است.

پرتقال تامسون؛ بهترین درخت پرتقال با محصول پرفروش:

بهترین نهال پرتقال با محصول پر فروش به خصوص در ایام عید می باشد. این نوع نهال، در دسته پرتقال های زودرس قرار دارد. کم آبی و گرمای زیاد به این نوع نهال آسیب می رساند و باید به صورت مرتب آبیاری شود. البته این نوع نهال در برابر هوای سرد مقاوم است. پرتقال تامسون بیشتر در شهرهای شمالی کشور کشت می شود. پرتقال تامسون درشت، گوشتی و آب دار بوده و پوست نازک و نرمی دارد.

با چه روشی می توان بهترین نهال پرتقال را پرورش داد؟

درخت پرتقال را می توان از طریق کاشت دانه پرتقال و نهال آن پرورش داد. اما بهترین روش برای داشتن یک درخت پرتقال این است که نهال آن را خریداری کنید.

شرایط کاشت و نگهداری از نهال پرتقال:

پس از اینکه، بهترین نهال پرتقال را تهیه کردید، باید آن را در خاک بکارید تا رشد کند و میوه دهد. برای این کار باید از خاک سازگار با این نهال استفاده کنید. خاک های سبک شنی و رسی برای کاشت نهال پرتقال مناسب هستند. توجه داشته باشید که هنگام خارج کردن نهال از گلدان به ریشه های آن آسیب وارد نشود.

همچنین، پس از پاک سازی ریشه نهال از میکروب و باکتری، آن در خاک قرار دهید. مناسب ترین دما برای رشد بهترین پرتقال درخت، حدود ۲۵ تا ۲۸ درجه سانتی گراد است. همچنین، روزانه ۶ تا ۸ ساعت نور آفتاب نهال های پرتقال برای تولید بهترین پرتقال نیاز دارند.

بهترین نهال پرتقال با چه میزان آبیاری پرورش می یابد:

پس از اینکه نهال پرتقال را در خاک کاشتید باید آن را به صورت اصولی آبیاری کنید. حتی بهترین درخت پرتقال نیز بر اثر آبیاری نادرست آسیب می بیند. معمولاً نهال پرتقال در فصل رشد خود یعنی بهار و تابستان به آب بیشتری نیاز دارد.

توجه داشته باشید که ریشه درخت پرتقال نباید در آب غوطه ور باشد؛ چرا که در این شرایط به خوبی رشد نمی کند و حتی ممکن است سبب پوسیدگی ریشه آن نیز گردد. در واقع، خاک ریشه ها باید همواره تا عمق ۲ تا ۴ سانتی متر مرطوب باشد. زمین زهکشی شده از تجمع آب جلوگیری کرده و به جاری شدن آب کمک می کند.

چه نوع کودی برای نهال پرتقال مناسب است؟

حتی بهترین نهال پرتقال نیز برای رشد خوب و دادن میوه های باکیفیت به کود نیاز دارد. کود های دارای نیتروژن، پتاسیم، فسفر و مواد مغذی برای این نوع نهال مفید هستند. نهال پرتقال به دو تا سه بار کوددهی نیاز دارد. بهتر است در فصل رشد این نهال یعنی بهار و پاییز به آن کود بدهید. علاوه بر کوددهی، نهال پرتقال نیاز به سم پاشی هم دارد.

زمان مناسب برای کاشت و پرورش بهترین نهال پرتقال؟

بهترین زمان برای کاشت نهال پرتقال، اواسط پاییز تا پایان زمستان است. به این دلیل که در این فصل ها، ریشه های نهال در خواب هستند. با وجود اینکه، کاشت این نهال در بهار و تابستان توصیه نمی شود؛ اما در موارد اگر نهال در گلدان باشد، کاشت آن در فصل های گرم هم امکان پذیر است، به شرط آنکه به صورت مرتب آن را آبیاری کنید.

قیمت نهال پرتقال چقدر است؟

قیمت نهال پرتقال به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ هر چقدر کیفیت نهال بهتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. معمولاً قیمت ارقام وارداتی بالاتر است. همچنین، قیمت نهال به صورت عمده از خرده کمتر است.

جمع بندی و نتیجه گیری درباره بهترین نهال پرتقال:

در نظر داشته باشید که نمی توانید هر نهالی را در باغ خود بکارید، بلکه بهترین درخت پرتقال برای زمین شما به نوع خاک، میزان بارندگی و شرایط آب و هوایی منطقه شما بستگی دارد. به عنوان مثال، پرتقال والنسیا در مناطق معتدل و گرم به خوبی رشد می کند اما برای بخش های سردسیری مناسب نیست.

برای کسب اطلاعات کافی و سفارش بهترین نهال پرتقال، همین حالا از طریق شماره های موجود در سایت از مشاوره تلفنی نهالستان گلد نهال بهره ببرید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

خرید نهال اصل اون هم با ضمانت بازگشت واقعی کالا برای خریداران یک دغدغه محسوب میشه. گلد نهال با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ارائه فاکتور رسمی، انتخابی مطمئن برای شما خواهد بود. همین حالا با ما در تماس باشید.

نظرات کاربران