فروش ۲ نهال گردو پربار آمریکایی و فرانسوی

فروش 2 نهال گردو پربار آمریکایی و فرانسوی

۱۳۹۹-۰۴-۰۴

اگر تجربه ی قدم زدن در باغات گردوی قدیمی را داشته باشید، با درختان گردوی بلند قامتی مواجه می شوید که بر خلاف ارتفاع زیاد، باردهی اندکی به روی هر شاخه دارند، در صورتی که با تولید و تکثیر نهال گردوی اصلاح شده یا پیوندی، انقلابی در زمینه ی باغداری و پرورش نهال گردو صورت گفت.

در ادامه قصد داریم به مزایا و معایب نهال گردو پیوندی نسبت به نهال گردو بذری اشاره کنیم و در انتها دو نهال گردو پیوندی با باردهی فوق العاده را معرفی نماییم.

نهال گردو پیوندی چه تفاوتی با نهال گردو بذری دارد؟

نهال های گردو پیوندی همانطور که از نامش پیداست، بر یک پایه ی بسیار مناسب پیوند خورده و اصلاح شده است. نهال گردو پیوندی هیچگاه تغییر جنسیت نمی دهد در صورتی که در نهال گردو بذری این ماجرا متفاوت است و امکان تغییر جنسیت در این نهال ها بسیار زیاد است.

از همین روی است که در بسیاری از باغات نهال گردوی قدیمی اگر با کشاورز و باغدار صحبت کنید متوجه خواهید شد که در یک سال باردهی بسیار زیادی دارند و در سال بعد با آنکه تقویت درخت گردو را به خوبی صورت داده اند اما با باردهی بسیار کمی مواجه شده اند.

درخت گردو

این موضوع به ظاهر ساده، هنوز هم کلاف سردرگمی است که بسیاری از کشاورزان باغات گردو از آن مطلع نیستند. پس از مهم ترین مزایا و تفاوت های نهال گردو پیوندی و بذری عدم تغییر جنسیت در نهال های گردو پیوندی می باشد.

مزایای خرید نهال گردو پیوندی چیست؟

از دیگر مزایای نهال گردو پیوندی می توان به زمان آغاز باردهی نهال اشاره کرد. اغلب نهال های گردو پیوندی در سال اول و دوم باردهی خود را آغاز می کنند در صورتی که در نهال های بذری اغلب در سال سوم تا پنجم این باردهی اندک اغاز می گردد.

دومین مزایای مهم نهال گردو پیوندی، مقدار باردهی درخت گردوی آن است. درخت گردو اغلب در هشتمین تا دهمین سال به بلوغ کامل می رسد و نهایت باردهی را تجربه می کند. حداکثر باردهی درختان گردو بذری را می توان تا ۱۵۰ کیلو اشاره کرد در صورتی که حداکثر باردهی در درختان گردو پیوندی تا ۳۰۰ کیلو به ازای هر درخت هم می رسد.

مزایای دیگر نهال گردو اصلاح شده قامت متوسط آن می باشد که این امر خصوصا در باغات گردو که چند سال از تاسیسشان می گذارد بسیار مهم می شود زیرا فصل برداشت را می تواند تحت تاثیر قرار دهد. هرچه قامت درخت کوتاه تر باشد، مسلما زمان و هزینه های برداشت گردو را آسان تر خواهد کرد.

حال در ادامه به معرفی ۲ نهال گردو پیوندی که جز محبوب ترین و پربار ترین درختان گردو در دنیا به شمار می روند را خدمت شما معرفی خواهیم کرد.

نهال گردو فرنور پیوندی، اولین نهال گردو فرانسوی در ایران:

احتمالا شما هم با شنیدن نام فرانسه به یاد پاریس و جاذبه های تاریخی آن می افتید اما بهتر است بدانید کشاورزان و محققان فرانسوی سالیان سال پیش با تولید و تکثیر این نهال گردو، خدمت بزرگی به باغداران در سراسر دنیا کردند.

از این روی که این درخت گردو توانایی باردهی در سردسیر ترین مناطق کوهستانی را دارا می باشد.

نهال گردو فرنور پیوندی از اولین سال کاشت به باردهی می رسد و تا هفتاد سال تونایی باردهی فوق العاده ای دارد. در ارتفاعات ۱۵۰۰ الی ۲۳۰۰ متر از سطح دریا باردهی بی نظیری از خود به جای می گذارد به طوری که تا ۳۰۰ کیلو گردوی سبز را در هر درخت بالغ آن می توان انتظار داشت. از دیگر درختان گردویی که در مناطق سردسیر می توان کاشت به نهال های گردوی زیر اشاره داشت:

 1. نهال گردو خوشه ای
 2. نهال گردو اسرائیلی
 3. نهال گردو تویسرکان
 4. نهال گردو دماوند
 5. نهال گردو کانادایی

نهال گردو چندلر پیوندی، یکی از پربارترین نژادهای گردوی واراداتی:

جالب است بدانید این نهال گردو پیوندی، در مناطق معتدل کشت می شود اما از ارقام دیرگل باغات گردو محسوب می گردد. البته دیرگل بودن نهال گردو چندلر به نسبت فرنور کمتر است اما از نقاط بسیار مثبت این نهال گردو دیرگل بودن آن است. درخت گردو چندلر از اولین سال پس از کاشت باردهی خود را آغاز می کند و همانند فرنور تا هفتاد سال حداقل باردهی فوق العاده ای خواهد داشت.

در ارتفاعات ۹۰۰ الی ۱۵۰۰ متر می توان به پرورش نهال گردو چندلر روی اورد. الگویی که جهت کاشت نهال گردو چندلر می بایست رعایت شود، الگوی مکعبی ۷*۷ متر مکعب است. برخلاف درختان گردو قدیمی که ارتفاع درختان زیاد بود و باید فاصله ی درختان تا ۱۵ متر هم می رسید، در این نهال های گردو اصلاح شده خبری از ارتفاع زیاد نیست، بلکه با باردهی خوشه ای، رونق بسیار زیادی را شامل حال باغدار و کشاورز می نماید.

نحوه ی ثبت و سفارش خرید نهال گردو چگونه است؟

شما می توانید با برقراری ارتباط با شماره تماس مجموعه نهالستان گلد نهال به شماره ی (۰۹۱۴۴۸۱۲۷۳۹) نسبت به دریافت مشاوره و خرید نهال گردو اقدام نمایید. فروش تمامی ارقام با ضمانت واقعی بازگشت کالا و مجوز رسمی جهاد کشاورزی صورت می پذیرد.

منبع: goldnahal.ir/test

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

خرید نهال اصل اون هم با ضمانت بازگشت واقعی کالا برای خریداران یک دغدغه محسوب میشه. گلد نهال با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ارائه فاکتور رسمی، انتخابی مطمئن برای شما خواهد بود. همین حالا با ما در تماس باشید.

نظرات کاربران

 • avatar جواد
  ۱۴۰۰-۱۲-۰۷

  مطالب بسیار آموزنده و مفید بود ممنون

  • avatar admin-goldnahal
   ۱۴۰۰-۱۲-۰۸

   سپاس از ثبت دیدگاه شما

 • avatar حجت شهبازی
  ۱۴۰۱-۰۱-۳۱

  سلام
  لطفا نهال های کمیاب که برای محیط گرمسیری مناسب است معرفی بفرمایید

  • avatar admin-goldnahal
   ۱۴۰۱-۰۲-۱۲

   سلام و عرض ادب. لطفا به لیست نهال های گرمسیری در وب سایت گلد نهال مراجعه نمایید. با احترام