بهترین نهال نارنگی

بهترین نهال نارنگی

۱۴۰۲-۰۸-۱۶

راهنمای انتخاب و خرید بهترین نهال نارنگی:

در اواسط پاییز وقتی که سرما کاملا بر جان طبیعت نشسته، سر و کله بهترین نارنگی های فصل پیدا می شود. میوه ای که با رنگ های سبز و نارنجی، پوست پفکی و پره های ترد و آبدار، خیلی زیاد به دل ما می نشیند. به واقع اگر بخواهیم پرطرفدارترین میوه پاییزی را معرفی کنیم آن میوه نارنگی خواهد بود.

میوه ای که فارغ از ارزش غذایی، با احساسات و هیجانات ما از کودکی تا بزرگسالی گره خورده است. با پرورش بهترین نهال نارنگی عطر خوشایند این میوه باغ و منزل ما را فرا گرفته و حضور پاییز برای ما دلچسب تر می شود.

اما خواص نارنگی در فصل سرد سال موضوع دیگری که ارزشمندی این نهال های میوه را برای ما بیشتر می کند. همچنین بازار گسترده و بسیار پر مخاطب این میوه، انگیزه ای برای باغداران که به پرورش اقتصادی نهال ها روی بیاورند.

نارنگی از میوه هایی که به محض عرضه در بازار بسیار مورد توجه و خواسته عمومی مردم می باشد. همچنین فرآورده های نارنگی نظیر دسر، کمپوت، لواشک، مربا و همچنین میوه خشک آن قابلیت فروش بالا و درآمد زایی دارند. با توجه به این نکات و اهمیت شناخت بهترین نهال نارنگی در ادامه برای آشنایی با ارقام پر کشت و خوش محصول با ما باشید.

درخت نارنگی و محصول آن چه خصوصیاتی دارند؟

میوه و درخت نارنگی برای تولید یکی از مرکبات پرفروش و بسیار باب میل در دنیا مورد توجه می باشد. نارنگی بسیار شبیه به پرتقال و بیشتر تفاوت آنها در بافت ، طعم و پوست میوه می باشد. نارنگی اندازه های کوچک و گرد تر و طعم تند تری نسبت به پرتقال دارد. همچنین در مقایسه با پرتقال بسیار آبدار و به خاطر پوست جدا از گوشت راحت تر مصرف می شود.

طراوت بخشی،  افزایش قوا و ایمنی بدن از خواص نارنگی که در فصل های پاییز و زمستان کمک به سلامتی بیشتر می کند. در صورت پرورش بهترین نهال نارنگی، امکان تولید میوه های درجه یک با بهترین خاصیت برای شما فراهم می باشد. درخت نارنگی با عناوین انگلیسی Tangerine tree یا Mandarin Tree قامت کوتاه تر و شاخه های نازک تری نسبت به درخت پرتقال دارد. با کاشت نهال نارنگی در موعد شکوفه زنی از منظره رویش گلهای ۵ گلبرگ سفید در کنار برگ های سبز و براق لذت ببرید.

خصوصیات درخت نارنگی

بهترین نهال نارنگی چه مشخصاتی دارد:

زیستگاه های این نهال میوه، اکثرا مناطق گرمسیری تا نیمه گرمسیری که کمتر کاهش دمای هوا تا پایین صفر درجه را تجربه می کنند. به همین خاطر که ارقام نارنگی با مقاومت بالا به سرما بهترین درخت نارنگی، خواهند بود. همچنین ارقام زودرس به دلیل تولید زودهنگام میوه و فروش با قیمت های بالاتر ارزش خاصی دارند. اما بهترین نهال نارنگی برای شما رقمی که به خوبی با محل کاشت مورد نظر شما به تطابق برسد.

در صورت انتخاب نهال سازگار، شما موفق به پرورش بهترین نارنگی ها با بیشترین میزان تولید خواهید شد. البته که نظارت بر شرایط کاشت و بهبود آن با هرس و کوددهی بیشترین تاثیر را روی روند رشد و بلوغ دارد .

