بهترین نهال هلو

بهترین نهال هلو

۱۴۰۲-۰۸-۱۶

معرفی انواع بهترین نژاد هلو:

از بین تمام میوه های تابستانی، همه بر سر این موضوع اتفاق نظر دارند که میوه هلو، محبویت خاصی دارد. از کودک و جوان گرفته تا میانسال و پیر، همه عاشق این میوه شیرین و آبدار تابستانی هستند. هلو را نه تنها می توان به صورت تازه مصرف کرد و نهایت لذت را برد، بلکه می توان با آن صدها خوراکی و دسر خوشمزه را نیز درست کرد. اما آیا تا به حال به فکر تاسیس یک باغ هلو افتاده اید؟ آیا به پرورش بهترین نهال هلو فکر کرده اید؟

در این مقاله قصد داریم درباره همین موضوع با شما صحبت کنیم. تاسیس یک باغ برای پرورش هلو، می تواند یک روش بسیار مناسب برای کسب درآمد باشد؛ زیرا که این میوه همیشه پرطرفدار است. اما برای تاسیس یک باغ، نیاز دارید که ابتدا بهترین نهال هلو را بشناسید و سپس با اطلاعات کافی، اهداف خود را عملی کنید. در این مقاله ما قصد داریم تا بهترین نهال هلو را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

رقم آلبرتا از بهترین درختان هلو

بهترین شرایط برای پرورش هلو:

قبل از اینکه به سراغ باغداری بروید و شروع به این کار کنید، باید علم لازم برای آن را به دست آورید. باغداری نیز مانند هر شغل دیگر، نیاز به داشتن اطلاعات کافی دارد. در این مورد، شما علاوه بر شناخت بهترین نهال هلو، باید شرایط پرورش این درخت را نیز بدانید و از آن آگاه باشید.

البته بد نیست بدانید که عمر مفید حتی بهترین درخت هلو برخلاف بسیاری از درختان، کوتاه بوده و بین ۸ الی ۱۰ سال است. در شرایط ایده آال این رقم تا ۲۵ سال هم می تواند افزایش یابد. از جمله مهم ترین نکات و شرایط لازم برای پرورش هلو در ایران، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • هلو مناسب مناطق گرمسیر است و باید آن را در مناطقی با آب و هوای و نهایت معتدل کاشت.
  • البته انواع بهترین نهال هلو برای باردهی مناسب، به یک دوره سرمای زمستانه نیز احتیاج دارند.
  • بهترین خاک برای پرورش این میوه نیز خاک شنی یا ماسه ای با زهکشی مناسب است.
  • کوددهی درخت هلو نیز اهمیت دارد و سالانه دو مرتبه باید با کود نیتروژنی و دامی، تغذیه شود.
  • هرس نیز از دیگر شرایط مورد نیاز برای این درختان است و هر سال باید انجام شود.

ارقام بهترین نهال هلو برای پرورش در ایران:

درست مثل هر میوه دیگر، هلو نیز انواع و اقسام مختلفی دارد؛ اصلا شاید بتوان گفت که صدها نوع نژاد مختلف از این میوه در جهان و حتی ایران، وجود داشته باشد. هر یک از این ارقام، ویژگی های خاص خودشان را دارند و بسته به این ویژگی ها، ممکن است کاربردشان نیز متفاوت باشد. در ادامه، بهترین نهال های هلو که در ایران کشت می شود را به شما معرفی خواهیم کرد.

رقم زعفرانی؛ بهترین نهال هلو برای تولید با کیفیت:

شاید بتوان اینطور ادعا کرد که بهترین درخت هلو در ایران، همین هلو زعفرانی باشد. این هلو ظاهر بسیار شیکی دارد و بسیار مجلسی است. رنگ گوشت میوه آن، همانطور که از نامش پیداست، زعفرانی است. پوست و هسته آن نیز به همین صورت، بسیار آسان جدا می شود. هلو زعفرانی بسیار شیرین و آبدار است از همین جهت فروش بسیار خوبی دارد.

رقم هلو هسته جدا؛ بهترین درخت هلو برای پرورش:

این نوع، یکی از زیرمجموعه های هلو زعفرانی به شمار می رود. این هلو به نسبت هلوهای دیگر، بافت سفت تری دارد و آب موجود در آن کمتر است. اما با این حال، همانطور که از اسمش پیداست، بسیار ساده از هسته اش جدا می شود. همین ویژگی باعث شده که از محصولات این گونه، بیشتر برای مصارف صنعتی و آشپزی استفاده شود. به خصوص در شیرینی پزی، این رقم بسیار محبوب است.

همچنین جهت تمایل می توانید با کلیک به روی عبارت (خرید نهال گردو) به مشاهده ۲۸ رقم از انواع نهال گردو بپردازید.

