بهترین نهال گیلاس

بهترین نهال گیلاس

۱۴۰۲-۰۸-۱۶

راهنمای انتخاب بهترین نهال گیلاس:

گیلاس از اسم گرفته تا طعم و شکل میوه، برای ما جزو میوه های بسیار دوست داشتنی و محبوب می باشد. در واقع گیلاس میوه ای که با رنگ سرخ کبود به صورت جفت و گوشواره وار از دو ساقه آویزان شده است. این شکل گیلاس از کودکی در ذهن ما به جا مانده و این میوه را برای ما جذاب تر و باب میل تر می کند. به خاطر همین محبوبیت که پرورش بهترین نهال گیلاس، برای تولید مرغوب ترین گیلاس های بازار اهمیت خاصی دارد.

به طور کلی کاشت این درختان در باغ و باغچه شخصی و یا منزل لذت و زیبایی خاصی برای بسیاری از علاقه مندان دارد. به این علت که منظره ای جذاب از درخت ها به همراه میوه های لذیذ تابستانی برای ما به ارمغان می آورد. با پرورش بهترین گیلاس ها،  حظ وافر را از این درختان میوه خواهید برد. حالا چه این میوه در منزل مصرف و چه برای فروش داخلی و خارجی به بازار عرضه شود. ما با معرفی انواع مختلفی از بهترین نهال گیلاس، در این نوشته شما را به مطالعه ادامه مقاله دعوت می کنیم.

نمای گیلاس مرغوب گزیلا

درخت و میوه گیلاس چه خصوصیاتی دارند:

درختان گیلاس رشد عمودی نزدیک به ۱۱ متر داشته و تاجی نسبتا بزرگ و پهن نیز تشکیل می دهند. در زمان گلدهی، شکوفه های زیبای گیلاس با رنگ سفید کمی مایل به صورتی آغاز بهار را جشن می گیرند. جالب است بدانید یکی از رسوم مردم ژاپن در آغاز فصل بهار برگزاری جشن شکوفه های گیلاس می باشد. شما نیز در صورت سفر به استان های شمالی مثل مازندران، آذربایجان غربی و یا لرستان در ایام عید حتما از باغ های گیلاس دیدن کنید.

گیلاس میوه ای با دانه های هسته دار که کروی شکل بوده و انحنای قلبی شکلی در قسمت بالای میوه دارد. میوه ای که اکثرا قرمز رنگ و گاهی در رنگ های سیاه و زرد نیز دیده می شود. یکی از دلایل اهمیت کاشت بهترین نهال گیلاس، عرضه انواع درجه یک آن برای بازار پر مخاطب ایرانی و خارجی می باشد. در بین انگلیسی زبانان به خصوص اهالی کشور آمریکا، این میوه با عنوان Sweet Cherry طرفداران زیادی دارد.

برای کاشت بهترین نهال گیلاس چه رقمی مناسب می باشد؟

تفاوت در شکل، اندازه، رنگ و حتی طعم به خاطر تفاوت گونه های زیر کشت از گیلاس می باشد. در واقع برخی از گونه ها محصولات بسیار با ارزش و پر مخاطبی برای بازار فروش دارند. اما مهمترین گزینه برای انتخاب بهترین درخت گیلاس، سازگاری آن با خاک و اقلیم محیط زیست منطقه شما می باشد. به همین خاطر ما در این مقاله به بررسی برترین ارقام و شرایط جغرافیایی مساعد برای هریک می پردازیم.

رقم تکدانه مشهد گزینه ای برای کاشت بهترین نهال گیلاس:

یکی از ارقام بومی با محصولات کم نظیر و بی رقیب، نهال گیلاس تکدانه مشهد می باشد. مهمترین خصوصیت میوه های این رقم رنگ بسیار تیره گیلاس و دانه های درشت مشهور به تکدانه می باشد. تفاوت این گیلاس در اندازه و رنگ به طور چشمگیری نظر بینندگان را در مقایسه با دیگر محصولات گیلاس جلب می کند. محصولات رقم تکدانه مشهد یکی از درجه یک ترین و بهترین گیلاس هایی که برای صادرات مورد توجه می باشد.

بهترین گیلاس های با رقم تکدانه سیاه مشهد

عنوان این گیلاس های مشهدی احتمالا با عنوان گیلاس تکدانه سیاه به خاطر رنگ تیره به گوش شما خورده است. با توجه به منطقه بومی، اقلیم های معتدل و نسبتا سرد ایران، امکان پرورش این نمونه از بهترین نهال گیلاس را به ما می دهد. بارندگی در فصل زمستان برای سیراب سازی درخت و خنکی هوا در فصل تابستان برای پرورش نهال اهمیت دارد. یکی از ویژگی های میوه های مرغوب تکدانه گیلاس مقاومت بالا و امکان انتقال راحت می باشد.

نهال گیلاس خوشه ای رژینا نمونه بهترین درخت گیلاس:

یکی از امتیازات پرورش هر درخت میوه میزان باردهی بالایی که منفعت اقتصادی چشمگیری به همراه دارد. رقم خوشه ای گیلاس با تولید محصول به میزان فراوان، بیشترین بازگشت سرمایه را با خود به همراه می آورد. یکی از دلایل تاکید بر درآمد زایی با این رقم محصول مرغوب تجاری و بازار پسند نیز می باشد. در واقع رقم رژینا متعلق به کشور فرانسه بوده و بازار پرمخاطب جهانی دارد. رنگ قرمز گیلاس ها با اندازه درشت به نوع خود لذت بخش و باب طبع علاقه مندان می باشد.

