تشخیص نهال گردو فرنور

تشخیص نهال گردو فرنور

۱۴۰۲-۱۲-۰۴

شناخت ویژگی های نهال گردو فرنور

نهال‌ها به عنوان ابتدایی‌ترین مرحله در چرخه حیات درختان، نقش بسیار حیاتی در توسعه و رشد باغ‌ها دارند. اما تشخیص و شناسایی نهال‌ها، به ‌خصوص در مواردی مانند گردو فرنور، نیازمند دقت و توجه فراوان است. تشخیص نهال‌ گردو فرنور اهمیت زیادی در بهبود مدیریت باغ‌ها و ارتقاء بهره‌وری کشاورزان دارد.

نهال‌های گردو در رقم‌های متفاوتی وجود دارند که هر کدام دارای ویژگی‌های خاص خود هستند. کشاورزان و باغداران نیز با توجه به این ویژگی‌ها و تطابق ان با محل زمین مورد نظر اقدام به انتخاب و خرید نهال مناسب برای زمین خود می‌کنند. حال باید کشاورزان و باغداران دارای اطلاعاتی باشند تا در هنگام خرید بتوانند نهال را تا حدودی تشخیص دهند و دچار اشتباه نشوند.

نهال گردو فرنور از نهال‌های پیوندی محسوب می‌شود بنابراین بهتر است قبل از بررسی روش‌های تشخیص نهال گردو فرنور، تفاوت‌های نهال بذری و نهال پیوندی در شکل ظاهری آن‌ها بررسی شود.

تشخیص نهل گردو فرنور

بررسی نهال پیوندی نسبت به نهال بذری

 • نهال‌های بذری به صورت صاف و مستقیم رشد می‌کنند و بالا می‌روند.
 • حجم ریشه در نهال‌های بذری مناسب می‌باشد.
 • در تشخیص نهال گردو فرنور پیوندی، به برآمدگی در محل پیوند دقت کنید.
 • رنگ پایه و پیوندک با یکدیگر تفاوت دارند. رنگ پایه معمولا کمی به سفیدی می‌زند و رنگ پیوندک در صورت خشبی شدن به رنگ قهوه‌ای می‌شود.
 • ریشه های نهال پیوندی استاندارد و در حدود ۱ تا ۱.۵ متر می باشد.

برای خرید نهال پیوندی باید از مراکز معتبر اقدام کرد و به لبیبل روی آن‌ها توجه کرد. همچنین باید از فروشنده نهال، فاکتور فروش گرفت تا در صورت به وجود آمدن مشکل بتوان آن را پیگیری کرد و خسارت وارده را جبران نمود.

جهت خرید نهال گردو مرغوب و سالم بر روی گزینه نهال گردو کلیک کنید.

بررسی نهال پیوندی نسبت به بذری

نکات قابل توجه در تشخیص نهال فرنور قبل از خرید

برای تشخیص نهال گردو فرنور نیز باید به برخی از نکات توجه نمود تا در خرید این نهال مشکلی پیش نیاید و بتوان نهال مناسبی خریداری کرد:

 1. بررسی شناسنامه نهال:

بر روی لیبل‌هایی که بر روی نهال‌ها زده می‌شود تمام اطلاعات مربوط به نهال نوشته شده است و شما با توجه به آن می‌توانید به اطلاعاتی در مورد نهال به دست آورید. این اطلاعات شامل:

 • خصوصیات پایه: تمام خصوصیات مورد نیاز پایه برای تشخیص نهال گردو فرنور بر روی لیبل آمده است. به این معنی که پایه این نهال چیست؟ بذری است یا نه و…
 • خصوصیات پیوندک: تمام خصوصیات پیوندک نیز بر روی این لیبل ثبت شده است که پیوندک این نهال از چه رقمی است.
 • سال تولید: بر روی لیبل سالی که نهال در آن سال تولید شده است هم آمده است.
 • نام تولید کننده: نام تولید کننده به همراه شماره مجوز آن نیز یکی دیگر از مواردی است که بر روی لیبل ثبت می‌شود.
 1. مراجعه به سازمان جهاد کشاورزی هر منطقه:

برای اطمینان بیشتر جهت تشخیص نهال گردو فرنور و خرید آن می‌توانید به مراکز جهاد کشاورزی هر منطقه مراجعه کنید. در این مراکز افرادی که دارای مجوز هستند را به شما معرفی می‌کنند و شما راحت‌تر و با اطمینان بیشتری می‌توانید اقدام به خرید کنید.

عوامل موثر در هنگام خرید

 1. تشخیص با توجه به ظاهر نهال:

اگرچه می‌توان از روی رنگ و اندازه و شکل برگ‌ها و ساقه تا حدودی نهال گردو فرنور را تشخیص داد. اما این کار برای اکثر افراد وجود ندارد و فقط افرادی که سالیان بسیاری در کار تولید نهال هستند تا حدودی موفق می‌شوند که عمل تشخیص نهال گردو فرنور را به درستی انجام دهند.

برای تشخیص درخت گردو فرنور توسط افراد عادی باید آن را کاشت و منتظر باردهی آن شد تا با توجه به خصوصیت گردو متوجه شویم نهال را به درستی خریده‌ایم یا خیر.

تشخیص نهال گردو فرنور

نهال گردو فرنور دارای گردوهایی با پوسته کاغذی است که به راحتی با دست شکسته می‌شوند و برای شکستن آن‌ها نیاز به ابزار خاصی نیست. علاوه بر این رنگ مغز گردو فرنور روشن و یکدست می‌باشد. اما انجام دادن کار بالا در صورت خرید نهال نادرست زمان بر است و موجب اتلاف وقت و هزینه می‌باشد.

بنابراین در خرید و تشخیص نهال گردو فرنور توجه به این نکته ضروری است که در هنگام خرید علاوه بر توجه به لیبل روی نهال، باید از مراکز فروش نهال معتبر نیز فاکتور فروش رسمی و با ضمانت گرفت تا در صورتی که نهال اشتباه باشد بتوان آن را پیگیری کرد.

سخن آخر درباره تشخیص نهال گردو فرنور

به طور کلی برای تشخیص نهال گردو فرنور یا هر نهال دیگری می‌توان از خصوصیات ظاهری آن کمک گرفت و با توجه به شکل و اندازه برگ و برخی دیگر از ویژگی‌های فیزیکی مانند قطر ساقه و… تا حدودی بتوان در تشخیص درخت گردو فرنور موفق بود.

اما این کار برای افراد عادی سخت است و با اشتباهات فراوانی همراه است. از این رو بهتر است در خرید نهال گردو فرنور دقت لازم به عمل آید و نهال گردو از مراکز و نهالستان‌های معتبر خریداری شود.

در نهالستان‌ گلدنهال علاوه بر اینکه برچسب خصوصیات نهال همراه آن است، نهال را به همراه فاکتور می‌فروشند که خود فاکتور، ضمانتی برای آن نهال محسوب می‌شود. شما می توانید با خیالت راحت اقدام به خرید نهال گردو از سایت معتبر و دارای مجوز گلد نهال کنید.

 

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

خرید نهال اصل اون هم با ضمانت بازگشت واقعی کالا برای خریداران یک دغدغه محسوب میشه. گلد نهال با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ارائه فاکتور رسمی، انتخابی مطمئن برای شما خواهد بود. همین حالا با ما در تماس باشید.

نظرات کاربران