گونه هلو آلبرتا؛ یکی از بهترین نهال هلو:

از دیگر گونه های هلو زعفرانی و یکی از انواع بهترین هلو در ایران، همین هلو آلبرتا است. همانطور که شاید خودتان هم حدس زده باشید، این هلو اصالتی آمریکایی دارد و بعدا به نقاط دیگر دنیا صادر شده است. اگر باغ شما در منطقه ای معتدل و رو به سرد است، این رقم می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد؛ زیرا که این رقم به عنوان بهترین نهال هلو، مقاومت خوبی در برابر سرما از خودش نشان می دهد.

تنها باید این موضوع را در نظر داشته باشید که باردهی این رقم بسیار دیر است و اگر قصد دارید در بازار تابستان فعالیت کنید، باید تا اواسط مرداد صبر کنید.

رقم کاردی برای پرورش بهترین هلو

رقم هلو سرخابی؛ تولید کننده بهترین هلو ها:

از دیگر انواع بهترین درخت هلو، می توان به این نوع اشاره کرد. همانطور که از نامش پیداست، گوشت این رقم به رنگ سرخ است و بسیار خوشمزه است. اگر به دنبال بهترین نهال هلو، برای سوددهی بیشتر می گردید، هلو سرخابی می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد؛ زیرا که باردهی آن بسیار بالاست. اما باید این را هم به یاد داشته باشید که بعد از ۷ سال، باردهی این رقم رفته رفته کاهش پیدا می کند.

رقم انجیری؛ بهترین نهال هلو با بازار پرمخاطب:

یکی از پرطرفدارترین انواع بهترین درخت هلو در ایران، هلو انجیری است. اما خب باید توجه داشته باشید که محبوبیت آن به حد هلو معمولی نمی رسد. مزه این هلوها بسیار شیرین تر است و معمولا کاربردشان بیشتر برای آشپزی است.

برای پرورش این نوع باید بدانید که بهترین اقلیم برای کاشتش، مناطق معتدل و رو به سرد است. به علاوه این گونه به آب بیشتری نیز برای باردهی مطلوب، نیاز دارد.

رقم پلنگی؛ بهترین نهال هلو برای کاشت:

این نوع، یکی از زیرمجموعه  های هلو انجیری به شمار می رود. از آنجایی که پوست این نوع دارای خال هایی شبیه به خال پلنگ است، به آن هلو پلنگی گفته می شود. اما به هر حال، از آن می توان به عنوان بهترین درخت هلو در ایران یاد کرد.

این رقم، یکی از انواع هلوی دیررس است و برای انتقال آن به بازار، باید تا آخر تابستان صبر کنید. اگر اقلیم باغ مورد نظر شما در مناطق سرد است، اصلا به سراغ این گونه نروید، زیرا ضرر بسیاری را متحمل خواهید شد. به علاوه سعی کنید این رقم را در جایی بکارید که آب فراوان باشد، زیرا این رقم به آب نسبتا زیادی نیاز دارد.

نهال هلو کاردی با بهترین هلو برای فروش:

اگر به دنبال پرورش هلویی با عطر و مزه منحصر به فرد هستید، یا قصد دارید که از محصولات خود برای مصارف صنعتی استفاده کنید، پیشنهاد ما به شما این است که هلو کاردی را انتخاب کنید. این رقم نیز یکی از محبوب ترین انواع بهترین نهال هلو در ایران به شمار می رود.

هرچند که مصارف این نوع بسیار زیاد است، اما بازدهی درختانش به نسبت ارقام دیگر، کمتر است. به علاوه به آبیاری بسیاری نیز احتیاج دارد و گاه ممکن است پرورش آن، مقرون به صرفه نباشد. این را هم فراموش نکنید که تحمل این گونه در برابر گرما و سرما، بسیار ناچیز است.

کلام آخر درباره انتخاب بهترین نهال هلو:

امروز در این مقاله، هدف ما آن بود که انواع بهترین درخت هلو را به شما معرفی کنیم. بدون شک برای حضور در عرصه باغداری و موفقیت در این زمینه، لازم است که با آگاهی کامل پا در مسیر بگذارید و بهترین ارقام هلو را برای کاشت در نواحی مختلف، بشناسید. شناخت ارقامی با بهترین هلو باعث می شود که کار خود را هوشمندانه تر انجام دهید و در آخر، سود بیشتری به دست بیاورید.

ویژگی هر یک از ارقام پر کشت ایران را با جزییات در این مقاله به شما توضیح دادیم. در نهایت، به یاد داشته باشید که اگر مایل به خرید نهال این میوه هستید، می توانید با ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تخصصی ما بهره مند شوید.

بنابراین همین حالا از طریق تماس با شماره های نهالستان اقدام به سفارش بهترین نهال هلو، کنید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

خرید نهال اصل اون هم با ضمانت بازگشت واقعی کالا برای خریداران یک دغدغه محسوب میشه. گلد نهال با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ارائه فاکتور رسمی، انتخابی مطمئن برای شما خواهد بود. همین حالا با ما در تماس باشید.

نظرات کاربران