بهترین نهال پسته

بهترین نهال پسته

۱۴۰۲-۰۸-۱۶

مهمترین نکات خرید بهترین نهال پسته:

همواره یکی از دغدغه های مهم باغدارانی که انتخابشان کشت و برداشت پسته، انتخاب بهترین نهال می باشد. پسته یکی از محبوب ترین و پرخاصیت ترین آجیل های نه فقط ایران بلکه تمام دنیا می باشد. حتی اگر قصد باغداری حرفه ای ندارید و هوس کرده اید در باغچه منزل یا گوشه باغ اجدادی این محصول را پرورش دهید، باز هم باید به سراغ بهترین نهال پسته، بروید تا بتوانید محصول با کیفیت برداشت کنید.

قطعا شما به دنبال کسب اطلاعات مفیدی درباره ویژگی های بهترین درخت پسته، بوده اید که به این مطلب هدایت شده اید. بنابراین این قول را به شما می دهیم که در پایان خواندن این مطلب که حداکثر پنج دقیقه زمان شما را به خود اختصاص خواهد داد، اطلاعات کافی و مطمئنی دریافت خواهید کرد و با مرجع معتبری برای خرید بهترین نهال پسته، آشنا خواهید شد.

خاستگاه درختان پسته از کجاست؟

خاستگاه اصلی درختان پسته را باید در منطقه آسیای مرکزی و خاورمیانه جستجو کرد. جایی که تابستان های گرم و خشک و زمستان های معتدل، بستری مناسب برای کاشت بهترین نهال پسته، فراهم می کنند.

کشور ما ایران یکی از تولیدکنندگان اصلی پسته در جهان است، بنابراین اگر بگوییم که برای پیدا کردن بهترین نهال پسته در کشورمان مانعی وجود ندارد، سخنی به گزاف نگفته ایم. اما مهم است که ویژگی های نهال سالم را بشناسید تا با دیدی باز و اطلاعاتی کامل خرید کنید. به غیر از ایران، کشورهای افغانستان، ایتالیا، سوریه و ترکیه نیز پسته تولید می کنند؛ اخیرا آمریکا نیز به این لیست اضافه شده است.

نهال پسته کله قوچی

همچنین جهت تمایل می توانید با کلیک به روی عبارت (خرید نهال گردو) به مشاهده ۲۸ رقم از انواع نهال گردو بپردازید.

بهترین نهال پسته چه ویژگی هایی دارد؟

در درجه اول باید بهترین درخت پسته شاخصه های یک نهال استاندارد را داشته باشد؛ یعنی:

 • شناسنامه دار باشد؛
 • ریشه به اندازه کافی داشته باشد؛
 • زخمی نباشد؛
 • طول و قطر مناسبی داشته باشد؛
 • یک تنه باشد و چند شاخه نشده باشد؛
 • و سن آن بین یک تا دو سال باشد.

اما از آنجایی که ایران یکی از مهم ترین قطب های تولید بهترین پسته، در جهان است، بهترین ارقام نهالی که در کشور کشت شده و پر محصول بوده اند را به شما معرفی می کنیم:

 • نهال پسته احمد آقایی
 • نهال پسته قزوین
 • نهال پسته اکبری
 • نهال پسته امریکایی
 • نهال پسته کله قوچی
 • نهال پسته زرند

در ادامه سه مورد از بهترین ارقام را معرفی خواهیم کرد.

رقم اکبری؛ بهترین نهال پسته با صادرات بالا:

اگر به دنبال محصولی با بازار مناسب میگردید، رقم نهال اکبری می تواند بهترین پسته را به بار بنشاند. محصولی بازار پسند که خیلی زود هزینه های اولیه شما را جبران کند و سودآور باشد. به عقیده کارشناسان خاک شور و آب و هوای گرم برای کشت این رقم مناسب است و باید از کود دامی برای رشد آن استفاده کنید.

نهال پسته اکبری که در زمره بهترین نهال پسته، در کشور ما قرار دارد، کاملا ایرانی است و در ردیف درختان کوتاه قامت پسته قرار می گیرد. گفته شده است که یک سال پس از پیوند، محصول دهی را آغاز می کند و در پنجمین سال میوه دهی، به اوج خود می رسد. اگر در مناطق سردسیر کشور زندگی و زراعت می کنید، خیالتان راحت باشد که این رقم هم به سرما و هم به آفات مقاوم است؛ اما حواستان باشد که این نهال پسته دیر گل است و معمولا در هفته سوم یا چهارم فروردین شروع به گلدهی می کند.

پرورش پسته اکبری

رقم احمد آقایی و پرورش بهترین نهال پسته:

رقم احمد آقایی یکی از بهترین نهال های پسته است که همان طور که از نامش برمی آید، کاملا ایرانی است و نخستین بار در رفسنجان کشت شده است. حتی اگر دستی بر کشت و باغداری تا امروز نداشته اید هم به احتمال زیاد محصول درشت و خوشمزه این رقم از درخت پسته را در آجیل عید یا یلدا نوش جان کرده اید. محصولی که بیشتر جنبه مصرف در آجیل را دارد و به سبب بازار خوبی که از آن برخوردار است، یکی از اصلی ترین انتخاب های باغداران برای خرید نهال بوده و تبدیل به بهترین نهال پسته،  شده است.