معرفی چندین نهال از بهترین ارقام نارنگی:

در صورت تمایل به پرورش مرغوب ترین نارنگی حتما باید با مهمترین ارقام آن آشنا شوید. هر کدام از رقم های دارای ویژگی هایی که پرورش آن را برای ما ارزشمند می کند. رقم هایی که در ادامه معرفی می کنیم بیشترین فروش و کشت را داشته و برای باغداران سود آفرین بوده اند. با این حال ممکن در منطقه شما رقمی رشد خوبی داشته باشد اما در این مقاله به آن نپرداخته باشیم. همانطور که گفتیم بهترین نارنگی ها با کاشت رقمی منطبق با وضعیت اقلیمی منطقه ما حاصل می شود.

رقم نارنگی زودرس ژاپنی، نمونه بهترین نهال نارنگی:

همانطور که از نام رقم پیداست این نهال مربوط به ژاپن و رقمی بسیار مهم برای این کشور می باشد. تولید قسمت عمده ای از مرکبات در این کشور با کاشت رقم نارنگی ژاپنی یا انشو انجام می گیرد. تولید نارنگی های بی دانه و آبدار مزیت کاشت این نهال ها به شمار می آید. اما دیگر خصوصیت این رقم تولید زودهنگام نارنگی ها در اواخر فصل تابستان می باشد. در واقع رقم هاشیموتو ساتسوما خیلی سریعتر رسیده اما رقم ژاپنی ایشی کاوا در اواخر مهرماه آماده برای برداشت می باشند.

معطر و خوش طعم بودن این نارنگی، ویژگی دیگری که علاقه مندان را بیشتری جذب این محصول می کند. همچنین این میوه نارنجی رنگ و دارای پوست نازک و گوشت فراوان که موجب افزایش ارزشمندی آن می شود. در اوایل فصل پاییز این نمونه از بهترین نارنگی ها با اندازه های کوچک تا متوسط در بازار فروش قابل خریداری هستند. برای پرورش بهترین درختان نارنگی با این رقم ناحیه شمالی کشور محیط مناسبی می باشد.

بهترین درخت نارنگی با رقم ژاپنی

رقم نارنگی پیج برای پرورش بهترین نهال نارنگی:

یکی از ارقام نارنگی اصلاحی با شکل ظاهری نزدیک به پرتقال این رقم پر طرفدار می باشد. پوست آن به گوشت چسبیده اما مشابه با سایر نارنگی ها به راحتی جدا می شود. اندازه این نارنگی ها اغلب متوسط و تعداد دانه های داخل میوه نیز متوسط می باشد. این نارنگی ها در زمان برداشت با رنگ پوست نارنجی مایل به قرمز بسیار جذاب و مشتری پسند می باشند. از طرفی گوشت آن نارنجی تیره و آبدار که زمینه بازار فروش بهتر و بیشتر را فراهم می کند.

رقم پیج برای پرورش میوه های زودرس، بهترین نهال نارنگی با محصول دهی در ابتدای فصل پاییز می باشد. نواحی خشک و یا آبیاری کم روی مرغوبیت محصول و ترکیدگی پوست میوه تاثیر خواهد داشت. همچنین با کوددهی باید نیازهای این درخت را برای جلوگیری از بیماری ها برطرف نمود. در صورت کاشت ارقام گرده زا، میوه ها اندازه های مناسب و رشد کافی را تجربه خواهند کرده. با توجه به نکات پرورش این نهال به وسیله کاشت رقم پیج یا Page بهترین نارنگی های دنیا را تولید نمایید.