این درخت در فصل تابستان با تولید خوشه ای و فراوان گیلاس روی هر شاخه، به استقبال باغداران می آید. رقمی که بهترین نهال گیلاس برای مناطق سردسیر با بارندگی فراوان می باشد. اما یکی از دلایل کاهش محصول و عدم تولید بهترین گیلاس ها بارندگی های تابستانی در زمان شکل گیری محصول می باشد. در شرایط مساعد میزان تولید تا دو برابر بیشتر از دیگر درختان گیلاس خواهد بود.

بهترین درخت رقم گیلاس رژینا

رقم گیلاس پاکوتاه یا گزیلا پایه رویشی برای پرورش بهترین نهال گیلاس:

احتمالا با مطالعه این مقاله به ارتفاع بلند درخت گیلاس و مشکلات تولید و برداشت پی برده اید. برای حل این مشکل درختان گیلاس روی پایه های مختلفی آزمایش شده و در برخی از موارد نتیجه خوبی به دنبال داشته اند. یکی از پایه های اصلاح کننده آلبالو تلخ که برخی از ارقام، نظیر گیلاس تکدانه سیاه روی این رقم پیوند خورده اند. اما بهترین ارقام مخصوص کوتاه کنندگی با بازخورد قابل قبول در اقلیم ایران پایه های رویشی گزیلا هستند.

در صورت پیوند درخت گیلاس روی این پایه ها امکان پرورش ارقام پاکوتاه با ارتفاع ۳ متر برای شما فراهم می شود. معمولا پیوند با اصلاح ژنتیک، کاهش بیماری ها و بهبود تولید را نیز به دنبال خواهد داشت. به همین خاطر که در حال حاضر رقم گیلاس پایه رویشی گزیلا، به عنوان بهترین درخت گیلاس در ایران مطرح می باشد. این موضوع روی طول عمر نسبتا کوتاه این درختان نیز تاثیر بسزایی داشته است.

در صورت تهیه پایه گزیلا ۵ یا گزیلا ۶ امکان پرورش بهترین  نهال گیلاس با بیشترین سازگاری برای شما فراهم می باشد. معمولا اقلیم کاشت گیلاس مناطق سردسیری بوده که در شرایط نامناسب آب و هوایی مثل بارندگی زیاد یا سرمای شدید این ارقام مقاومت بیشتری دارند. با توجه قامت و اندازه کوچک درخت امکان کاشت و بهره برداری بیشتر نیز برای شما باغداران فراهم می باشد.

نهال گیلاس پیش رس سیلویا برای تولید بهترین گیلاس:

در صورت تمایل به پرورش گیلاس در منزل و پاسیو حتما این رقم گیلاس را به شما پیشنهاد می کنیم. در واقع این درخت هم ارتفاع کمی داشته و هم فضای محدودی را اشغال می کند. در عین حال گیلاس های قرمز رنگ با اندازه های بزرگ و طعم شیرین به دست شما می دهد. به همین خاطر که به عنوان بهترین نهال گیلاس، برای پرورش گلدانی مورد توجه می باشد.

در واقع ارتفاع درخت گیلاس سیلویا بین ۲ تا ۳ متر و پهنای آن نهایت ۸۰۰ سانتی متر خواهد شد. مهمترین ویژگی این درخت عادت رشد فشرده با ارتفاع گیری مستقیم می باشد. از محصولات این درخت به عنوان یکی از خوش طعم ترین و بهترین گیلاس ها در سطح جهان یاد می شود. در صورت پرورش نهال گلدانی حتما آن را در مکانی با تابش کامل نور آفتاب برای رشد قرار دهید. اما جهت کاشت در فضای آزاد، گودالی به اندازه ظرف ریشه ها ایجاد کرده و در حوالی زمستان آن را بکارید.

سخن پایانی درباره انتخاب بهترین نهال گیلاس:

علاوه بر ارقام بالا دیگر نهال های گیلاس زرد ارومیه و گیلاس صورتی لواسان نیز مورد توجه می باشند. هر کدام جایگاه خود را در بازار فروش داشته و انتخاب بهترین درخت گیلاس امری سلیقه ای نیز می باشد. شما با توجه به نهال های گیلاس پربازده در منطقه خود گزینه مناسب را برای پرورش بهترین گیلاس برگزینید. همچنین جهت دریافت راهنمایی همکاران ما در روابط عمومی نهالستان گلد نهال همراه شما خواهند بود.

پس همین حالا با برقراری تماس از طریق شماره های موجود در صفحه تماس با ما، برای دریافت مشاوره خرید بهترین نهال گیلاس اقدام کنید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

خرید نهال اصل اون هم با ضمانت بازگشت واقعی کالا برای خریداران یک دغدغه محسوب میشه. گلد نهال با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ارائه فاکتور رسمی، انتخابی مطمئن برای شما خواهد بود. همین حالا با ما در تماس باشید.

نظرات کاربران