این رقم نیز به سرما مقاوم است و یک سال پس از پیوند، شروع به میوه دادن می کند. پس از دهه اول فروردین، رقم احمد آقایی به عنوان بهترین درخت پسته، شروع به گلدهی خواهد کرد که وزن هر کدام از میوه های آن، حدود دو گرم است.

معرفی نهال پسته احمد آقایی

رقم کله قوچی و پرورش بهترین پسته ها:

اگر از همین الان تصمیم دارید با محصول باغ خود تجارت کنید و بتوانید میوه ای با کیفیت را به کشورهای دیگر صادر نمایید، صراحتا به شما می گوییم که بهتر از رقم نهال کله قوچی پیدا نخواهید کرد. اندازه درشت، شکل زیبا و طعم عالی محصول، این رقم را به بهترین نهال پسته، تبدیل کرده است که نه فقط در ایران بلکه در جهان طرفداران بی شماری دارد.

این رقم با قد و قامتی متوسط، بیشتر در مناطق کویری و گرمسیری، نتیجه عالی از خود برجای گذاشته است. جالب است بدانید وزن هر کدام از میوه های این درخت، حدود ۴ گرم اعلام شده که نیمی از آن، وزن مغز است.

در نظر داشته باشید برای اینکه نهال کله قوچی را به بهترین درخت پسته تبدیل کنید، باید آفات احتمالی را بشناسید و درمان های لازم را به کار ببندید؛ زیرا این رقم نسبت به بیماری، حساس است. رقم نهال پسته کله قوچی، از اوایل هفته دوم فروردین شروع به گلدهی می کند و یک سال بعد از کشت، می توانید منتظر محصول آن باشید.

نکات مهم در پرورش بهترین نهال پسته:

با در نظر گرفتن نکاتی برای خرید نهال، شرایط آب و هوایی، اقلیمی، زهکشی خاک و آبیاری محل مورد نظر بهترین پسته را پس از چندین سال در باغ یا باغچه خود خواهید داشت. در ادامه برخی از این موارد که در نظر گرفتن آن ها برای برداشت بهترین نوع از این آجیل ضروری است را با هم مرور می کنیم:

 • بهترین زمان کشت نهال پسته: پس از انتخاب و خرید بهترین نهال پسته، باید آن را در انتهای فصل برگ ریزان در زمینی که مناسب است و از شرایط خوبی برخوردار شده، کشت کنید. شما از اواخر پاییز تا اوایل بهار فرصت دارید تا نهال خود را بکارید.
 • فاصله کاشت نهال های پسته: نهال پسته را در فاصله ۶ در ۶ یا ۶ در ۷ و یا به شرط کافی بودن مساحت، ۷ در ۷ کشت نمایید.
 • عمق چاله برای غرس نهال: برای اینکه بهترین درخت پسته را داشته باشید، لازم است که گودال هایی با قطر ۴۵ سانت و عمق ۶۰ سانتی متری ایجاد کنید.
 • آبیاری نهال پسته: پس از غرس نهال ها، تا سه سال دوره آبیاری را به صورت هفته ای یک بار ادامه دهید و پس از سه سالگی نهال، این مدت زمان حد فاصل دو آبیاری را دو برابر کنید. درختان بالغ تنها به ماهی یک بار آبیاری احتیاج دارند.
 • خاک مناسب برای رشد نهال پسته: خاک مناسب برای پرورش بهترین پسته، باید از نظر اسیدیته، خنثی باشد؛ بنابراین اندازه گیری PH خاک بسیار مهم است.

معتبرترین مرکز برای خرید بهترین نهال پسته:

درباره اینکه معتبرترین مرکز برای خرید بهترین ارقام پسته، را چگونه پیدا کنید، نیاز به توضیح اضافه نیست. با یک جستجوی ساده در فضای مجازی و صفحات وب، به راحتی خواهید دانست که می توانید بهترین ارقام نهال را از «آریا نهال» خریداری کنید و مطمئن باشید که بهترین کیفیت با مناسب ترین قیمت را تجربه خواهید کرد.

سخن پایانی و جمع بندی معرفی بهترین نهال پسته:

پسته، همان آجیل دوست داشتنی و بسیار مفید است که همه ما عاشق طعم و مزه اش هستیم. خواص پسته این محصول خشکباری را برای مردم و بازار فروش ارزشمند تر می کند. به سبب قیمت بالایی که دارد، به همین دلیل دارای قیمت بالا و فروش فراوانی و بسیاری از باغداران را وسوسه می کند تا به کشت بهترین درخت پسته، روی بیاورند. البته ناگفته نماند که پرورش بهترین پسته ها، با توجه به بازار تجاری پر مخاطب پسته ایرانی بسیار اقتصادی و سودمند می باشد.

در صورت تمایل به آشنایی بیشتر و یا دریافت مشاوره خرید بهترین نهال پسته، با شماره ها نهالستان آریا نهال در سایت تماس داشته باشید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

خرید نهال اصل اون هم با ضمانت بازگشت واقعی کالا برای خریداران یک دغدغه محسوب میشه. گلد نهال با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ارائه فاکتور رسمی، انتخابی مطمئن برای شما خواهد بود. همین حالا با ما در تماس باشید.

نظرات کاربران