رقم کلمانتین؛ تجربه پرورش بهترین درخت نارنگی:

این رقم با اسم انگلیسی Clementine، با عنوان یافا در کشور ما به شهرت رسید. یکی از بهترین خصوصیات رقم کلمانتین به عنوان بهترین نهال نارنگی، تاب آوری در برابر اقلیم های سرد می باشد. به این ترتیب به لحاظ باردهی و کیفیت محصول عملکرد مناسب و همیشگی دارد. این مورد در صورت کاشت نهال با ارقام گرده زا نظیر نهال کینو و یا تانجلو ممکن می شود. با کاشت اصولی، یافا با اندازه های درشت، پوست نازک اما با تعداد نسبتا زیادی دانه پرورش می یابد.

برای حفظ روند رشد و باردهی، حتما این نمونه از بهترین درخت نارنگی را در خاک نرم و انعطاف پذیر بکارید. با شروع آبان ماه و در اواسط فصل پاییز برداشت این محصول پرطرفدار در نواحی مختلف ایران آغاز می شود.

بهترین نارنگی ها با رقم کلمانتین

یکی از عمده تفاوت های یافا با نارنگی های معمولی موجود در بازار پوست صاف و بدون پف می باشد. طعم شیرین و عطر ناب نارنگی این میوه را برای علاقه مندان به شکل ویژه ای متفاوت می کند. حتما محصولات این رقم از نارنگی را در بازار میوه و تره ایران دیده و یا مصرف کرده اید.

سخن پایانی پیرامون نحوه انتخاب بهترین نهال نارنگی:

در حال حاضر بیشترین تولید نارنگی مشابه با سایر مرکبات در نواحی شمالی ایران به ویژه در مازندران اتفاق می افتد. در این نواحی گرما و آب به میزان لازم در اختیار درختان مرکبات به خصوص نارنگی قرار می گیرد. البته ناگفته نماند که بسیاری از نارنگی های مرغوب ایران در استان هرمزگان واقع در منطقه جنوبی ایران تولید می شود. از دیگر گونه ها پر کشت در ایران برای تولید بهترین نارنگی ها می توان از ارقام تانجلو، کینو و اولاند نام برد.

یکی از امتیازات پرورش بهترین درخت نارنگی برای شما استفاده از زمینه صادرات می تواند باشد. اما برای انتخاب رقم مناسب در کنار مطالعه این مقاله، حتما از راهنمایی تلفنی، کارشناسان ما در نهالستان گلد نهال بهره ببرید.

جهت دریافت راهنمایی و سفارش بهترین نهال نارنگی، همین حالا با شماره های نهالستان گلد نهال تماس برقرار نمایید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

خرید نهال اصل اون هم با ضمانت بازگشت واقعی کالا برای خریداران یک دغدغه محسوب میشه. گلد نهال با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ارائه فاکتور رسمی، انتخابی مطمئن برای شما خواهد بود. همین حالا با ما در تماس باشید.

نظرات کاربران

 • avatar امیر علی نادری
  ۱۴۰۱-۱۱-۰۱

  در اول جاده ملارد اپارتمان دارم. نهال که اب زیاد نخواهد مناسب چی پیشنهاد میکنید. موبایل من تلگرام دارد ٠٩٠٢٢___٢١٨. نادری هستم
  درخت نارنگی برای شمال هم میخواستم

  • avatar admin-goldnahal
   ۱۴۰۱-۱۱-۰۲

   سلام عرض ادب وقت بخیر. لطفا با شماره تماس های کارشناسان فروش گلد نهال که در وب سایت قرار داده شده است ارتباط برقرار نمایید تا راهنمایی های لازم جهت خرید نهال را خدمت محترم صورت دهند. با احترام

 • avatar مهناز فراهانی
  ۱۴۰۲-۰۴-۱۵

  سلام بهترین نوع درخت نارنگی از نظر زیبایی و باردهی کدام نهال است

  • avatar admin-goldnahal
   ۱۴۰۲-۰۸-۲۷

   سلام
   نهال نارنگی پیچ، کلمانتین و ژاپنی بسیار مناسب است.